Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Molba.

– zamolila bih vas da mi više na p.p. ne šaljete upite o dionicama i tržištu.
– već neko vrijeme na takve upite ne odgovaram.

– stvarno kako vas nije sram tu mi masovno dijeliti jedinice, a s druge strane nešto me pitati.

– I love this game.
Pozdrav !

Je si li ti vidjela kakvih ljudi ima.

Nisi dala prognozu za sutra

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Jos da mi je znati kak misle platiti 44 milijardi krede koje dospijeva na naplatu slijedece godine. Ah da – opet ce Suki imati nasmijano lice i recenicu "evo malo smo se zaduzili".

– to svakako nije naš problem, nego je problem onih koji su nam lovu dali.
– dok god ti budalaši budu davali lovu mi ćemo je uzimati.
– i što u tome ima lošega ???????????????

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Lose je to kaj kad tad dodje pay day. A i zaduzujemo se sve skuplje. A i moglo bi nam zaduzenje narasti na 100% BDP-a a onda bye bye EU.


Lose je to kaj kad tad dodje pay day. A i zaduzujemo se sve skuplje. A i moglo bi nam zaduzenje narasti na 100% BDP-a a onda bye bye EU.

Pola Europe ima zaduženje preko 100% BDPa.

Cipar koji je podijeljen na turski i grčki dio kao Berlin u vrijeme hladnog rata je primljen u EU. Nemojmo se zavaravati, ako nas ne žele uvijek će naći razlog a ako nas žele ući ćemo i sa dugom od 300% bdp-a

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Da ne pričamo tek o Danskoj i njenih 500% BDP zaduženja, IRSKA 800%, Norveška i Švedska po 300% BDP-a. Mi smo za njih praktički bez duga


Informanka.
– koja će dionica sada ostvariti najveći rast nemam pojma.
– I love this game.
Pozdrav !

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]
Baš tako!
Koliki ti je gubitak na ATPL????


Da ne pričamo tek o Danskoj i njenih 500% BDP zaduženja, IRSKA 800%, Norveška i Švedska po 300% BDP-a. Mi smo za njih praktički bez duga

Je samo Norvezani imaju resurse. A mi i ovo malo jada od resursa unistavamo. Tu je OGROMNA razlika izmedju nas i svih kaj si spomenul.


[…ako nas žele ući ćemo i sa dugom od 300% bdp-a

OK ovo, nazalost, stoji u potpunosti. Tj. ako nas ne zele naci ce nam x razloga da nas drze na cekanju jos


Da ne pričamo tek o Danskoj i njenih 500% BDP zaduženja, IRSKA 800%, Norveška i Švedska po 300% BDP-a. Mi smo za njih praktički bez duga

Daj nam neki link da se možemo usporediti.

Problem je što više zaduženja znači manje državnog novca za investicije, socijalne programe itd. Sve to znači manje prihoda i manje zarade za hrvatske firme. Naravno to neće jednako pogoditi ATPL i IGH recimo. One koje su više izložene domaćem tržištu će imati više problema.

Mi uz to imamo i ogroman deficit robne razmjene što znači da većina naših firmi ne izvozi ili izvozi jako malo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Da ne pričamo tek o Danskoj i njenih 500% BDP zaduženja, IRSKA 800%, Norveška i Švedska po 300% BDP-a. Mi smo za njih praktički bez duga

Je samo Norvezani imaju resurse. A mi i ovo malo jada od resursa unistavamo. Tu je OGROMNA razlika izmedju nas i svih kaj si spomenul.
[/quote]

Mi imamo Kalmetu, a oni naftu. Tako da dođemo na isto. Moraš čitati ivanine postove, a ne samo ocjenjivati. 🙂

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Dug nije zločesta riječ kako zvuči, dug je dobra stvar ako si sposoban i profitabilan.
A uspoređivat Dansku i Hrvatsku po profitabilnosti… [undecid]


Dug nije zločesta riječ kako zvuči, dug je dobra stvar ako si sposoban i profitabilan.
A uspoređivat Dansku i Hrvatsku po profitabilnosti… [undecid]

je kao uspoređivati HGSP i Best Buy (BBY) [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Dug nije zločesta riječ kako zvuči, dug je dobra stvar ako si sposoban i profitabilan.
A uspoređivat Dansku i Hrvatsku po profitabilnosti… [undecid]

je kao uspoređivati HGSP i Best Buy (BBY) [smiley]
[/quote]
Villarreal je best buy.
Tri tjedna zaredom po 60-80%, HGSP je trebalo dva tjedna za samo 72%. [smiley]
Aha sad sam skužio BBY. [tongue]

New Report

Close