Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Najbolje je kupiti dionicu koja je kao žir i koja će narasti u hrast.To HT nije.
A to su nelikvidne,tkz.bedaci i tu leži velika zarada.
DKVS u stečaju to nije.Tu postoji veliki rizik da dobijete ništa,ali može biti i ogromni dobitak,ako
izađe iz stečaja.Čak će se možda zaraditi i nekoliko stotina posto zarade i u slučaju likvidacije.
naravno ako FI izvješča nisu totalno lažirana.
Ali postoje još bisera koji mogu donijeti jako puno,a radi se o firmama koje dobro posluju,ali im je
PR u srednjem vjeku.Ali puno lakše je popraviti PR od BV ili dobit.
Naravno da naši vrli tehničari neće prepoznati žir.Oni se uključuju kada je to već veliko stablo
,pokoji put i kada je već preveliko, zrelo za piljenje. Fundamentalna analiza u ovom trenu pruža daleko više šansi na
visoku zaradu od TA.
Posebnu pažnju posvetite na nelikvidne dionice u kojim su fondovi.Oni moraju iz njih izaći kao što
su izlazili iz DKVS po povijesnim minimumima,a ulazili po povijesnim maksimumima.Ne osuđujte fondove i čekajte nisko.Oni si i žrtve Hanfe i zakonske regulative o mogućim ulaganjima.Treba im platiti što manje i očekivati rast dionice nakon njihova iskrcaja.Iskoristimo njihovu agoniju i zaradimo maksimalno.Ali nemojte kao i ja biti totalno u bedacima.Ja sam u KOES/50% rasta/,
ELPR /pušiona 22% nisam htio prodati po 70 a sada je 40/ i naravno u DKVS.
Sve u svemu za sada ogromni dobitak.Ali kod ovih dionica sve je vrlo promjenljivo.Dok nisam
proda ni zaradio.Nije vrijeme za likovanje jer kazna slijedi vrlo brzo ako počmemo misliti,da smo
prepametni.
Naravno da sam 100% u dionicama.

Svaka cast..nakon dugo vremena opet onaj stari lopina,bez druka,iskreno i posteno..100 od mene


po skegri danas u dnevniku najbolji pik su firme u drzavnom vlasnistvu

DKVS je 31% u vlasništvu države.Sa potraživanjima od preko 100 mil kn.koje mogu pretvoriti u vlasničke udjele država vrlo lako postaje vlasnik više od 50%.
Iskreno bilo bi bolje da država nema nikakva vlasnička prava u DKVS,jer državi nije za vjerovati.Ona
ti je ka i Juda.Prodat ćete za malu proviziju,uzeti malima što više i pokloniti podobnima.I to je
dosadašnja istina od 1991.g.Ali da li je Jaca sposobna da tu nešto promijeni.Volio bi da se sve promijeni,ali zaista to je nemoguća misija.Vuk dlaku mjenja, a čud nikada.

cuj za dkvs neznam ali znam da im treba svaka kuna i sumnjam da ce prodavati firme za 1kn


Najbolje je kupiti dionicu koja je kao žir i koja će narasti u hrast.To HT nije.
A to su nelikvidne,tkz.bedaci i tu leži velika zarada.
DKVS u stečaju to nije.Tu postoji veliki rizik da dobijete ništa,ali može biti i ogromni dobitak,ako
izađe iz stečaja.Čak će se možda zaraditi i nekoliko stotina posto zarade i u slučaju likvidacije.
naravno ako FI izvješča nisu totalno lažirana.
Ali postoje još bisera koji mogu donijeti jako puno,a radi se o firmama koje dobro posluju,ali im je
PR u srednjem vjeku.Ali puno lakše je popraviti PR od BV ili dobit.
Naravno da naši vrli tehničari neće prepoznati žir.Oni se uključuju kada je to već veliko stablo
,pokoji put i kada je već preveliko, zrelo za piljenje. Fundamentalna analiza u ovom trenu pruža daleko više šansi na
visoku zaradu od TA.
Posebnu pažnju posvetite na nelikvidne dionice u kojim su fondovi.Oni moraju iz njih izaći kao što
su izlazili iz DKVS po povijesnim minimumima,a ulazili po povijesnim maksimumima.Ne osuđujte fondove i čekajte nisko.Oni si i žrtve Hanfe i zakonske regulative o mogućim ulaganjima.Treba im platiti što manje i očekivati rast dionice nakon njihova iskrcaja.Iskoristimo njihovu agoniju i zaradimo maksimalno.Ali nemojte kao i ja biti totalno u bedacima.Ja sam u KOES/50% rasta/,
ELPR /pušiona 22% nisam htio prodati po 70 a sada je 40/ i naravno u DKVS.
Sve u svemu za sada ogromni dobitak.Ali kod ovih dionica sve je vrlo promjenljivo.Dok nisam
proda ni zaradio.Nije vrijeme za likovanje jer kazna slijedi vrlo brzo ako počmemo misliti,da smo
prepametni.
Naravno da sam 100% u dionicama.


ova ti stoji….bas gledam ovaj vikend nekoliko nelikvidusa…kojih su fondovi puni….necu ih drukat,,potrudite se sami….cekam ih na bidu,,dosta nisko…. [yawn] lopina [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Ali postoje još bisera koji mogu donijeti jako puno,a radi se o firmama koje dobro posluju,ali im je
PR u srednjem vjeku.Ali puno lakše je popraviti PR od BV ili dobit.
Posebnu pažnju posvetite na nelikvidne dionice u kojim su fondovi.Oni moraju iz njih izaći kao što
su izlazili iz DKVS po povijesnim minimumima,a ulazili po povijesnim maksimumima.Ne osuđujte fondove i čekajte nisko.Oni si i žrtve Hanfe i zakonske regulative o mogućim ulaganjima.Treba im platiti što manje i očekivati rast dionice nakon njihova iskrcaja.Iskoristimo njihovu agoniju i zaradimo maksimalno.Ali nemojte kao i ja biti totalno u bedacima.

ova ti stoji….bas gledam ovaj vikend nekoliko nelikvidusa…kojih su fondovi puni….necu ih drukat,,potrudite se sami….cekam ih na bidu,,dosta nisko…. [yawn] lopina [thumbsup]
[/quote]
Uočio sam postove i malo analizirao. Ovo bi mogao biti novi udar na TK i nelikvidne dionice iz kojih fondovi moraju izlaziti. Premda će biti prilike za kupit nešto bezobrazno jeftino, nije mi drago jer će kapital postojeći ulazit u nelikvidne dionice a svježeg kapitala nema na vidiku, pa stoga zaključujem da bi ovo moglo biti još jedna negativna spirala koja bi mogla utjecati na pad TK.
Naime prema novom Zakonu o tržištu kapitala OIF-ovi su dužni izići iz dionica čiji je free float manji od 100 mil. Kuna.

Dakle, best buy bi mogle biti takve nelikvidne dionice iz kojih OIF moraju izaći ali bi moglo negativno utjecati na pad likvidnih dionica(mojom, vašom ili većih investitora) rasprodajom likvidnih dionica i općenito pad tržišta. U strahu bi to moglo puno veći efekt proizvesti jer su se mnogi opekli.

Štednja je mudrost trošenja.


Evo i mene.

– u zadnje vrijeme nešto ni ne pišem, a nemam niti što pametnoga.
– pretežno se bavim sportom i rekreacijom.
– a burza ni gore ni dolje.
– ali se stalno nizaju sitni minusi.
– polako se topi zarada iz siječnja.
– i tako ja ovaj tjedan ponovno u minusu -0.55% .
– od početka godine moj balanced fond u plusu +4.96% .
– dionički puno bolji, ali sve računam na nivou toga balasnog.
– eto i taj stvarno loš rezultat je zbilja super kada gledam našu fondovdsku industriju jer su samo 2 fonda radila bilje od mene.

– I love this game.
Pozdrav !

Kolegice što imate u tom balastnom fondu?? Jel brodare???

[huh]

http://www.kucilooro.webs.com/

Sve dionice(tj.odabrane iz kukolja) iz kojih OIF moraju izaći bi mogli biti best buy.
Da li ovaj zakon vrijedi još uvijek i zašto se ne poštiva ukoliko vrijedi?
PRAVILNIK
O DOZVOLJENIM ULAGANJIMA I OGRANIČENJIMA ULAGANJA
OTVORENIH INVESTICIJSKIH FONDOVA S JAVNOM PONUDOM

primjenjuje se od 01.siječnja 2008

Članak 6.
1) Slobodne dionice u prodaji (eng. free float) su sve one dionice koje se nalaze u
slobodnoj prodaji na ureńenom javnom tržištu i dostupne su svim sudionicima na tržištu
kapitala koji su spremni, po tržišnoj vrijednosti na odreńeni datum, postati imatelji
odreńene dionice.
2) Društvo za upravljanje može ulagati imovinu fonda u dionice koje u slobodnoj
prodaji imaju manje od 20% izdanja ako je tržišna kapitalizacija dionica u slobodnoj
prodaji veća od 100 milijuna kuna.

3) Za sve slučajeve kad dionice stečene ulaganjem imovine fonda ne ispunjavaju
kriterij iz stavka 2. ovoga članka, društvo za upravljanje dužno je bez odgańanja o tome
obavijestiti Hrvatsku agenciju za nadzor financijskih usluga (dalje: Agencija) i uskladiti
ulaganja u primjerenom roku.
4) Ograničenja ulaganja iz stavka 2. ovoga članka odnose se i u slučaju kad društvo za
upravljanje obavlja poslove upravljanja imovinom za račune nalogodavca – vlasnika
portfelja.

Neka društva po MCAP/tržišna kapitalizacija/ imaju vrijednost manju od 80 milijuna kuna a OIF posjeduju udjele i to neki među top 10 određene dionice.

Štednja je mudrost trošenja.


Najbolje je kupiti dionicu koja je kao žir i koja će narasti u hrast.To HT nije.
A to su nelikvidne,tkz.bedaci i tu leži velika zarada.
DKVS u stečaju to nije.Tu postoji veliki rizik da dobijete ništa,ali može biti i ogromni dobitak,ako
izađe iz stečaja.Čak će se možda zaraditi i nekoliko stotina posto zarade i u slučaju likvidacije.
naravno ako FI izvješča nisu totalno lažirana.
Ali postoje još bisera koji mogu donijeti jako puno,a radi se o firmama koje dobro posluju,ali im je
PR u srednjem vjeku.Ali puno lakše je popraviti PR od BV ili dobit.
Naravno da naši vrli tehničari neće prepoznati žir.Oni se uključuju kada je to već veliko stablo
,pokoji put i kada je već preveliko, zrelo za piljenje. Fundamentalna analiza u ovom trenu pruža daleko više šansi na
visoku zaradu od TA.
Posebnu pažnju posvetite na nelikvidne dionice u kojim su fondovi.Oni moraju iz njih izaći kao što
su izlazili iz DKVS po povijesnim minimumima,a ulazili po povijesnim maksimumima.Ne osuđujte fondove i čekajte nisko.Oni si i žrtve Hanfe i zakonske regulative o mogućim ulaganjima.Treba im platiti što manje i očekivati rast dionice nakon njihova iskrcaja.Iskoristimo njihovu agoniju i zaradimo maksimalno.Ali nemojte kao i ja biti totalno u bedacima.Ja sam u KOES/50% rasta/,
ELPR /pušiona 22% nisam htio prodati po 70 a sada je 40/ i naravno u DKVS.
Sve u svemu za sada ogromni dobitak.Ali kod ovih dionica sve je vrlo promjenljivo.Dok nisam
proda ni zaradio.Nije vrijeme za likovanje jer kazna slijedi vrlo brzo ako počmemo misliti,da smo
prepametni.
Naravno da sam 100% u dionicama.


Ja na vašem mjestu ne bih bio 100% u dionicama. Inače, uvijek je dobro imati CASH za dokup ili…
Sve navedene dionice/KOES/, /DKVS/, /ELPR/ ne smiju biti u portfelju OIF.
PRAVILNIK
O DOZVOLJENIM ULAGANJIMA I OGRANIČENJIMA ULAGANJA
OTVORENIH INVESTICIJSKIH FONDOVA S JAVNOM PONUDOM
2) Društvo za upravljanje može ulagati imovinu fonda u dionice koje u slobodnoj
prodaji imaju manje od 20% izdanja ako je tržišna kapitalizacija dionica u slobodnoj
prodaji veća od 100 milijuna kuna.

Štednja je mudrost trošenja.

Reći će vama Ranko.najbolji ti je Končar. nema ti bolje firme u Hrvatskoj. a nikad nije ni bilo.pa jel vidiš kako rade. pa u ovoj krizi pa ovako dobri rezultati. pa zapošljavaju. neka samo oni otvore predstavništvo u Africi i Iraku i Iranu pa da vidiš. a jeftina je dionica isplati se kupit.i što se ono kaže ako država proda svojeg djela biti će tu novaca za sve. a morat će prodavat jer nemaju za penzije a ne za drugo, bem ti kruv.


Evo i mene.

– u zadnje vrijeme nešto ni ne pišem, a nemam niti što pametnoga.
– pretežno se bavim sportom i rekreacijom.
– a burza ni gore ni dolje.
– ali se stalno nizaju sitni minusi.
– polako se topi zarada iz siječnja.
– i tako ja ovaj tjedan ponovno u minusu -0.55% .
– od početka godine moj balanced fond u plusu +4.96% .
– dionički puno bolji, ali sve računam na nivou toga balasnog.
– eto i taj stvarno loš rezultat je zbilja super kada gledam našu fondovdsku industriju jer su samo 2 fonda radila bilje od mene.

– I love this game.
Pozdrav !

Razočarana činjenicom što joj se nizaju gubitci u balasnom fondu, Ivana7 je odlučila da rizikira u svijetu show businessa i da počme glazbenu karijeru. Imamo i prvi spot

Vaš link

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Nema bolje kupnja od ĐURE. Sve loše vijesti su ispucane a dosta novih poslova na vidiku.

Na burzi se kupuje BUDUĆNOST.

Ja Vam nikad neću reći naprijed....ja ću Vam uvijek reći ZA MNOM.


Razočarana činjenicom što joj se nizaju gubitci u balasnom fondu, Ivana7 je odlučila da rizikira u svijetu show businessa i da počme glazbenu karijeru. Imamo i prvi spot

Informanka.

– pisanje sam spustila na sam minimum.
– ne zarađujem kao većina vas svaki dan 10% .

– dosta sam aktivna na burzi, svaki dan 5 – 20 transakcija, ali malih.
– ovaj tjedan sam ostvarila plus +1.22% ,
– od početka godine plus je +6.24% ,
– stvarno to izgleda jadno i nikako, ali pogledajmo kako su ostali fondovi radili.
– jedino se izdvaja opt indeksni s plusom 8.05% .
– od mene je za nijansu bolji još jedino raiffaisen hr dionice.
– i aureus us equity je ostvario rezultat nešto lošiji od mog.
– a ostali stvarno katastrofa, čak ih je skoro polovica u minusu.

– ht, što rastom cijene, a po malo ga i nadokupljujem te mi je to najveća investicija 24.99% .
– bar će tu biti izdašne dividende, ali i pada cijene nakon dividende.
– tu investiciju branim s ulogom u cca 30 dionica, to je prevelika disperzija, ali ja tako radim.
– trenutno sam pretežno u dionicama, ali onima koje su o.k. što se tiće poslovanja ili dividendne politike.

– ovako sastavljen portfelj sigurno neće dati neke velike prinose, ali to mi niti nije cilj,
– ipak sigurnost pri investiranju stavljam na prvo mjesto.
– a ti sitni postotci zarade su u stvari veliki novci, jer ipak ja radim s jednim fondom.

– zašto ga nazivam balasni, jer u njega nisu uključena ulaganja samo u dionice.
– ulažem i u neke druge stvari koje ne nose toliko koliko dionice, ali pružaju još veću sigurnost kod ulaganja.
– dionički portfelj mi zbilja stvara velike prinose, ali to može stvoriti i jako velike minuse.
– ipak su dionice rizičan vid ulaganja.
– ali, što veći rizik veći je i prinos.
– za to nam je najbolji primjer dionica Đakovštine.
– ali ja u takve investicije ne ulazim.
– rađe taj novac stavim na kladionicu, jer se tu svari puno brže odvijaju.
– evo da se malo i pohvalim, zahvaljujući pomoći jednog svima nama dragog forumaša na kladionici sam ovaj mjesec zaradila kao i svi vi koji ste kupili DKVS po 8.50kn .
– ali burza nije kladinica.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close