Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



– IZVINJAVAM SE svim koji su zbog mog pisanja pretrpjeli gubitke na burzi.

Ha ha, nemoj ostati samo na isprikama već daj ulagačima i procjene koliko nisko da čekaju JANAF i LUKU PLOČE! Jer nije isto kupiti na 1200 ili 2700kn.

[/quote]

[wink]

A zašto nisu uvrštene moje preporuke………..HT, PODR, ZABA i PBZ [smiley]
Od kad sam vam dao preporuku zabilježile su izvanredne rezultate u odnosu na ove ostale…..
Dajte malo objektivnosti dodajte u svoje sudjelovanje na forumu……ugledajte se na mene…………..drugo ime za korektnost…..
A kolegama koji brinu za sudbinu institucije u kojoj radim i moje poručujem da ne brinu……..moja krava neće krepati da se ne vesele bez veze……….evo upravo dijelimo 150 milijuna kuna, slobodno se javite, može i margin credit
Može li neki update o minusima cij. kolega Plavog, Ivane7 i co…………u zadnjih dva mjeseca[smiley]





Kolegica Ivana je barem imala elementarne pristojnosti pa je prestala braniti neke navlakuše koje se ne mogu obraniti…….i napustila brod koji tone [bye]

– IZVINJAVAM SE svim koji su zbog mog pisanja pretrpjeli gubitke na burzi.

– i dalje smatram kako navedene investicije nikako nisu bile navlakuše.
– sada sam i ja pretrpjela gubitke.
– takva vam je burza.
– a naša malo drukčija od drugih.
– nismo pratili svijet.

– trenutno velika većina vidi propast i slom naše burze.
– ali je činjenica kako i dalje mi na toj burzi imamo nekih jako dobrih dionica na ovim cijenam.
– a sada hoće li cijene i dalje dolje zbilja se ne usudim tu napisati.

– ja sam i danas dosta toga kupovala.
– možda sam pogriješila, zbilja nemam pojma.
– ako još budemo padali imati ću velike gubitke.

– trenutni gubitci mi i nisu tako veliki jer mi HT čini 18.81% portfelja, a još imam i nelikvidnih s kojima se takoreći ni ne trguje.

– keš sam istrošila.
– sada mi je prodavati one koje su najmanje pale.
– ili prodati HT i ići u još jedan dokup.

– dosta toga mi se čini da je jako povoljno i jeftino.
– ja sam i danas kupovala.
– ali nemojte misliti kako te kupnje dolaze na lak naćin.
– puno se treba čekati za zbilja zanemariv broj dionica.
– a i na prodaji također ima dosta toga jeftinog.
– ali zašto skidati s prodaje kad se sama prodaja trudi to spuštati što niže.

– trenutno su mi sva ulaganja u dividendnim dionicama ili u firmama koje ostvaruju najveću dobit.
– a ozbiljnije uloge imam u cca 15 firmi, tako da je i taj dio dobro disperziran.
– čak imam i dva građevinara koje prije nisam imala.

– a kako će sve ovo završiti zbilja trenutno nemam pojma.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Tvoje drukanje je toliko djetinjasto da ja ne vjerujem da je itko zbog toga kupovao dionice. Mislim da nisi nikome nanjela štetu.

Meni se čini da je ovo prolazno i da ćemo već nakon nove godine krenuti gore. Ima dobrih pickova na ovim razinama.
[/quote]
Ivana je dosta korektna u svojim analizama.
Razlikuje investiciju od igre:tko zadnji magarac.
I to napiše,što je vrlo korektno.
Ali o cijenama dionica i gdje će ići ne odlućuje ni TA ni FA.Preplitko tržište.
Mislim da nas prepariraju za ulazak rizičnog kapitala.
Banke su pune love,ali je ne plasiraju ni kroz kredite,ali ni na tržište kapitala.
Što bi se dogodilo da i HT objavi da nema dividende.A zašto bi je i davali,ako stranci odluče
kupovati hrvatske firme.Moramo biti što jeftiniji ,a naročito prije ulaska u EU.
Hrvatska ima nešto što oni nemaju.
Sačuvanu i neizgrađenu obalu,relativno nisku zagađenost,neiskorištena poljoprivredna zemljišta.
To se može dobiti jeftino jedino ako nas izgladne.
A prezadužena država je ovisna.
Da li naša vlada ima samostalnost?Ne jer smo prezaduženi i ovisni o stranom kapitalu.A kapital duše
nema.I zato je ovo izuzetna prilika za kupnju..Normalno da sam 100% u dionicama.Jedino mi ostalo
nešto keša na bedacima,jer mi ovi debili iz splitske banke ne dozvoljavaju da koristim ta sredstva.
Ostaju blokirana i poslije 13 sati ,bez obzira da li sam kupio.Smatram da je to protivno zakonu o trgovanju vrijednosnih papira.Ali veliki su nedodirljivi.I zato idem u Agram.Male provizije.
Smatram da
[/quote]

Što se tiče dividende HT-a, mislim da u prospektu piše da 50-100% dobiti moraju isplatiti kroz dividendu. Neka me netko ispravi ako griješim.


Može li neki update o minusima cij. kolega Plavog, Ivane7 i co…………u zadnjih dva mjeseca[smiley]

– ma evo direktno, zbilja mi ne trebaju odvjetnici.

– vodim preciznu evidenciju svih svojih inveseticija.
– u 10.mj. zbilja fenomenalni prinos.
– u jednom tjednu sam zaradila za novi A4.
– u 11.mj. solidni prinos.
– nemojmo zaboraviti kako je tada crobexs padao a ja ne da sam bila bolja od crobexa već sam katkada pravila i brutalne zarade.

– a ovaj mjesec je zbilja počeo obećavajuće, prvi tjedan plus 10.102kn,
– pa zatim jedan podnošljivi minus,
– i ovaj tjedan krenem u dokup i živa katastrofa.
– minus u ovome tjednu -103.649kn .
– može li gore ??????????????????
– ali za menre je i to zbilja super rezultat jer sam radila puno bolje od crobexa.

– kriva procjena, dešava se.
– stvarno sam očekivala jedan odbijenac koji se nije dogodio.

– ali nema veze, život ide dalje, biti će brutalnih zarada.
– i dalje ću igrati bez straha,
– pa na koncu većina tog novca je i zarađena na burzi.
– samo zbilja ga je šteta i izgubiti.

– I love this game.
Pozdrav !

Meni se čini da je ovo prolazno i da ćemo već nakon nove godine krenuti gore. Ima dobrih pickova na ovim razinama.
[/quote]
Možete li preporučiti pokoji dobar pick?
Zahvaljujem



Što se tiče dividende HT-a, mislim da u prospektu piše da 50-100% dobiti moraju isplatiti kroz dividendu. Neka me netko ispravi ako griješim.

I zbog ove 2 rečenice ti si citirao pola metra postova!!!!

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

– u jednom tjednu sam zaradila za novi A4.

Šta su u One2Play stigli novi modeli????



Može li neki update o minusima cij. kolega Plavog, Ivane7 i co…………u zadnjih dva mjeseca[smiley]

– ma evo direktno, zbilja mi ne trebaju odvjetnici.

– vodim preciznu evidenciju svih svojih inveseticija.
– u 10.mj. zbilja fenomenalni prinos.
– u jednom tjednu sam zaradila za novi A4.
– u 11.mj. solidni prinos.
– nemojmo zaboraviti kako je tada crobexs padao a ja ne da sam bila bolja od crobexa već sam katkada pravila i brutalne zarade.

– a ovaj mjesec je zbilja počeo obećavajuće, prvi tjedan plus 10.102kn,
– pa zatim jedan podnošljivi minus,
– i ovaj tjedan krenem u dokup i živa katastrofa.
– minus u ovome tjednu -103.649kn .
– može li gore ??????????????????
– ali za menre je i to zbilja super rezultat jer sam radila puno bolje od crobexa.

– kriva procjena, dešava se.
– stvarno sam očekivala jedan odbijenac koji se nije dogodio.

– ali nema veze, život ide dalje, biti će brutalnih zarada.
– i dalje ću igrati bez straha,
– pa na koncu većina tog novca je i zarađena na burzi.
– samo zbilja ga je šteta i izgubiti.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
trebala si biti strpljiva -nekada je bolje biti po strani -sentiment tržišta sugerira suzdržanost-
moram priznati dosta dobro ti ide ako svaki drugi mijesec možeš kupiti A4 -lijepa zarada ,može jedno pitanje-što si prodavala ovih zadnjih tijedan dana,
moram priznati da nisi najbolje odabrala tijedan za dokup-hvatanje padajućeg trenda može biti jako nepredvidivo-ne samo ovaj prošli tijedan ,već i idućih nekoliko tijedana -strpljenja mlada damo.

Može li gore???-uvjek može gore -(pitanje treba glasiti ,Kada će biti bolje???)

Meni se čini da je ovo prolazno i da ćemo već nakon nove godine krenuti gore. Ima dobrih pickova na ovim razinama.


Možete li preporučiti pokoji dobar pick?
Zahvaljujem
[/quote]

Meni se sviđaju firme koje nisu prezadužene, koje ostvaruju prihode vani ili one koje mogu doći do casha bez problema. Sve što nije u opasnosti da postane žrtva nelikvidnosti ili smanjene državne potrošnje je vrijedno razmatranja na ovim razinama.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Meni se čini da je ovo prolazno i da ćemo već nakon nove godine krenuti gore. Ima dobrih pickova na ovim razinama.


Možete li preporučiti pokoji dobar pick?
Zahvaljujem
[/quote]
Meni se sviđaju firme koje nisu prezadužene, koje ostvaruju prihode vani ili one koje mogu doći do casha bez problema. Sve što nije u opasnosti da postane žrtva nelikvidnosti ili smanjene državne potrošnje je vrijedno razmatranja na ovim razinama.
[/quote]
I meni se sviđaju takve firme,ali kratkoročno ne donose profit.
Ipak je bitno da im ne prijeti stećaj.
Za sada nas prati sreća.
HGSP se izgleda izvlaći_spasila ga ZABA
OPTE vrluda,ali donosi i prilike na zaradu-veliki su se upecali i brane svoju investiciju_mislim na biznis,a ne na cijenu dionice.
ERLPR izaša iz stećaja_nije ni trebao ući
ZDNK se pojavljuje na TV reklamama,a u stećaju je.
INGR je bila na granici stećaja.
Što nam mogu donijeti ostali građevinari.U njih ne ulazim.Zadnji izlet u VDKT ulaz na 315 izlaz na 305.
U sve što sam uša zadnjih dvadesetak dana pušika osim na OPTE,VLDS i ADRS redovni.U trejdanju izvukao minimalni gubitak.Pozitivna 0.Izvrsno za ovu padavicu jer nisan u HT,PODR;KRAS.Mene
mali dobici ne interesiraju.Ulazim u bedake/dionice iz posebnog režima/jer su neke jako podcijenjene,ali vodim računa da me ne zadesi sudbina splitske željezare.Preuzimanje po 1 lipu.
Neke sam kupio na petogodišnjem minimumu,ali tko će znati što će biti za koju godinu.
Sve više postajem dugoročni,ali ne zato jer sam se upeca kao 2007.pa ih ne mogu prodati ni darovati već jednostavno mi izgleda jako jeftino i ulazim polako.I lagano radim disperziju u bedacima,da se
ne dogodi ZDNK ili željezara Split i spušim sve.

živu glavu



Meni se čini da je ovo prolazno i da ćemo već nakon nove godine krenuti gore. Ima dobrih pickova na ovim razinama.


Možete li preporučiti pokoji dobar pick?
Zahvaljujem
[/quote]
Meni se sviđaju firme koje nisu prezadužene, koje ostvaruju prihode vani ili one koje mogu doći do casha bez problema. Sve što nije u opasnosti da postane žrtva nelikvidnosti ili smanjene državne potrošnje je vrijedno razmatranja na ovim razinama.
[/quote]
I meni se sviđaju takve firme,ali kratkoročno ne donose profit.
Ipak je bitno da im ne prijeti stećaj.
Za sada nas prati sreća.
HGSP se izgleda izvlaći_spasila ga ZABA
OPTE vrluda,ali donosi i prilike na zaradu-veliki su se upecali i brane svoju investiciju_mislim na biznis,a ne na cijenu dionice.
ERLPR izaša iz stećaja_nije ni trebao ući
ZDNK se pojavljuje na TV reklamama,a u stećaju je.
INGR je bila na granici stećaja.
Što nam mogu donijeti ostali građevinari.U njih ne ulazim.Zadnji izlet u VDKT ulaz na 315 izlaz na 305.
U sve što sam uša zadnjih dvadesetak dana pušika osim na OPTE,VLDS i ADRS redovni.U trejdanju izvukao minimalni gubitak.Pozitivna 0.Izvrsno za ovu padavicu jer nisan u HT,PODR;KRAS.Mene
mali dobici ne interesiraju.Ulazim u bedake/dionice iz posebnog režima/jer su neke jako podcijenjene,ali vodim računa da me ne zadesi sudbina splitske željezare.Preuzimanje po 1 lipu.
Neke sam kupio na petogodišnjem minimumu,ali tko će znati što će biti za koju godinu.
Sve više postajem dugoročni,ali ne zato jer sam se upeca kao 2007.pa ih ne mogu prodati ni darovati već jednostavno mi izgleda jako jeftino i ulazim polako.I lagano radim disperziju u bedacima,da se
ne dogodi ZDNK ili željezara Split i spušim sve.

živu glavu
[/quote]

Sve ovisi koliko želiš uzeti rizika i i koliki ti je horizont ulaganja. Za mene su sve gore navedene dionice prerizične. Ja sa nadam da će ljudi koji ih posjeduju dobro zaraditi i da te firme neće propasti. To bi bilo dobro za čitavo tržište i za sve ulagače.

Da se razumijemo nisu sve te firme jednako rizične. Recimo Ingrina obveznica se trguje po 75 kuna, dok OPTE obveznicu nitko ne kupuje ni po 54 kune.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

kaj sam ja radio ovaj tjedan na burzi
jednu dionicu zatrejdo……ostalo dobio po njonji po obicaju i napravio ovaj vikend plusa 9000kn na kladionici i to sa vrlo losom igrom jer sam se malo pogubio
daklem ukratko nisam za velku lovu
sacam 2 dionice sljedeci tjedan(necu reci koje su da nebi nekoga krivo naveo) a ovo kaj imam necu prodavati
pofuk

Best buy je CASH-R-A jer trenutačno nema nikakvih naznaka promjene negativnog trenda, zato ne preporučujem kupovinu osim trejda. Čak i za trejdanje nije pametno držati dulje od dva dana.
Zašto sad kupovati kad će za tjedan-dva biti još jeftinije.
Promjena trenda gotovo uvijek dolazi nakon dva uzastopna dana s padom većim 3%, većini dionica nakon toga treba jakooo dugo da se oporave.

New Report

Close