Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sutra budući da je bilo pokušaja terorističkih napada -Best hoold-u USA-
kod nas [bye] [pray]

Investiranje ili špekuliranje.

– malo ću vas podsjetiti na staro gradivo.
– špekuliram i ja na burzi, ali s jednim većim dijelom investiram.

– e što je to investiranje ??????????????

– to vam se kupe dionice na nekakvom dnu ili na nekoj povoljnoj cijeni za vas.
– investiranje vam dugoročno donosi porast cijene dionice i dividendu.
– ali osnovni uvjet za takvu vrstu investicije je stvarno FA dobra dionica,
– a to je perspektiva, pozitivno poslovanje koje se širi, mali dug, dividendna politika.
– ima takvih firmi,
– na žalost neke ne daju preveliku važnost toj dividendi np.ADRS , a neke ju niti ne dijele np.JNAF.

– kad uspoređujem HT i JNAF,
– HT će dati veliku dividendu ali će i cijena dionice pasti za tu dividendu.
– JNAF neće dati dividendu ali će sigurno imati porast cijene dionice.

– u jednom portfelju zbilja treba imati jedan mix dionica.
– veliku važnost dajem dividendnim.
– sada sam disperzirala i taj rizik tako da osim HT-a očekujem dividendu na još desetak dionica koje imam.
– i sada kako ćete znati jeste li uspješni ???????????????
– pa to vam je zbilja jednostavno, ta dividenda mora zadovoljavati vaše godišnje životne potrebe.
– idealno je, da je ona bar dva puta veća od vaše godišnje potrebe za lovom tako da barem 50% dividende možete reinvestirati.

– eto kada to uspijete vi ste u stvari sebi zaradili mirovinu.
– znaći možete živjeti od investiranja.

– a sada olovku u ruke i probajte izračunati vaše prinose od investiranja koje će te dobiti od ulaganja u dionice,
– osim prihoda dividendi tu još spadaju kamate i najamnine.
– eto to su vam prinosi koje nosi investiranje.

– I love this game.
Pozdrav !



Ah koji sam ja imbećile Ivana 7 sprži 500 000 dok si kavu skuha pa njoj je to premali iznos da bi se igrala [lol]

– ne spržim ja lovu tek tako.
– svi vi čitate ovaj forum,
– ali velika većina ne može uočiti bitnu razliku između investiranja i špekuliranja.

KODT.

– evo na primjeru ove dionice kako to izgleda investiranje.
– prije cca godinu dana kupila sam KODT na samom dnu na cca 900kn, sijećam se kako sam tada računala dividendni prinos KODT 12%, a HT 15%.

– nakon puno mjeseci dođe ta KODT na 2.000kn,
– pola prodam, to je taj ulog,
– a ostale su mi dionice koje su došle stvarno besplatno, plus dividenda.
– e taj dio se ne prodaje, to je investicija.
– to će svake godine nositi lovu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

kolika je dividenda HT a koliko KODT ? ako sam dobro razumio u poslijednjem postu (ivana7) od dividende bi se "trebalo" zaraditi za neke životne potrebe min. 500 eura,iliti 3700 kn,(mjesećno) što u godini znači 45000 kn ili imati 2250 dionica ( x 20 kn dividende) za što bi se trebalo imati 600 000 kuna težak porfelj.da li sam u pravu ivana7 ?

p.s. još treba dodati i to da se na dividenu plati porez ( zaboravio uračunati)

Kodt je imao zadnju dividendu 95 kn, ht 30 kn Kodt je isplatio 1/3 dobiti u dividendu ht cijelu i još malo zadržane dobiti.Po trenutnim cijenama i zadnjim dividendama KODT-P-A, HT ili direktno na banku (50000 kn ) uvjerljivo pobjeđiva HT i to mašala.E sad evidentno je da će HT-u polako ali sigurno padati prihodi i dividenda dok s druge strane za kodt izgleda nema zime recesije itd itd.
Dok banka daje 5,4% na godinu dana na 50 000.
Pod naivnom pretpostavkom da će sve ostati kao danas Bust buy bi bio HT reinvestirana dobit u HT ,na drugom mjestu bilo bi dividendu HT reinvestirat na banku,dok su negdje podjednaki KODT i banka, čak se kodt mora kombinirat sa bankom zbog relativno" visoke "cijene dionice.
Po meni bi trebalo graditi jedan ovakav defanzivni portfelje(dio portfeljea) koji sa realativno malim novcima daje vrlo visoke prinose ima tu razno raznih dividendaških kombinacija sa relativno visokom stopom povrata.

Buda Ivana7 je kupila KODT po 950-1000 kn 20 dionica 10 prodala po 2000 kn kolika je dobit? Zapravo enormna-beskonačna dionica može fluktirati sad kud kod hoće jer zapravo imaš "besplatne" dionice u rukama koje isplaćuju dividendu.

Ovo je uspješni primjer špekulativnog investiranja.

Djaba vam best buy kada vam Josipović planira porez na brutalnu dobit .


Djaba vam best buy kada vam Josipović planira porez na brutalnu dobit .

Rado ću ga platit kad dođem iz 90 % minusa u pozitivu.


Djaba vam best buy kada vam Josipović planira porez na brutalnu dobit .

Ma nemoj otkud ti to?
To nije u predsjedničkim ovlastima.



Djaba vam best buy kada vam Josipović planira porez na brutalnu dobit .

Ma nemoj otkud ti to?
To nije u predsjedničkim ovlastima.
[/quote]

Nije ni da se cijela Hrvatska zacrveni, ali je planirano.


Djaba vam best buy kada vam Josipović planira porez na brutalnu dobit .

Do večerašnjeg sučljavanja sam Josipoviću davao veće šanse.
Sada mislim da Banditić postaje opasan,čak mu dajem veće šanse.Tvrdi orah ovaj Bandić.
A što se tiće poreza,ako ga bude volio bi da platim što više.


http://www.cyber-traders.com/fima/servlet/com.fima.internetfimapis.GlavniServlet

evo vam link pa slobodno dođite da se igramo, ja s vama, a vi s dionicama [wink]


A da se ti poigraš s p…..m? Ako možeš. [lol]

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus

Budući da su institucionalni investitori ( domaći i strani ) napustili Hrvatsku i okrenuli novac prema Kini , Brazilu , Indiji itd , na Zse su ostali samo skromni ulagaći tipa sportskih kladionica . Ako se uvede porez na dobit ostaje samo dividenda kojoj također spremaju porez i što nam onda preostaje ? Best buy ? Kako to danas ironično zvući . Nešto kao kopanje po kantama smeća .

Sudeći po nelikvidnosti na forumu, možda je akcija Bankomat imala šire reperkusije od objavljenih.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus

New Report

Close