Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega pišite šta god hoćete samo molim vas nemoj te pisati da Zaba blista jer sam dnevno tamo nazočan i vidim sve osim blistanja.

– vjerojatno štede na čistaćicama.
– te je očito kada bi uposlili više čistaćica sve bi blistalo.
– naravno tu je potreban veći nadzor i skuplja sredstva za čišćenje.
– eto uz sve gore navedene mjere moralo bi to zablistati.

– I love this game.
Pozdrav !


Nekako mi se čini da vaši plivači favoriti žestoko posustaju, tj ne posustaju u padanju………………dok recimo moji HT, PODR, PBZ i ZABA jednostavno blistaju i pokazuju svu raskoš svoje defanzivne ljepote u zaštiti vašeg investiranog kapitala.

– HT, i dalje mi je osnova portfelja, trenutno 19.47%, nekada je bio i preko 50%.
– ali ako mislite kako će biti žestoki pad tržišta tada morate biti u kešu.

– PBZ, nekada sam se vozila u toj dionici zajedno s gospodinom Plavim od 700 do 2.000kn, stvarno je bila ugodna vožnja.
– pa zar vam nismo na ovim stranicama prije mjesec dana pisali kako će to biti i jeftinije.

– PODR i ZABA stvarno blistaju ako ćemo se zahebavati.

– I love this game.
Pozdrav !


ali eto vi mislite da mi iz Volksbanka nemamo pojma o marketu a da neki samoproglašeni gurui imaju.

– tu su jedino važni rezultati.
– kako stoje vaši fondovi Volksbanke stvarno nije teško provjeriti.
– ako ste netko tko tamo odlučuje stvarno ne kužim zašto ih ne izbacite na ulicu.

– a ja sam isto organizirala posao kao i vi u Volksbanci.
– ali uz bitne razlike,
– ja nikoga ne plaćam,
– moj tim radi potpuno besplatno.

– a zarada ovisi o osobnoj mogućnosti financiranja projekta.
– u većini slućajeva zarade su brutalne.
– znaći u timu svatko samostalno odlućuje kolika će mu biti plaća ili zarada.
– i svi su zadovoljni.

– je su li vaši djelatnici koje plaćate zadovoljni ????????????
– jeste li ih na posao primili prema količini znanja ili prema količini veze i preporuke ?????????

– I love this game.
Pozdrav !


Time management gospodo draga…….ulagati u spoznaju što je time management i teorija portfelja…….a smanjiti veličanje pojedinih luzera i viski-cola ulagača
[bye]

Prijedlog o poslovnoj suradnji.

– kako ove stranice prvenstveno služe za širenje ljubavi i brutalne zarade imam i za vas jedan prijedlog.

– kao prvo zbilja me zanima kako je vaš managmet organiziran, ako možete tu napisati barem one podatke koji ne spadaju u poslovnu tajnu.

– tko pažljivo prati ovo temu zna kako je došlo do uspiješne suradnje dvije male firmice "Brutana"d.o.o. i "Druk"d.o.o. .
– ali ne vidim razloga zašto ne bi proširili suradnju i na "Volksbank"d.o.o. .

– ako vaš d.o.o ima želje sudjelovati u kom projektu slobodno mi se obratite, ali na p.p.
– nema veze što će ovi s Poslovnog to i pročitati,
– jedini je uvijet da imate neka financijska sredstva (a morali bi ih imati jer ste banka), i onda se lijepo dogovorimo u koju ćemo ići investiciju.
– to vam je zbilja jedini naćin za ostvarivanje brutalne zarade.
– a i vaši fondovi bi tada imali prilike izići iz velikih minusa.

– moj tim ima znanje, a daljnje odluke su na vama.
– pa valjda možete uočiti i po mom pisanju kako tu kod investiranja zbilja nema grešaka ili su svedene na minimum.

– I love this game.
Pozdrav !



Glede Bakića….
Čovjek je što se tiče znanja, pa usudio bih se reći broj jedan u Hrvatskoj…No, burza nije uvijek samo znanje već je bitna i psihologija…Kakav je tu ne znam, al to odaju njegovi rezultati…

Jako smjela izjava, moram priznati. Da bi se tako nešto napisalo, morala bi se znati struktura ulagača u HR a to Vi kolega sigurno neznate. Ima njih masu za koje se ne zna, a imaju znanja i rezultate.
rade u tišini.

Onaj tko ima znanja trebao bi valjda imati i rezultata zar ne?
AKo je kupovao u jeku krize, kako je netko ovdje napisao LPLH po 360, a sada je cijena 70, onda za tu mene nema dileme, pušing samo takav.

lp

[/quote]

Kolega, nije uopće smjela izjava nego je tako…Uostalom mislim da je i sam izjavio da je u Hr prvi s CFA certfikatom….
I vjeruj ne pišem ovo bezveze…recimo da sam uživo čuo kako čovjek razmišlja….

No, ponavljam burza nije samo znanje…Uostalom, monogi učeni mozgovi su rekli da postoji dobitna teorija na burzi postavlja se pitanje da li bi je onaj koji ju je izmislio objavio i uživao par godina u slavi ili bi bi pak u tišini skupljao lovu….
Takvo je i moje razmišljanje…
Sve ove teorije o kojim sam čitao, čak i čiji su tvorci za njih dobivali Nobelove nagarade, na mene nisu ostavili preveliki trag…Dapače, strai moj, puno je tu previše pretpostavka….
Uf, jesam se raspiso…



Glede Bakića….
Čovjek je što se tiče znanja, pa usudio bih se reći broj jedan u Hrvatskoj…No, burza nije uvijek samo znanje već je bitna i psihologija…Kakav je tu ne znam, al to odaju njegovi rezultati…

– a gdje sam onda ja ako je on broj jedan ?????????????

– ako ćemo gledati veličinu portfelja tada je zbilja punoooo uspješniji od mene.

– izanalizirala sam cijeli njegov portfelj,
– pa to je rečeno u dvije rijeći, živa katastrofa.

– igram se i ja na nelikvidnim, ali onima koje pozitivno posluju i dijele dividendu.
– tu neki pišu kako stalno kupuje, evo prodaje sada sitno ptkm na dnu.
– vidim kako ima i viro, to nadokupljuje, a ja iz toga izišla na vrhu uz brutalnu zaradu.
– nadokupljuje i lplh, ali ne kužim zašto tu ne ide na rušenje cijene, jer on je tu cijenu i digao, ali je očito kako je tu mogao izići samo naš gospodin Lopina, zašto dizati cijenu ako se ne kapitalizira zarada (ali tu nema prometa za kapiztalizaciju zarade), a mislim kako mu je tu prosjećni ulaz na puno većoj cijeni.
– eto dok se on muči tu na lplh, ja sam sigurno desetak puta ulazila i izlazila iz atpl.

– ako sada dođe do značajnog pada, te nelikvidne ne može prodati i padati će zajedno s tržištem.
– jedina nepoznanica mi je tu njegova keš pozicija.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Poštovana Ivana7,

nije da branim g-Nenada Bakića, ali…

mislim da nije vrijeme za prosudbe da li je portfelj g.Neneda Bakića dobar ili loš. Prošlo je jednostavno premalo vremena za takve prosudbe. Tako i ja mogu reći da mi je njegov portfelj bezvezan jer nema (ili nije imao) LEDO i/ili JNAF, a upravo su te dvije dionice ostvarile najveće rastove.

Sudeći po ulagačkom opredjeljenju g. Nenada Bakića, njegov ulagački horiznot je nešto drugačiji od možebitno vašeg (ili mojeg), i meni njegovi tickeri itekako imaju smisla. Gotovo svi do jednog. Ali i dalje postoji vrla mogućnost potunog promašaja određenih investicija, ali upravo portfeljnim pristupom ti se rizici smanjuju.Ako neke dionice i prodaje, to su zanemarive količine (od 1 so 2% ukupnih količina kako sam uspio primjetiti) i na osnovu toga tvrditi da on nešto "prodaje" je malo deplasirano rekao bih. Možda mu je dosadno pa trejda, a možda želi kapitalizirati manji dio dobiti na neke recentne ulaze i kupiti si recimo novi automobil, lupam bezveze, ali zašto ne. Mislim da je ovo i dalje vrijeme njegovog ulaska u pozicije i dio dna jednog velikog Kostolanyjevog jajeta. Nekome su ta jaja na dnevnom ili tjednom frame-u, nekome na mjesečnom, nekome na kvartalnom, a nekome na godišnjem ili višegodišnjem.

Ja nit sam klasa ulagača g. Nenada Bakića, nit mogu tvrditi da je njegov portfelj dobar ili loš. Samo smatram da jednostavno još nije vrijeme za davati takve sudove, i smatram da ono što on piše ima smisla i volim to pročitati. A o znanju i iskustvu g.Nenada Bakića na TK je uopće bezpredmetno razgovarati.

srdačno Vaš,

guvernerov mlađi brat, GUBERNATOR

http://www.totaldalmacija.com/tvrtka.aspx?companyid=9845
Pa vi se bavite camcima,a ne dionicama,aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

www.stopbandic.com

@ gubernator,
kako znaš da nema Ledo i Janaf? Neće valjda svugdje biti u Top 10 ? Onda smo nahebali ako se je knjiga svela na svega par slova. Ili gledaš u SKDD CD?

who dares, wins


@ gubernator,
kako znaš da nema Ledo i Janaf? Neće valjda svugdje biti u Top 10 ? Onda smo nahebali ako se je knjiga svela na svega par slova. Ili gledaš u SKDD CD?

znam za one dionice koje najčešće spominje na blogu.



@ gubernator,
kako znaš da nema Ledo i Janaf? Neće valjda svugdje biti u Top 10 ? Onda smo nahebali ako se je knjiga svela na svega par slova. Ili gledaš u SKDD CD?

znam za one dionice koje najčešće spominje na blogu.
[/quote]
ima koje i ne pominje. Kad imaš puno onda divezifikacija nije više vrsta dionica već više vrsta tržišta ili imovina. Neke voliš više neke manje. Ja se osobno ne bi baš pretjerano vezao za DDHO kao dotični.
Ali vidiš da je u petak otišla na +8% ne moš biti pametan…

who dares, wins

Glede Bakića, evo jedan interview iz Nacionala, 20.3.2007.:

Vaš link

Iz njega posebno valja izdvojiti:

– Do 1996. godine radio sam na fakultetu kao asistent na matematici i preda mnom je bila sveučilišna karijera. Nekoliko godina prije, 1993. kad je bio val privatizacije upisao sam neke dionice, što je tad bilo dosta rizično. Sjećam se da sam tada bio u teškoj financijskoj situaciji, imao sam ušteđevinu od 6 tisuća DEM-a koja se sve više topila. Onda sam na internetu počeo proučavati tržište kapitala, posisao nešto znanja i dok sam još bio na fakultetu osnovao sam firmu Tau. Bavila se tehničkom analizom, disciplinom u financijskim tržištima u kojoj promatraš cijene dionica kroz neke grafikone i nešto zaključuješ. Svaki petak sam čitavu noć proizvodio analize koje sam u subotu ujutro nosio na poštu da bi u ponedjeljak ujutro bile na stolovima brokera, koji su te analize kupovali od mene. Od onih 6 tisuća DEM-a sam polovicu utrošio na kompjutor i printer. To je bio moj prvi biznis.

NACIONAL: Nakon toga ste krenuli poslovati na internetu?

– Da, sreo sam genijalnog čovjeka, Ivicu Siladića, vlasnika tvrtke Mireo s kojim sam proizveo “sajt” koji se zvao Tau online, koji je analize pružao online. Međutim, to se nije moglo komercijalizirati. Dao sam otkaz na fakultetu i zaposlio se u jednoj brokerskoj kući. Bio sam tamo tri mjeseca i zaključio da to nije pravo mjesto za mene, pa sam otišao. Tjedan dana kasnije sam dobio vrlo atraktivnu ponudu iz Zagrebačke banke i zaposlio se ondje 1997. kao šef analize za tržište kapitala, i potom sam ondje proveo dvije godine na raznim pozicijama. Recimo A-Z fond je bio moj projekt u banci. U nekom trenutku sam opet poželio napraviti financijski web portal, a imao sam sreću da sam naletio na nevjerojatno pametnog Davorina Ruševljana, koji je inače programirao čitav sustav Zagrebačke burze. Rekao sam mu “Ajmo napraviti financijski portal”, a on mi je predložio da za probu napravimo nešto jednostavno: job board. I tako smo s budžetom od 5 tisuća maraka napravili Moj posao. Taj site krenuo je 18. listopada 2000. U to sam vrijeme vodio mirovinski fond Helios.

NACIONAL: Velike promjene započele su 2003. godine, zar ne?

– I dalje sam se bavio financijama i ulagao u razne dionice i onda sam 2003. došao u vlastiti start up Tau online, koji je tad naravno gubio novac. Mene to nije previše brinulo jer sam ulagao u tržišta kapitala i tako financirao tvrtku. Prije godinu dana prodao sam stan koji sam imao u Zagrebu, taj sam novac uložio, između ostalog, u svoje poslovne poduhvate, odnosno dionice svojih firmi ali i drugih, a u međuvremenu plaćam najamninu u stanu u kojem želim stanovati. I makar su cijene nekretnina porasle, moja imovina je još više porasla. Ljudi ne razmišljaju o dionicama kao investiciji, nego razmišljaju o nekretnini kao investiciji, što je pogrešno.

————-

Bar mu se hrabrost i iskustvo moraju priznati. Očito on nije tip ulagača kao što je dobar dio ljudi ovdje na forumu. Ne vjerujem da baš često bulji u gledalicu. Horizont mu je višegodišnji i vjerojatno ga ne diraju trendovi od par mjeseci. Sigurno bi mogao dodatno optimizirati trgovanje i zaraditi i više, ali to bi od njega zahtjevalo veći angažman u trgovanju i više potrošenog vremena na burzu, pa bi mu ostalo manje vremena za neke druge stvari na kojima možda isto tako zarađuje.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Bakić je prvenstveno čovjek koji, uključujući se daleke 1993. godine, poznaje puno više nego što si mi možemo predočiti ovdje na forumu. Dapače, čovjek je optimista što se i na tržištu kapitala očekuju, a ne vječni medo koji konstantno pljuje, nalazi sranja po raznim blogovima i tu posta.
Na kraju, Bakić je više svojim blogom doprinio, nego bilo tko s ovoga foruma, i bio je konkretan, i, prije svega, potpuno direktan. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close