Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ono što me veseli je što sve više ulagača iskazuje sumnju u mogućnost nastavka rasta cijena i prelazi u medvjeđi tabor. Bull markets grow on skepticism.

I dalje sam uvjeren da će Crobex u razdoblju do iduće jeseni doći blizu 3000 bodova. Ako moram reći određenu razinu onda neka bude 2850 jer se fibonacci pokazao nevjerojatno uspješan na Crobexu pa zašto ne probati s njim i dalje.

Većina investitora se lovi za cijene (sidra) iz 3. mjeseca ove godine i čini im se da su cijene previše rasle dok istovremeno u realnom sekotru nema pomaka. Ovakvo razmišljanje je apsolutno pogrešno. Kao što i je većinom slučaj sa dominantnim razmišljanjima. Tadašnje cijene su rezultat iracionalno velikog straha i nisu imale nikakvo uporište u fundamentima (govorimo o tržištu što ne mora značit da vrijedi i za svaku pojedinu dionicu). Koga zanima više preporučam blog G.Bakić-a koji je daleko sposobniji od mene svoje misli izraziti u pisanom obliku.


Koja je adresa bloga?

Krepat ma ne molat



Ono što me veseli je što sve više ulagača iskazuje sumnju u mogućnost nastavka rasta cijena i prelazi u medvjeđi tabor. Bull markets grow on skepticism.

I dalje sam uvjeren da će Crobex u razdoblju do iduće jeseni doći blizu 3000 bodova. Ako moram reći određenu razinu onda neka bude 2850 jer se fibonacci pokazao nevjerojatno uspješan na Crobexu pa zašto ne probati s njim i dalje.

Većina investitora se lovi za cijene (sidra) iz 3. mjeseca ove godine i čini im se da su cijene previše rasle dok istovremeno u realnom sekotru nema pomaka. Ovakvo razmišljanje je apsolutno pogrešno. Kao što i je većinom slučaj sa dominantnim razmišljanjima. Tadašnje cijene su rezultat iracionalno velikog straha i nisu imale nikakvo uporište u fundamentima (govorimo o tržištu što ne mora značit da vrijedi i za svaku pojedinu dionicu). Koga zanima više preporučam blog G.Bakić-a koji je daleko sposobniji od mene svoje misli izraziti u pisanom obliku.


Koja je adresa bloga?
[/quote]

http://trzistakapitala.wordpress.com/

Ovo je privremena adresa za blog
http://eclectica.blog.hr/

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Jos da mi je znati kak misle platiti 44 milijardi krede koje dospijeva na naplatu slijedece godine. Ah da – opet ce Suki imati nasmijano lice i recenicu "evo malo smo se zaduzili".

– to svakako nije naš problem, nego je problem onih koji su nam lovu dali.
– dok god ti budalaši budu davali lovu mi ćemo je uzimati.
– i što u tome ima lošega ???????????????

– I love this game.
Pozdrav !



Informanka.

– danas stvarno i više nego zanimljivo trgovanje.
– švabe, u plusu 2.3%,
– ameri skoro hvataju plus 2%.
– brodari skoro svi, osim jednog u plusu,
– cijeli svijet osim, Japana u plusu.

– a kod nas, minus -0.83% .
– stvarno zanimljivo !!!!!!!!!

– I love this game.
Pozdrav !

Oni svi rade nešto da pomognu svojoj ekonomiji. Naša vlada ne pokazuje nikakav interes da nešto promjeni. Proračun pokazuje da se državna potrošnja ne smanjuje i da vlada nije spremna ni na minimalne, a kamo li strukturne reforme.

Mislim da ovakvim proračunima i ovakvom politikom nećemo privući investicije i nećemo ohrabriti ljude da ulažu u hrvatske dionice.
[/quote]

Ma, kolega, nije da naša vlada ne pokazuje interes, NE ZNAJU. Gdje su oni učili kapitalističku ekonomiju, u političkoj školi u Kumrovcu? Mi prolazimo razdoblje divljeg kapitalizma s početka 20. st. i ne možemo samo tako preskočiti 100 godina.



Jos da mi je znati kak misle platiti 44 milijardi krede koje dospijeva na naplatu slijedece godine. Ah da – opet ce Suki imati nasmijano lice i recenicu "evo malo smo se zaduzili".

– to svakako nije naš problem, nego je problem onih koji su nam lovu dali.
– dok god ti budalaši budu davali lovu mi ćemo je uzimati.
– i što u tome ima lošega ???????????????

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

To i te kako jeste naš problem. Svake godine država mora servisirati sve veći dug i vrećati sve više novaca. To znači da ostaje manje novaca za investicije, sve manje novaca za firme koje žive od fržavne potrošnje, sve manje zaposlenih. I naravno sve manje onih koji će ulagati u Hrvatsku i na hrvatsku burzu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Jos da mi je znati kak misle platiti 44 milijardi krede koje dospijeva na naplatu slijedece godine. Ah da – opet ce Suki imati nasmijano lice i recenicu "evo malo smo se zaduzili".

– to svakako nije naš problem, nego je problem onih koji su nam lovu dali.
– dok god ti budalaši budu davali lovu mi ćemo je uzimati.
– i što u tome ima lošega ???????????????

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Hm, vec smo poceli osjecati taj problem i to direktno na vlastitoj kozi svi mi koji smo negdje zaposleni. Lose proizlazi samim tim iz toga. A da ne placam porez i zaradjujem brutalno, onda me ne bih bilo briga, a ovako se i mene to tice…
Jos nesto. Ne uzimamo “mi” tu lovu, vec “oni”, tj. bar ja ne, jer svoju zaradim sam bez da me netko sponzorira.

tko malo trazi, malo i dobije




Jos da mi je znati kak misle platiti 44 milijardi krede koje dospijeva na naplatu slijedece godine. Ah da – opet ce Suki imati nasmijano lice i recenicu "evo malo smo se zaduzili".

– to svakako nije naš problem, nego je problem onih koji su nam lovu dali.
– dok god ti budalaši budu davali lovu mi ćemo je uzimati.
– i što u tome ima lošega ???????????????

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

To i te kako jeste naš problem. Svake godine država mora servisirati sve veći dug i vrećati sve više novaca. To znači da ostaje manje novaca za investicije, sve manje novaca za firme koje žive od fržavne potrošnje, sve manje zaposlenih. I naravno sve manje onih koji će ulagati u Hrvatsku i na hrvatsku burzu.
[/quote]
Ukoliko se ne dogodi totalan zaokret u politici, kupit ćemo još nešto vremena prodajom HEP-a, šuma, voda i nakon toga [bye]. Do zaokreta neće doći jer bi se time izgubilo stabilno glasačko tijelo, stoga ne vidim baš blistavu budućnost.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


To znači da ostaje manje novaca za investicije, sve manje novaca za firme koje žive od državne potrošnje, sve manje zaposlenih.

– pa vi doslovno sve bukvalno shvaćate.
– biti će novca za investiranje dok god imamo gospodina Kalmetu u vlasti.

– a ti zaposleni su nam postali veliki teret.
– uzmimo samo brodogradnju, tekstil VART, zatim DDJH i njihovi tenkovi, građevinci ….
– sve to mora na zavod za zapošljavanje ili penziju.

– ali nasuprot tim zaposlenima mi imamo stvarno jednu potpuno zdravu sutuaciju, ekonomski gledajući,
– u vidi jedne penzićke strukture koja je i više nego stabilna.
– te jednu zbilja i više nego dobru državnu strukturu u svim općinama i županijama.
– te cilj ove države svakako treba biti povećanje tih općina i županija i svakako zaposlenika u tim državnim tijelima.

– jer valjda i sami možete uočiti kako s tim radnicima i njihovim sindikatima ova država ima stvarno samo probleme.

– I love this game.
Pozdrav !

Moderatori, mogu li se ispraviti ova previše crna slova.
Pozdrav !



jesam li pogodila

Naravno, kao i prije par dana da je sve do 1100 na atpl odlična kupnja, ali i da je prodaja lkpc na 1850 za ismijavanje.
I love your game!
– Pozdrav
[/quote]

– ja sam i danas kupila 2 dionice ATPL na cca 1030kn.
– ali moglo se i jeftinije.

– nikoga ja nisam ismijavala za LKPC za 1.850kn.
– tigrus je prodao na 1.800kn, pa jesam li ga ismijavala.

– predviđam događaje.
– meni je dobra kupnja, vama loša, i što se tu sada imamo svađati.
– uvalite mi svoje dionice i stvar rješena.

– I love this game.
Pozdrav !

Molba.

– zamolila bih vas da mi više na p.p. ne šaljete upite o dionicama i tržištu.
– već neko vrijeme na takve upite ne odgovaram.

– stvarno kako vas nije sram tu mi masovno dijeliti jedinice, a s druge strane nešto me pitati.

– I love this game.
Pozdrav !

Informanka.

– evo igrica se uvjek ponavlja.
– kada svi vi tu najviše plaćete i gledate svoje minuse u portfeljima ja kupujem.

– a stvarno vam nije lako,
– evo i šesti tjedan idemo u minus.

– i u takvom padajućem tržištu ja sam uspjela ostvariti više brutalnih zarada.
– ali stvarno nemam pojma kako to vama može pomoći.

– koja će dionica sada ostvariti najveći rast nemam pojma.
– zbog toga kupujem više toga.

– ja sam 100% sigurna u većinu svojih investicija.
– ali je najveći problem što većina vas nije sigurna u ništa.
– jedino što mi te jedinice uvaljujete s velikom sigurmošću.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close