Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo jedno interesantno razmišljanje:

Vaš link

Citat jednog dijela:

GUBERNATOR, 19.11.2009. u 15:42

8. Bihevioralističke paradigme značajno određuju ponašanja investitora na hrvatskom tržištu, tako da su moguća dulja razdoblja letargije (drifta ili klizanja na dolje), ali i izrazite volatilnosti (uglavnom na gore). Za iznenadne i značajne skokove (kao u 2. kvartalu ove godine) moguće je da neće biti očitih povoda, nego samo razlozi: izuzetna potcijenjenost. Zato, imajući u vidu slabu likvidnost u razdobljima porasta cijene, treba biti stalno investiran (ne pokušavati market timing), a u razdobljima letargije hrabro kupovati na ‘bidu’.

[/quote]

g.Nenad Bakić uživa iznimno poštovanje moga brata, a samim time i mene.

Taj čovjek ima brutalno znanje.



Evo jedno interesantno razmišljanje:

Vaš link

Citat jednog dijela:

media, 19.11.2009. u 15:48

8. Bihevioralističke paradigme značajno određuju ponašanja investitora na hrvatskom tržištu, tako da su moguća dulja razdoblja letargije (drifta ili klizanja na dolje), ali i izrazite volatilnosti (uglavnom na gore). Za iznenadne i značajne skokove (kao u 2. kvartalu ove godine) moguće je da neće biti očitih povoda, nego samo razlozi: izuzetna potcijenjenost. Zato, imajući u vidu slabu likvidnost u razdobljima porasta cijene, treba biti stalno investiran (ne pokušavati market timing), a u razdobljima letargije hrabro kupovati na ‘bidu’.

[/quote]

g.Nenad Bakić uživa iznimno poštovanje moga brata, a samim time i mene.

Taj čovjek ima brutalno znanje.

[/quote]

Moje nema!

LEAVE THE WORLD BEHINED



Evo jedno interesantno razmišljanje:

Vaš link

Citat jednog dijela:

KANE, 19.11.2009. u 15:54

8. Bihevioralističke paradigme značajno određuju ponašanja investitora na hrvatskom tržištu, tako da su moguća dulja razdoblja letargije (drifta ili klizanja na dolje), ali i izrazite volatilnosti (uglavnom na gore). Za iznenadne i značajne skokove (kao u 2. kvartalu ove godine) moguće je da neće biti očitih povoda, nego samo razlozi: izuzetna potcijenjenost. Zato, imajući u vidu slabu likvidnost u razdobljima porasta cijene, treba biti stalno investiran (ne pokušavati market timing), a u razdobljima letargije hrabro kupovati na ‘bidu’.

[/quote]

g.Nenad Bakić uživa iznimno poštovanje moga brata, a samim time i mene.

Taj čovjek ima brutalno znanje.

[/quote]
Potpisujem, čovjek ima znanje, a i cohones ujedno, drago mi je što u nekim segmentima dijelimo mišljenje.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

Informanka.

– pa slabo ste vi ovo rušili.
– prošlo mi tek pola naloga.

– a kupovala sam puno toga,
– 1 dionicu LKPC.
– 1 dionicu JNAF.
– 2 dionice ATPL, tu sam ipak malo više jer sam i jučer isto kupila 1 dionicu, te sa današnjom kupnjom imam manju prosjećnu cijenu.
– ……………itd.

– I love this game.
Pozdrav !



Evo jedno interesantno razmišljanje:
Vaš link

[thumbsup]
[/quote]

Interesantno razmišljanje da i svatko ima pravo na svoje!

Čovjek se previše bavi analizama i matematikom a jedan čuveni investitor iznimno popularan ovdje na forumu budući da se svi pozivaju na njegovu knjigu rekao je da na burzi zarađuju "ljudi koji imaju mašte i sanjari".(mislim da dotični nema ništa od tog)

Mislim da je dotični imao više mašte da bi kupio Ledo(ovo je za Gubicu) a ne …. al dobro svakom njegovo!

Nadalje svi ga zovu kolega pa ako vam je on kolega onda su vam i Štico i Dinkec kolege ovisno o tome da li ste medvjed ili bik pa kupujete kao Štico ili prodajete kao Dinkec!

Drugi veliki inestitor kojeg također favoriziraju na forumu još je među nama živima(neki ga zovu i gostioničar mada smatram da to nije) za razliku od gore spomenutoga (a ima i dobre rezultate) kaže "kupujte biznis a ne imovinu".
Mislim da je nekolio puta dotični sa bloga napisao o valorizaciji isključivo po book-u.

I na kraju kad netko iznosi dio svojih dobitaka i gubitaka(govorimo o ulazima i izlazima iz pozicija pa makar i ne dovoljno detaljno)(govorimo o favoriziranju i poštovanju istoga a ne o trekljenju po forumu) što on zapravo želi? Da sa tom svojm podjelom gubitka on bude blaži i manji a dobitak veći i uspješniji.HM!

Ljudi slušajte svoju glavu i svoju pamet i ulažite prema svom nahođenju i znanju!

Kad padne kupi kad naraste prodaj, zvuči tako jednostavno a ustvarnosti jako komplicirano!

I za kraj osobno nemam protiv njega ništa ima dužu klupu od većine na forumu da od nekih možda i ne i to je sve,

I kako sam gore napisao moje poštovanje nema, a zašto bi ga i imao, da li ja imam njegovo poštovanje?

LEAVE THE WORLD BEHINED

Ovdje upišite svoj komentar…

LEAVE THE WORLD BEHINED

Izgubljen bid na hdel molim postene nalaznike da ga vrate [bye]

WWW.THEVENUSPROJECT.COM

Meni je zanimljiv samo pogled s terase…… a sličnih razmišljanja pun forum, na svim temama….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Molim da se na ovom forumu piše iskljucivo HRVATSKIM jezikom, jer ovo je HRVATSKA!

Pročitaj mali koju stranicu unazad i vidječeš da imamo sa Ivanom7 svoje fore zato se ne ljuti odmah…a kad se piše na engleskom šutiš ko mrtva riba [undecid]
[/quote]

a ma šta se ti uopće nekome opravdavaš!?
piši kako oćeš, a ako nekome smeta nemora čitat!
ako oćeš piši i na portugalski

Dobro veče dragi dioničari !!!!!

– znam i nije vam baš dobro zbog gubitaka na burzi.
– ovaj pad traje već jakooo dugooo.
– na nekim se dionicama zbilja nije ni osjetio.
– ali nisu bili svi u tim dionicama.

– da skratim prićicu, padali smo i još ćemo padati.
– ali i to opet ne važi za neke dionice.

– ja igricu igram a vi ???????
– popuštaju li živci ???????

– I love this game.
Pozdrav !




Evo jedno interesantno razmišljanje:
Vaš link

[thumbsup]
[/quote]

Interesantno razmišljanje da i svatko ima pravo na svoje!

Čovjek se previše bavi analizama i matematikom a jedan čuveni investitor iznimno popularan ovdje na forumu budući da se svi pozivaju na njegovu knjigu rekao je da na burzi zarađuju "ljudi koji imaju mašte i sanjari".(mislim da dotični nema ništa od tog)

Mislim da je dotični imao više mašte da bi kupio Ledo(ovo je za Gubicu) a ne …. al dobro svakom njegovo!

Nadalje svi ga zovu kolega pa ako vam je on kolega onda su vam i Štico i Dinkec kolege ovisno o tome da li ste medvjed ili bik pa kupujete kao Štico ili prodajete kao Dinkec!

Drugi veliki inestitor kojeg također favoriziraju na forumu još je među nama živima(neki ga zovu i gostioničar mada smatram da to nije) za razliku od gore spomenutoga (a ima i dobre rezultate) kaže "kupujte biznis a ne imovinu".
Mislim da je nekolio puta dotični sa bloga napisao o valorizaciji isključivo po book-u.

I na kraju kad netko iznosi dio svojih dobitaka i gubitaka(govorimo o ulazima i izlazima iz pozicija pa makar i ne dovoljno detaljno)(govorimo o favoriziranju i poštovanju istoga a ne o trekljenju po forumu) što on zapravo želi? Da sa tom svojm podjelom gubitka on bude blaži i manji a dobitak veći i uspješniji.HM!

Ljudi slušajte svoju glavu i svoju pamet i ulažite prema svom nahođenju i znanju!

Kad padne kupi kad naraste prodaj, zvuči tako jednostavno a ustvarnosti jako komplicirano!

I za kraj osobno nemam protiv njega ništa ima dužu klupu od većine na forumu da od nekih možda i ne i to je sve,

I kako sam gore napisao moje poštovanje nema, a zašto bi ga i imao, da li ja imam njegovo poštovanje?

[/quote]

Pročitao sam šta je Bakić napisao i to se puno ne razlikuje od onoga što pišu mnogi po forumu. Uglavnom kada zaglave u nekoj dionici onda razvlače teoriju kako je krivo tržište, mirovinski fondovi, OIF-ovi ili neko treći. Dionica o kojoj pišu će svakog trenutka krenuti gore jer će nekim čudom tržište, vjerojatno sutra, promjeniti mišljenje o istoj. Kakvo god bilo ovo tržište ono je najobjektivnije u određivanju cijene neke dionice. To treba poštovati i uzeti u obzir.

Dionica se kupuje zbog budućnosti, a ne zbog toga jer joj je nizak P/B. Treba pokušati procijeniti budućnost poslovanja firme. Ništa nije fundamentalno podcijenjeno. Postoje samo dionice koje će opravdati očekivanja i one koje neće.

Zapalo mi je za oko da Bakić tvrdi kako je LPLH počeo kupovati po 70 kuna i da je zbog toga sada u velikom plusu. Ja se dobro sjećam početka rujna prošle godine, to je bilo u vrijeme propasti Lehman Brothers i javne ponude za INA-u. U to vrijeme dionice brodara su padale kao kamen. PBZ Invest je očajnički pokušavao istresti 50000 kom ATPL, trezor je nešto kupio ali nije uspio zaustaviti pad. Na mojedionice.com sam zapazio da Bakić kupuje LPLH i nije mi bilo jasno šta taj čovijek radi. Danas sam provjerio cijenu s kojom je ušao u TOP 10 LPLH. Bilo je to 09.09.2008, a prosječna cijena je tog dana bila 351,36 Kn.

Mislim da pisanje na Bakićevom blogu ne odskače od drukanja kojim nas zasipaju na ovom forumu. To je daleko od nečega što bi privuklo moju pažnju i zaradilo poštvanje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Što je ovo nikoga nema na temi ????????

– a burzu niti ne trebate gledati,
– biti će vam dosta slićno kao i danas.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close