Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



JNAF.
– tu najviše očekujem.
– ipak on još nije u crobexu, a s ovim prometom ulazi u travnju.
– firma s najvećom rasti dobiti.
– monopolist na tržištu.
– povećanjem poslovanja.
– i ono najvažnije, firma je bez duga i kredita.
– trenutni rast koći slpf prodajom svojih dionica, a i ja se tu znam zaigrati.
– eto ono što mi je za prošlu godinu bio HT, ove mi je JNAF.
– ali onako realno taj rast bi do kraja godine mogao biti negdje na 4.000kn.
– iako sama dionica može ići i na puno veće cijene.

I love this game.
Pozdrav !

Od kuda ce doci to povecanje poslovanja ?
[/quote]
To ćete vidit kada se vrati Jaca iz Rusije a sastanak je zakazan u siječnju ako se ne varam, samo se bojim da će onda biti kasno.

Korkyra



Evo ti samo par iz portfelja fonda kojega ja pratim pa otprilike znam povijest cijena tih dionica. Sve je to još uvijek veliko možda ali vidjeti ćemo. Miv, Jadranka, Badel, Himra. Čak i Arena ali tamo neznam šta će većinski odlučiti.

Po tom kriteriju bi mogli proći i JDGT, CHAG, PIKR, HDUZ, KOSN, SMNS. Problem je nelikvidnost, mali free float i netransparentno poslovanje…
[/quote]
Na Chag-u se nešto već i dešava.

who dares, wins




Evo ti samo par iz portfelja fonda kojega ja pratim pa otprilike znam povijest cijena tih dionica. Sve je to još uvijek veliko možda ali vidjeti ćemo. Miv, Jadranka, Badel, Himra. Čak i Arena ali tamo neznam šta će većinski odlučiti.

Po tom kriteriju bi mogli proći i JDGT, CHAG, PIKR, HDUZ, KOSN, SMNS. Problem je nelikvidnost, mali free float i netransparentno poslovanje…
[/quote]
Na Chag-u se nešto već i dešava.
[/quote]
DKVS
-sa ovakvim prometom ulazi u redovno poslovanje
-država drži 32 % i ESOP 4% – postoji mogućnost preuzimanja
-računajići kredit HPB,kao i neplaćenim socijalnog i mirovinskog osiguranja sa eventualnom novom
dokapitalizacijom tu može biti i veći udio države
-dokapitalizacija prije dvije godine izvršena po 300kn
-cijelo vrijeme firma posluje sa dobitkom/BV 328/
-ROE blizu 4% u dužem vremenskom razdoblju
_P/E visok/loš/,ali ipak pozitivan s obzirom da svu dobit jede kamata na kredite
Pitanje:
Da li će država dozvoliti stećaj firme koja ima 550 zaposlenih ,čija imovina iznosi 800 mil kn,u kraju
gdje ova firma predstavlja glavni poslovni subjekt u pasivnom podrućju kao što je Đakovo?
Da li postoji mogućnost da se iz ovih aktualnih financijskih inekcija za posrnulo gospodarstvo nađu
sredstva za izvlačenje Đakovštine iz krize likvidnosti?
I za kraj:Da li bi novi vlasnik mogao imati interes i mogao preuzeti DKVS?
Mislim da bi se vrlo lako našlo kupca koji bi bio spreman platiti barem 100 kn za državni paket koji
je ona nedavno kupila za 300,ali je upitno da će država prodati tako jeftino.
Ovdje ćemo imati:ili opa ili tropa.
Mislim da će biti opa,jer kupnja jača i sve je jasnije da je kupnja na 30 do 40 možda i najbolja
kupnja na ZSE.
_od cca 800 mil.aktive 300 je vlastita imovina zaduženje 500/cca 58%/

DKVS ima jedan veliki problem,jer ima velike kratkoročne obaveze i ukoliko ne dođe do intervencije države ili strateškog preuzimanja stvarno može u stećaj.
Ali to je rizik .Nadnica za strah.Jer da nema te velike kratkoročne zaduženosti tržila bi se od
100 do 150 sa tendencijom rasta prema 200/70% BV/,a ne po 30 do 35.Igram na kartu da će se se riješiti problem likvidnosti.
I drago mi je da sam unutra.

@ Lopina

ahahhahah kako sam se ansmijao.
Drago ti je sto si unutra jer BV je 200 kn i sada tu pises da je to best buy a firma ti je pred raspadom.
U stecaju BV=20% a ne 70%.
PA ti racunaj..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

ivana7,kažeš da si ušla u tri građevinara,pretpostavljam da nisi ušla u lvcv koji je meni interesantan pa me zanima što ti misliš o toj dionici..
lopina, ako se ne varam rekao si da ti se lvcv ne čini tako loše ulaganje..da li još uvijek imaš isto mišljenje?

Reći će vama Ranko.Ma kaka Đakovština. ma to je sve pokralo.Ko pitate.Pa banda eto ko!! ti lopina slušaj Ranka.bježi otamo dok te noge nose.to je namješteno zna se za kog.znam ja znaju moji susjedi znaju svi.jedino ti ne znaš vidi Ranko.to će u stečaj a onda žitu za jednu kunu ko i sve drugo.sve je to banda i svi su u tom zajedno.zajedno jedu i piju. znam i gdje ko što i svi znaju.ta ti firma više ništa ne vrijedi jer je pokradena.ajd


@ Lopina

ahahhahah kako sam se ansmijao.
Drago ti je sto si unutra jer BV je 200 kn i sada tu pises da je to best buy a firma ti je pred raspadom.
U stecaju BV=20% a ne 70%.
PA ti racunaj..


DKVS BV 328 kn 20% u slućaju stećaja je 65,4
Za mene dobar posao s obzirom na prosječan ulaz od 35.
Ponavljam:u stećaj ne vjerujem i očekujem da se počme tržiti na cca 70%BV ili 220 kn.
Ja to vjerovatno neću dočekati.Meni je dosta izlaz na 100.
Tako barem sada mislim,jer eventualni strateški partner bi sa zadovoljstvom otkupio na 100.
Zašto? Za 51% dionica trebao bi platiti ili dokapitalizirati cca 50 mil kn i počeo koristiti ukupni
kapital od 800 plus 50 tj.850 mil kn.
Ipak bi strateški partner morao obilatije odriješiti kasu s obzirom da svaka dokapitalizacija ispod
150 mil kn ovoj firmi ne donosi dugoročno stabilno poslovanje.Ali što više uloži firma će biti
likvidnija,stabilnija,a počet će ostvarivati značajnu dobit.
Ne zaboraviti da eventualna ROE do 2% meni donosi deseterostruko više s obzirom na ulaz na
desetinu BV.
Ulaz na niskoj BV može donijeti izuzetno veliku dobit na naš ulazni kapital.Naravno,ako firma
počme raditi bolje.DKVS čak nebi trebala raditi ništa bolje nego u dosadašnjem razdoblju/ROE cca 4%/ali bitna je da strateški partner riješi problem nelikvidnosti.
Inaće financijski menađment u DKVS je neozbiljan.Oni dobro rade,ali zanemaruju da imovina mora
biti optimalno raspoređena i na dugoročnu i kratkoročnu imovinu i da se ne može ulaziti u velike
invsticije i očekivati povrat u kratkom vremenu.
I to je greška sadašnjeg rukovodstva,pa se zato i nalaze u ovakvim problemima.
Oni nisu samostalni nego su robovi vjerovnika,ali i vjerovnici bi htjeli naplatiti svoj dug.I zato će se
dogovoriti,a država će vjerovatno dati garancije.
To je moguće po ovim novim programima pomoći gospodarstvu.
I zato vjerujem da sam napravio dobar posao.


ivana7,kažeš da si ušla u tri građevinara,pretpostavljam da nisi ušla u lvcv koji je meni interesantan pa me zanima što ti misliš o toj dionici..
lopina, ako se ne varam rekao si da ti se lvcv ne čini tako loše ulaganje..da li još uvijek imaš isto mišljenje?

LVCV je po fundamentalnim pokazateljima naš najbolji građevinar.
Ovu godinu je isplatio i 25,5 kn dividende,a ovu godinu bolje posluje nego lani što znaći da bi
dividenda ponovno mogla biti velika.Ali tu nema garancije.
Problem:pad aktivnosti u građevinarstvu.
Prednost:najmanja zaduženost u odnosu na ostale građevinare
Likvidnost dobra_neupredivo bolja od svih ostalih građevinara_
Industrogradnja nakon dokapitalizacije isto odlična
Mana:nelikvidnost i odlazak u bedake/poseban režim/
Ali kupiti na 200 i prodati na 350/70%BV/ mi izgleda dobar posao i za dvije godine.

hvala ti prijatelju lopina na odgovoru,ti za razliku od nekih imaš vremena i volje odgovorit investitorima koji su uletili u "bedake"..ali ja se nadam da će doći vrijeme i za "bedake" pa ćemo se i mi tada malo smijati..



JNAF.
– tu najviše očekujem.
– ipak on još nije u crobexu, a s ovim prometom ulazi u travnju.
– firma s najvećom rasti dobiti.
– monopolist na tržištu.
– povećanjem poslovanja.
– i ono najvažnije, firma je bez duga i kredita.
– trenutni rast koći slpf prodajom svojih dionica, a i ja se tu znam zaigrati.
– eto ono što mi je za prošlu godinu bio HT, ove mi je JNAF.
– ali onako realno taj rast bi do kraja godine mogao biti negdje na 4.000kn.
– iako sama dionica može ići i na puno veće cijene.

I love this game.
Pozdrav !

Od kuda ce doci to povecanje poslovanja ?
[/quote]

– a sve vam piše samo treba čitati i pronaći informaciju.
– JNAF je odradio dno kao i sve ostale dionice s 1.200 na cca 2.000kn ,
– a tek potom su došle inf, o poslovanju .
– i te inf. su ga digle do 3.700kn,
– ali je zatim uslijedila korekcija indexa i u tome padu rasprodaja dionica od slpf.

– JNAF je prošlu godinu povećao poslovanje jer su počele s radom, obnovljene su rafinerije u Srbiji i BiH.
– vlasnici su Rusi, i sada taj posao čini prihod jnafu 60%.
– prije toga prihoda nije bilo a jnaf je također radio pozitivno.
– a u ovoj godini se planira proširnje kapaciteta rafinerija u BiH s 1 milijon na 4 milijuna.

– nemojmo zaboraviti i veliko povećanje rezervoarskih kapaciteta na preko 100% ,
– ta investicija je u tijeku i biti će u cijelosti završena za 4.g .
– ali jedan dio se već gradi i biti će uskoro gotov.

– a upravo su ti rezervoari zbog obaveznih državnih rezervi super posao.
– a za to su zainteresirane i neke druge zemlje.
– i sve se to financira dokapitalizacijom od državne firme za te rezerve.

– znači uz sve te velike radove zaduženost janafa skoro nula.

– tako da i bez špekulacija projekta družba adria jnaf je i više nego o.k.

– a možda ga jednog dana ova država i proda, tko će ga znati, nemaju love, zaduženi, a love im previše manjka po svim stavkama.

– ima i još toga, ali i ovo je više nego dovoljno za jedno lijepo i fino navlačenje. [lol]

– I love this game.
Pozdrav !


ivana7,kažeš da si ušla u tri građevinara,pretpostavljam da nisi ušla u lvcv koji je meni interesantan pa me zanima što ti misliš o toj dionici..

– jedan od njih je i LVCV, ali zbilja sitno ulaganje, i već sam na njemu u minusu 9%.
– sada će te vidjeti kako izgleda to trgovanje u 13.00,
– nitko ne želi dati kunu više, jeftine prodaje skoro pa da i nema,
– a nitko ne želi skidati s prodaje.
– ali taj ulazak u lvcv mi je bio zamišljen za trejdanje jer sam prije cca 2mj uspješno tu okrenula neku sitnu lovu.
– a sada kako mi se čini biti će dugoroćno.
– ako vam je o.k. imate moje dionice na prodaji.

– trenutno mi je puno zanimljivija INGR-a, zbog prometa likvidnosti.
– nje imam najviše, i već sam u lijepom plusiću.

– ali ukupno mi sva građevina čini tek 1.55% portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !


-dokapitalizacija prije dvije godine izvršena po 300kn

Da li će država dozvoliti stećaj firme koja ima 550 zaposlenih ,čija imovina iznosi 800 mil
DKVS ima jedan veliki problem,jer ima velike kratkoročne obaveze i ukoliko ne dođe do intervencije države ili strateškog preuzimanja stvarno može u stećaj.

– "ne dozvoliti", to svakako treba stjerati u stečaj.
– pa napravili su dokapitalizaciju i upropastili firmu.
– sve to je učinila nesposobna uprava koju ste vi dioničari izabrali i postavili da vam vodi firmu, a oni za tako nešto očito nemaju znanja niti su sposobni.

– tu vam imovine nema, firma ima kredite, a banke hipoteke.
– e ako se sada krediti ne vrate čija je imovina.

– ali ako sve to ode u stečaj, kome će to pripasti, tko su tada vlasnici ????????
– banke.
– a one će to opet nekome prodati i radnici će opet raditi.

– samo u tom slućaju vi dioničari nećete zbilja imati ništa.

– rizik je zbilja velik.
– najbolje vam je to prodati dok još i ima kupaca.
– jer ima i drugih dionica gdje se mirno spava i isto se može očekivati prinos od 100%.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close