Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Luka Koper:
P/E = 21,92
P/B = 1,21
P/S = 2,78

e sad se postavlja pitanje da li su naše luke skupe ????

BTW, Koper je za obje naše space shuttle….+ daju dividendu…

Nabacio si samo mali dio cijele priče, gdje očekujemo porast poslovanja?:

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Komentariianalize/tabid/138/ctl/Details/mid/654/ItemID/51293/Default.aspx

" Po vrijednosti poslovanja, među jadranskim lukama daleko najveća je upravo Luka Koper sa 120 milijuna eura godišnjeg prihoda dok su Luka Ploče i Luka Rijeka usporedive po veličini, s preko 200 milijuna kuna dok je crnogorska Luka Bar najmanja s oko 22 milijuna eura. Međutim, Luka Ploče i Luka Bar imaju i najjaču ekspanziju, godišnji rast prodaje od preko 40 posto. "

" Pokazatelji poslovanja ogledaju se i u tržišnoj cijeni dionica jadranskih luka pa po kriteriju tržišne kapitalizacije Luka Koper je također najveća, s vrijednošću više od 2,5 milijarde kuna, a slijedi je Luka Rijeka s nešto više od milijardu kuna, dok su Luka Ploče i Luka Bar obje preko 200 milijuna kuna. "

" Povrat na uloženi kapital najveći je u Luci Ploče. Dionica Luke Rijeka trenutačno je precijenjena, a Luke Ploče podcijenjena. Luka Bar zbog niske operativne dobiti ima iznimno visoke EV/EBITDA i EV/EBIT pokazatelje. "

" Omjer financiranja kreditima je najveći u Luci Koper – 42 posto. Zbog visokih kratkoročnih kredita i radni kapital je negativan, a zauzima čak 76 posto prihoda. Luka Ploče je daleko profitabilnija od Luke Rijeka, a Ploče su, uz nepromijenjenu operativnu maržu, zbog povoljne promjene tečaja ostvarile znatno poboljšanje neto dobiti u odnosu na 2007. godinu. "

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Informanka.

– pa već sam na kupnji 6 dionica preko 2 sata.
– i ništa, a sve skoro najbolje ponude na kupnji.

– švabe i EU u plusu.
– ameri, futuresi u jako dobrom plusu.

– a vi ovu našu burzicu ponovno stjerali u minus.

– I love this game.
Pozdrav !

Pa ivana podigni ju malo,mislim burzu..
koliko put a smo tu čitali tvoje postove da kad je slaba aktivnost možeš manipilirati s cjelom burzom..
evo sad ti je izuzetna prilika da to dokažeš
mjesto da "lomančeš" tu na forumu

Ja nisam kriv, ja sam prodao malo Lkpc ali ona je i dalje u plusu 1,35%. To si sigurno ti prodavala Atpl i HT??????

Zloćkica jedna, a mogli smo biti u plusu.

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

@Plavi

E, moj kolega….ovaj članak koji si citirao je objavljen 13.05.2009.g…..
Cijena LKPC je tada bila cca. 1000 kn…sad je 80% veća…a LKPG je bila na istoj cijeni ko i danas
Nadalje, tada su fundamenti bili bolji ne samo zbog cijene već i zbog gledanja zadnja 4 kvartala, s obzirom na to da je izvještaj ove godine znatno lošiji….



@Plavi

E, moj kolega….ovaj članak koji si citirao je objavljen 13.05.2009.g…..
Cijena LKPC je tada bila cca. 1000 kn…sad je 80% veća…a LKPG je bila na istoj cijeni ko i danas
Nadalje, tada su fundamenti bili bolji ne samo zbog cijene već i zbog gledanja zadnja 4 kvartala, s obzirom na to da je izvještaj ove godine znatno lošiji….

Nisam se reflektirao na cijenu samo, u tekstu piše puno više od same cijene.
Činjenica je da je i dalje po tržišnoj kapitalizaciji LKPC na smiješno niskim cijenama, a ujedno nabolje stoji bilančno te ima najveću perspektivu.
Raspitaj se malo kolike su sam investicije u LKPC, pa usporedi sa tržišnom kapitalizacijom.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Ali moram biti siguran da si ti prva na kupnji, ne bih htio da ode u krive ruke.

– ma ne možete nikako pogriješiti.
– ona jedna moja dionica je prva na kupnji već preko jednog sata tamo stoji.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Evo lovi………….

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

Informanka.

– evo detaljno sam proučila što radite na burzi.

– bisere na burze PUNT, LCDS, VERN i OPTE ste nemilice rušili.

– a stvarno je zanimljivo pogledati koje dionice vas najviše vesele.
– HGSP, firma koja je u gubitku cca 30 puta svoje vrijednosti.
– DDJH, firma u kojoj niti radnici više ne dolaze na posao, jer posla nema.
– a što drugo nego vam poželjeti sreću i veselje.

– I love this game.
Pozdrav !

Ma dobro si to uočila, svi prije ili kasnije dobiju ono što zaslužuju a ne ono što očekuju.
Bolje da se drže ovih naših.

I daj molim te zamoli ove iz Druk doo da se pridržavaju dogovora, prvi izlazi onaj tko je prvi i ušao. Nekog reda mora biti!

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

Ufff… dobro je da sam slušao svoga brata i riješio se na vrijeme precjenjenih građevinara poput THNK i HDEL i za te novce kupio podcijenjene i vrijedne dionice iz koncerna Agrokor. Suprotno od preporuka tamo nekakvih Vidri i šta ti ja znam koji su prije koji mjesec sugerirali prodaju dionica vrijednih firmi iz koncerna Agrokor i kupnju građevinarskih dionica. Pa bankrotirao bih da sam takve slušao. Uh…. brate hvala ti.


Ma dobro si to uočila, svi prije ili kasnije dobiju ono što zaslužuju a ne ono što očekuju.
Bolje da se drže ovih naših.

– ma ipak sam mišljenja kako je kockanje puno draže tim investitorima.
– evo ja bih im preporučila osim tih dionica ovaj tjedan i barem jedan listić binga ili sedmice.
– jer ipak tu leže i one najbrutalnije zarade.

– I love this game.
Pozdrav !


Ufff… dobro je da sam slušao svoga brata i riješio se na vrijeme precjenjenih građevinara poput THNK i HDEL i za te novce kupio podcijenjene i vrijedne dionice iz koncerna Agrokor. Suprotno od preporuka tamo nekakvih Vidri i šta ti ja znam koji su prije koji mjesec sugerirali prodaju dionica vrijednih firmi iz koncerna Agrokor i kupnju građevinarskih dionica. Pa bankrotirao bih da sam takve slušao. Uh…. brate hvala ti.

A jel ti bracek rekao da se i ATPL rijesis ili je tu ipak dudlaona pala?

New Report

Close