Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Informanka.

– evo nakon dužeg perioda i jedna prognoza.
– a ja jako malo griješim.
– većinom pogodim.

– i tako nakon analiza, ganaliza, slaganja karata i ostalih naučnih i nenaučnih metoda prognoziram za sutra,
– rast i samo rast uz sigurno veći promet nego ova zadnja dva trgovinska dana.
– a, ako bude sunčano, a moglo bi, tada bi i sam rast mogao biti veći.
– nego da skratim, sutra bi trebali rasti barem 1%.
– a moje dionice će sigurno rasti i više od tog skromnog rasta od 1%.

– I love this game.
Pozdrav !

Je li tebi jasno zbog cega su danas amerikanci rasli ?
[/quote]
milim da ni njima nije jasno tako da ste dobro pitanje postavili……..ako netko zna onda je to ivana7
pofuk


Je li tebi jasno zbog cega su danas amerikanci rasli ?

– nije.
– ali graf mi sve kaže.

– I love this game.
Pozdrav !



Pošto uvijek spomenete HT, usporedit ću to sa svojim prijedlogom CKML!

– čestitam na dobroj prognozi.
– CKML je porastao, ako ga kupuje koji fond iz top10 rasti će i dalje.

– samo nemojte uspoređivati HT s niti jednom dionicom, jer je on za mene više kao obveznica, ima neki fiksni prihod i to bi bilo to.
– prošle godine je odradio veliki rast, te ove godine taj rast zbilja ne očekujem.

– za mene je HT banka, to uvijek na ovoj temi i pišem.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Kratko i jasno, nisam uspoređivao HT i CKML po boji, mirisu ili okusu već po ulaganju i preferencijama.
Nisam kockar, nisam prognozer već sam ukazao na izrazitu podcijenjenost nezadužene firme koja radi efikasno i postiže vrhunske rezultate. Šira investicijska javnost možda nije svjesna uopće postojanja takve dionice ali zato su tu OIF, 4 OMF, uprava kao najveći dioničari.
Ukazao sam na zaradu po dionici, evo opet iznosim za razdoblje od 2004.-2008.godine redom:
EPS 178 kn ; 374 kn ; 353 kn ; 355 kn ; 441 kn ;
Naveo sam vam usporedbu sa HT, jer sam ovdje očekivao rast cijene CKML(očekujem i dalje) dok velite i sami da je HT veći dio rasta odradio.
Znam što je HT i sam posjedujem dionice tog izdanja.
P.S.ja se ne vežem za dionice, manji dio ostavim a veći dio prodam kad dosegne moju zacrtanu cijenu, samo preferiram stabilne firme, sigurnost, određene strukture vlasništva, dobrog poslovanja, pa i po cijenu manjeg profita od mog ulaganja

Štednja je mudrost trošenja.

Citam i vidim nikome nije nista jasno i svi misle da se raslo danas kod Amera zbog zajebancije,pa ako tako mislite mislite i dalje.

SAM PROTIV SVIH


Citam i vidim nikome nije nista jasno i svi misle da se raslo danas kod Amera zbog zajebancije,pa ako tako mislite mislite i dalje.

Poglavico HAUGH!

Lijepo kaže Ivana sve piše na grafu samo treba pročitati!

LEAVE THE WORLD BEHINED



Citam i vidim nikome nije nista jasno i svi misle da se raslo danas kod Amera zbog zajebancije,pa ako tako mislite mislite i dalje.

Poglavico HAUGH!

Lijepo kaže Ivana sve piše na grafu samo treba pročitati!

[/quote]

Kolega Medija ma grafovi su pokazivali na pad pa sada nikome nije nista jasno kako opet novi vrh na SP,DJI a vijesti kao lose itd itd…..

SAM PROTIV SVIH




Citam i vidim nikome nije nista jasno i svi misle da se raslo danas kod Amera zbog zajebancije,pa ako tako mislite mislite i dalje.

Poglavico HAUGH!

Lijepo kaže Ivana sve piše na grafu samo treba pročitati!

[/quote]

Kolega Medija ma grafovi su pokazivali na pad pa sada nikome nije nista jasno kako opet novi vrh na SP,DJI a vijesti kao lose itd itd…..

[/quote]

Pa na stranim forumima su revidirali analize kažu da ide SUPERMEGA BULL SVIH VREMENA!

LEAVE THE WORLD BEHINED

Moguce, ne pratim u zadnje vrijeme strane forume,samo bih napomenuo da su danas dosle tri jake fundamentalne vijesti koje su digle market u Amera i koje bi i sljedecih par dana mogle dosta utjecati na kretanje marketa.

SAM PROTIV SVIH





Citam i vidim nikome nije nista jasno i svi misle da se raslo danas kod Amera zbog zajebancije,pa ako tako mislite mislite i dalje.

Poglavico HAUGH!

Lijepo kaže Ivana sve piše na grafu samo treba pročitati!

[/quote]

Kolega Medija ma grafovi su pokazivali na pad pa sada nikome nije nista jasno kako opet novi vrh na SP,DJI a vijesti kao lose itd itd…..

[/quote]

Pa na stranim forumima su revidirali analize kažu da ide SUPERMEGA BULL SVIH VREMENA!

[/quote]

Malo me zabrinula ova vasa izjava pa brze bolje odoh do medjeda svijetskih da bacim oko dali su i oni revidirali svoje targete ali osjetih olaksanje kad ugledah da ne predvidjaju supermega bull vec su letvicu podigli za SP na 1160 do 1180 znaci tek za jedan pisljivi level,da sam kojim slucajem vidio da su i oni podigli letvicu na puno vise levele i da zazivaju megasuper bull jako bi se zabrinuo ovako je sve za sada pod kontrolom

SAM PROTIV SVIH

Informanka.

– vidim kako ste u nedoumici, a nisam ni ja imala pojma.
– ali uvijek ima dobrih ljudi koji mi dojave.
– a izvor je i više nego točan i pouzdan.

– u njihovom saboru je izgleda jedno upražnjeno mjesto.
– i sada se za njega u jednoj njihovoj državi bore Mr. Brown i gospođa Marta.
– ako pobjedi Mr. Brown burza leti gore.
– a ne dao Bog da dobije gospođa Marta, jer u tom slučaju padaju dolje i to jako.

– I love this game.
Pozdrav !

kako je znao dinko reci sve ove grafove za crobix lagano mozete uzeti u ruke presavinuti par puta pa nabiti na onu stvar
i naravno kao sto pise u potpisu ewt je zakon
naravno za one koje ga razumiju

Postanite Eu-robovi


kolegice, uvjeriti cete se u kapacitet kada provjerite moje transakcije.

bas sam bacio oko na portfelj i vidim da sam samo na INI danas zaradio 70kn po dionici.
a imam 150 dionica.
to je vec 10000kn.

a znate, imam i 3000 komada INGRE kupljene na 40,50kn.
2,5 x 3000 = 7500kn

a imam i koncara puno, ali on jos nije krenuo… bude… jako…
[smiley]

imam premalo optime…priznajem.
[embarass]

ps. morati cete prihvatiti da ovo nema veze s kockom, nego sa znanjem…
znate, znanje… ono..ne?
[wink]

– vjerujem ja u vaš kapacitet, vjerujem i u vaše grafove, zbog toga vam uvijek idu i stotke s moje strane,
– ali vam ova forumska zajednica isto kao i meni malo vjeruje.
– a bar vi sve napišete, i još ja to pribilježim na papirić.
– pa krenimo redom provjera transakcija.

– INA, nije se zaradilo 70kn ako se je dionica kupovala po 1.740kn, a nije ju trebalo ni prodavati na 1.640kn, ali nema veze, važno je zaraditi.

– provjerite malo jeste ji danas kupovali INGRU po 42,30 – 42,50kn.

– HT, prodavali na 295,50 , pa kupovali po 294,50 , to je isto bilo jako pametno, isto bih sigurno i ja učinila ali nisam jer kada računam proviziju tada mi cijena HT-a dođe 296,267kn .

– prihvaćam kako sve ovo nema veze s kockom već s likvidnosti burze.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

slabo pratite.
morate se popraviti…

HT je kupljen na 287kn.
INA je prije proboja 1640 bila u padajucem trendu.
sad je prosjecni ulaz 1733kn.
gro ingre je kupljen na razinama 40-41kn, ovo sto se sada malo igram +/-0,5kn – malo dionica….

evo da vas razveselim, kupio sam i LKPC danas – 1610-1630kn.
razlog – pogldeajte tjedni SLow Stoch

New Report

Close