Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa Dalekovod ljudi više percipiraju kao građevinara a zna se kakva se antireklama vodi kontra građevinskog sektora. Tu leži razlika u cijeni iako Dalekovod nije tipičan građevinac.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Puno se druka tj.rado se preskaću pokazatelji uspješnosti firmi.
Prema zadnjim izvještajima rijetke firme koje su po pokazatelju
P/E X P/BV treba biti manj od 22,zadovoljili takve kriterije
Od prve lige tu su ADRS i vjerovatno HT

cijena p/E P/BV P/EXP/BVBV

JNAF 3120 26,64 1,02 26,44

KOEI 504 19,92 1,09 21,71

ADPL 98,64 24,66 0,68 16,77

DLKV 352 9,34 1,22 11,39

S obzirom da se u trulom kapitalizmu za razvjena tržišta preporuča da ovaj umnožak bude do 22,5
za našu baru ovih 16,77 za ADPL je korektan broj.
Dakle,ADPL po 100 je korektna cijena,ali kako se trži ispod BV postoji prostor za rast jer dobit
raste i najveća je u zadnjem kvartalu.Ovo bi bila dobra kupnja.
KOEI sa ovim faktorom od blizu 22 je precijenjen s obzirom da u dužem razdoblju nije ovako
rentabilan.Vrjeme je za korekciju i pad KOEI ,bez obzira što govori Plavi

JANAF u dugom razdoblju nije ostvari nikakvu dobit .I sada sa ovom dobiti vraća lovu za 27 god,a
u ranijim razdobljima nije zarađivao ništa.Prije ništa sada premalo za ovu cijenu.I bez izlaska slavonca trebao bi nazad prema 2.500 gdje mu je i mjesto

DLKV -zvijezda FI2010 Najpodcijenjenija dionica iz prve lige.Po svim pokazateljima podcijenjen.


@Lopina
,
čak je i Buffet s vremenom korigirao te procjene (zahvaljujući svojem velikom prijatelju i suradniku Ch. Mungeru), jer uzimajući u obzir samo ta dva parametra nikad ne bi prepoznao brzorastuće, još neetablirane, ali vrlo uspješne, zdrave i kvalitetne kompanije…




@lopina

nece KOEI tako brzo u korekciju…
[cool]


I ne mora.Htio sam naglasiti da je precjenjen prema ADPL i DLKV.Dalekovod na 500 kao i KOEI?O.K.
Da li će KOEI prema 400,a DLKV isto ali to bi bilo fundamentalno opravdano.Slićno vrijedi i za JANAF
koji je na ovim cijenama skup.Mogućnost preuzimanja uvijek može donijeti nešto nelogično.
I mislim da je ta premija na preuzimanje već uraćunata kod KOEI.
[/quote]

kolega kupi malo KOEIa pa ce sve biti ljepse…
[tongue]

Kolega Tigrus, vec tjedan dana ko malo dijete ponavljate jesm vam reko,jesam vam reko. Na pocetku je to mozda i bilo simpatično. Vec neko vrijeme nije. Ajmo se dogovoriti ovako, sacekat cemo barem jedno 3mj., pa cemo vidjeti dali su vasi pickovi stvarno zvijezde trajnog sjaja ili zvijezde repatice. Ako bude ovo prvo onda mozete dalje vikati jesam Vam reko, a mi cemo vam dati za pravo da ste nam rekli. Može? [thumbsup]


Kolega Tigrus, vec tjedan dana ko malo dijete ponavljate jesm vam reko,jesam vam reko. Na pocetku je to mozda i bilo simpatično. Vec neko vrijeme nije. Ajmo se dogovoriti ovako, sacekat cemo barem jedno 3mj., pa cemo vidjeti dali su vasi pickovi stvarno zvijezde trajnog sjaja ili zvijezde repatice. Ako bude ovo prvo onda mozete dalje vikati jesam Vam reko, a mi cemo vam dati za pravo da ste nam rekli. Može? [thumbsup]

ja ne zelim biti simpatican.

nemam namjeru drzati dionice dulje od 2 tjedna…
[bye]

Čim Ivana7 rasproda Janaf odmah smo na 3.500 hehe [kiss]


Puno se druka tj.rado se preskaću pokazatelji uspješnosti firmi.
Prema zadnjim izvještajima rijetke firme koje su po pokazatelju
P/E X P/BV treba biti manj od 22,zadovoljili takve kriterije
Od prve lige tu su ADRS i vjerovatno HT

cijena p/E P/BV P/EXP/BVBV

JNAF 3120 26,64 1,02 26,44

KOEI 504 19,92 1,09 21,71

ADPL 98,64 24,66 0,68 16,77

DLKV 352 9,34 1,22 11,39

S obzirom da se u trulom kapitalizmu za razvjena tržišta preporuča da ovaj umnožak bude do 22,5
za našu baru ovih 16,77 za ADPL je korektan broj.
Dakle,ADPL po 100 je korektna cijena,ali kako se trži ispod BV postoji prostor za rast jer dobit
raste i najveća je u zadnjem kvartalu.Ovo bi bila dobra kupnja.
KOEI sa ovim faktorom od blizu 22 je precijenjen s obzirom da u dužem razdoblju nije ovako
rentabilan.Vrjeme je za korekciju i pad KOEI ,bez obzira što govori Plavi

JANAF u dugom razdoblju nije ostvari nikakvu dobit .I sada sa ovom dobiti vraća lovu za 27 god,a
u ranijim razdobljima nije zarađivao ništa.Prije ništa sada premalo za ovu cijenu.I bez izlaska slavonca trebao bi nazad prema 2.500 gdje mu je i mjesto

DLKV -zvijezda FI2010 Najpodcijenjenija dionica iz prve lige.Po svim pokazateljima podcijenjen.


sva sreća di si se nakrcao đakovštinom

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Moj izbor HT, DLKV i PODR [thumbsup]



Puno se druka tj.rado se preskaću pokazatelji uspješnosti firmi.
Prema zadnjim izvještajima rijetke firme koje su po pokazatelju
P/E X P/BV treba biti manj od 22,zadovoljili takve kriterije
Od prve lige tu su ADRS i vjerovatno HT

cijena p/E P/BV P/EXP/BVBV

JNAF 3120 26,64 1,02 26,44

KOEI 504 19,92 1,09 21,71

ADPL 98,64 24,66 0,68 16,77

DLKV 352 9,34 1,22 11,39

S obzirom da se u trulom kapitalizmu za razvjena tržišta preporuča da ovaj umnožak bude do 22,5
za našu baru ovih 16,77 za ADPL je korektan broj.
Dakle,ADPL po 100 je korektna cijena,ali kako se trži ispod BV postoji prostor za rast jer dobit
raste i najveća je u zadnjem kvartalu.Ovo bi bila dobra kupnja.
KOEI sa ovim faktorom od blizu 22 je precijenjen s obzirom da u dužem razdoblju nije ovako
rentabilan.Vrjeme je za korekciju i pad KOEI ,bez obzira što govori Plavi

JANAF u dugom razdoblju nije ostvari nikakvu dobit .I sada sa ovom dobiti vraća lovu za 27 god,a
u ranijim razdobljima nije zarađivao ništa.Prije ništa sada premalo za ovu cijenu.I bez izlaska slavonca trebao bi nazad prema 2.500 gdje mu je i mjesto

DLKV -zvijezda FI2010 Najpodcijenjenija dionica iz prve lige.Po svim pokazateljima podcijenjen.


sva sreća di si se nakrcao đakovštinom
[/quote]
I ja isto tako mislim.Danas malo dokupio.

Lopina sta se tice dalekovoda ne kazem da je losa firma daleko od toga imam dionice dalekovoda,samo znam da su velik dio svoje dobiti ostvarili na nasem trzistu i mislim da su im mnogi natjecaji isli na njihovu ruku,oni su mogli diktirati cijenu i mislim da je u puno slucajeva ta cijena bila previsoka oko nekih izvedenih radova,mislim da ce se ubuduce to promjeniti pa cemo vidjeti kako ce poslovati dalje i sa kakvom dobiti,meni je u interesu da povecaju dobit.Sta se tice janafa mislim da ce ta firma ubuducnosti biti jako zanimljiva zbog svih ovih ulaganja koja se trebaju dogoditi do 2015god.

AUHR-R-A

P/E 4
P/S 0,3
P/B 0,9
ROE kakav se rijetko viđa – 27%
Dug/aktiva 0,4

Dovoljno rečeno.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


AUHR-R-A

P/E 4
P/S 0,3
P/B 0,9
ROE kakav se rijetko viđa – 27%
Dug/aktiva 0,4

Dovoljno rečeno.

[lol]

New Report

Close