Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

blago se tebi ivana7..ja sam silom prilika dugoročan, možda bih i još toga kupovao jer je bid niži od moga prosjeka ali brate bilo bi mi previše..nego interesira me to trgovanje u 13 sati na koju se to shemu trži,npr.ako želim kupiti nešto što košta npr.17k,19k,22k,na kraju se u transakcijama vidi da sam to sve platio 66k.sada me zanima da li sam ja to platio 66k ili 58k..


blago se tebi ivana7..ja sam silom prilika dugoročan, možda bih i još toga kupovao jer je bid niži od moga prosjeka ali brate bilo bi mi previše..nego interesira me to trgovanje u 13 sati na koju se to shemu trži,npr.ako želim kupiti nešto što košta npr.17k,19k,22k,na kraju se u transakcijama vidi da sam to sve platio 66k.sada me zanima da li sam ja to platio 66k ili 58k..

Sve ti je isto kao i u normalnoj trgovini osim što traje sekundu. 58. Imaš nalog pa si poslije provjeriš.

who dares, wins

Ako kupuješ npr. 100×17 a u toj cifri je više prodavač na nalogu ti je svaki posebno i skida se po redu postavljanja. Tko prvi postavi njegovo se prvo prodaje.

who dares, wins


blago se tebi ivana7..ja sam silom prilika dugoročan, možda bih i još toga kupovao jer je bid niži od moga prosjeka ali brate bilo bi mi previše..nego interesira me to trgovanje u 13 sati na koju se to shemu trži,npr.ako želim kupiti nešto što košta npr.17k,19k,22k,na kraju se u transakcijama vidi da sam to sve platio 66k.sada me zanima da li sam ja to platio 66k ili 58k..

To ti je trgovanje potpuno isto kao kod redovnoh dionica u 10.

Ali ako se ne protrguje u 13h,za taj dan je gotovo.
U 12h 59 min i do 59 sek igramo igru:najbrži prst.I najčešće pogodiš u ništa.



-dokapitalizacija prije dvije godine izvršena po 300kn

Da li će država dozvoliti stećaj firme koja ima 550 zaposlenih ,čija imovina iznosi 800 mil
DKVS ima jedan veliki problem,jer ima velike kratkoročne obaveze i ukoliko ne dođe do intervencije države ili strateškog preuzimanja stvarno može u stećaj.

– "ne dozvoliti", to svakako treba stjerati u stečaj.
– pa napravili su dokapitalizaciju i upropastili firmu.
– sve to je učinila nesposobna uprava koju ste vi dioničari izabrali i postavili da vam vodi firmu, a oni za tako nešto očito nemaju znanja niti su sposobni.

– tu vam imovine nema, firma ima kredite, a banke hipoteke.
– e ako se sada krediti ne vrate čija je imovina.

– ali ako sve to ode u stečaj, kome će to pripasti, tko su tada vlasnici ????????
– banke.
– a one će to opet nekome prodati i radnici će opet raditi.

– samo u tom slućaju vi dioničari nećete zbilja imati ništa.

– rizik je zbilja velik.
– najbolje vam je to prodati dok još i ima kupaca.
– jer ima i drugih dionica gdje se mirno spava i isto se može očekivati prinos od 100%.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
U KOES sam miran,Izvrsna bilanca,velika financijska imovina,dobro poslovanje,solidna dobit,odlična
likvidnost.Sve super i znam da će ići na 500 jer vrijedi preko 1.000.Kada:pojma nemam.
Ali kod DKVS će se stvari dogoditi vjerovatno brže.I ovo naša suprotna stajališta će nekoga potaknuti na kupnju,a nekoga na prodaju,a to i jeste smisao foruma tj.da daje likvidnost.Likvidnost treba biti veća.
A DKVS zadnjih dana se stalno poklapa.Ili po BIDu ili ASKu.U ponedjeljak bi trebalo biti isto i malo više što me u principu raduje.

Ta trgovina je svjetska glupost i ništa me više ne uspije iznervirati od toga. Ako promašiš ode dan uzalud pa ideš onako ljut na ovu normalnu i tamo te onda takvog ekipa oženi. U opće ne razumijem koji je to tehnički problem ostaviti kao i sve drugo jer ja na novom monitoru od PG imam hrpu nekih obveznica i pizdarija koje se isto tako trže svake prestupne godine. Jeste da je malo nepregledniji monitor ali je dobar u jutro prije otvaranja jer brzo možeš za sve što te zanima vidjeti startne pozicije. Na Fiminom se vidi samo ono što je trgovano i to je super u toku dana jer u par sekundi imaš totalan pregled svega plus otvoriš si prozor za onu koju radiš i on ti se stalno ažurira bez da klikaš da bi generiro nove podatke. Ali u jutro na njemu nema ništa jer još nije trgovano pa moraš utipavati ime dionice da uđeš dublje. A ako je neka drama i ti pratiš više dionica to onda postaje problem.

who dares, wins

– ako nije tajna pa napišite par dionica toga tipa s mogućnošću rasta 100%.

VLDS-R-A.
MIŠLJENJE?

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


JNAF.
– tu najviše očekujem.
– ipak on još nije u crobexu, a s ovim prometom ulazi u travnju.
– firma s najvećom rasti dobiti.
– monopolist na tržištu.
– povećanjem poslovanja.
– i ono najvažnije, firma je bez duga i kredita.
– trenutni rast koći slpf prodajom svojih dionica, a i ja se tu znam zaigrati.
– eto ono što mi je za prošlu godinu bio HT, ove mi je JNAF.
– ali onako realno taj rast bi do kraja godine mogao biti negdje na 4.000kn.
– iako sama dionica može ići i na puno veće cijene.

I love this game.
Pozdrav !

JNAF je svoje odradio i zatvorio gap jesenas. Eventualni rast bit će uz tržište. Ne očekujem veću betu od crobexa. Ono što ga može dići jače od prosjeka tržišta su eventualne sekundarne špekulacije oko INE.

Ovo što ti pričaš je sve baked into price. Cijena je na booku, a ROE je ispod 4%. Eventualni utrostručenjem prihoda i zadržavanjem NMP-a na visokih 30% (malo vjerojatno da oba uvjeta budu zadovoljena) u sljedećih dvije do tri godine, nalaže P/E 10 pri ovoj cijeni.

Zašto bi netko kupovao možebitni i vrlo upitni P/E 10 za tri godine (jer velika su to očekivanja s obzirom da jeveć uduplao prihode u odnosu na 2008), kada već sada dobijam 6 do 8 kod ne malog broja firmi. Sorry al ne kužim. JNAF mora još puno žganaca jesti da bude kao LEDO.




JNAF.
– tu najviše očekujem.
– ipak on još nije u crobexu, a s ovim prometom ulazi u travnju.
– firma s najvećom rasti dobiti.
– monopolist na tržištu.
– povećanjem poslovanja.
– i ono najvažnije, firma je bez duga i kredita.
– trenutni rast koći slpf prodajom svojih dionica, a i ja se tu znam zaigrati.
– eto ono što mi je za prošlu godinu bio HT, ove mi je JNAF.
– ali onako realno taj rast bi do kraja godine mogao biti negdje na 4.000kn.
– iako sama dionica može ići i na puno veće cijene.

I love this game.
Pozdrav !

Od kuda ce doci to povecanje poslovanja ?
[/quote]

– a sve vam piše samo treba čitati i pronaći informaciju.
– JNAF je odradio dno kao i sve ostale dionice s 1.200 na cca 2.000kn ,
– a tek potom su došle inf, o poslovanju .
– i te inf. su ga digle do 3.700kn,
– ali je zatim uslijedila korekcija indexa i u tome padu rasprodaja dionica od slpf.

– JNAF je prošlu godinu povećao poslovanje jer su počele s radom, obnovljene su rafinerije u Srbiji i BiH.
– vlasnici su Rusi, i sada taj posao čini prihod jnafu 60%.
– prije toga prihoda nije bilo a jnaf je također radio pozitivno.
– a u ovoj godini se planira proširnje kapaciteta rafinerija u BiH s 1 milijon na 4 milijuna.

– nemojmo zaboraviti i veliko povećanje rezervoarskih kapaciteta na preko 100% ,
– ta investicija je u tijeku i biti će u cijelosti završena za 4.g .
– ali jedan dio se već gradi i biti će uskoro gotov.

– a upravo su ti rezervoari zbog obaveznih državnih rezervi super posao.
– a za to su zainteresirane i neke druge zemlje.
– i sve se to financira dokapitalizacijom od državne firme za te rezerve.

– znači uz sve te velike radove zaduženost janafa skoro nula.

– tako da i bez špekulacija projekta družba adria jnaf je i više nego o.k.

– a možda ga jednog dana ova država i proda, tko će ga znati, nemaju love, zaduženi, a love im previše manjka po svim stavkama.

– ima i još toga, ali i ovo je više nego dovoljno za jedno lijepo i fino navlačenje. [lol]

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Hvala na izuzetno opsirnom obrazlozenju. Vrlo korisno.

Nije mi jasna samo jedna stvar. Zbog cega rafinerije u BiH povecavaju kapacitet sa "1 milijon na 4 milijuna". Ocekuje li se da ce u BiH porasti potraznja za derivatima 4 puta ? Kako ce ovo veliko povecanje proizvodnje u BiH rafinerijama utjecati na rad drugih rafinerija u regiji koje koriste JANAF-ov naftovod ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Rafinerija u BB povećava kapacitet prvenstveno radi vlastitog tržišta gdje istiskuje Ina-u koja ja do sad tamo dosta izvozila. Tek u narednim godinama imaju u planu širenje prodaje po regiji. Vjerojatno će to nekome faliti u bilanci ali još smo daleko do maksimuma potrošnja goriva u regiji jer je broj auta po glavi stanovnika još uvijek debelo ispod evropskog. Ina će uskoro početi proizvoditi Euro V pa će tu doći do smanjenja uvoza. Tko prati trend u Svijetu onda zna da se u prometu na pumpama smanjuje udio od prodaje goriva a povećava od robe široke potrošnje i usluga. To će otići do nama danas neshvatljivih razmjera.

who dares, wins


Rafinerija u BB povećava kapacitet prvenstveno radi vlastitog tržišta gdje istiskuje Ina-u koja ja do sad tamo dosta izvozila. Tek u narednim godinama imaju u planu širenje prodaje po regiji. Vjerojatno će to nekome faliti u bilanci ali još smo daleko do maksimuma potrošnja goriva u regiji jer je broj auta po glavi stanovnika još uvijek debelo ispod evropskog. Ina će uskoro početi proizvoditi Euro V pa će tu doći do smanjenja uvoza. Tko prati trend u Svijetu onda zna da se u prometu na pumpama smanjuje udio od prodaje goriva a povećava od robe široke potrošnje i usluga. To će otići do nama danas neshvatljivih razmjera.

Jedno vrijeme sam pratio RNAF, i koliko znam nakon što je prodana rusima, obnovljena je samo stara proizvodna linija kapaciteta 1,3 mil tona. Prije rata je u rafineriji postojala i nova proizvodna linija kapaciteta 3 mil tona, a navodno je planirano i njeno puštanje u pogon. Tvrtka koja je kupila NIRS je vlasnik i Petrola koji je imao ili je bilo u planu oko 80 benzinskih postaja u BH.
Kad i hoće li biti obnovljena proizvodna linija je upitno, ali uvoz naftnih prerađevina u BH je značajno smanjen od kada rafinerija radi. Mislim da su rusi kupili i tvrtku Zovko iz Žepča koja je također imala znatan broj postaja, ali je to osporavano od agencije za zaštitu tržišnog natjecanja.

Problem Janafa je to što Rusi polažu pravo na veliki dio tvrtke, a temeljem vlasništva naftnih industrija Srbije i Srpske. Janaf je bio joint venture Hrvatske, Srbije i BiH, za rafinerije Rijeka, Sisak, Bosanski Brod i Pančevo. Rusi su kupili NIS i NIRS, Lukoil je ušao u Hrvatsku, Surgut je u pregovorima s MOL-om i pitanje je kako će se to odraziti na sudbinu JNAF-a.

Gledano na dugi i srednji rok, očita je namjera ruskih naftnih kompanija (znači Rusije) da monopoliziraju naftno tržište JI Europe. Koliko je to dobro, ne znam, ali sjećam se da je jednom neko napisao: svijet još nije vidio drvenu peć, bijelca da dobro repa i rusa da isplaćuje dividendu…

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

Uđem u kladionicu, a dežurna gerijatrija priča kak je Villarreal u opasnoj formi. [smiley]
Dakle, Villarrel odsad samo sell, danas hendikep na Valenciju odmah.

New Report

Close