Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Idući tjedan best buy građevinari i brodari………..nemoj da mi poslije plačete i kukumavčite……..
prema kraju tjedna sve skuplji i skuplji……

MINI BULL JE IZGLEDAN!!!! [wink]

http://www.kucilooro.webs.com/

igh i thnk je je u samom vrhu!

dan poslje sutra

HT.

– prije godinu dana na ovoj temi sam dosta pisala o toj dionici.
– a to je tada zbilja bila fenomenalno dobra investicija, kupovala sam ga dosta na 190 i 200kn.
– tada sam o tome pisala kao jedna investicija s povratom uloga za 4 godine.
– ali tu ćemo imati povrat investicije i za dvije godine, dividende plus porast cijene.

– ali što dalje s HT-om, ovo prije je bila povijest koja će se teško ponoviti.
– u tom razdoblju ja sam uvijek imala HT u portfelju s udijelom od preko 50% do 18%.
– trenutno mi je taj HT 24.99% portfelja.
– sada je samo pitanje koliko će HT pasti poslije dividende i još važnije koliko cijena može gore prije dividende.
– ali već sada možemo reći kako će taj HT i za godinu dana dati ponovno sigurnih 20kn dividende.
– i još idućih pet godina također cca 20kn sigurnih, možda i više kada prođe ova kriza.

– a tih 20kn bi na ciljnu cijenu dionice od ipa 265kn bilo prinos od 7.5% .
– upravo taj dividendni prinos će držati cijenu u rasponu od 270 – 300kn (6.66%).
– ma može cijena uslijed neke krize ponovno i pasti na 200kn ali u tom slućaju ide dividendni prinos 10% , što opet čini dionicu jako zanimljivom za ulaganje što će joj i dići cijenu.

– svi moji proračuni tu idu na minimalnu cijenu i minimalnu dividendu.
– ali i na toj "maloj" dividendi opet je HT i više nego dobra investicija.
– a sama cijena će ovisiti o bankarskim kamatama, odnosno cijenu će u visini tih kamata određivati mirovinski fondovi.

– I love this game.
Pozdrav !

HT – trenutna situacija.

– ide dividenda od 34.05kn .
– ali na tu dividendu ide i harač, ili očiti lopovluk od ove države, na žalost živimo u državi gdje nam je sama država najveći lopov pa će ta dividenda biti 32.688kn .
– još sam u nedoumici prodati prije dividende sve dionice HT-a ili ne .
– većina fondova zbog velike količine dionica HT-a tu očito neće moći špekulirati kao ja.
– ali tu bi nas mogli i dobro zahebati .
– kako ???????????????????
– kod prošle dividende koja je išla u dava navrata cijena ipak nije pala za visinu dividende iako smo bili u krizi s jako niskim crobexom.
– a ubrzo bi se i cijena digla za tu isplaćenu dividendu.
– e sada bi trebalo pogoditi kako će se cijena kretati sada kod isplate te dividende.

– ako mirovinci zadrže cijenu par kuna preko te isplaćene dividende opet će mali tu ulijetati.
– jar ako cijena padne recimo na 270kn to će opet biti jako povoljna cijena za mirovince koji bi mogli dizati HT opet na cca 300kn.
– nemojmo zaboraviti tu ide dividenda i za godinu dana.
– tko sada kupi dionicu za cca godinu dana skuplja 2 dividende 34 + 20kn.
– a toliko novaca neće donijeti niti jedan oročeni novac.

– I love this game.
Pozdrav !

JNAF.

– na samoj temi imamo napisanu gomilu gluposti od drukera koji bi ju htjeli rušiti zbog jeftinog dokupa.
– ovaj put je ponovno pala ispod 3.000kn ,
– u tom ciklusu sam uspijela kupiti samo jednu dionicu na jeftinim cijenama.
– u prethodnom ciklusu sam uspijela kupiti cca 60 dionica koje sam vam opet uvalila po malo skupljim cijenama.
– i dalje imam dosta toga jnafa.
– slpf je nešto prestao s prodajom, ali imate njihove naloge na 3.100 i 3.200kn .

– po meni je i dalje dobra kupnja ispod 3.000kn .
– a jnaf će očito rasti .
– ima jedan ozbiljan razlog za to.
– ali kako vam ga nitko nije napisao na samoj temi jnafa, neću vam ga napisati ni ja.
– a zašto bi ga i napisala kad mi dijelite jedinice.
– najbolje je kada živite u neznanju, tada se na vama može najbolje zaraditi.

– I love this game.
Pozdrav !


Idući tjedan best buy građevinari i brodari………..nemoj da mi poslije plačete i kukumavčite……..
prema kraju tjedna sve skuplji i skuplji……

MINI BULL JE IZGLEDAN!!!! [wink]


Slažem se kolegom Vidrom.
Iako ni tu stvari nisu baš potpuno iste ili da treba biti svejedno.
Od brodara najmanje će povući TNPL,ULPL, nešto bolje ATPL, a najbolje ipak JDPL.
Kod graditelja je drukčija situacija, jednake skokove možemo očekivati na VDKT, IGH i THNK, nešto lošiji DLKV. A navodno najbolji rast bi trebala ostvariti INGRA. Svejedno ostajem pri Viaduktu i IGH.
Od sporednih dionica van ova 2 sektora, najveći skok zabilježit će LKRI i VART. Iznimka, mnogo toga i ne pratim, mislim na nelikvidnija izdanja, koja nas opet mogu ugodno iznenaditi.

26.11.2010 - Dan D

Daj juniore izbaci i targete za brodare i bauštelce za drugi tjedan. Baš me zanima.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Moj favorit za slijedeći tjedan je Đuro.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Nema bolje kupnja od ĐURE. Sve loše vijesti su ispucane a dosta novih poslova na vidiku.
Na burzi se kupuje BUDUĆNOST.

– potpuno se slažem s vama, što blesavija dionica to je veći potencijal rasta.
– samo pametni su to ipak kupili na nekim nižim cijenama.
– a sama firma stvarno ima potencijal da odleti u visine.

– prihodi su im pali samo cca 50% .
– rade s mjesećnim gubitkom od samo cca 2 milijuna kuna.
– broj zaposlenih je smanjen za samo cca 60% .
– dug im je zanemarivih cca 100% .
– a i cijena im je tek na pola buka, znaći ima prostora za ogromni rast.
– a o dividendi zbilja nemam nikakvih podataka.

– biti će i tu magaraca, već ih vidim.
– ali zašto ne zaraditi ???????????????????

– I love this game.
Pozdrav !


Idući tjedan best buy građevinari i brodari………..nemoj da mi poslije plačete i kukumavčite……..
prema kraju tjedna sve skuplji i skuplji……
MINI BULL JE IZGLEDAN!!!! [wink]

– konačno da i na tim dionicama dođe taj best buy ,
– jer sam se već bila zabrinula što ne rastu.
– a kako ja već imam tih građevinara i brodara neću ih kupovati nego ću ih prodavati.

– I love this game.
Pozdrav !

Ma dajte kolegice budite ozbiljna, HT je investicija za ove koji drugačije ne znaju zaraditi novac, i to treba njima prepustiti. Znači za fondove i početnike!!!!!!!
Tko je to vidio da iskusni špekulanti drže HT????
Svaki pravi špekulant ima barem tri dionice za brzu zaradu; npr đakovština, đuro i još nešto na Đ…..recimo nekog graĐevinara [thumbsup]

http://www.kucilooro.webs.com/



Nema bolje kupnja od ĐURE. Sve loše vijesti su ispucane a dosta novih poslova na vidiku.
Na burzi se kupuje BUDUĆNOST.

– potpuno se slažem s vama, što blesavija dionica to je veći potencijal rasta.
– samo pametni su to ipak kupili na nekim nižim cijenama.
– a sama firma stvarno ima potencijal da odleti u visine.

– prihodi su im pali samo cca 50% .
– rade s mjesećnim gubitkom od samo cca 2 milijuna kuna.
– broj zaposlenih je smanjen za samo cca 60% .
– dug im je zanemarivih cca 100% .
– a i cijena im je tek na pola buka, znaći ima prostora za ogromni rast.
– a o dividendi zbilja nemam nikakvih podataka.

– biti će i tu magaraca, već ih vidim.
– ali zašto ne zaraditi ???????????????????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Pa kolegice uopće se ne slažem s vama, ja sam na Đuri već zaradio i prodao. A otkad sam prodao, onaj koji je kupio od mene je već u plusu nekih 5-6%. A uskoro će biti i više. Eto to je ono što volim, kad ja zaradim a zaradi i onaj koji je dionicu kupio od mene.
A ja pak imam novi pick na koji ću ponovo zaraditi i svi sretni osim vas koji niste sudjelovala. Tako ste pričala i za Podravku kad je bila na 300 kn, pa ste razočarana prodala, a poslije se moglo prodavati i na 380 kuna…………
Morate biti open mind, što bi se reklo, za sve prilike……a ne samo HT HT HT HT HT HT HT [thumbsup]

http://www.kucilooro.webs.com/

New Report

Close