Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


elvar u usporedbi sa PG to znaći da su 5,55 kn jeftiniji po transakciji
(i nije baš nešto)…veća im je minimalna provizija tako da treba
ulagati debelo preko 10.000 kn po nalogu (cca. 14.500 kn)…i što je sa
0,2% naknade za vođenje računa?

Nema nikakve naknade za vođenje računa, ali ima naknada od 0,5% kod otvaranja margina. To se oduzme od iznosa kredita.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

thx mreich na infu.


mreich: ” Vjerojatno ABACUS, neznam točno jer još nisam bio kod njih. ” Pogledajte Comline Brokeri iz Siska 0,6% provizija, min.30 kuna, može se mijenjati nalog bez daljnih troškova i on-line

1. Prilikom svake promjene cijene ili količine mora se otvoriti novi nalog u knjizi naloga. Trenutno tako radi i zadavanje naloga na našoj stranici ali radi se na tome da se uvede promjena postojećeg naloga na webu kako bi se klijentima olakšalo zadavanje naloga.
2. Margin možete prebaciti tako da kod Prve generacije opozovete sve naloge koje eventualno imate otvorene za margin (kupnje i prodaje), a zatim javite u Centar banku da s određenim datumom prebacujete svoje trgovanje preko margina na novog brokera. Za to se ne naplaćuje nikakva naknada.
3. Naše provizije iznose 0,6% na kupnju i na prodaju po brokerskom računu, a minimalna provizija po realiziranom nalogu je 30kn. Opoziv, zadavanje ili izmjena naloga se ne naplaćuju. U slučaju većeg prometa može se odobriti povlaštena provizija od 1% na kupnju i 0% na prodaju. Za trgovanje po margin računu naplaćuje se provizija od 0,85% na kupnju i prodaju (minimalna provizija 50kn). S obzirom da su troškovi trženja po marginu znatno viši tu nema mogućnosti snižavanja provizije.
4. Svim svojim klijentima nudimo popust za pretplatu na Mostich i ATM u iznosu od 20% na cijene navedene na stranicama burzi

nema mi druge nego se zae..ti

mreich, kazu u ceba da:
naknada od 0,2% se obračunava na dionice na skrbničkom računu

jeli to sad za svakoga različito ili mislimo na različito?

nema mi druge nego se zae..ti


mreich, kazu u ceba da:
naknada od 0,2% se obračunava na dionice na skrbničkom računu

jeli to sad za svakoga različito ili mislimo na različito?

To su mijenjali s vremenom, navedena provizija je bila na godišnjem nivou, a sad je navodno nema. Na jedan margin to plaćam a na drugi ne. Tako je trenutno kod mene. Plaćam 50 kuna okruglo za skrb, mjesećno, već 2 godine i cifra se ne mijenja ali se mijenja iznos kredita jer ih povremeno zatvaram i otvaram nove. Trenutno 0,2% na mjesečnom nivou bi bilo 58,33 kn a i dalje plaćam 50 kuna. Vjerojatno je to minimum.
Prijatelj ima još veći kredit, ali ne plaća ništa za skrb.
Dionice se vode na meni u SDA, pa prema tome skrbi i nema, samo su registrirane sa brokerima Centar banke.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

ma naravno da su dionice u sda na ‘skrbi’ ali i dalje se plaća ‘provizija na skrb’ u mom slućaju i ne postoji nikakav odgovor da je ikako drugaćije moguće…

ista priča je i s naknadom po transakciji (kao tehnički razlozi) po naredbi SDA

ista priča je i s promjenom datuma isplate rate stambenog kredita u PBZ-u – vrlo zahtjevno tehnički

itd…

u svakom slućaju je ipak:
0,2% na vrijednost portfelja mjesećno
plus
19,4.. kn po transakciji
plus kamata na kredit u startu
plus provizija po prometu 0,65% minimalno 100kn

evo da je sve na jednom mjestu za ostale koji čitaju

p.s. ja se već prebacio

nema mi druge nego se zae..ti

Ovo sa 19,4 kn po transakciji nikad nisam plaćao u Centar banci (uračunato je u proviziji), ali plaćam u HPB (lijepo pošalju obračun tromjesečno uz kamatu).

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

da, očito je taj margin pod uvjetima od prije 2 godine kao što i kažeš samo eto velim nema ni govora o tome kada sad tražiš…

baš su fini ti momci iz HPB-a [smiley2] ipak pošalju nakon 3 mjeseca

nema mi druge nego se zae..ti

Izgleda da je sistem kod njih lud zbunjenog.
Kod svakog klijenta drugačije, pa sad ti traži povoljnije ako se sjetiš.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

kolega mreich možete mi objasniti jednu stvar…
uzeo sam margin na 100k, a sa pokrićem u dionicama od 120k (zbog margin calla)
e sada koliko ja moram imati vrijednost portfelja u marginu tj. koliko mogu preseliti u svoj “obićni” portfelj kod PGa?

thx!


mreich: ” Vjerojatno ABACUS, neznam točno jer još nisam bio kod njih. ” Pogledajte Comline Brokeri iz Siska 0,6% provizija, min.30 kuna, može se mijenjati nalog bez daljnih troškova i on-line

i još jedna stvar kod completea koja mi se sviđa.Možeš izabrati 1% kod kupnje,ne plaćaš prodaju.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


kolega mreich možete mi objasniti jednu stvar… uzeo sam margin na 100k, a sa pokrićem u dionicama od 120k (zbog margin calla) e sada koliko ja moram imati vrijednost portfelja u marginu tj. koliko mogu preseliti u svoj “obićni” portfelj kod PGa? thx!

Ne znam gdje imaš margin, ali u principu možeš preseliti sve iznad dvostrukog iznosa kredita (20k) ako želiš smanjiti troškove za skrb.
Ak dobiješ margin call vratiš natrag koliko treba.
Ali bolje je ostaviti, manja je provizija kod trgovanja, barem pretpostavljam, nego kod klasičnih naloga.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

New Report

Close