Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


DKVS : EPS 2004.-2008. REDOM: 4,63 kn ; 0,42 kn; 0,65 kn ; 0,98 kn; 1,12kn Dug/kapital 136,65%
CKML: EPS 2004.-2008. Redom: 178 kn ; 374 kn ; 353 kn ; 355 kn ; 441 kn ;Dug/kapital 26,92%
DKVS : BVPS 2004.-2008. REDOM: 245,28 245,70 246,34 320,41 321,53
CKML: BVPS 2004.-2008. REDOM: 1.742,73 1.969,74 3.074,00 3.638,69 3.662,70
uKOLIKO SE nastavi oporavak tržišta kapitala, tako će i vrijednost financijske imovine ckml biti veća.
P/e zadnjih 5 godina prosjek DKVS 12 / 1,6 0,75
P/e zadnjih 5 godina prosjek CKML 3148 / 340 9, 258

Mislim da ste falili zarez: 12:1,6= ne 0,75 nego 7,5
Ja sam za DKVS uzeo i malo duže razdoblje tj 2003.i 2004 i dobio još povoljniji rezultat.
Dakle po vašem izračunu
DKVS P/E x P/BV =7,5 x 0,047=0,3525

CKML P/ExP/BV=9,258X0,8200=7,60

7,60 :0,3525=21 put Dakle,ipak 4,5 puta podcijenjenost DKVS u odnosu na CKML.
Međutim ,kako je ovaj umnožak prije bio tri puta veći što je lošije ispada da je CKML podcijenjen više od 50 %.Pa tako i DKVS.
I dugoročno promatrajući prema visini BV i dobiti,tj rentabilnosti ispada da je minimalna cijena
za dkvs uz dosadašnju dugoročnu rentabilnost preko 80 Kn.
A potencijalno i daleko više.

@lopina.

– vidim i na ovoj temi ste se raspisali o DKVS.
– možda to ispadne dobro, a možda loše, ipak je tu stečaj, a za to pak nisam niti stručna pa niti ne komentiram.

– ali za mene je ta vrsta investicije čista kocka.
– volim se ja kladiti, ali ne volim kada oklada dugo traje.
– stoga mi je puno zabavniji rulet traje max 1 min.
– ili kladionina, tečaj 2, čeka se isto cca 3 sata.

– samo na toj kocki se zna i izgubiti.
– tako sam ja ovaj viklend očito ušla u krive dionice na kladioni i izgubila.
– moram priznati kako me zbilja najviše raduje taj mali portfeljić za zabavu i rekreaciju.
– ali sam ga dovela na niske grane.

– I love this game.
Pozdrav !



@lopina
.

– vidim i na ovoj temi ste se raspisali o DKVS.
– možda to ispadne dobro, a možda loše, ipak je tu stečaj, a za to pak nisam niti stručna pa niti ne komentiram.

– ali za mene je ta vrsta investicije čista kocka.
– volim se ja kladiti, ali ne volim kada oklada dugo traje.
– stoga mi je puno zabavniji rulet traje max 1 min.
– ili kladionina, tečaj 2, čeka se isto cca 3 sata.

– samo na toj kocki se zna i izgubiti.
– tako sam ja ovaj viklend očito ušla u krive dionice na kladioni i izgubila.
– moram priznati kako me zbilja najviše raduje taj mali portfeljić za zabavu i rekreaciju.
– ali sam ga dovela na niske grane.

– I love this game.
Pozdrav !


evo ja cu Vam sljedeci mjesec pogoditi nekaj na kladionici obecajem
moram se malo odmoriti od kladionice jer sam danas opet glupost napravil,vec drugi puta za redom
ostalo mi je jos dost novceka od ovog meseca od kladionice tak da cu se sljedeci opet aktivirati
pofuk



@lopina
.

– vidim i na ovoj temi ste se raspisali o DKVS.
– možda to ispadne dobro, a možda loše, ipak je tu stečaj, a za to pak nisam niti stručna pa niti ne komentiram.

– ali za mene je ta vrsta investicije čista kocka.
– volim se ja kladiti, ali ne volim kada oklada dugo traje.
– stoga mi je puno zabavniji rulet traje max 1 min.
– ili kladionina, tečaj 2, čeka se isto cca 3 sata.

– samo na toj kocki se zna i izgubiti.
– tako sam ja ovaj viklend očito ušla u krive dionice na kladioni i izgubila.
– moram priznati kako me zbilja najviše raduje taj mali portfeljić za zabavu i rekreaciju.
– ali sam ga dovela na niske grane.

– I love this game.
Pozdrav !

Dakle, jutro provodis na gledalici, popodne si u kladionici (lii kladioni kako ti to zoves), navecern na forumu, a vikendom si u kockarnici.

life is good [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Dakle, jutro provodis na gledalici, popodne si u kladionici (lii kladioni kako ti to zoves), navecern na forumu, a vikendom si u kockarnici.

life is good [smiley]

– ispravak krivog navoda.
– na gledalici sam cca 4h, ovisno o trgovinskom danu, je li trgujem ili samo gledam.
– kladiona samo vikendom kada imam viška love i to se uplati za cca 5min, a puno više vremena se potroši s ekipom u kafiću.
– kockarnica, pa nisam kockala zadnja 2 mjeseca, to obićno ide kada mi legne neka velika dividenda ili kapitaliziranje neke dobiti.
– a navečer pogledam kako su završili ameri,
– prolistam što pišete na forumu,
– i odgovaram malo na p.p. među koje spadate i vi.
– i onda jesam li sve pogodila što sam vam jučer napisala.

– I love this game.
Pozdrav !


– kockarnica, pa nisam kockala zadnja 2 mjeseca, to obićno ide kada mi legne neka velika dividenda ili kapitaliziranje neke dobiti.

Znaci zadnja dva mjeseca te nije islo na burzi [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



– kockarnica, pa nisam kockala zadnja 2 mjeseca, to obićno ide kada mi legne neka velika dividenda ili kapitaliziranje neke dobiti.

Znaci zadnja dva mjeseca te nije islo na burzi [smiley]
[/quote]

– u ovo vrijeme vam niti ne idu dividende, najčešće.
– a o dobiti sam počela pisati u ovoj godini.
– najprije sam pisala dnevne,
– pa sam prešla na tjedne.
– ali po ocjenama sam uvidjela kako vam to gradivo nije zanimljivo.

– a ove godine sam počela uspoređivati svoj rad s fondovima i crobexom.
– to vam je zbilja korisno za usporedbu uspiješnosti portfelja.
– jer velika većina investitora po toj temi piše neistine.

– evo danas sam ja bila u plusu +0.55%, a crobek plus +1.40, znaći nisam pobjedila crobex.
– ali sam jučer bila bolja od crobexa i s minusom koji sam napravila -0.14% .

– u ovoj godini sam u plusu točno 4.38%.
– e sada bi to bio jedan portfelj tipa mješoviti jer su tu i investicije koje nemaju veze s dionicama, a one uvelike spuštaju prinos dioničkog portfelja.
– a dionički portfelj je u ovoj godini zaključno petak bio u plusu 6.95%, za mene je to i više nego dobar rad na burzi s dionicama, ipak je to jedan portfelj na razini malog fonda.

– I love this game.
Pozdrav !




– kockarnica, pa nisam kockala zadnja 2 mjeseca, to obićno ide kada mi legne neka velika dividenda ili kapitaliziranje neke dobiti.

Znaci zadnja dva mjeseca te nije islo na burzi [smiley]
[/quote]

– u ovo vrijeme vam niti ne idu dividende, najčešće.
– a o dobiti sam počela pisati u ovoj godini.
– najprije sam pisala dnevne,
– pa sam prešla na tjedne.
– ali po ocjenama sam uvidjela kako vam to gradivo nije zanimljivo.

– a ove godine sam počela uspoređivati svoj rad s fondovima i crobexom.
– to vam je zbilja korisno za usporedbu uspiješnosti portfelja.
– jer velika većina investitora po toj temi piše neistine.

– evo danas sam ja bila u plusu +0.55%, a crobek plus +1.40, znaći nisam pobjedila crobex.
– ali sam jučer bila bolja od crobexa i s minusom koji sam napravila -0.14% .

– u ovoj godini sam u plusu točno 4.38%.
– e sada bi to bio jedan portfelj tipa mješoviti jer su tu i investicije koje nemaju veze s dionicama, a one uvelike spuštaju prnos dioničkog portfelja.
– a dionički portfelj je u ovoj godini zaključno petak bio u plusu 6.95%, za mene je to i više nego dobar rad na burzi s dionicama, ipak je to jedan portfelj na razini malog fonda.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Ja mislim da pisanje o dnevnim dobitcima i gubitcima nema puno smisla. Fondovi to moraju raditi jer je to jedini način da udjelničari vide kako se kreće njihova investicija. Mi koji investiramo samostalno nemamo obvezu izvjestavati javnost o svojim rezultatima pa onda i nema potrebe za tim.

Slažem se fondovi i crobex su puno bolji benchmark za usporedbu nego ovo sto ljudi pisu po forumu.

6,95% mjesecno je jako dobar rezultat, a OTP indeksni je porastao 6,66%. Prema tome rezultat za ovaj mjesec je zadovoljavajući. Međutim ovo je kratak period i rezultatu ne treba pridavati puno pažnje. Vidjet ćemo kako će biti na kraju godine.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




– kockarnica, pa nisam kockala zadnja 2 mjeseca, to obićno ide kada mi legne neka velika dividenda ili kapitaliziranje neke dobiti.

Znaci zadnja dva mjeseca te nije islo na burzi [smiley]
[/quote]

– u ovo vrijeme vam niti ne idu dividende, najčešće.
– a o dobiti sam počela pisati u ovoj godini.
– najprije sam pisala dnevne,
– pa sam prešla na tjedne.
– ali po ocjenama sam uvidjela kako vam to gradivo nije zanimljivo.

– a ove godine sam počela uspoređivati svoj rad s fondovima i crobexom.
– to vam je zbilja korisno za usporedbu uspiješnosti portfelja.
– jer velika većina investitora po toj temi piše neistine.

– evo danas sam ja bila u plusu +0.55%, a crobek plus +1.40, znaći nisam pobjedila crobex.
– ali sam jučer bila bolja od crobexa i s minusom koji sam napravila -0.14% .

– u ovoj godini sam u plusu točno 4.38%.
– e sada bi to bio jedan portfelj tipa mješoviti jer su tu i investicije koje nemaju veze s dionicama, a one uvelike spuštaju prinos dioničkog portfelja.
– a dionički portfelj je u ovoj godini zaključno petak bio u plusu 6.95%, za mene je to i više nego dobar rad na burzi s dionicama, ipak je to jedan portfelj na razini malog fonda.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

većina ekipe se zavarava na način da si stanje portfelja gleda po asku, rast po zadnjoj cijeni itd. .. reci ti nama kakvo ti je stanje portfelja gledajući po bidu? ili npr. rast gledajući prosjek na prosjek .. npr. mogu ja sebe zavaravat kolko hoću da mi je recimo DDJH rasto 3% gledajući zadnju cijenu u odnosu na prosjek iako znam da je a prosjek trgovanja taj dan 35 i vrednovat ga po 36 (ask) kad znam da je bid recimo na 34,8

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

… haha, smiješna dječica na čelu s visprenom ivanom7 … računaju rast/pad/vrijednost portfelja na bazi dnevnih oscilacija!?
pravilo br 1 – na dionici nisi izgubio/zaradio dok je ne prodaš!
moj primjer – krajem prošlog svibnja bio u plusu 700k kn (na ca 1,8 m kn uloženih) da bi lipanj+srpanj
odveli čak i u minus, pa opet uspon u rujnu na +600k kn, pa opet pad u studenom/prosincu, da bi
god završio s nekih 130k kn u plusu … i tko mi je kriv što nisam iskoristio dva pika i povukao se, pa
čekao mjesec, dva do narednog uspona … ?
kvaka je u tome!

inače, ajte se bavit malo ozbiljnijim temama – evo vam materijala:
r. prechter/e. wawe (tržišna ispitivanja, poznat po predictu krize 1987.) veli da će medvjedi vladati
tržištem narednih 5-6g, da je ovaj uspon w/streeta zadnji u ovom periodu i da će se uskoro njegova
5-cifrena vrijednost samo sanjati … da će dow pasti na 600 bodova (!?), i da je – ukratko, vrijeme
za odlazak u sigurnije vode …

ajmo komentari …

pozz zajednici/starmaster

Ja u dobit (gubitak) brojim ono što sam i naplatio, a na ostatak gledam kao investicija u tijeku i uvjek je pratim po cijeni bida za slučaj hitne prodaje.


… haha, smiješna dječica na čelu s visprenom ivanom7 … računaju rast/pad/vrijednost portfelja na bazi dnevnih oscilacija!?
pravilo br 1 – na dionici nisi izgubio/zaradio dok je ne prodaš!
moj primjer – krajem prošlog svibnja bio u plusu 700k kn (na ca 1,8 m kn uloženih) da bi lipanj+srpanj
odveli čak i u minus, pa opet uspon u rujnu na +600k kn, pa opet pad u studenom/prosincu, da bi
god završio s nekih 130k kn u plusu … i tko mi je kriv što nisam iskoristio dva pika i povukao se, pa
čekao mjesec, dva do narednog uspona … ?
kvaka je u tome!

inače, ajte se bavit malo ozbiljnijim temama – evo vam materijala:
r. prechter/e. wawe (tržišna ispitivanja, poznat po predictu krize 1987.) veli da će medvjedi vladati
tržištem narednih 5-6g, da je ovaj uspon w/streeta zadnji u ovom periodu i da će se uskoro njegova
5-cifrena vrijednost samo sanjati … da će dow pasti na 600 bodova (!?), i da je – ukratko, vrijeme
za odlazak u sigurnije vode …

ajmo komentari …

pozz zajednici/starmaster


Hm ako misliš da će sve u mp3 prodaj dionice i gotova priča.

New Report

Close