Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– po meni je JNAF zbilja najbolja dionica, i na trenutnoj cijeni cca 3.000kn zbilja nije skup.
– a sada hoće li biti i jeftinije, možda hoće ali s nikakvim prometom.

pa kaj tebe briga na kojim prometima će biti jeftin kad ćeš na svojoj virtualnoj burzi kupiti koliko hoćeš po toj cijeni… mislim, starno mi nije jasno…


Firma odlicna, ali trenunta cijena zbog opceg stanja u zemlji i psihologije ulagaca mislim da je previsoka. Fundamentalno je sasvim opravdana, ali bez obzira na njih mislim da ce ju se moci kupovati uskoro jeftinije. Evo moje misljenje.


a kojom ste to analizom kolega, došli do toga da je fundamentalno opravdana?
[/quote]

Ako sam spomenuo fundamentalno onda je valjda jasno.

bravo kolega, kratko i jasno!!

to nam treba a ne neka trabunjanja što bi bilo kad bi bilo, znate kako se kaže u arapskim zemljama………..naknadna pamet je najgora pamet


mislim da je jutros best buy bio dlkv

samo kaj je kratko trajalo
danas brutalna zarada na tom tickeru, hvala kolegama koji su me podsjetili da dlkv ulazi u službeno tržište [thumbsup]

genijalno!! [thumbsup] [lol]
evo 2x po jedna jedinica za kolegu [kiss]
[/quote]

ali uvaženi kolega, zar niste čitali sinoć temu dlkv????????
šteta jer se na toj činjenici moglo odlično zaraditi………..

pa tamo vam je sve pisalo!!!!!!
mislim stvarno?? kakva ne budnost!!!!!!
[tongue]

http://www.kucilooro.webs.com/

Ako sam spomenuo fundamentalno onda je valjda jasno.


Ne, nije jasno. Jer meni svi parametri za koje vi izgleda niti ne znate da postoje govore da je DLKV u velikim problemima.
Dajte nam nabrojte parametre i kriterije po kojima je ona fundamentalno opravdana. Slovom i brojkom.
Ako znate.

Zadnji od sunca zlatni trak vrh Učki je okrunil, dolčići mići gusti mrak škurinun je napunil. Pala je noć na kućice...


Ako sam spomenuo fundamentalno onda je valjda jasno.


Ne, nije jasno. Jer meni svi parametri za koje vi izgleda niti ne znate da postoje govore da je DLKV u velikim problemima.
Dajte nam nabrojte parametre i kriterije po kojima je ona fundamentalno opravdana. Slovom i brojkom.
Ako znate.
[/quote]

Kolega nesto ste pogrijesili. Ja o JNAF pricam a ne o DLKV. Vidim da je doslo do zabune.



Ista stvar,kao i gospodin pofuk, baš sam pratio Ivanino investiranje zadnjih mjeseci i gotovo uvijek sam ostao ošišan, ne smeta mi, Ivana što treba kupiti? Po 1800+ ili 2000 vjerojatno izuzetno perspektivnu LKPC, pa vidim da nitko nije lud da prodaje ispod i to već mjesecima, evo kažu i kolege iz "DRUK"-a, ili možda JNAF po 3400? Samo reci [thumbsup]

– ni teoretski niste mogli biti ošišani.
– na OPTE, na cijeni kad sam o njemu pisala se zbilja nije moglo izgubiti.
– a o JNAF-u pišem još od kad je bio na cijeni od 1.800kn ,
– LKPC je bila lansirana jednostavno u krivo vrijeme, ali mogli ste ju skuplje prodati, a trenutna cijena nije toliko ni pala, a kupnje ima.

– JNAF i LKPC sigurno nisu navlakuše.

– po meni je JNAF zbilja najbolja dionica, i na trenutnoj cijeni cca 3.000kn zbilja nije skup.
– a sada hoće li biti i jeftinije, možda hoće ali s nikakvim prometom.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

kolegice, dozvolite da primjetim da se "brutalni kapital" jos nije poceo ukrcavati.

znate li zasto?

[proud]


kolegice, dozvolite da primjetim da se "brutalni kapital" jos nije poceo ukrcavati.
znate li zasto?
[proud]

Ja bi reko da je vaka situacija. U prvom udaru iz igre su ispali mali investitori i i mali špekulanti koji verovatno više neče da se vrate u ovu igru jel su se previše opekli pa če još dugo da duvaju na ladno. Oni če da ponove istu grešku kroz X ili XX godina kada se ovo reši i opet če da kupuju na vrhu gde če opet da ponove istu grešku.

Ovde sada imamo večinu hartija u čvrstim rukama i deo špekulanata koji oče na silu da naprave pare na ovakoj berzi. Taj deo špekulanata je zaslepljen trenutnim sa dva bleska. Jedan je taj što im je deo kapitala zarobljen u hartijama koje če verovatno da nastave da sinkuju. Nije problem da se uđe u hartiju, problem je da se izađe. Drugi problem je što na silu oče da naprave pare i to ih zaslepljuje da ne vide šta se to dešava u vascelom svetu. Na berzi nema sile. Ako ideš na silu ima da gineš ko Boško Buva.

Ono šta po meni treba da se radi je da se drži pare na sigurnom i eventualno da se deo keša heđuje na neki način. Ima ih dosta pa izaberite.

Očel inflacija il deflacija – šekspirovsko je pitanje. Kod nas več imamo deflaciju antologijskih razmera a tek je krenulo. Šta sa hartije tiče sada, po meni, treba da se čeka da deflacija pritisne ove čvrste ruke da malo olabave a to če po meni da se desi skoro pa garantovano. Ja ču lepo da čekam da ovima sa mlogo čvrstim rukama popuste mišiči pa da počnu da dele hartiju za leb i sol i da plačaju struju i vodu. Isto treba da se čeka za stanove i kuče. Ima da padaju kvadrati ko muve kada krene deflacioni spin. Isto če da bude i sa hartijom.

Jedini problem je šta čete morati da kontrolišete sebe i da malo čekate. Meni se čini da je ovo tek počelo da zakuvava.



kolegice, dozvolite da primjetim da se "brutalni kapital" jos nije poceo ukrcavati.
znate li zasto?
[proud]

Ja bi reko da je vaka situacija. U prvom udaru iz igre su ispali mali investitori i i mali špekulanti koji verovatno više neče da se vrate u ovu igru jel su se previše opekli pa če još dugo da duvaju na ladno. Oni če da ponove istu grešku kroz X ili XX godina kada se ovo reši i opet če da kupuju na vrhu gde če opet da ponove istu grešku.

Ovde sada imamo večinu hartija u čvrstim rukama i deo špekulanata koji oče na silu da naprave pare na ovakoj berzi. Taj deo špekulanata je zaslepljen trenutnim sa dva bleska. Jedan je taj što im je deo kapitala zarobljen u hartijama koje če verovatno da nastave da sinkuju. Nije problem da se uđe u hartiju, problem je da se izađe. Drugi problem je što na silu oče da naprave pare i to ih zaslepljuje da ne vide šta se to dešava u vascelom svetu. Na berzi nema sile. Ako ideš na silu ima da gineš ko Boško Buva.

Ono šta po meni treba da se radi je da se drži pare na sigurnom i eventualno da se deo keša heđuje na neki način. Ima ih dosta pa izaberite.

Očel inflacija il deflacija – šekspirovsko je pitanje. Kod nas več imamo deflaciju antologijskih razmera a tek je krenulo. Šta sa hartije tiče sada, po meni, treba da se čeka da deflacija pritisne ove čvrste ruke da malo olabave a to če po meni da se desi skoro pa garantovano. Ja ču lepo da čekam da ovima sa mlogo čvrstim rukama popuste mišiči pa da počnu da dele hartiju za leb i sol i da plačaju struju i vodu. Isto treba da se čeka za stanove i kuče. Ima da padaju kvadrati ko muve kada krene deflacioni spin. Isto če da bude i sa hartijom.

Jedini problem je šta čete morati da kontrolišete sebe i da malo čekate. Meni se čini da je ovo tek počelo da zakuvava.
[/quote]

Kolega odmah stotka na promisljanju ali brate izbaci ekavicu jer je krv jos svjeza..a i nova bi mogla poteci, na burzi naravno. [lol]



kolegice, dozvolite da primjetim da se "brutalni kapital" jos nije poceo ukrcavati.
znate li zasto?
[proud]

Ja bi reko da je vaka situacija. U prvom udaru iz igre su ispali mali investitori i i mali špekulanti koji verovatno više neče da se vrate u ovu igru jel su se previše opekli pa če još dugo da duvaju na ladno. Oni če da ponove istu grešku kroz X ili XX godina kada se ovo reši i opet če da kupuju na vrhu gde če opet da ponove istu grešku.

Ovde sada imamo večinu hartija u čvrstim rukama i deo špekulanata koji oče na silu da naprave pare na ovakoj berzi. Taj deo špekulanata je zaslepljen trenutnim sa dva bleska. Jedan je taj što im je deo kapitala zarobljen u hartijama koje če verovatno da nastave da sinkuju. Nije problem da se uđe u hartiju, problem je da se izađe. Drugi problem je što na silu oče da naprave pare i to ih zaslepljuje da ne vide šta se to dešava u vascelom svetu. Na berzi nema sile. Ako ideš na silu ima da gineš ko Boško Buva.

Ono šta po meni treba da se radi je da se drži pare na sigurnom i eventualno da se deo keša heđuje na neki način. Ima ih dosta pa izaberite.

Očel inflacija il deflacija – šekspirovsko je pitanje. Kod nas več imamo deflaciju antologijskih razmera a tek je krenulo. Šta sa hartije tiče sada, po meni, treba da se čeka da deflacija pritisne ove čvrste ruke da malo olabave a to če po meni da se desi skoro pa garantovano. Ja ču lepo da čekam da ovima sa mlogo čvrstim rukama popuste mišiči pa da počnu da dele hartiju za leb i sol i da plačaju struju i vodu. Isto treba da se čeka za stanove i kuče. Ima da padaju kvadrati ko muve kada krene deflacioni spin. Isto če da bude i sa hartijom.

Jedini problem je šta čete morati da kontrolišete sebe i da malo čekate. Meni se čini da je ovo tek počelo da zakuvava.
[/quote]
jako dobar post, bio u pravu ili ne.

Jelisaveta zaspala pa imo malo vremenda da proanalizujem šta se dešavalo ovde na berzi zadnjih mesec dana. Ako se vidi da je od leta prosek bio oko 25 mil kuna a sada je oko 20 mil kuna ja bi reko da je ovaj klan mešetara šta seli sa hartije na hartiju izgubio deo para. To nije dobro. Mešetari donose likvidnost i bez njih nema berze. Sve je manje naivaca koji su spremni da preuzmu zastavicu na ledini gde briše vetar. Mislim da se mešetarima u hartijama ne piše dobro. Ili če da akceptuju gubitak ili če da postanu investitori na dugi rok – ako te hartije koje imaju uopče prežive naredne dve godine.

Isto tako treba da se pazi gde se drži keš jel i to može da ispari.

Kada se analizuje pisanje ovde vidim očajničke pokušaje da se ljude uveri da treba da se kupuje hartija što če da bude teško ko u filmu Mišn Imposibl sa Tom Kruzom. Deo več leči rane i treba dosta vode da prođe ispod mosta dok rane zacele a drugi deo je verovatno naučio da ovde neko dulje vreme neče biti leba pa se ne upuštaju u razne manguparije i vratolomije u ova vremena.

Mislim da čemo da vidimo i dalje kako likvidnost pada. To znači da neče da bude problem da se kupi hartija ali če da bude Mišn Imposibl 2 da se hartija proda i dobije neka para.

Ovu temu bi trebalo da se preimenuje u Best NE Buy za neko vreme.

Nitko ne govori da je situacija bajna ali zato Crobex i je na 2000 a ne na 5000. I loša roba ima svoju cijenu i može biti podcijenjena.

2 vrlo bitna fenomena koja nismo imali do nedavno:

1) Različito kretanje sektora na ZSE, rastovi i padovi su postali selektivni i iako međuovisnost i dalje postoji ona je znatno manja. Dovoljno je pogledati grafove građevinara, brodara i npr neke Todex dionice u zadnih par mjeseci. Grafovi izgledaju vrlo različito.

2) Odvajanje "svjetske" makroekonomske situacije od domaće u vidu bitno različite monetarne politike ( a i time uvjetovane fiskalne), različite flexibilnosti gospodarstva da se prilagodi novim okolnostima te očitog time-laga koji domaće gospodarstvo ima za "svjetskim"

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Nitko ne govori da je situacija bajna ali zato Crobex i je na 2000 a ne na 5000.

Jeste. Tako je. Al pitanje je dal je Crobex na 2000 podcenjen il precenjen? Mnogo je neizvesno koja če kompanija da ostane na nogama. Mlogo ih u nokdaunu sa fiktivnim parama u finansijskim izveštajima. Šta če da rade za koji mesec? Glođu korenje a nama da pokazuju papire na kojima piše da imaju brdo para da bi Kurčubiči mogli da uzmu pare na berzi kada več ne mogu u kompaniji?

Grafovi sada izgledaju različito. Možda budu izgledali isto za koji mesec ili godinu. Mislim da je jako teško da se odredi ko če da ostane u igri sledeče godine u ovo vreme. Ja ne vidim nikog za koga bi stavio ruku u vatru osim HT al bije me osečaj da če i on da bude jeftilen u nekom srednjem periodu kada penzioni fondovi budu morali da kupuju samo ministrovu hartiju. Na ostale fondove ne računam jer kod njih če samo da se podižu pare, teško da če neko da ulaže u njih. Ja im pare nebi dao ni u bolja vremena a ne sada.

New Report

Close