Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dobro veče dragi dioničari !!!!!

– znam i nije vam baš dobro zbog gubitaka na burzi.
– ovaj pad traje već jakooo dugooo.
– na nekim se dionicama zbilja nije ni osjetio.
– ali nisu bili svi u tim dionicama.

– da skratim prićicu, padali smo i još ćemo padati.
– ali i to opet ne važi za neke dionice.

– ja igricu igram a vi ???????
– popuštaju li živci ???????

– I love this game.
Pozdrav !

Popuštaju. Svi smo danas u pola dana ugasili računala i otišli u šetnju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Što je ovo nikoga nema na temi ????????

– a burzu niti ne trebate gledati,
– biti će vam dosta slićno kao i danas.

– I love this game.
Pozdrav !

Šta si kupila danas ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan





Evo jedno interesantno razmišljanje:
Vaš link

[thumbsup]
[/quote]

Interesantno razmišljanje da i svatko ima pravo na svoje!

Čovjek se previše bavi analizama i matematikom a jedan čuveni investitor iznimno popularan ovdje na forumu budući da se svi pozivaju na njegovu knjigu rekao je da na burzi zarađuju "ljudi koji imaju mašte i sanjari".(mislim da dotični nema ništa od tog)

Mislim da je dotični imao više mašte da bi kupio Ledo(ovo je za Gubicu) a ne …. al dobro svakom njegovo!

Nadalje svi ga zovu kolega pa ako vam je on kolega onda su vam i Štico i Dinkec kolege ovisno o tome da li ste medvjed ili bik pa kupujete kao Štico ili prodajete kao Dinkec!

Drugi veliki inestitor kojeg također favoriziraju na forumu još je među nama živima(neki ga zovu i gostioničar mada smatram da to nije) za razliku od gore spomenutoga (a ima i dobre rezultate) kaže "kupujte biznis a ne imovinu".
Mislim da je nekolio puta dotični sa bloga napisao o valorizaciji isključivo po book-u.

I na kraju kad netko iznosi dio svojih dobitaka i gubitaka(govorimo o ulazima i izlazima iz pozicija pa makar i ne dovoljno detaljno)(govorimo o favoriziranju i poštovanju istoga a ne o trekljenju po forumu) što on zapravo želi? Da sa tom svojm podjelom gubitka on bude blaži i manji a dobitak veći i uspješniji.HM!

Ljudi slušajte svoju glavu i svoju pamet i ulažite prema svom nahođenju i znanju!

Kad padne kupi kad naraste prodaj, zvuči tako jednostavno a ustvarnosti jako komplicirano!

I za kraj osobno nemam protiv njega ništa ima dužu klupu od većine na forumu da od nekih možda i ne i to je sve,

I kako sam gore napisao moje poštovanje nema, a zašto bi ga i imao, da li ja imam njegovo poštovanje?

[/quote]

Pročitao sam šta je Bakić napisao i to se puno ne razlikuje od onoga što pišu mnogi po forumu. Uglavnom kada zaglave u nekoj dionici onda razvlače teoriju kako je krivo tržište, mirovinski fondovi, OIF-ovi ili neko treći. Dionica o kojoj pišu će svakog trenutka krenuti gore jer će nekim čudom tržište, vjerojatno sutra, promjeniti mišljenje o istoj. Kakvo god bilo ovo tržište ono je najobjektivnije u određivanju cijene neke dionice. To treba poštovati i uzeti u obzir.

Dionica se kupuje zbog budućnosti, a ne zbog toga jer joj je nizak P/B. Treba pokušati procijeniti budućnost poslovanja firme. Ništa nije fundamentalno podcijenjeno. Postoje samo dionice koje će opravdati očekivanja i one koje neće.

Zapalo mi je za oko da Bakić tvrdi kako je LPLH počeo kupovati po 70 kuna i da je zbog toga sada u velikom plusu. Ja se dobro sjećam početka rujna prošle godine, to je bilo u vrijeme propasti Lehman Brothers i javne ponude za INA-u. U to vrijeme dionice brodara su padale kao kamen. PBZ Invest je očajnički pokušavao istresti 50000 kom ATPL, trezor je nešto kupio ali nije uspio zaustaviti pad. Na mojedionice.com sam zapazio da Bakić kupuje LPLH i nije mi bilo jasno šta taj čovijek radi. Danas sam provjerio cijenu s kojom je ušao u TOP 10 LPLH. Bilo je to 09.09.2008, a prosječna cijena je tog dana bila 351,36 Kn.

Mislim da pisanje na Bakićevom blogu ne odskače od drukanja kojim nas zasipaju na ovom forumu. To je daleko od nečega što bi privuklo moju pažnju i zaradilo poštvanje.
[/quote]

ja bih se rado mijenjao sa ukupnim financijskim rezultatima g.Nenada Bakića. No vi vjerojatno ne biste. Vi ste po tom pitanju sigurno bolji. I da vas podsjetim, jer možda niste znali… Bakićeva financijska priča ne počinje sa crobexom od 3000.

tip je genijalac. i naravno da zbog toga mnogima nije drag. Ja nemam problem da nekome priznam da ima znanje. Ali nemam problem ni da mnogima kažem da ga nemaju.

s poštovanjem,

guvernerov mlađi brat, GUBERNATOR


Mislim da pisanje na Bakićevom blogu ne odskače od drukanja kojim nas zasipaju na ovom forumu. To je daleko od nečega što bi privuklo moju pažnju i zaradilo poštvanje.

– nisam to čitala ali vama vjerujem.
– samo bih nešto tu ispravila,
– ipak je tu LPLH na 70kn kupovao naš kolega Lopina, te je tomu Bakiću kasnije prodavao po 160kn,
– ali naš Lopina ko lopina sada je opet zapeo u nekim drugim dionicama, ali i to je neka druga prićica.

– kada čitate sve te puste tekstove tek tada možete uvidjeti koliko pošteno ja pišem.
– možda ne pišem lijepo i stručno.
– ali svaka moja dionica obično nemilice raste.

– I love this game.
Pozdrav !



Što je ovo nikoga nema na temi ????????

– a burzu niti ne trebate gledati,
– biti će vam dosta slićno kao i danas.

– I love this game.
Pozdrav !

Šta si kupila danas ?
[/quote]
Prodala je ona 2 Tehnomonta, nešto Leda, HGSP, a na JNAF i LKPC se zahebavala i namjerno spuštala cijenu kako bi ošišala svoje ovčice, u biti ona je urokala crobex u crveno iz zahebancije [cool]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Šta si kupila danas ?

– evo samo dio, ali sitne količine.
– INA, JNAF, LKPC, ATPL, TNPL …
– prodavala HT.

– I love this game.
Pozdrav !


– kada čitate sve te puste tekstove tek tada možete uvidjeti koliko pošteno ja pišem.
– možda ne pišem lijepo i stručno.
– ali svaka moja dionica obično nemilice raste.

– I love this game.
Pozdrav !

Može zvučati nevjerojatno, ali ja stvarno vjerujem da si ti jedna od najpoštenijih osoba na forumu.

Čak i kada pokušavaš drukati to je toliko očito, djetinjasto i benigno da se i nemože nazvati drukanjem.

Inače sve što si preporučavala u zadnje vrijeme je palo. Sada vidim da si se ogradila sa "obično". Danas je vjerojatno bio neobičan dan.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Popuštaju. Svi smo danas u pola dana ugasili računala i otišli u šetnju.

– pogledala situaciju.
– prodala malo HT.
– i postavila naloge.

– to isto ću napraviti i sutra.

– I live this game.
Pozdrav !

Kupnja.

– neću navesti imena dionica.
– ali već tjedan dana sam na kupnji tri dionice i ne ide.

– I love this game.
Pozdrav !



Što je ovo nikoga nema na temi ????????

– a burzu niti ne trebate gledati,
– biti će vam dosta slićno kao i danas.

– I love this game.
Pozdrav !

Šta si kupila danas ?
[/quote]

Burek vjerojatno [smiley]. A i vidjeh pao dokup nekakvih smijesnih kolicina nekih dionica. Koje ce slijedecih dana moci vjerojatno kupiti vise po nizim cijenama.



Šta si kupila danas ?

– evo samo dio, ali sitne količine.
– INA, JNAF, LKPC, ATPL, TNPL …
– prodavala HT.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Iznenađenje je ATPL, ove druge imaš već dulje vrijeme.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Dionica se kupuje zbog budućnosti, a ne zbog toga jer joj je nizak P/B. Treba pokušati procijeniti budućnost poslovanja firme. Ništa nije fundamentalno podcijenjeno. Postoje samo dionice koje će opravdati očekivanja i one koje neće.

– evo jedna stvarno pametna rečenica.

– a to ja upravo i radim.
– ovakvi padovi me raduju zbog jeftinog dokupa,
– ali onih dionica koje ću vam na proljeće uvaliti s zaradom od 100%.

– nikako na svima niti ne planiram imati toliku zaradu,
– ali ipak moram gledati i na disperziju rizika.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close