Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


da pogodim kolega, sigurno voziš toyotu

Da, od ove godine. Prije nje je bila Mazda. Istina je da i Renault i Fiat biljeze rast, ali Toyota postaje #1 (ako vec i nije sisnula Forda) na planeti sto je bitna razlika.


cayman006: ” da pogodim kolega, sigurno voziš toyotu” Da, od ove godine. Prije nje je bila Mazda. Istina je da i Renault i Fiat biljeze rast, ali Toyota postaje #1 (ako vec i nije sisnula Forda) na planeti sto je bitna razlika.

Toyota je veća od Forda. Najveći proizvođač na svijetu je GM ali Toyota je blizu…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


ppeco: ”
vedran_bmw: ”
Daj me malo prosvjetli pa mi reci koji to Clio košta 150k kuna, osim
naravno Sporta (koji svakako nije običan automobil)? ” pa ljepo ti je
covjek rekao pd 80000 – 150000….
obican kosta 80, a sport 150

Nisam pitao pametnjakovića popute tebe, nego onog ko je to napisao. Daj
pročitaj njegov post pa onda komentiraj. Napisao je da se za 150k kn
moze dobiti “malo bolji” Clio. Za te novce se moze dobiti Sport sa 197
KSa. [smiley1]. To je auto za gušt i zbog toga ima dobru cijenu.

Pa clio 1.5 dci 105 konja -initiale oprema ti košta 20000 eura u svim EU državama a kod nas bi koštao oko 19500 eura. nije auto za gušt, ima puno opreme, i košta toliko. valjda si zadovoljan.
To je malo bolji clio zbog kože, kartice, kromiranih kvaka, felgi, ali opet nema navigaciju, nije baš brz niti (barem ne bi meni) pričinjava neko veliko zadovoljstvo osim uštede na dizelu. Dakle, to je malo bolji clio, a najbolji je bez dileme clio sport na kojeg uopće nisam mislio da je malo bolji clio nego je to najbolji clio. Eto, pojašnjeno nadam se i dovoljno precizno vedrane.


Alien: ”
U svakom slucaju buducnost ce pokazati tko je od nas s prognozama bio u
pravu a tko ne. Nego kad smo vec kod padova prodaje automobila, nitko
ne komentira da je prosle godine zabiljezen pad prodaje nekretnina od
18%, a ove 25%. Da ne velim da se, po meni, u Zagrebu i dalje grade
poslovni neboderi i ostali poslovni prostori a vec postoji poprilicno
zasicenje istim (cijene najma za A klasu ureda palo sa 25€ na 12-16€).
Ajmo mao cuti vasa razmisljanja o tome.

Pad prodaje nekretnina ili stanova? Potražnja za stanovima je i dalje
visoka samo su cijene nerealne. A što se tiče ostalih nekretnina,
naravno da se ona jednom proda, izgradi i kao takva je nestala sa
tržišta. A i tu su cijene nerealne. Cijena poslovnih prostora je
reagirala na tržišnu ponudu koja se naglo povećala, tako da imate
odlične prostore za 12€ po m2. I to je u redu. Po kojoj logici bi mi
trebali biti skuplji od, recima Munchena.
BTW, vjerojatno znate da se u zadnje vrijeme svatko bavi građevinom jer
je konjuktura i svi bi dio kolača. Gradi se zaista bez pomnog
proučavanja, stihijski i svakako, iako moram napomenuti da je Zagreb
poprilično neizgrađen grad.
[smiley2][smiley2]

Zanimljivo je da se ove godine od 5 do 9 mjeseca na području dalmacije nije prodala niti jedna nekretnina, prema podacima porezne uprave. upravo je nabijanje cijena razlog tome. nije normalno da su u zagrebu cijene stanova 2000-3000 eura jer za 3000 – 4000 eura dobiješ stan na azurnoj obali koji sigurno vrijedi tih novaca jer imaš u toj cijeni i garažu, bazen, i zbilja luksuznu opremu a ne luksuznu opremu koja je samo našim graditeljima luksuzna jer su očito seljaci pa im je parket luksuz….sve to je balon koji kad tad mora puknuti. iskreno, nadam se da će se ispuhati prije nego pukne

Pokrenula sam preko vikenda ovu temu na pitanje:
– preporuke kupnje ine bez popusta u ponedjeljak, ali su dragi forumaši skroz skrenuli s zadane teme na automobile.
– ja sam se dosta nakupovala ine kako sam i prije pisala, ovom prilikom bi se zahvalila gospodi mreichu i quarku na pozitivnom pisanju o ini.
– slijedeće pitanje je: da li inu u prvim danima odmah nadokupljivati, ja mislim da bi to bilo pametno.
– molim mišljenja cijenjenih forumaša i kao obićno preporuku za druge dionice.
Pozdrav !

Ivana, kad već pitaš, samo mogu reći da već križam neke dionice (ili samo dio količine) radi dokupa navedene. Ništa specijalno samo uobičajeno preslagivanje.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

– slijedeće pitanje je: da li inu u prvim danima odmah nadokupljivati, ja mislim da bi to bilo pametno.
– molim mišljenja cijenjenih forumaša i kao obićno preporuku za druge dionice.
Pozdrav !

Naravno da mislim da je pametno dokupljivati INU zbog velike potražnje. Čak mislim da će u ponedjeljak cijena oscilirati između 1850-1900 kuna ali i da ćemo je brzo vidjeti na 2000.

Što se tiče drugih dionica preporučio bi onu o kojoj kad ne pišem ništa raste i to na velikim prometima.

Pozdrav !

– ha, ja i gospoda mreich i znanac imamo identično mišljenje, sada sam sigurna 100% što mi je raditi.
– svi mi s foruma znamo na koju je dionicu mislio gospodin znanac.
– moje je mišljenje da će ina povući i ostalo tržište gore, nemojmo zaboraviti da je još dosta novca od plive u igri, a ima i velikih dodatnih uplata u fondove (oko 1 milijarda kn) pa i oni će nešto kupovati tim novcem.
– šteta što mi na ovoj temi nema mog omiljenog malog cartmanića, u zadnjih mjesec dana potpuno me izbjegava, mali se raspisao na 4 – 5 foruma o ptkm i vjerojatno nema više toliko slobodnog vremena, šteta.

Koja je to dionica koja ne raste na velikim prometima? Mozda TNPL?

Cuore Sportivo

ne spominji ime njeno uzalud [smiley4]

nema mi druge nego se zae..ti

Evo događa se previđeni scenarij. Kupnja 955 Prodaja 149 komada. Promet 3.742.000 kuna. Zadanja cijena 3630 ostalo još 38 komada. Tko to može zaustaviti do 4000 ??? Procjena NAV-a daleko iznad 4000 kuna.

Naravno nećemo reći o kojoj dionici se radi.

A što ne bi rekli ??? Obzirom da je ostao novac od INE jer je potražnja bila daleko veća počinje se sa ulaganjem u fundamente.

Ako svi kažu da nešto vrijedi daleko iznad 4000 kuna onda vjerovatno to toliko i vrijedi.

Ja je vidim već na 4000 kuna do kraja tjedna. Pa ne mislite valjda da netko ulaže 10 mil kuna na neviđeno.

Do Nove Godine idemo na 5000 kuna realno po svim pokazateljima.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

New Report

Close