Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




– brutalni kapital bi sada trebao skinuti s prodaje na podr još cca 2.000 dionica, tada bi te stručno zahebali sve TA analize, i normalo digli cijenu gore.

da, još samo fali dovoljno velika budala, s dovoljno velikom lovom. [rolleyes]
[/quote]

– ima ih, ima ih i više nego što mislite.
– cca 90%, barem tako piše u knjigama.

– krenimo redom, fond menageri mirovinskih fondova, pa fond menageri ovih običnih fondova, pa ovi forumaši ****obrisano****, ove je autocenzura, bolje da obrišem ja nego moderatori.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

ali Vi krivo brijete…
tko danas kupi Podravku, uopce nije budala – dapace.

tvrdim da je podravka jako jeftina do 350 kn.

… ja bi vježbao s ivanom7 potporu/otpor na podr-r-a, ali i bez nje … haha

p.s.
gdi je yomiii da dadne malo nade za građ sektor? … oće li ta realizacija igh/tehnika/vlada/c.gora?


većina ekipe se zavarava na način da si stanje portfelja gleda po asku, rast po zadnjoj cijeni itd. .. reci ti nama kakvo ti je stanje portfelja gledajući po bidu? ili npr. rast gledajući prosjek na prosjek .. npr. mogu ja sebe zavaravat kolko hoću da mi je recimo DDJH rasto 3% gledajući zadnju cijenu u odnosu na prosjek iako znam da je a prosjek trgovanja taj dan 35 i vrednovat ga po 36 (ask) kad znam da je bid recimo na 34,8

– kad bi računala na način kako vi pišete trebalo bi mi svaki dan 4 sata za izračun portfelja.
– to što vi predlažete se može raditi ako imate par dionica.

– ipak je vrijeme novac, i nakon završetka trgovanja zbojim 3 portfelja s tri brokerska računa, oduzmem ukupnu zaradu od jučer, dobijem postotak i usporedim s crobexom, i sve gotovo za dvije minute.

– ako uvijek radite s istom greškom to je kao da niti nema te greške.
– ja uvijek računam po zaključnoj cijeni jer mi tako računaju i brokeri.

– a to ako idete računati po kupnji, o.k. je ako imate malo dionica, a što ako vam treba deset trgovinskih dana kako bi po uobičajenom prometu mogli isprodavati neku dionicu, samo morate znati kako nikada nećete biti sami na prodaji.
– a kako računati nelikvidne one kojima se trguje jednom mjesećno ??????
– kako računati one kojima se niti ne trguje ??????

– I love this game.
Pozdrav !

Informanka.

– malo i prognoze.
– po stručnom mišljenju mojeg stožera za financijska ulaganja crobex je u uzlaznoj putanji i još bi trebali rasti.
– a i ameri bi trebali završiti u plusu, a to opet daje dobru potporu crobexu.

– I love this game.
Pozdrav !


– po stručnom mišljenju mojeg stožera za financijska ulaganja crobex je u uzlaznoj putanji i još bi trebali rasti.

A po tvom mišljenju gdje ce crobex ? valjda i ti imaš neko mišljenje [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Đakovština ili DKVS.

– evo malo gledam ovu dionici i računam.
– po današnjoj cijeni trgovanja cijena te Đakovštine je 10.904.777kn .
– sada je li to puno ili malo nisam stručna za komentar.

– ali zapeo mi je za oko podatak BVPS 322,78kn .
– i sada taj stečaj,
– pa me zanima stavka dug/kapital 136.65% .
– i kako će sada ići naplata dioničarima ako je dug preko 100% .

– evo i još jedan zanimljiv podatak po pitanju duga.
– HGSP dug od samo 5.735,85% kapitala .

– I love this game.
Pozdrav !

Za firmu koja ima veliku dobit (ili bar EBITDA) nije strašno ako ima veliki odnos dug/kapital. Za firme s malim EBITDA, to je problematično, jer će bilo kakvo financiranje (recimo, produljenje rokova plaćanja, nabava nove opreme itd) neće moći napraviti iz tekućih prihoda. Znači izvor financiranja će biti vrlo skup (veće kamate, zbog rizika banke), ili čak nemoguć.

Ako sam išta naučio o vođenju firme – cashflow je za upravu bitniji od bilo kojeg drugog pokazatelja. Jednostavno, novaca uvijek morate imati na računu za sve tekuće potrebe. Ako toga ponestane, kao da ste upali u živo blato – što se više koprcate, dublje ćete potonuti. A to se dogodilo DKSV.


Đakovština ili DKVS.

– evo malo gledam ovu dionici i računam.
– po današnjoj cijeni trgovanja cijena te Đakovštine je 10.904.777kn .
– sada je li to puno ili malo nisam stručna za komentar.

– ali zapeo mi je za oko podatak BVPS 322,78kn .
– i sada taj stečaj,
– pa me zanima stavka dug/kapital 136.65% .
– i kako će sada ići naplata dioničarima ako je dug preko 100% .

Kolegice iznenađuje me da ovako iskusan investitor krivo rezonira stvar pa evo da se vratim na par fundamentalnih stvari koje možda razjasne situaciju:

imovina (aktiva)= dug + kapital

iz čega slijedi:

kapital= imovina – dug

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



Đakovština ili DKVS.

– evo malo gledam ovu dionici i računam.
– po današnjoj cijeni trgovanja cijena te Đakovštine je 10.904.777kn .
– sada je li to puno ili malo nisam stručna za komentar.

– ali zapeo mi je za oko podatak BVPS 322,78kn .
– i sada taj stečaj,
– pa me zanima stavka dug/kapital 136.65% .
– i kako će sada ići naplata dioničarima ako je dug preko 100% .

Kolegice iznenađuje me da ovako iskusan investitor krivo rezonira stvar pa evo da se vratim na par fundamentalnih stvari koje možda razjasne situaciju:

imovina (aktiva)= dug + kapital

iz čega slijedi:

kapital= imovina – dug

[/quote]
Zanimljivo kako ti ekipa daje jedinice misleći valjda ..gle kako si je tip zabrijo … nevjerojatno da ekipa nezna osnovne stvari … evo ti stotka [thumbsup]

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]



Đakovština ili DKVS.

– evo malo gledam ovu dionici i računam.
– po današnjoj cijeni trgovanja cijena te Đakovštine je 10.904.777kn .
– sada je li to puno ili malo nisam stručna za komentar.

– ali zapeo mi je za oko podatak BVPS 322,78kn .
– i sada taj stečaj,
– pa me zanima stavka dug/kapital 136.65% .
– i kako će sada ići naplata dioničarima ako je dug preko 100% .

Kolegice iznenađuje me da ovako iskusan investitor krivo rezonira stvar pa evo da se vratim na par fundamentalnih stvari koje možda razjasne situaciju:

imovina (aktiva)= dug + kapital

iz čega slijedi:

kapital= imovina – dug

[/quote]
formula je točna, naravno
Problem je u strukturi imovine i njenoj knjigovodstvenoj/realnoj vrijednosti
Trenutno se apsurd događa tamo
Seljaci traže naplatu duga..pipunić je u zakupu i prebacuje lopticu na stečajnog upravitelja za namiru njihovih dugova.
Kako namiriti dug kad je zakup 1kn..đakovština formalno u stečajnom postupku a imovina u zakupu??
Od čega se sada naplatiti?
I šta je sa eventualnim profitom koji će ostvariti od sada?
Puno je nepoznanica ali odabirom baš ovog stečajnog upravitelja i njegovim dosadašnjim radom kao i odabirom zajmoprimca da se izvući nekakve zaključke.
Klasična kocka u ovom trenutku IMHO..

sijem žito raste grahorica

Formula za DKVS ide nekako ovako:
Imovina=100
Dug=80
Kapital =20
ovo je knjigovodstveno
Dionicari imaju 20 kapitala

Ovo je realno (vjerovatno ako je u stecaju)

Imovina =60
Dug=80
Kapital=-20

Dionicari imaju minus 20 odnosno banka smanjuje 80-20.

Amen

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

@ sto se tice profita?
Profit ide Zitu jer oni iznajmljuju radnike i strojeve a placaju repromaterijal.

Amen

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close