Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Što se tiče best buy-a trenutno za mene dileme nema – LKPC.

Ako smijem primjetiti, moj mlađi brat vas nije podnosio iz nekog razloga, evo sad opet čitam sve postove, tvrdite da je ovo BEST BUY ,a vi ste kažete prodali dio. Pa kako je to BEST BUY?
Prije bi rekao da je to BEST SELL po vašoj prodaji.

Možda mi "neki" forumaši neshvaćamo kolegu "plavog" koji ističe "svoje veliko znanje i poznavanje LKPC",
prodajući dio LKPC(jer izgleda nije mogao sve) kada zdušno poziva na kupnju iste.
Mislim da se čovjek ponaša razumno jer kome bi prodao dionice po toj cijeni kada bi objektivno valorizirao
trenutni potencijal dionice i rizike dokapitalizacije.
Čovjek je u stanju "nužne obrane" svoje investicije.
Koliko je to moralno??? O tome moraju odlučiti drugi forumaši.Tržište će svakako reći svoje.
Srdačan pozdrav!
[/quote]


Jer burza gleda unaprijed. A unaprijed gledano ovaj VART je kao atomska bomba, kad eksplodira odletjet će.

– a ja pogledam sve parametre na dionici pa da vidimo kako izgleda ta bomba od dionice.

– dug od zanemarivih 200% .
– a rade s smiješno malim gubitkom od 86 milijuna .
– a na burzi u zadnjih mjesec dana samo 2 dana promet oko 20.000kn .
– ostale dane ili ga nema ili ispod tisuću kuna ili par tisuća kuna .
– tako da tu jednostavno nije bilo nikakve akumulacije dionica.
– ali na većim cijenama će svakako biti dioničara koji su željni izlaza iz ove dionice.
– sada im možda država da koju lovu toliko da ne otpuste radnike.
– ali tu svakako imamo veliki višak radnika .
– i zbilja ne vidim iti jedan ozbiljan razlog spašavati tu industriju jer njoj jednostavno pomoći nema .

– ne kažem sada kako ju neće špekulanti željni brze zarade dići u visine .
– ali to je smeće i do firme i od dionice.
– i tu će biti ona naša poznata igrica tko zadnji magarac.

– I love this game.
Pozdrav !



Što se tiče best buy-a trenutno za mene dileme nema – LKPC.

Ako smijem primjetiti, moj mlađi brat vas nije podnosio iz nekog razloga, evo sad opet čitam sve postove, tvrdite da je ovo BEST BUY ,a vi ste kažete prodali dio. Pa kako je to BEST BUY?
Prije bi rekao da je to BEST SELL po vašoj prodaji.

Srdačan pozdrav!
[/quote]
Uz formusko poštovanje, ali pišete gluposti [kiss]

Mean people suck and nice people swallow!



Što se tiče best buy-a trenutno za mene dileme nema – LKPC.

Ako smijem primjetiti, moj mlađi brat vas nije podnosio iz nekog razloga, evo sad opet čitam sve postove, tvrdite da je ovo BEST BUY ,a vi ste kažete prodali dio. Pa kako je to BEST BUY?
Prije bi rekao da je to BEST SELL po vašoj prodaji.

Srdačan pozdrav!
[/quote]

– evo ovo kako ste vi sastavili post ste apsolutno u pravu, jer kako netko može prodavati dionicu i pisati kako je to najbolja kupnja.

– ali kada svladate te osnove investiranja i popnete se koju stepenicu više kod investiranja biti će vam puno toga jasnije, jer neke stvari većina vas niti ne može kužiti kako se to radi.

– a jeste li svladali tih par stepenica znati će te po veličini svog portfelja, ne sada prodati nešto ili lovu s banke investirati na burzu, nego zaraditi lovu na burzi.

– np. i ja svako toliko napišem nešto o tom HT-u, možda niste išli za time, ali u zadnjih godinu dana on mi je činio stavku u portfelju od preko 50% do 18%, i trenutnih cca 25%, znaći da sam ga i prodavala i kupovala, ovisno o situaciji na tržištu.

– isto tako radim i s JNAF-om .

– s ne tako velikom lovom se na dionici može biti market marker, to znaći da vi osobno možete određivati smjer cijene dionice, ali za tako nešto je potrebmno imati puno dionica, jer je stvarno zapanjujuće što mogu učiniti ti veliki fiktivni nalozi na prodaji, a onda ako idete u rušenje dionice vi morate imati i love za jeftinu kupnju.
– obrnuto, kada idete dizati cijenu morate imati love za postavljanje fiktivnih naloga za kupnju jer se onda mali guraju ispred vas.
– ali ovo što pišem je ipak gradivo za one napredne.
– a ako nemate dovoljno love ili dionica onda se ide u udruženi rad .
– jer ni ja sigurno takve stvari ne mogu raditi na 3 dionice odjednom.
– ovo što sam napisala nije niti moralno, niti pošteno, ali je zakonski dozvoljeno.
– evo ja takve igrice nisam igrala sigurno preko mjesec dana, jer nemam viška slobodnog keša.
– a sada se vraćam na početek, jednostavno se mora prodavati da se napravi ta keš pozicija.
– a takve situacije su super i za sve sitne trejdere.

– I love this game.
Pozdrav !


Gospodična Ivana, da li vi razumijete uopće kretanje cijene? Ako HT sad ima P/E npr. 11-12,
ako postoje silni prekidi i otkazivanja usluga, ako ima slijedi pad cijena,…..
što mislite koliki će biti P/E uz ovu cijenu za nekih 1.g.?
Kudikamo veći! Da li treba čekati 1-2.g. da shvatimo da je P/E već 25 ili se reagira ranije.
Trenutni pokazatelj nečega prije 3 ili 6mj. nema veze s mozgom.
Jer burza gleda unaprijed. A unaprijed gledano ovaj VART je kao atomska bomba, kad eksplodira odletjet će.

– usporedba dionica HT i VART.

– činjenica je kako smo mi trenutno u jednoj od najvećih kriza i da će nam taj HT podijeliti dividendu snova, moje projekcije su išle na dividendu cca 26kn, a oni odlučili 34kn .
– sada po vašem pisanju ispada da HT za godinu dana neće vrijediti ništa.
– a moje mišljenje je kako u slijedećih pet godina tu možemo pretpostaviti neku vrlo vjerovatnu dividendu od cca 20kn godišnje.
– a vjerovatno će i toj krizi doći kraj, a HT je ipak monopolist, a uvijek tu imamo nekih noviteta, pa najveći porast love im je upravo ovo naše piskaranje na forumu odnosno internet.
– a tada bi ta dividenda realno mogla biti puno veća od tih 20kn .
– i na koncu ako što i krene po zlu HT-a se je vlo lako riješiti.

VART.
– za pet godina ga najvjerovatnije neće ni biti ,
– jer je puno veća šansa da ode u stečaj nego da opstane.
– tu se o dividendi nikada niti nije razmišljalo.
– tu je stvarno veliki problem izići iz dionice ako imate VART np. 100.000kn .
– ali jednog lijepog dana kada i tu dođemo do stećaja sigurno će se na ovoj dionici pojaviti gospodin Lopina s svojim lijepim prićicama.

– špekulativno su sigurno veće šanse rasta cijene dionice VART nego HT-a.
– ali to su špekulacije i špekulativni kapital, kojemu riječ dugoročno znaći tjedan dana.
– a ja ipak na ovoj temi pišem o investiranju, a to su pak velike razlike.

– I love this game.
Pozdrav !


– zašto ga nazivam balasni, jer u njega nisu uključena ulaganja samo u dionice.
– ulažem i u neke druge stvari koje ne nose toliko koliko dionice, ali pružaju još veću sigurnost kod ulaganja.

Hvala na objašnjenju, otvorila si mi nove horizonte. Osjećam se kao Jure Radić dok sa vrha Biokova gleda kako se diže magla nad Pelješcem. Skrivene prilike izranjaju.

Hajdemo, sada o ozbiljnim stvarima. Je si li šta smršala ovaj tjedan ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Što se tiče best buy-a trenutno za mene dileme nema – LKPC.

Ako smijem primjetiti, moj mlađi brat vas nije podnosio iz nekog razloga, evo sad opet čitam sve postove, tvrdite da je ovo BEST BUY ,a vi ste kažete prodali dio. Pa kako je to BEST BUY?
Prije bi rekao da je to BEST SELL po vašoj prodaji.

Srdačan pozdrav!
[/quote]
Uz formusko poštovanje, ali pišete gluposti [kiss]
[/quote]
Po čemu je glupost pitati nešto što se kosi s logikom?
Osoba prizna da je prodala dio, dakle očito planira prodavati i ostalo na malo većoj skali, a govori kako je ovo BEST BUY.
Kako netko može reći da je BEST BUY nešto što prodaje????
To nisu gluposti kolega PeroS. Već realno pitanje!

26.11.2010 - Dan D

Nadalje, moje shvaćanje je ovakvo:
a) Plavi brani cijenu na 15xx i zaustavlja pad, na prvom odbijancu prodaje kompletno kupljene dionice
da ipak ima cash
b) Da osoba opet s tim dijelom ulazi u CASH pokazuje nesigurnost u stvarnom kretanju cijene i
procjene tržišta, točnije osoba je nesigurna u smijer
c) Osoba poziva na BEST BUY, a govori kako je prodao dio – NEMA LOGIKE

26.11.2010 - Dan D


[
– ali jednog lijepog dana kada i tu dođemo do stećaja sigurno će se na ovoj dionici pojaviti gospodin Lopina s svojim lijepim prićicama.

– I love this game.
Pozdrav !


Najbolja kupnja DKVS na 15.Još bolje na 10.
Ako ne vjerujete pročitati lijepe pričice na stranicama DKVS.
Sutra nas na DKVS čeka promet, vjerovatno,veći od mjesečnog na WART.
Ulazimo u redovno trgovanje i od 9 do pet do deset i na kupnji i na prodaji laža i paralaža
Od 5min do deset do četiri minute čista laža.
U deset sekundi do deset poluistina i bijeg ili postavljanje većih naloga.
I u 10h čista istina.
Atomski udar slijeva ili s desna.Mislim s lijeva i da će veliki špekulanti potaknuti male na skok u
provaliju.I to je pravilo ovog posla.Ove male kupce koji su kupovali na 8,50 do12 treba stisnuti da prodaju što jeftinije.Ne vjerujem da će se pojaviti princ na konju i spriječiti male da ne skaću.
A ako se i pojavi bar znamo da nije samaritanac.


Nadalje, moje shvaćanje je ovakvo:
a) Plavi brani cijenu na 15xx i zaustavlja pad, na prvom odbijancu prodaje kompletno kupljene dionice
da ipak ima cash
b) Da osoba opet s tim dijelom ulazi u CASH pokazuje nesigurnost u stvarnom kretanju cijene i
procjene tržišta, točnije osoba je nesigurna u smijer
c) Osoba poziva na BEST BUY, a govori kako je prodao dio – NEMA LOGIKE

Užasno, zar je to sve ista osoba????………..faking anbilivbl [lol]

http://www.kucilooro.webs.com/


Nadalje, moje shvaćanje je ovakvo:
a) Plavi brani cijenu na 15xx i zaustavlja pad, na prvom odbijancu prodaje kompletno kupljene dionice
da ipak ima cash
b) Da osoba opet s tim dijelom ulazi u CASH pokazuje nesigurnost u stvarnom kretanju cijene i
procjene tržišta, točnije osoba je nesigurna u smijer
c) Osoba poziva na BEST BUY, a govori kako je prodao dio – NEMA LOGIKE


Kad netko stavi neku dionicu kao BEST BUY logično je da od nje u očekuje nadprosječan prinos. Meni su sve dionice u mom porfelju BEST BUY i nema šanse da bi kao Plavi prodao iti jednu s zaradom 10-20% bez obzira što postoji mogućnost da je kupim jeftinije 5-6%.
Kvaliteta određenog ulagača se sastoji od toga da on čvrsto stoji iza svojih odluka ili da prizna da je pogriješio.
Kad se LKPC ovdje počela reklamirati (1700-1800kn) ona je tada bila BEST SELL iz više razloga. Prvi je bio što se nije korigirala sukladno s tržištem. Trenutačno nema niti jednog razloga da ova dionice ostvari iznadprosječni rast, baš kao nije bilo ni prije dva mjeseca. Ona će rasti ali postoji puno boljih prilika na ZSE.
Ovo BEST BUY trkeljanje bi se trebalo potkrijepiti, konkretnim činjenicama vremenskim horizontom i targetima izlaska.

Portal Moje dionice donosi TOP 2010.g.
Evo kako izgleda kratka lista stara nekih 35-40 dana.

26.11.2010 - Dan D

New Report

Close