Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Informanka.

– kamo ćemo ići u ponedjeljak, odnosno idući tjedan.

– trenutno imamo zbilja zanimljivu situaciju.
– po TA većine naših tehničara, a i samih grafova, jer tako kažu, morali bi rasti.
– ali ameri su pali, zbog jedne banke.
– a i mali žuti su posustali.
– kod svih njih mi je nekako i realno neko hlađenje jer su stvarno imali lijepi rast.

– a mi smo stvarno neznatno porasli, i to zahvaljujući HT-u i INI koje su povukle crobex.
– pretežno sam u dionicama i pad mi nikako ne odgovara.
– ali mislim da ćemo ipak pratiti svijet.
– a i vidjeti ćemo koliko su pouzdani ti grafovi analitičara.

– gospon Tigrus, može li koji komentar.

– I love this game.
Pozdrav !

http://seebiz.eu/hr/fondovi/fondovi-erste-adriatic-equity-na-vrhu-s-3%2c72%25-rasta,66083.html


Informanka.

– kamo ćemo ići u ponedjeljak, odnosno idući tjedan.

– trenutno imamo zbilja zanimljivu situaciju.
– po TA većine naših tehničara, a i samih grafova, jer tako kažu, morali bi rasti.
– ali ameri su pali, zbog jedne banke.
– a i mali žuti su posustali.
– kod svih njih mi je nekako i realno neko hlađenje jer su stvarno imali lijepi rast.

– a mi smo stvarno neznatno porasli, i to zahvaljujući HT-u i INI koje su povukle crobex.
– pretežno sam u dionicama i pad mi nikako ne odgovara.
– ali mislim da ćemo ipak pratiti svijet.
– a i vidjeti ćemo koliko su pouzdani ti grafovi analitičara.

– gospon Tigrus, može li koji komentar.

– I love this game.
Pozdrav !

Veleštovana kolegice Ivana, može prognoza za PUNT?

Plavi: Belišće je zvijezda Baranje! Koliki vam je NAV (netto asset value) na imovinu :)


U KOES sam miran,Izvrsna bilanca,velika financijska imovina,dobro poslovanje,solidna dobit,odlična
likvidnost.Sve super i znam da će ići na 500 jer vrijedi preko 1.000.Kada:pojma nemam.

– malo sam pogledala i tu dionicu.
– cijena vam sigurno neće ići dolje.
– prije tri godine su podijelili dividendu u visini sadašnje cijene dionice, e tu mi nije jasno o čemu se radilo, podijeliti toliku dividendu i sada biti u dugu, a možda je lova trebala većinskom vlasniku pa se je išlo na izvlačenje love iz firme.
– a taj većinski ima 87.99% firme, a u firmama takvog tipa vlasničke strukture bar ja ne želim biti.
– prošle godine dobit od 1.5 M, a ove godine u minusu.
– kad pišete o imovini firme obratite pažnju i na zaduženost firme.
– jer ako je zaduženost 100%, kolika je vrijednost firme ????????,
– eto to su neka moja razmišljanja o ovoj dionici.

– I love this game.
Pozdrav !


Veleštovana kolegice Ivana, može prognoza za PUNT?

– ta dionica je već godinama predmet zahebancije na ovome forumu.

– nikada nisam u njega ulagala jer je moj stil ulaganja u dobre i perspektivne firme koje posluju s dobiti.
– nekad se i zaigram s tim gubitašima ali nikada duže od 3 dana.

– PUNT, pogledala sam sve, iznenadilo me je to što nisu puno zaduženi.
– svi parametri su jako niski, bolje od toga stvarno ne može biti.
– ali ima jedna sitnica koje malo smeta, prihodi su im stvarno mali, ali su zato gubitci veliki.
– e kada bi uspjeli poslovati u plusu, cijena sigurno ne bi bila na ovim razinama.

– a trži se na 1kn, a stvarno vrijedi 10kn.
– znaći ako firma preokrene poslovanje u plus imati će te veliku dobit na investiciju.

– najsmiješnije mi je to što po sadašnjoj cijeni 1kn za dionicu firma vrijedi 600.000kn.
– pa s malo kredita ja bih mogla biti vlasnica desetak takvih firmi.

– ali je problem što za 1kn sigurno nećete skupiti dovoljno dionica kako bi postali većinski vlasnik.

– a recimo da to i kupite, da je cijela tvornica vaša.
– i što bi onda ????????????????’
– tek bi tada bili u velikim problemima.
– jer bi te vi tada morali biti ta osoba koja će postaviti firmu u pozitivno poslovanje.
– a veliko je pitanje je li to moguće s tekstilnom industrijom.
– bojim se kako je ta industrija osuđena na propast.

– ali cijena dionice je zbilja smiješna.

– I love this game.
Pozdrav !



U KOES sam miran,Izvrsna bilanca,velika financijska imovina,dobro poslovanje,solidna dobit,odlična
likvidnost.Sve super i znam da će ići na 500 jer vrijedi preko 1.000.Kada:pojma nemam.

– malo sam pogledala i tu dionicu.
– cijena vam sigurno neće ići dolje.
– prije tri godine su podijelili dividendu u visini sadašnje cijene dionice, e tu mi nije jasno o čemu se radilo, podijeliti toliku dividendu i sada biti u dugu, a možda je lova trebala većinskom vlasniku pa se je išlo na izvlačenje love iz firme.
– a taj većinski ima 87.99% firme, a u firmama takvog tipa vlasničke strukture bar ja ne želim biti.
– prošle godine dobit od 1.5 M, a ove godine u minusu.
– kad pišete o imovini firme obratite pažnju i na zaduženost firme.
– jer ako je zaduženost 100%, kolika je vrijednost firme ????????,
– eto to su neka moja razmišljanja o ovoj dionici.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
-ako cijena neće dolje:znaći da će gore
-dividenda od 154 kn ili 80% na sadašnju cijenu isplaćena nakon prodaje dionica ipkk i zarade od
preko 100 mil kn netto tj oko 1000 kn po dionici_dividenda je isplaćena od viška,pa ako ga opet
bude biti će je opet-razlog više za kupnju
_bilanca izvrsna,koeficijent likvidnosti blizu dva,dugotrajna financijska imovina/vjerovatno kupljene dionice ili udjeli/ oko 400 kn po dionici nisu uraćunate u kratkorućnu imovinu
-P/BV=o,16/zadnja cijena od 192 na šestini bv
-zaduženost cca 40%
_u usporedbi sa Frankom podcijenjen preko dva puta,a Frank je i sam jako podcijenjen
-prema Krašu podcijenjenost tri puta
-lošiji rezultat ove godine je plinska kriza u prvom kvartalu ove godine
Sve ove podatke iznosim na osnovu pamćenja,jer ne mogu ući na fin. izvješća ZSE.


Sorry al ne kužim. JNAF mora još puno žganaca jesti da bude kao LEDO.

– evo i mojih argumenata, ali bih molila bez svađanja.

– dug LEDA je 115.54%, a JNAF-a 4.81%.
– LEDO je na preko 2 buka, a JNAF na 1.

– vi sladoled LEDA ne morate kupiti, ali usluge JNAF-a koristite a da to niti ne znate.
– LEDO je o.k. firma, ali ne na ovim cijenama.
– na ove cijene ga je kupnjom doveo jedan mirovinac.
– a rast JNAF-a spriječava jedan fond prodajom dionica.

– ovo sam već pisala, nije vam se svidjelo, ali ću ipak ponoviti.
– LEDOV sladoled je zbilja skup, konkurencija nudi slićnu kvalitetu (njemačka kvaliteta) po tri puta manjoj cijeni.
– evo ja ove godine nisam kupila LEDOV sladoled, nije da nemam novaca, nego zašto bi nešto platila 3 puta skuplje.
– ali ovaj naš narod ne gleda puno na te sitnice, vole dizati kredite i plaćati skupo.
– još velika većina kod nas razmišlja kako je auto sigurna investicija i velika vrijednost dok su dionice previše rizične.
– i dok je god tako zašto LEDO ne bi zarađivao troduplo na svojim sladoledima.
– ali konkurencija je tu.

– jedan JNAF takve konkurencije jednostavno nema, jer je monopol.

p.s. imala sam dionce LEDA.

– I love this game.
Pozdrav !


Informanka.

– kamo ćemo ići u ponedjeljak, odnosno idući tjedan.

– trenutno imamo zbilja zanimljivu situaciju.
– po TA većine naših tehničara, a i samih grafova, jer tako kažu, morali bi rasti.
– ali ameri su pali, zbog jedne banke.
– a i mali žuti su posustali.
– kod svih njih mi je nekako i realno neko hlađenje jer su stvarno imali lijepi rast.

– a mi smo stvarno neznatno porasli, i to zahvaljujući HT-u i INI koje su povukle crobex.
– pretežno sam u dionicama i pad mi nikako ne odgovara.
– ali mislim da ćemo ipak pratiti svijet.
– a i vidjeti ćemo koliko su pouzdani ti grafovi analitičara.

– gospon Tigrus, može li koji komentar.

– I love this game.
Pozdrav !


Poštovani, recite par crtica o ulaganju u CKML-r-a (čakovečki mlinovi)?!
Moj kandidat za 100 % u 2010.godini! završna cijena u 31.12.2009. 2625kn!
Detaljnije o dionici imate na temi!

Štednja je mudrost trošenja.

@lopina.

– dugo pratim vaša ulaganja.
– još kad vam je TNPL bila super na 4.000kn .
– stvarno vam se divim je zbilja znate izabrati dionice u koje ni u ludilu ne bi ulazila.
– o.k imali ste i jedan pogodak na LPLH, ali to možete zahvaliti investitoru Nenadu Bakić koji ju jedini i kupuje.
– ali nešto su vam se zamjerili ti brodari, možda zbog gubitka love.
– prošle godine, barem deset puta kad sam ja prodavala ATPL, evo i vašeg pisanja kako je to zbilja najgora investicija.
– a je li tako ????????????????’
– pa cijena je s 500kn došla na preko 1.000kn, ali tu imate i likvidnost tako da se bez problema može ući i izaći.
– a ni dividende u novcu i dionicama nisu zanemarive.
– a tek porast flote…
– a tu TNPL koju ste nekad hvalili ja uhvatila prošle godine na cca 1.100kn, a i sada dosta toga dobo ispos 1.500kn .

– zbilja znate puno o dionicama, ali imam osjećaj kako uvijek ulazite u krive investicije.
– ako već idete u nelikvidne, zašto ne izaberete one koje pozitivno posluju i dijele dividendu.
– a na tržištu ima zbilja dosta likvidnih i o.k. firmi. a te su po meni zbilja i najbolje.

– ne kužim zašto sada ući u neku dionicu iz koje se ne može izići ?????????????

– I love this game.
Pozdrav !

Poštovani, recite par crtica o ulaganju u CKML-r-a (čakovečki mlinovi)?!
Moj kandidat za 100 % u 2010.godini! završna cijena u 31.12.2009. 2625kn!
Detaljnije o dionici imate na temi!

– dosta toga znam o toj dionici,
– gospodinu Twixer-u, sam pisala kako će ta dionica pasti s 3.000kn,
– i pala je, ali tada sam bila u nekim drugim investicijama i nije bilo love za jeftinu kupnju.
– a sama dionica je stvarno o.k.
– samo su sada zbog ove krize puno slabiji rezultati, pad prodaje i pad dobiti.
– ali još uvije pozitivno posluju i stvarno su jako malo zaduženi.

– div. im je na ovoj cijeni cca 3%, ali uz smanjenu dobit to bi ove godine moglo i dosta niže.
– a ako sada bude išao i rast cijene dividenda će zbilja biti zanemariva.

– dobra stvar su mirovinci koji su u toj dionici.
– a jednog dana bi oni mogli i dizati tu cijenu, kada ?????????

– a i p/e im je malo veći za firme toga tipa.
– ponavljam, firma o.k., a rast će ovisiti o mirovincima.

– I love this game.
Pozdrav !

– dug LEDA je 115.54%, a JNAF-a 4.81%.
– LEDO je na preko 2 buka, a JNAF na 1.

– vi sladoled LEDA ne morate kupiti, ali usluge JNAF-a koristite a da to niti ne znate.
– LEDO je o.k. firma, ali ne na ovim cijenama.
– na ove cijene ga je kupnjom doveo jedan mirovinac.
– a rast JNAF-a spriječava jedan fond prodajom dionica.

– ovo sam već pisala, nije vam se svidjelo, ali ću ipak ponoviti.
– LEDOV sladoled je zbilja skup, konkurencija nudi slićnu kvalitetu (njemačka kvaliteta) po tri puta manjoj cijeni.
– evo ja ove godine nisam kupila LEDOV sladoled, nije da nemam novaca, nego zašto bi nešto platila 3 puta skuplje.
– ali ovaj naš narod ne gleda puno na te sitnice, vole dizati kredite i plaćati skupo.
– još velika većina kod nas razmišlja kako je auto sigurna investicija i velika vrijednost dok su dionice previše rizične.
– i dok je god tako zašto LEDO ne bi zarađivao troduplo na svojim sladoledima.
– ali konkurencija je tu.

– jedan JNAF takve konkurencije jednostavno nema, jer je monopol.

p.s. imala sam dionce LEDA.

– I love this game.
Pozdrav !

Bravo kolegice, imate pravo u svemu.
Janaf je barem jedno 100 puta perspektivnija kompanija od Leda koji je kao kompanija došao na vrhunac poslovanja prošle godine i od sad je njihov put samo prema dolje.
G.Dinko Novoselac, vizionar iz AZ fonda koji je najbolji fond u Hrvatskoj je na vrijeme uočio da Ledo nema perpektivu te je iskrcao tu precijenjenu dionicu u pravo vrijeme na radost svih udjelničara AZ fonda.
Da još dodam da ovu dionicu kupuje jedino PBZ mirovinac koji je najgori mirovinski fond na svijetu a to je najbolji znak da Ledo ne vrijedi jer oni nemaju pojma tako da uvijek kupe najgore dionice.
A ako Ledo kupuje PBZ mirovinac onda je potpuno jasno da od tog treba bježati što dalje.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA



Kad to sve provjeriš otkriti ćeš nekoliko "bedaka" koji bi ove godine mogli napraviti 100% iz čista mira. Đakovština mi baš i ne miriši na to. Ovo su firme koje posluju čist normalno samo što su sad trenutno zanemarene iz raznoraznih razloga od kojih je nelikvidnost TK najveći.

– ako nije tajna pa napišite par dionica toga tipa s mogućnošću rasta 100%.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Eto, upitao sam vas za mišljenje CKML-r-a a napisao sam da je kandidat za 100 % rasta u 2010.godini! Razlozi su u fundamentima, niskoj zaduženosti, defanzivna industrija, povezivanje tj. uključivanje njihovih trgovačkih kuća u NTL(mogućnost većeg plasiranja proizvodnog djela firme CKML), posluju dugi niz godina sa solidnom dobiti, dijele dividendu, raspolažu sa velikom financijskom imovinom, poslovanje u krizi ne odstupa puno od prosjeka, mogućnost preuzimanja i jačanje pozicija te bi ih kriza mogla učiniti jačim uz strategiju nacionalnog širenja pa i preko NTL-a!
EPS(zadnjih 12 godina) prosjek oko 230 kn
redovna dividenda
ulažu u dionice drugih firmi(vidljivo u posjedu financijske imovine)=vrlo uspješni..
kupnja dionica od strane pbz investa prošli tjedan ali kupuju oni cijelo vrijeme krize od 7150kn pa do 2500 kn(oko 600 komada kupljeno) te drže poziciju 4.u strukturi
prodaja od strane pbz investa mirovincima 5900 komada iznad 7150 kn po dionici
struktura dioničara=članovi uprave, 4 OMF,4 dionička fonda= pbz e.,pbz global, select e., fima e., radnici, te mali ulagači!
BVPS 3826

Štednja je mudrost trošenja.

New Report

Close