Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




kolegice,

Vi znate kako nas dvoje funkcioniramo:
Kud Vi okom, tu ja skokom

i naravno da moze komentar.

trend je rastuci i ovo stajanje na 2156 je posljedica dolaska na boolinger i vrucih oscilatora.
target crobexa na 2300 vrlo izvjestan.

ustvari, garantiram Vam dolazak na 2300.

[smiley]

tigruse stvarno si u pravu a evo i dokaza [lol]
[/quote]

Kolega Tigrus kao da vodi PBZ mirovinac!

[/quote]

[lol] da mirovinac PBZ (Pričan Bedastoće Zarana)

ma zafrkajen se dobar je naš mačić tigrus, da ga nema tribalo bi ga smislit, a kad ga već ima tribalo bi ga klonirat u 7-8 primjeraka i poslat u sve veće gospodarske sile na planetu da in on TEHNIČKI izanalizira situaciju…..

U svakom slučaju lipo ga je vidit ode na portalu

Pogledajte ovo, spada u sferu " vjerovali ili ne " :

http://www.zse.hr/UserDoc…in2009-4Q-NotREV-N-HR.xls

Koeficijent likvidnosti je 38, kakav Coca Cola, kakav Apple, Kakav Wall maret, KONČAR !
Dobit udvostručena!

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Tigruse moram ti čestitat za podr-r-a…rekao sam pojest obrub od šešira ako si upravu…a jesi…tjesi me Abuali ili kako li se vec zove…on jede cijeli šešir…

hvala.
je, kolega se zove Abi Ali – i cini se da voli papati sesire…

ali ima ih jos – npr. Aiwa, MMM, REMI, Split009…vec sam zaboravio ko je sve ustvrdio da je PODR-R-A na 335kn skupo smece…

[/quote]
Kolega Tigrus moj post je bio na cijeni 355kn. A nije isto 355 i 335. A evo i danas je ispod cijene kad sam ja govorio kako ne vrijedi! Dakle ispod 355kn.

Koeficijent likvidnosti 2,24 na godišnjoj razini za KOEI, molim moderatora da ispravi, gledao sam zadnji kvartal, a godišnja dobit veća 12 milijuna kuna.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Pogledajte ovo, spada u sferu " vjerovali ili ne " :

http://www.zse.hr/UserDoc…in2009-4Q-NotREV-N-HR.xls

Koeficijent likvidnosti je 38, kakav Coca Cola, kakav Apple, Kakav Wall maret, KONČAR !
Dobit udvostručena!

lp


Sad si stvarno malo pretjerao s drukanjem




Tigruse moram ti čestitat za podr-r-a…rekao sam pojest obrub od šešira ako si upravu…a jesi…tjesi me Abuali ili kako li se vec zove…on jede cijeli šešir…

hvala.
je, kolega se zove Abi Ali – i cini se da voli papati sesire…

ali ima ih jos – npr. Aiwa, MMM, REMI, Split009…vec sam zaboravio ko je sve ustvrdio da je PODR-R-A na 335kn skupo smece…

[/quote]
Kolega Tigrus moj post je bio na cijeni 355kn. A nije isto 355 i 335. A evo i danas je ispod cijene kad sam ja govorio kako ne vrijedi! Dakle ispod 355kn.
[/quote]

ja sam kupovao PODR-R-A zadnji dan korekcije, tj na lokalnom dnu na 335-340kn.
taj dan smo vodili diskusiju.
ja sam tvrdio da ide gore, a cijela armija vas je tvrdio da ide dole.

steta sto moderator nije postio da se dobro zakacim sa cijelim forumom,
jel bi moj primarni cilj – "opaljenje kolektivnog vritnjaka" bio jos ucinkovitije izvrsen…

ovako vas se samo nekolicina poslagala u red…
Abu Ali, ti, MMM, Aiwa…. ostale sam zaboravio.

[cool] [smiley]



Pogledajte ovo, spada u sferu " vjerovali ili ne " :

http://www.zse.hr/UserDoc…in2009-4Q-NotREV-N-HR.xls

Koeficijent likvidnosti je 38, kakav Coca Cola, kakav Apple, Kakav Wall maret, KONČAR !
Dobit udvostručena!

lp


Sad si stvarno malo pretjerao s drukanjem
[/quote]

Antiša, kao prvo ispravio sam se odmah u postu poslije.
Kao drugo pogledaj datume u bilanci krivo je napisano, piše od 01.01.-31.12. pa po tome stvarno ispada da je koeficijent likvidnosti 38.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=KOEI-R-A

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Puno se druka tj.rado se preskaću pokazatelji uspješnosti firmi.
Prema zadnjim izvještajima rijetke firme koje su po pokazatelju
P/E X P/BV treba biti manj od 22,zadovoljili takve kriterije
Od prve lige tu su ADRS i vjerovatno HT

cijena p/E P/BV P/EXP/BVBV

JNAF 3120 26,64 1,02 26,44

KOEI 504 19,92 1,09 21,71

ADPL 98,64 24,66 0,68 16,77

DLKV 352 9,34 1,22 11,39

S obzirom da se u trulom kapitalizmu za razvjena tržišta preporuča da ovaj umnožak bude do 22,5
za našu baru ovih 16,77 za ADPL je korektan broj.
Dakle,ADPL po 100 je korektna cijena,ali kako se trži ispod BV postoji prostor za rast jer dobit
raste i najveća je u zadnjem kvartalu.Ovo bi bila dobra kupnja.
KOEI sa ovim faktorom od blizu 22 je precijenjen s obzirom da u dužem razdoblju nije ovako
rentabilan.Vrjeme je za korekciju i pad KOEI ,bez obzira što govori Plavi

JANAF u dugom razdoblju nije ostvari nikakvu dobit .I sada sa ovom dobiti vraća lovu za 27 god,a
u ranijim razdobljima nije zarađivao ništa.Prije ništa sada premalo za ovu cijenu.I bez izlaska slavonca trebao bi nazad prema 2.500 gdje mu je i mjesto

DLKV -zvijezda FI2010 Najpodcijenjenija dionica iz prve lige.Po svim pokazateljima podcijenjen.

@lopina

nece KOEI tako brzo u korekciju…
[cool]

Antiša, kao prvo ispravio sam se odmah u postu poslije.
Kao drugo pogledaj datume u bilanci krivo je napisano, piše od 01.01.-31.12. pa po tome stvarno ispada da je koeficijent likvidnosti 38.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=KOEI-R-A

lp

Ne znam što si vidio u bilanci, ja vidim
-kratkotrajna imovina 2,096 mil kn
-kratkoročne obveze 933 mil kn
-koef tekuće likvidnosti 2,24
– koef ubrzane likvidnosti 1,65
Ajde ne ljuti se, malo se zezam pretpostavio sam da je nekakva greška u pitanju.

Svejedno KOEI je prevruć za daljne kupovanje. HOLD pozicija, uskoro vjerovatni SELL.



@lopina

nece KOEI tako brzo u korekciju…
[cool]


I ne mora.Htio sam naglasiti da je precjenjen prema ADPL i DLKV.Dalekovod na 500 kao i KOEI?O.K.
Da li će KOEI prema 400,a DLKV isto ali to bi bilo fundamentalno opravdano.Slićno vrijedi i za JANAF
koji je na ovim cijenama skup.Mogućnost preuzimanja uvijek može donijeti nešto nelogično.
I mislim da je ta premija na preuzimanje već uraćunata kod KOEI.

New Report

Close