Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




kaj sam ja radio ovaj tjedan na burzi
jednu dionicu zatrejdo……ostalo dobio po njonji po obicaju i napravio ovaj vikend plusa 9000kn na kladionici i to sa vrlo losom igrom jer sam se malo pogubio
daklem ukratko nisam za velku lovu
sacam 2 dionice sljedeci tjedan(necu reci koje su da nebi nekoga krivo naveo) a ovo kaj imam necu prodavati
pofuk

kolega pofuče vidim da ubijate na kladi, može par tipova na pp
[/quote]
ma sta bi ubijo??????
i ja dobro znam pasti
tipove nemam igram po osjecaju
ali svakako mogu dati par savjeta kojih se ja u vecini slucajeva drzim
trebate imati bankrol,tj.odredjenu svotu novaca za kladjenje
ne srljati se kladiti,daklem izbjeci tzv.tilt
ne igrati male koeficijente…….ispod 1,60
ako se igra onda se igra maksimum 3 para……nek je prosjek 2 koeficijent po paru,,,,znaci na kunu dobivate 8 ako pogodite
znaci po prilici imate za 8 upada u igru a dosta vam je da jednom pogodite i na nuli ste,sve ostalo je plus
kad dojde los period ne igrati
najbitnije je izbjegnuti fulanac
odaberete pocetkom tjedna 20 nogometnih parova koje mislite da ce proci i od tih igrate po 2 ili 3 na listicu ali po mogucnosti malo listica jer se brzo čova istopi
nba -izbjegavati jer tamo igraju tekmu dan za dan i ne brine poraz favorite kad izgube
ne igrati saljive lige….znaci samo liga petice
ja sam danas igro jedan listic 1100 kn-pao na samdoriji
drugi listic 2000 pa na atletiku madrid
treci listic 2000kn pogodio espanjol,valjadolid i viljareal-dobio 14076,19kn
ne bi toliko lupo danas ali sam ovaj mesec u plusu
sa ovim danas 18400kn………ali svakako je najbitnija sreca jer je valjadolid zabio u sudackoj nadoknadi
ni ja se bas ovog svega ne drzim jer vam mogu reci statistiku za prosla 3 mjeseca
12.-18400kn plusa—–to je menadjerska placa i tu stajem za ovaj mjesec
11. bio u plusu 15000kn pa zavrsio u minusu 9400 jer sam mislio da sam najpametniji ali mozda ne cak ni to nego sam bio pohlepan
10.-26000 plusa……taj mjesec sam odlicno igrao jer sam se kontrolirao ali mi je zao sto nisam dalje potego jer bi gotovo sve pogodio ali sam presto taj mjesec jer mi je bilo dosta
evo to je po prilici to iz mog iskustva
najbitnije doma si ispunite listic a nikako ne u kladionici jer tamo radi psiha pa si svak veli ajde jos ovaj par
nikada ne igrati na dojave jer to su gluposti………kao sto ja neznam tu skvadru tako vjerojatno ni Vi neznate ekipu koja to radi
pofuk
p.s. prvo si odredite odredjenu sumu novaca za start i ak od starta uhvatite val onda se da biti u plusu samo nikako se nesmije divljati i treba imati srece te ne slusajte druge….prodiskutirajte sa njima ali igrajte svoju igru
p.p.s. autor ovog teksta je odlucio svaki mjesec uzeti menadjersku placu u kladionici i mislim da cu uspjeti

[/quote]

kolega pofuče, nemojte tako, loše djelujete na djecu 🙂
još će mlađarija pomisliti da se može živjeti od kocke, a bez rada.
ali dobro… vi to barem radite nesvjesno.

ima tu i puno onih koji loše djeluju i na one malo starije (i naivnije), a to rade svjesno.
mislim na one koji su me ne tako davno ismijavali kad sam pričao o znanju, knjigama, iskustvu… i o tome da nema razloga idemo gore, nego baš naprotiv. razloga za dolje je bezbroj, od kojih je istina, većina već uračunata u ove cijene, ali svakodnevno se pojavljuju novi razlozi. pametnom dosta.

da…..dobro ste me upozorili samo na krivom mjestu
ja sam stekao dojam da su na ovom forumu sve kockar do kockara
pa gledajte sta rade sa dionicama i obiteljskim srebrom
jedna sektor dionica krene dole sa razlogom i odma svi posasaviju i pocnu druge dionice prodavati kako bi mogli swingati po dionicama…….pojavi se dionica za trejdanje….svi pocnu ko mutavi sa njom trejdati i svi su u plusu……..
ja sam mozda zaboravio napomenuti da ne zivim od kocke jer mi je to part tajm djob
pravi posao mi je da ne radim nista……ama bas nista jer kad sam shvatio u kakvom svijetu zivim odlucio sam zivjeti po potrebama a trositi po mogucnostima
za kafu i pljuge imam……kad sam gladan pogledam se u špigl i velim sam sebi pofuk moras smrsaviti
alkohol sam prestao konzumirati,a u supermarketima ne kupujem jer me tamo ne cijene
pofuk
p.s. auto ne koristim jer mi je psihic rekao da se secem jer mi je to dobro za zdravlje i evo bas sam se u petak vratio sa godisnjeg jer sam isao od splita pjeske………krenuo sam nazad 10 dana nakon sto sam se nasao sa zekom i niksonom na kafi u splitu


Možda nije naodmet napomenuti slijedeće, ipak smo se malo raspisali o Luki Ploče, pa da vidimo kako stojimo fundamentalno u odnosu na drugu luku, Luku Rijeka:

Naime, Luka Rijeka se trži na 3,69 booka, a Luka Ploće na 2,06 book, dok u isto vrijeme Luka Ploče ima daleko veću proifitabilnost od Luke Rijeka.
Ima li tu logike?

I nema baš, zar ne?
DA Luka Ploče bude na barem 3 boka ( a Luka Rijeka je na 3,69 ) to Vam je cijena Luke Ploče na burzi od ca. 2 600 kuna. Danas je završilo na 1 775.

I po ostalim pokazateljima Luka Ploče daleko jeftinija, P/S kod Luke Ploče je 2,28, a kod Luke Rijeka, pazite sad – 5,65!!

I ostali pokazatelji govore o ogromnom nesrazmjeru, npr. P / Ebitda kod Luke Ploče 18, a kod Luke Rijeka – 68!!

Ćemu ovakva razlika u korist Luke Rijeka, a ne obrnuto, ne znam, obje su u istoj kotaciji, prihodi su neznatno veći kod LKRI, ali je kod LKPC mogučnost povečanja prihoda ogromna, što i piše u tekstu niže.

Ovo su činjenice, a čitateljstvo neka presudi samo, ponavljam obje su po meni definitivno prilika, samo treba odabarti jednu, ili obje.

Evo malo svježeg teksta o lukama, od danas,lijepo je to novinar složio:

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=90195

Puno lijepih stvari se da ovdje isčitati, ali po meni najbitnija je slijedeća:

Na početku teksta piše da je ukupni pretovar u Luki Ploće bio 4,1 mil. tona robe, a povečanje se planira na čak 15 mil. to je skoro 4 puta više!!

Što mislite kako će to utjecati na RDG i bilancu??

lp

Ja svoje režem a tebe više ne čitam.De stavi malo bida da mogu prodati još ovih petnaestak komada, tebi je to sitnica, a meni puno znači
Men se čini da će tu doć stečajni vrlo brzo ako je istina da je Bosna bankrotirala
[thumbsup]

Kitio sam ja i veće ulagače od vas na ovom forumu i opet ću!!!!

@Ivana7

Ako nisi prodala papiriće ne da ćeš ostat bez onog A4 , već ćeš izgubit i A8 pride….

Nažalost i ja sam od ovog ATH Crobex 2250 ako ništa bar novu Corsu popušio….s obzirom na manji port… naime trenutni gubitak od navedenog max. mi je 1/3….a na još veću žalost na mojim
papirićima nema svjetla na kraju tunela … još … gledajući K/P a i stanje u RH… [bye] [bye] [bye]

smanjuje se minus.......

Ih sva sreca da me prijatelji (a zna se koji su) upozorise sto bi se moglo dogoditi pa sam na vrijeme jos prije 2 mjeseca zbrisao u cash fondove, zlato i kojekakve djidje. Meni kakav takav plusic svaki dan, no i to je bolje od ovih BRUTALNIH minusa koje gledam. A sve mi se cini da je show tek poceo.



@Ivana7

Ako nisi prodala papiriće ne da ćeš ostat bez onog A4 , već ćeš izgubit i A8 pride….

Nažalost i ja sam od ovog ATH Crobex 2250 ako ništa bar novu Corsu popušio….s obzirom na manji port… naime trenutni gubitak od navedenog max. mi je 1/3….a na još veću žalost na mojim
papirićima nema svjetla na kraju tunela … još … gledajući K/P a i stanje u RH… [bye] [bye] [bye]


nadam se da necete uskoro kao ja hodati pješke
pofuk

Gdje si Ive

Gora si od Sanadera, uvijek pobjegneš kada je najteže [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




@Ivana7

Ako nisi prodala papiriće ne da ćeš ostat bez onog A4 , već ćeš izgubit i A8 pride….

Nažalost i ja sam od ovog ATH Crobex 2250 ako ništa bar novu Corsu popušio….s obzirom na manji port… naime trenutni gubitak od navedenog max. mi je 1/3….a na još veću žalost na mojim
papirićima nema svjetla na kraju tunela … još … gledajući K/P a i stanje u RH… [bye] [bye] [bye]


nadam se da necete uskoro kao ja hodati pješke
pofuk
[/quote]

pofuk

gledaj to i kao malu zaradu : nemoraš posječivati benzisku,plačati osiguranje,kupovati nove gume …



@Ivana7

Ako nisi prodala papiriće ne da ćeš ostat bez onog A4 , već ćeš izgubit i A8 pride….

Izgubila je ona bar 2 kom A8 s obzirom kako loše ulaže…
Vjerovatno kad Ivana sve rasproda onda idemo gore…
Zato pratite trenutak kad vam kaže da je prodala, jer to je prelomni trenutak kad treba tući po kupnji…





@Ivana7

Ako nisi prodala papiriće ne da ćeš ostat bez onog A4 , već ćeš izgubit i A8 pride….

Nažalost i ja sam od ovog ATH Crobex 2250 ako ništa bar novu Corsu popušio….s obzirom na manji port… naime trenutni gubitak od navedenog max. mi je 1/3….a na još veću žalost na mojim
papirićima nema svjetla na kraju tunela … još … gledajući K/P a i stanje u RH… [bye] [bye] [bye]


nadam se da necete uskoro kao ja hodati pješke
pofuk
[/quote]

pofuk

gledaj to i kao malu zaradu : nemoraš posječivati benzisku,plačati osiguranje,kupovati nove gume …
[/quote]
imate kao i uvijek prav
ali tu dolazi do jednog krucijalnog pitanja
tko ce mi dati za cipele????????? pitam ja Vas
pofuk

E cipele bi ti mogao kupit kolega Plavi , samo je njegovu plastiku zaobišla korekcija …
Zasad ….

Ja s ovim JDPL,INGRa,LKRI,LEDO,SNBA još malo pa ću ostat samo s gaćama na štapu , tako da na mene nemoj računat…ako su danas ovako zaronili kad je vani zeleno , što li će tek sutra biti –
A fino sam razvukao portfelj : 1 brodar,1 građevinar,1 banka,1 hrana i 1 luka tako da me nekakav možebitni rast dohvati s koje god strane krene kad ono potop na sve strane ..

smanjuje se minus.......

Nikakvo raspršivanje ne pomaže nit je ikad pomoglo na crobexu.To su gluposti koje možete nači u knjigama o ulaganju koje su napisali oni koji ni u ludilu ne žele da netko zaradi osim njih samih.Navodno ima toga jako puno u onoj bačvi znanja koja kruži forumom.
Na burzi kao što je naša gdje ili sve raste ili sve pada diversifikacija je obična glupost.Tri različite dionice – puna kapa diversifikacije………….

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close