Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Puno se druka tj.rado se preskaću pokazatelji uspješnosti firmi.
Prema zadnjim izvještajima rijetke firme koje su po pokazatelju
P/E X P/BV treba biti manj od 22,zadovoljili takve kriterije
Od prve lige tu su ADRS i vjerovatno HT

cijena p/E P/BV P/EXP/BVBV

JNAF 3120 26,64 1,02 26,44

KOEI 504 19,92 1,09 21,71

ADPL 98,64 24,66 0,68 16,77

DLKV 352 9,34 1,22 11,39

S obzirom da se u trulom kapitalizmu za razvjena tržišta preporuča da ovaj umnožak bude do 22,5
za našu baru ovih 16,77 za ADPL je korektan broj.
Dakle,ADPL po 100 je korektna cijena,ali kako se trži ispod BV postoji prostor za rast jer dobit
raste i najveća je u zadnjem kvartalu.Ovo bi bila dobra kupnja.
KOEI sa ovim faktorom od blizu 22 je precijenjen s obzirom da u dužem razdoblju nije ovako
rentabilan.Vrjeme je za korekciju i pad KOEI ,bez obzira što govori Plavi

JANAF u dugom razdoblju nije ostvari nikakvu dobit .I sada sa ovom dobiti vraća lovu za 27 god,a
u ranijim razdobljima nije zarađivao ništa.Prije ništa sada premalo za ovu cijenu.I bez izlaska slavonca trebao bi nazad prema 2.500 gdje mu je i mjesto

DLKV -zvijezda FI2010 Najpodcijenjenija dionica iz prve lige.Po svim pokazateljima podcijenjen.


@Lopina
,
čak je i Buffet s vremenom korigirao te procjene (zahvaljujući svojem velikom prijatelju i suradniku Ch. Mungeru), jer uzimajući u obzir samo ta dva parametra nikad ne bi prepoznao brzorastuće, još neetablirane, ali vrlo uspješne, zdrave i kvalitetne kompanije…
[/quote]

Ovo su netočni podaci za KOEI:

P/S 0,47 4/09 0,51 0,44
P/E 10,82 4/09 9,78
P/B 0,88 4/09

KOEI: P/B * P/E = 9,52

Može li bolje, ROE je 8,18, EBITDA marža 11,57 %.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Puno se druka tj.rado se preskaću pokazatelji uspješnosti firmi.
Prema zadnjim izvještajima rijetke firme koje su po pokazatelju
P/E X P/BV treba biti manj od 22,zadovoljili takve kriterije
Od prve lige tu su ADRS i vjerovatno HT

cijena p/E P/BV P/EXP/BVBV

JNAF 3120 26,64 1,02 26,44

KOEI 504 19,92 1,09 21,71

ADPL 98,64 24,66 0,68 16,77

DLKV 352 9,34 1,22 11,39

S obzirom da se u trulom kapitalizmu za razvjena tržišta preporuča da ovaj umnožak bude do 22,5
za našu baru ovih 16,77 za ADPL je korektan broj.
Dakle,ADPL po 100 je korektna cijena,ali kako se trži ispod BV postoji prostor za rast jer dobit
raste i najveća je u zadnjem kvartalu.Ovo bi bila dobra kupnja.
KOEI sa ovim faktorom od blizu 22 je precijenjen s obzirom da u dužem razdoblju nije ovako
rentabilan.Vrjeme je za korekciju i pad KOEI ,bez obzira što govori Plavi

JANAF u dugom razdoblju nije ostvari nikakvu dobit .I sada sa ovom dobiti vraća lovu za 27 god,a
u ranijim razdobljima nije zarađivao ništa.Prije ništa sada premalo za ovu cijenu.I bez izlaska slavonca trebao bi nazad prema 2.500 gdje mu je i mjesto

DLKV -zvijezda FI2010 Najpodcijenjenija dionica iz prve lige.Po svim pokazateljima podcijenjen.


@Lopina
,
čak je i Buffet s vremenom korigirao te procjene (zahvaljujući svojem velikom prijatelju i suradniku Ch. Mungeru), jer uzimajući u obzir samo ta dva parametra nikad ne bi prepoznao brzorastuće, još neetablirane, ali vrlo uspješne, zdrave i kvalitetne kompanije…
[/quote]

Ovo su netočni podaci za KOEI:

P/S 0,47 4/09 0,51 0,44
P/E 10,82 4/09 9,78
P/B 0,88 4/09

KOEI: P/B * P/E = 9,52

Može li bolje, ROE je 8,18, EBITDA marža 11,57 %.

lp
[/quote]
Baš sam se malo čudio da Plavi tako lako prodaje svoj ugled.
Ja sam pogriješio jer sam koristio nekonsolidirano izvješće.
Plavi 100 % u pravu
Lopina ko lopina.Sori!

Informanka.

– kako sam radila ovaj tjedan.

– svaki dan sam radila bolje od crobexa.
– ali što mi to vrijedi kada sam napravila ovaj tjedan najveći minus – 1.57% .
– balasni fond mi je prošao puno bolje -0.72%, od početka godine +5.55% .
– najgore sam prošla u četvrtak i petak ,
– a ništa me nije upućivalo na toliki pad.
– još gore je što sam tada i kupovala dionice.

– ali izborom dionica u portfelju ne vjerujem kako ću imati neke velike gubitke,
– ali neće biti ni nekih spektakularnih dobitaka.
– a u portfelju mi je i dalje najviše zastupljen HT s 22.23% .

– I love this game.
Pozdrav !

samo se vi tucite za te vase potcijenjene dionice pe x pb do 22,,dal su onda mozda jeftinije pexpb oko 2 ….? ima ih u srbiji na izvoz i uz to nema guzve…

ULPL
p/e: 6,63
p/s: 1,49
p/b: 0,64
roe: 9,48%
npm: 22,5%

Definitivno najbolji brodar…

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

ULPL
Do ovog zadnjeg kvartala sve super.Ali četvrti kvartal sa gubitkom,a nikada veće vozarine u toku
2010.A kakav će biti ovaj kvartal.Pošto su vozarine manje možemo očekivati ponovno gubitak.
Normalno.Kud svi Turci tu i mali Mujo.Svi brodari u gubitku,osim TNPL na pozitivnoj nuli u
četvrtom kvartalu.Dakle,treba kupovati brodare koje su najviše diskontirani u odnosu na NAV.LPLH,JDPL,TNPL su
daleko bolje kupnje od ULPL.A uzimajući u obzir zaduženost prema vlastitom kapitalu ULPL je
najugroženija od svih naših brodara.Velike obaveze,male rezerve.ATPL kao sveta krava je neuporedivo najskuplja,ali s obzirom na rezerve i likvidnost bolja od ULPL,ali lošija od LPLH,TNPL,
a JDPL nakon dva nova broda isto ulazi u rizik manje likvidnosti.

TNPL – 2 nova broda, uskoro još 2, međutim kronično netransparentna firma, slično vrijedi i za LPLH. JDPL fundamentalno odličan, ali veliki vlasnički udio države – veliki uteg. ATPL – neću komentirati jer je manje-više uvijek imam u portfelju.

Kupnja po diskontu u odnosu na nav je pristup koji lako može zavarati, primjer DKVS (nema veze s brodarima, ali princip je jednako primjenjiv).

I dalje mislim da je ULPL trenutno najbolji brodar…

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)


TNPL – 2 nova broda, uskoro još 2, međutim kronično netransparentna firma, slično vrijedi i za LPLH. JDPL fundamentalno odličan, ali veliki vlasnički udio države – veliki uteg. ATPL – neću komentirati jer je manje-više uvijek imam u portfelju.

Kupnja po diskontu u odnosu na nav je pristup koji lako može zavarati, primjer DKVS (nema veze s brodarima, ali princip je jednako primjenjiv).

I dalje mislim da je ULPL trenutno najbolji brodar…


DKVS d.d.u stečaju se trži na 1/39 BV

Dakle,stečaj baca dionicu u prah i pepeo.

ULPL s obzirom na veličinu flote,rezerve ,i zaduženost neuporedivo najrizičniji hrvatski brodar.
I zato je normalno da se trži ispod NAVA/iako bi revalorizacije BV prema stvarnim cijenama
vrijednosti flote značajno smanjio ovaj pokazatelj/.I zato ULPL predstavlja lošiju kupnju od
svih naših brodara.A NAV je bitan,jer u dužem vremenskom razdoblju on donosi veću dobit ,te
u dužem vremenskom razdoblju dolazi do sve večih disproporcija.A matematika u dužem razdoblju
sve stavlja na svoje mjesto.Transparentnost i PR se mogu relativno lako mjenjati ,ali NAV malo teže.
Da se razumijemo nakon izvješča za III Q2010 sam uletija špekulativno na 700 i izaša na 680.Smatrao sam da je to dobra kupnja s obzirom na nelogičan kontinuitet pozitivnog poslovanja u
odnosu na ostale naše brodare.ULPL je išao uzvodno,a sada kao i svi.I možda je ovaj kvartal ono
što će se ponavljati,a onda više dobiti nema i ostaje samo NAV kao orijentacija.
Želim vam da što više investitora ULPL gleda vašim očima.

Evo i mene.

– u zadnje vrijeme nešto ni ne pišem, a nemam niti što pametnoga.
– pretežno se bavim sportom i rekreacijom.
– a burza ni gore ni dolje.
– ali se stalno nizaju sitni minusi.
– polako se topi zarada iz siječnja.
– i tako ja ovaj tjedan ponovno u minusu -0.55% .
– od početka godine moj balanced fond u plusu +4.96% .
– dionički puno bolji, ali sve računam na nivou toga balasnog.
– eto i taj stvarno loš rezultat je zbilja super kada gledam našu fondovdsku industriju jer su samo 2 fonda radila bilje od mene.

– I love this game.
Pozdrav !


Evo i mene.

– u zadnje vrijeme nešto ni ne pišem, a nemam niti što pametnoga.
– pretežno se bavim sportom i rekreacijom.
– a burza ni gore ni dolje.
– ali se stalno nizaju sitni minusi.
– polako se topi zarada iz siječnja.
– i tako ja ovaj tjedan ponovno u minusu -0.55% .
– od početka godine moj balanced fond u plusu +4.96% .
– dionički puno bolji, ali sve računam na nivou toga balasnog.
– eto i taj stvarno loš rezultat je zbilja super kada gledam našu fondovdsku industriju jer su samo 2 fonda radila bilje od mene.

– I love this game.
Pozdrav !

Sport i rekracija prije svega. I koliko ti još treba da vratiš kilažu u normalu ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Najbolje je kupiti dionicu koja je kao žir i koja će narasti u hrast.To HT nije.
A to su nelikvidne,tkz.bedaci i tu leži velika zarada.
DKVS u stečaju to nije.Tu postoji veliki rizik da dobijete ništa,ali može biti i ogromni dobitak,ako
izađe iz stečaja.Čak će se možda zaraditi i nekoliko stotina posto zarade i u slučaju likvidacije.
naravno ako FI izvješča nisu totalno lažirana.
Ali postoje još bisera koji mogu donijeti jako puno,a radi se o firmama koje dobro posluju,ali im je
PR u srednjem vjeku.Ali puno lakše je popraviti PR od BV ili dobit.
Naravno da naši vrli tehničari neće prepoznati žir.Oni se uključuju kada je to već veliko stablo
,pokoji put i kada je već preveliko, zrelo za piljenje. Fundamentalna analiza u ovom trenu pruža daleko više šansi na
visoku zaradu od TA.
Posebnu pažnju posvetite na nelikvidne dionice u kojim su fondovi.Oni moraju iz njih izaći kao što
su izlazili iz DKVS po povijesnim minimumima,a ulazili po povijesnim maksimumima.Ne osuđujte fondove i čekajte nisko.Oni si i žrtve Hanfe i zakonske regulative o mogućim ulaganjima.Treba im platiti što manje i očekivati rast dionice nakon njihova iskrcaja.Iskoristimo njihovu agoniju i zaradimo maksimalno.Ali nemojte kao i ja biti totalno u bedacima.Ja sam u KOES/50% rasta/,
ELPR /pušiona 22% nisam htio prodati po 70 a sada je 40/ i naravno u DKVS.
Sve u svemu za sada ogromni dobitak.Ali kod ovih dionica sve je vrlo promjenljivo.Dok nisam
proda ni zaradio.Nije vrijeme za likovanje jer kazna slijedi vrlo brzo ako počmemo misliti,da smo
prepametni.
Naravno da sam 100% u dionicama.

po skegri danas u dnevniku najbolji pik su firme u drzavnom vlasnistvu

New Report

Close