Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Od 1. siječnja do ovog trenutka (2022 boda) Crobex je YTD u plusu 17,5% što je daleko bolje od povjesnih prosjeka na tržištu kapitala. Ali gospodinu Mariću je to loša godina. Izgleda da oni ni s ovakvim vjetrom ne uspjevaju poletit- samo ne znam zašto bi onda netko takvim puranima dao novac na upravljanje.

Šta pjevaju pingvin i noj kad se napiju?
http://www.youtube.com/watch?v=wpPJPeRi7ok&feature=related

[/quote]

Pingvin, noj i KD manageri [thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

vjerujem da je u portfelju OIF-a KD-a i sličnih kuća ostala hrpa dionica koje ne mogu prodati jer su totalno nelikvidne, tako da ne bih preporučio ulaganje u iste

u stvari, ne bih preporučio ulaganje u nikakve OIF-ove



Zašto će povlačiti zbog takse od 04.01.2009. ?

Hedž fondovi, mutual fondovi i ostala belosvetska banda ako proda hartiju pre 01.01.2010 mora da plati taksu 15. aprila 2010. Ako proda hartiju iza 01.01.2010 onda mora da plati taksu 15.04.2011. Ostaje mu keš u džepu skoro 15 meseci. Sa NG malo če da čiste balans šitove pa može da se očekuje malo jači i dulji pad Američanske berze koja bi mogla do povuče sve ostale.
[/quote]

S obzirom na to gdje se nalazi S&P većinu dionica su kupovali po većim vrijednostima nego danas. Dakle neće platiti nikakav porez za njih ako ih prodaju. Ako i prodaju nešto dionica s kojima su u plusu, mogu prodati isto toliko s kojima su u minusu pa su onda opet na nuli u slučaju plaćanja poreza. Mislim da je jako malo onih koji su s većinom portfelja u plusu.

Po meni je veća opasnost da mali retail ulagači prodaju prije 01.01.2010 one dionice s kojima su u minusu jer to mogu staviti kao tax break against income (up to 3000$).

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


u stvari, ne bih preporučio ulaganje u nikakve OIF-ove

Zašto ne? Imamo fondova koji ulažu isključivo na strana tržišta.
I koliko vidim za sada im ide dobro. (koliko se dobro dobrim može zvati). [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Eto Crobexa ispod 2000… A kad sam upozoravao na to što se može desiti onda su se pojedinci sprdali i isticali svoje znanje. Da, da… ide to na 3000… Ide ali tko zna kada.

Pozdrav terminatoru & co. [bye]


Eto Crobexa ispod 2000… A kad sam upozoravao na to što se može desiti onda su se pojedinci sprdali i isticali svoje znanje. Da, da… ide to na 3000… Ide ali tko zna kada.

Pozdrav terminatoru & co. [bye]

kolega, imate li koju dionicu za preporučiti sada po ovim popustima?

Ostalo mi je naime brdo casha od prodaje LEDA mirovincu po 7400 ( sa kojim ste btw.tvrdili da se neću usrečiti) i JNAF-a po 3600.A morao sam i mao plastike pokratiti po 95 nakon zadnjeg naglog skoka. Ipak su to prinosi od 100 do 200% na moje ulaze pa reko da ih kapitaliziram. ostatak portfelja mi je na oko 5% minusa od year high-a. Znate kolega, ja ne kupujem index. ja kupujem dionice.

Dakle tema je best buy. Izvolite mi preporučiti neke pickove da ih zaobiđem u širokom luku.

Žao mi je što ste sve rasprodali na 1350 (sve dokumentirano na ovom forumu) i propustili napraviti od 100 do 200% na ukupnu aktivu portfelja od početka godine do danas, kao neki.

samo marljivo ulažite u znanje i zaradit ćete i vi na burzi. Nije sve izgubljeno, samo glavu gore [thumbsup]

Da, da kolega, samo se sad izvlačite…
A navlačili ste ljude tjednima na kupnju. [rolleyes]

Preporučivati neću ništa, očito nemam pojma pa bolje da ne pišem ništa. [lol]

Btw, gdje je to opet ATPL?


Da, da kolega, samo se sad izvlačite…
A navlačili ste ljude tjednima na kupnju. [rolleyes]

Preporučivati neću ništa, očito nemam pojma pa bolje da ne pišem ništa. [lol]

Btw, gdje je to opet ATPL?

ima njih tu 5-6 koji su u bratiji i navlače tjednima ili mjesecima ako treba…..
odjednom svi u cashu i počinje novi krug ………poznam ja ekipu iz financ industrije i
čuo svašta iz prve ruke…zato ljudi budite oprezni…………..molim bez brisanja ovo….


Da, da kolega, samo se sad izvlačite…
A navlačili ste ljude tjednima na kupnju. [rolleyes]

Preporučivati neću ništa, očito nemam pojma pa bolje da ne pišem ništa. [lol]

Btw, gdje je to opet ATPL?

kolega, želite li reći da sam navuko mirovinski fond da otkupi moj ledo po 7400? Ili trezor ADPL-a da kupuje svoje dionice?itd.. itd..Kolega, pa moj brat vam trubi o Ledu ni manje ni više nego godinu dana i sada kad smo ostvarili brutalne prihode sad smo drukeri? Ma dajte kolega saberite se, Dok ste vi rasprodavali svoj portfelj na crobex 1350 (sve dokumentirano na ovom topicu) neki su kupovali ledo po 2500.

Atpl je tamo di je moj brat rekao da će biti još prije 6 mjeseci i biti će tu do daljnjeg, a to je u razredu između 900 i 1100 bodova (imate sve dokumentirano) dok ste vi govorili da ide u ambis.

Kolega, strpljenje je najbitnije. Budite strpljivi, ne prčkajte puno po portfelju i zaradit ćete i vi na burzi.

Ja sam uz vas [thumbsup]

p.s. molim preporuku, ipak je ovo tema "best buy" [thumbsup]

Kolega Vilime može preporuka za Viadukt??

Šel wi buy nau?? buy buy, byby…….. [bye]

http://www.kucilooro.webs.com/


Kolega Vilime može preporuka za Viadukt??

Šel wi buy nau?? buy buy, byby…….. [bye]

kolega ne znam da li se meni obraćate, mene zakačilo na kupnji po 288 i ja kupujem, a ako vam nije dobar, ako se osjećate nesigurno, ako mislite da će tžište dole moja preporuka je prodajte i olakšajte si život [thumbsup]

Ne obraćam se vama nego vašem braceku koji je Viadukt preporučivao prije nego što je pobjegao iz zemlje…… [bye]

http://www.kucilooro.webs.com/

New Report

Close