Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma dajte kolegice budite ozbiljna, HT je investicija za ove koji drugačije ne znaju zaraditi novac, i to treba njima prepustiti. Znači za fondove i početnike!!!!!!!
Tko je to vidio da iskusni špekulanti drže HT????
Svaki pravi špekulant ima barem tri dionice za brzu zaradu; npr đakovština, đuro i još nešto na Đ…..recimo nekog graĐevinara [thumbsup]

– samo se vi veselite svojim brzim zaradama.
– to nam barem ovu burzu čini donekle likvidnom.

– a meni je puno draže na ovim malo glupljim investicijama tipa HT i JNAF u godinu dana zaraditi sigurnih 50% .
– evo ovih dana sam investirala sitan novac u fond PBZ-I Stock, dobila na kocki pa da me potsjeti na taj dobitak tipa Đakovštine.

– evo baš gledam fondove gdje bi investirala.
– to svakako nije neko uzbudljivo investiranje.
– ali lova mi je od firme te ju ne smijem izgubiti.
– a radi se o investiranju ne tako velikog novca cca 100.000kn .
– i gledam taj rad fondova, a s njima uspoređujem i svoj rad.
– te sam odlučila upucati po 50.000kn u OTP indeksni i OTP meridijan 20 .
– te nešto svoje privatne love u PBZ I-Stock .

– u što bi vi investirali taj novac ?????????????”

– I love this game.
Pozdrav !


Daj juniore izbaci i targete za brodare i bauštelce za drugi tjedan. Baš me zanima.

Na tjednom nivou targeti su skroz fini, na private mogu poslati, ovako javno ipak ne.
Samo napominjem da iduće dionice imaju mogućnost najvećeg prinosa:

1.VART-R-1
2.LKRI-R-A
3.JDPL-R-A
4.INGR-R-A
5.VDKT-R-A
6.HDEL-R-A
itd.
16.VLDS (+21%)
itd.

Ako br.16 daje 21% u narednom periodu, onda pretpostavite koliko daju br.1-5

26.11.2010 - Dan D


A ja pak imam novi pick na koji ću ponovo zaraditi i svi sretni osim vas koji niste sudjelovala. Tako ste pričala i za Podravku kad je bila na 300 kn, pa ste razočarana prodala, a poslije se moglo prodavati i na 380 kuna…………
Morate biti open mind, što bi se reklo, za sve prilike…..

– pa ne trgujemo mi u americi.
– ako napišem da sam u cca 30 dionica onda je sasvim normalno da tu ima malo i PODR.

– zbog veličine portfelja i nikakve likvidnosti naše burze jednostavno sam prisiljena biti u tako puno dionica.
– jer ako sam u par dionica kada krene rušenje tržišta većina toga se jednostavno ne može prodati bez značajnog rušenja cijene same dionice.

– tako sam i sada u ovom zadnjem naletu PODR kupila tu dionicu, pola prodala, a još mi je ostalo ne tako puno toga s minusom od -0.57% , kad malo poraste riješiti ću se i toga.
– a nekada je puno bolje prodati dionicu s sitnim minusom nego biti u dionici i s njom tražiti dno tržišta.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. a taj HT, pa to je u stvari obveznica, a ne dionica, to što je većina u kešu ja sam u HT-u, sasvim opravdano ulaganje, samo što taj HT više sigurno neće odraditi rast koji je već odradio, ali i dalje ima potencijal jako dobre dionice.


Ma dajte kolegice budite ozbiljna, HT je investicija za ove koji drugačije ne znaju zaraditi novac, i to treba njima prepustiti. Znači za fondove i početnike!!!!!!!
Tko je to vidio da iskusni špekulanti drže HT????
Svaki pravi špekulant ima barem tri dionice za brzu zaradu; npr đakovština, đuro i još nešto na Đ…..recimo nekog graĐevinara [thumbsup]

A mozda ljudi nemaju vremena cijeli dan buljiti u monitore,
A mozda ljudi imaju i druge SIGURNE prihode u zivotu,
A mozda ljudima nije potreban previsok rizik i zarada od +50%,

i jos nesto, ja sam u 10 mjeseci na HTju okrenio 50ak% uz rizik manji nego da sam pare drzo u hr banci i On ce uvijek biti zastupljen najmanje 25/30% u mom portfelju, a u slucaju hitno potrebne kesovine rijesim ga se u roku 10sekundi
[thumbsup]

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................

Što se tiče best buy-a trenutno za mene dileme nema – LKPC.

Zašto?
Prvotno objava o dokapitalizaciji, pa potom sve povučeno zbog osjetljivosti tematike.
Sve ima detaljnije na temi LKPC, pa ako nekoga zanima, može pogledati.

Ovdje još nisu izbrisali prvotnu obavijest:

http://www.rogotin.hr/_2010_arh/10_02_18_luka_ploce_vlada.html

[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Ma dajte kolegice budite ozbiljna, HT je investicija za ove koji drugačije ne znaju zaraditi novac, i to treba njima prepustiti. Znači za fondove i početnike!!!!!!!
Tko je to vidio da iskusni špekulanti drže HT????
Svaki pravi špekulant ima barem tri dionice za brzu zaradu; npr đakovština, đuro i još nešto na Đ…..recimo nekog graĐevinara [thumbsup]

– samo se vi veselite svojim brzim zaradama.
– to nam barem ovu burzu čini donekle likvidnom.

– a meni je puno draže na ovim malo glupljim investicijama tipa HT i JNAF u godinu dana zaraditi sigurnih 50% .
– evo ovih dana sam investirala sitan novac u fond PBZ-I Stock, dobila na kocki pa da me potsjeti na taj dobitak tipa Đakovštine.

– evo baš gledam fondove gdje bi investirala.
– to svakako nije neko uzbudljivo investiranje.
– ali lova mi je od firme te ju ne smijem izgubiti.
– a radi se o investiranju ne tako velikog novca cca 100.000kn .
– i gledam taj rad fondova, a s njima uspoređujem i svoj rad.
– te sam odlučila upucati po 50.000kn u OTP indeksni i OTP meridijan 20 .
– te nešto svoje privatne love u PBZ I-Stock .

– u što bi vi investirali taj novac ?????????????”

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Kolegice Ivana, nemojte tako! Zar sam ja ikad kudio ulaganje u Janaf i HT? To su odlične firme i odlične dionice, bez svake sumnje, samo sad su trenutno najmanje odradili građevinari i brodari, i ako se Kosorica dogovori s crnogrocima da ne prave probleme oko posla stoljeća, onda bi mogli naglo povući………….
Računam već početkom tjedna da će biti laganog zauzimanja pozicija sa postepenim rastom cijena

http://www.kucilooro.webs.com/



Daj juniore izbaci i targete za brodare i bauštelce za drugi tjedan. Baš me zanima.

Na tjednom nivou targeti su skroz fini, na private mogu poslati, ovako javno ipak ne.
Samo napominjem da iduće dionice imaju mogućnost najvećeg prinosa:

1.VART-R-1
2.LKRI-R-A
3.JDPL-R-A
4.INGR-R-A
5.VDKT-R-A
6.HDEL-R-A
itd.
16.VLDS (+21%)
itd.

Ako br.16 daje 21% u narednom periodu, onda pretpostavite koliko daju br.1-5
[/quote]

– gospon splite mlađi.
– pa nije se ni vaš stariji brat nešto proslavio.
– ali sistemom slučajnog pogotka jednom od deset i pogodi.

– i pošto ste tek počeli pisati moram vas upozoriti kako ovo nije tema na kojojoj tražimo.
– dionicu s najvećim gubitkom u poslovanju.
– dionica s najvećim p/e .
– dionicu s najvećim dugom.
– itd.

– tu ipak tražimo dobru investiciju, po mogućnosti bez drukanja.
– ne kažem ja sada kako od tog vašeg širokog izbora, što vam je u stvari portfelj, a ovo opet nije tema o portfelju, neće nešto i porasti.

– ali svi ti rastovi će biti špekulativne naravi u većini slućajeva tko zadnji magarac.

– I love this game.
Pozdrav !



Daj juniore izbaci i targete za brodare i bauštelce za drugi tjedan. Baš me zanima.

Na tjednom nivou targeti su skroz fini, na private mogu poslati, ovako javno ipak ne.
Samo napominjem da iduće dionice imaju mogućnost najvećeg prinosa:

1.VART-R-
2.LKRI-R-A
3.JDPL-R-A
4.INGR-R-A
5.VDKT-R-A
6.HDEL-R-A
itd.
16.VLDS (+21%)
itd.

Ako br.16 daje 21% u narednom periodu, onda pretpostavite koliko daju br.1-5
[/quote]
[lol] [lol] [lol] mislim da bu ovaj prešišo seniora u rekordnom vremenu…znači ipak 2 indikatora…risk free [cool]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


samo sad su trenutno najmanje odradili građevinari i brodari, i ako se Kosorica dogovori s crnogrocima da ne prave probleme oko posla stoljeća, onda bi mogli naglo povući………….
Računam već početkom tjedna da će biti laganog zauzimanja pozicija sa postepenim rastom cijena

– jako dobri su razlozi zašto građevinari nisu odradili rast.
– samo kad su bili u najvećem poslu ni tada to nisu bile dobre dionice.
– ima i tu iznimaka, ali trenutno građevina je na koljenima.
– i ja imam tih građevinara, čisto špekulativno, da vam ih malo skuplje prodam.

– brodari.
– i tu su sasvim određeni razlozi njihovih niskih cijena.
– ali to je svjetska kriza, ne kriza u hrvata.
– toj krizi se ipak nazire neki kraj.
– samo sada zbog previše novogradnji imamo veliki zastoj u dizanju vozarina.
– dugoroćno će im svakako krenuti nabolje.
– hoće li to već biti u ovoj godini ?????????????

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana zahvaljujući mom grafu momentuma na DKVS si digla novce i stoga nije lijepo da ovako pišeš!
Već je pametnije da kažeš hvala.
Dao sam TOP 5 i oni će odraditi najviše u narednom periodu. Tko hoće nek prati, tko neće nek zaobiđe.
VART-R-1 – bit će jasnije već sutra kad završi na 37kn.

26.11.2010 - Dan D

Gospodična Ivana, da li vi razumijete uopće kretanje cijene? Ako HT sad ima P/E npr. 11-12,
ako postoje silni prekidi i otkazivanja usluga, ako ima slijedi pad cijena,…..
što mislite koliki će biti P/E uz ovu cijenu za nekih 1.g.?
Kudikamo veći! Da li treba čekati 1-2.g. da shvatimo da je P/E već 25 ili se reagira ranije.
Trenutni pokazatelj nečega prije 3 ili 6mj. nema veze s mozgom.
Jer burza gleda unaprijed. A unaprijed gledano ovaj VART je kao atomska bomba, kad eksplodira odletjet će.

26.11.2010 - Dan D


Što se tiče best buy-a trenutno za mene dileme nema – LKPC.

Ako smijem primjetiti, moj mlađi brat vas nije podnosio iz nekog razloga, evo sad opet čitam sve postove, tvrdite da je ovo BEST BUY ,a vi ste kažete prodali dio. Pa kako je to BEST BUY?
Prije bi rekao da je to BEST SELL po vašoj prodaji.

Srdačan pozdrav!

26.11.2010 - Dan D

New Report

Close