Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo kolike prinose imaju neki nickovi, pa ti da su krenuli sa 1000 kuna pa ti bi ljudi danas trebali biti teški milijune i milijune kuna… meni nije jasno ako netko tako dobro gadja dionice , pa kaj se ne zaduzi za neku veliku lovu i zbrine svojih deset naraštaja… Psi koji puno laju baš i ne grizu… Respect !

– e kada bi se tako dolazilo do milijuna……..
– a kada već dođete onda ga je zbilja prava šteta izgubiti.

– sjećam se ja onoga ludog rasta crobexa preko 5.000 .
– kako su se samo neki likovi hvalili prodajom stanova,
– išli u podstanare,
– dizali se krediti,
– i na koncu kako je sve to završilo,
– a tih likova više niti nema na ovom forumu.

– tako da to zaduživanje za neku veliku lovu zbilja nitkome ne bih savjetovala.

– meni je uvjek bio cilj ne izgubiti lovu.
– a kada tržište naraste ili dionica, zarada sama dođe.
– samo treba odabrati pravu dionicu.

– I love this game.
Pozdrav !

Imaš ti pravo kolegice,
jer zadnja transakcija na OPTE u petak je bila ako me još pamet služi dobro 972 kom po 28,50 i 200 kom po 28,51 što je cca 33.404 kn , a što je otprilike 30% od nešto više 100.000 kn.
Dakle kolegica ne laže.

Pusti Ivana ove sa čučama, moraju još sisat za parirati.
Nego što ćemo mi sutra i ove sljedeće dane, to se treba pisati na ovoj temi.
Koje je proročanstvo,

Korkyra


Odmori se, ovo može otići predaleko

– mislite zbog lude zarade od 2.500kn.
[lol]

– I love this game.
Pozdrav !


Ovo kolike prinose imaju neki nickovi, pa ti da su krenuli sa 1000 kuna pa ti bi ljudi danas trebali biti teški milijune i milijune kuna… meni nije jasno ako netko tako dobro gadja dionice , pa kaj se ne zaduzi za neku veliku lovu i zbrine svojih deset naraštaja… Psi koji puno laju baš i ne grizu… Respect !

Ostati će vječita misterija zbog čega ljudi koji sve pogađaju na burzi svoje dragocijeno vrijeme troše na forumu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Odmori se, ovo može otići predaleko

– mislite zbog lude zarade od 2.500kn.
[lol]

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Mislim da opsjednutost bilo čime nije dobra. Možda bi najviše profitirala da malo diverzificiraš svoje aktivnosti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ostati će vječita misterija zbog čega ljudi koji sve pogađaju na burzi svoje dragocijeno vrijeme troše na forumu.

– evo zašto.
– stvarno mi nije teško pronaći super dionicu,
– da je jeftina, dividendna i da je FA i više nego dobra.
– np. CRLL-r-a.
– ali tu dionicu burzovna publika jednostavno nije prepoznala.

– na ovome forumu se da lijepo iščitati psihologija mase.
– i normalno dionica.

– I love this game.
Pozdrav !


Ostati će vječita misterija zbog čega ljudi ……

– kupuju firmu koja ima pokazatelje da sutra ode u bankrot.
– ali kupuju, milijunski promet, cijena ludo raste.
– i vi jednostavno morate biti dio te lude mase kako bi nešto zaradili.
– a svi su svjesni tko zadnji magarac.

– s druge strane dionica koja nosi dividendni prinos veći nego su kta na oročenu štednju apsolutno nikoga ne zanima.

– I love this game.
Pozdrav !

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
28,50 972 15:56:16
28,51 200 15:56:16
28,65 132 15:55:36
28,65 18 15:48:53
28,98 118 15:19:49
28,98 130 14:45:24
28,97 250 14:45:24
28,89 20 14:45:24
28,89 30 14:44:31
28,30 366 14:44:31
28,00 4 14:44:31
28,00 18 14:39:35
28,00 210 14:29:23
28,00 50 13:53:30
28,00 100 13:47:28
28,20 36 13:47:28
27,50 157 12:59:34
27,50 50 12:59:07
27,50 200 12:57:57
27,00 20 12:15:35
27,00 870 12:14:49
27,00 100 12:13:34
27,86 100 12:10:45
27,90 102 12:10:45
28,40 200 11:50:15
28,50 250 11:04:31
28,50 500 11:03:37
28,98 92 10:28:20

who dares, wins

OPTE-R-A 28,16 29,10 27,00 28,98 28,50 0,32% 148.920,00 28

who dares, wins



Ostati će vječita misterija zbog čega ljudi koji sve pogađaju na burzi svoje dragocijeno vrijeme troše na forumu.

– evo zašto.
– stvarno mi nije teško pronaći super dionicu,
– da je jeftina, dividendna i da je FA i više nego dobra.
– np. CRLL-r-a.
– ali tu dionicu burzovna publika jednostavno nije prepoznala.

– na ovome forumu se da lijepo iščitati psihologija mase.
– i normalno dionica.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Tržište je ovu dionicu ocjenilo na osnovu svih gore navedenih parametara i dalo joj je cijenu. Ti se sa tom cijenom očigledno ne slažeš. Međutim ta cijena će se značajnije promjeniti jedino ako tržište prepozna da bi se u budućnosti mogli desiti neki pozitivni ili negativni elementi u poslovanju firme ili u okruženju gdje ona posluje.

Ako želiš pogurati cijenu ove dionice na više onda moraš idenficirati moguće pozitivne perspektive i to prezentirati investitorima. Malo ko će to kupiti jer podcijenjeno, ali mnogi će se odlučiti na kupnju ako ocjene da neki budući rast nije uračunat u cijenu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Ostati će vječita misterija zbog čega ljudi ……

– kupuju firmu koja ima pokazatelje da sutra ode u bankrot.
– ali kupuju, milijunski promet, cijena ludo raste.
– i vi jednostavno morate biti dio te lude mase kako bi nešto zaradili.
– a svi su svjesni tko zadnji magarac.

– s druge strane dionica koja nosi dividendni prinos veći nego su kta na oročenu štednju apsolutno nikoga ne zanima.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Imaš jako puno kockara na burzi koji su došli okušati sreći i zaraditi što više novca u što kraćem vremenu. Neki izgore veći na prvoj takvoj kocki, neki na drugoj, neki na trećoj, i jedan mali dio na taj način uspije zaraditi. Na takvim dionicama je jako teško zaraditi jer igraš protiv ljudi koji imaju puno više informacija od tebe (insidera). Rizik je jako veliki, ali je i dobit visoka.

Dionica nije likvidna, što predstavlja značajan rizik. Odnosno cijena izlaska iz ove dionice je visoka. To što u ovom trenutku dividenda donosi više od kamate ne znači da će tako biti i u budućnosti. Ako dođe do rasta inflacije onda će rasti i kamate i prinosi na obveznice. Uz to osiguravajuća društva drže značajan dio imovine u fiksnim prihodima koji trpe ako inflacija raste. Dakle ako ne postoji neki značajan razlog za rast prometa ove tvrtke, onda ova dionica ostaje atraktivna samo u scenariju dogoročno niske inflacije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Ivaaana, nisu te učili da nije lijepo muljati?
ako ne prekineš budem nastavio rešetanje brojkama, one barem ne lažu

ali što imaš reći na ovo:
idemo teoretski vidjeti tvoju zaradu od 2500kn na OPTE i to u slučaju da ti brokeri nisu ništa naplatili
-kupila si u četvrtak na apsolutnom dnu
-prodala si u petak na apsolutnom vrhu
-u petak jednostavno nije bilo toliko prometa da bi ostvarila tu zaradu od 2500kn

imaš komentar?
[rolleyes]

– imam komentar.

– učili su me da je jako dobro muljati na burzi što uostalom i radim.

– ali na ovoj temi sam i više nego poštena.
– pa onda ću ići redom jer neki ne mogu sve povezati.
– OPTE ili HGtip Sportivo su mi dionice više za zabavu nego za neko ozbiljno ulaganje.

– u opte sam ulazila u prvom krugu na cca 26kn.
– zatim iskrcaj, ali nikada ne prodajem sve,
– pa je uslijedio pad dionice.
– i onda mi se je ukazalo proročanstvo rasta te dionice.
– ali ujutro je dionica jako pala.
– e ja sam joj dala onu inerciju na 27 i 27,50kn,
– pa mi je stručni stožer za financijska ulaganja savjetovao da čistim svu prodaju do neke cijene.
– i dok sam ja razmišljala netko je to učinio umjesto mene.
– i kada sam vidjela da tu nema nekog rasta rješila se toga.
– tih 2.500kn mi zbilja ne predstavlja nešto,
– pa to mi je na ruletu za odigrati dvije ruke.
– taj dan je moj promet na opte bio cca 30% ukupnog prometa, i plus cca 5% jednog djelatnika firmice "Brutana".
– a nisam trgovala samo tim smećem, jer mi je promet preko 2 brokerske kuće taj dan bio preko 100.000kn.
– je li još što ostalo nejasno.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
i onda je svizac zamotao čokoladu…nevjerojatno kako ti voliš kamuflirati stvari…super bi ti legao posao u PR
i jednostavno ti ne štimaju brojke, sve što ću ti reći, ipak sam radio u internoj kontroli

do viđenja ivana, tvoj brod je otišao [bye]

New Report

Close