Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Po koliko je tko kupovao dionicu nije nikakav argument niti polazno ishodište. Ako dionicu treba prodati, onda ju treba prodati, bez obzira po koliko ju je tko kupovao. Kad ju treba držati onda je treba držati, bez obzira po koliko je tko kupovao. A kad ju treba kupiti onda je treba kupiti, bez obzira po koliko ju je tko prethodno kupovao.

U ovoj igri na dulji rok pobjeđuju fundamenti i projekcije razvoja i napretka kompanija čije dionice kupujemo, a ne priče i pričice tko je kada koju dionicu kupovao ili prodavao i kad je tko šta rekao.

srdačan pozdrav,

governorov mlađi brat, GUBERNATOR


Evo ponovit ću i ja svoje stajalište za sve one koji "strpljivo čekaju da se vrate na nulu":

U svakom trenutku na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene. Možda je kupio na ATH, a možda i na ATL. Ha ha, nemate pojma kad je kupio. Biste li i tada razmišljali na način "samo da se vratim na nulu". Koju nulu. Nema nule. Kupovne cijene su nebitne. Bitno je samo što aktualni portfelj može odraditi u budućnosti.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Treba li LKPC kupiti ili prodati i zašto, "governerov mlađi brate"?Isto pitanje za VDKT?Također i za DLKV?Treba li u portfelju držati građevinare ili nešto defanzivno?

hvala na odgovorima

LKPC je firma koja u svakom slučaju ima planove velikog širenja kapaciteta. Strateški je dobro pozicionirana, rizika bilance nema, te na trenutnim tržišnim multiplama u usporedbi sa istim sektorom u svijetu je podcijenjena. I to bez da se u cijenu uključuju projekcije spomenutih širenja kapaciteta i volumena poslovanja. Prema tome LKPC je čisti buy na srednji do dugi rok i u tome nema nikakve diskusije. A to što ju je netko kupovao po 800 meni nije nikakav argument. Pa i ATPL je netko kupovao po 30 kuna (da dobro ste pročitali, 30 kuna) u 2004. pa su je kupovali i po 100 i po 500. sada je 1000 kn.

Da li ćete moći LKPC kupiti jeftinije nego što je trenutna cijena? u to ne ulazim, moguće je da hoćete, moguće i da nećete. To ne znam. Ja se ne bavim kratkoročnim vradžbinama kretnaja burzovnih indexa. Ja sam fundamentalista i ulažem dugoročno, tj. prema target price, a ne time frame. To je doktrina moga brata i ja ju slijedim.

Za DLKV i VDKT nisam još imao prilike napraviti pomnu analizu, a bratu je isključen mobitel trenutno.

Srdačan pozdrav,

governorov mlađi brat, GUBERNATOR.

Informanka.

– trenutno na tržištu postižem super cijene za svoje obveznice zvane HT.
– na kupnji sam preko deset dionica, ali tu ima i nekih za 13.00.
– trenutno imam otvorenih preko 15 naloga na kupnji.
– nešto mi i prolazi.

– ali slabo mi vi to nešto rušite.
– pa znate vi to i puno bolje.
– čekam vas.

– I love this game.
Pozdrav !

***obrisano*** Kad ću vidjeti odgovore?Ili ipak nemate pojma o pojmu………..

Since 1923



cijenjeni vidra ex merlin, ne znam zašto se uopće spuštate na njihovu razinu komunikacije,svima je jasno već iz par postova tko ste vi a tko su oni…nego da prijeđem na bitno molim vas s obzirom na temu da vi date trenutne pickove za best buy dionice. hvala unaprijed

-kolega ophelin, svatko ima pravo na vlastito mišljenje,
-kao i da iznese argumente zašto misli kao što misli
-ja volim čuti mišljenja ostalih kolega, bez obzira bili oni iskusni forumaši ili početnici
-naravno dok je tema tržište kapitala i dionice a ne osobni animoziteti i napadi na nekoga kao osobu
-što naravno kolege moderatori onda moraju sankcionirati

pa tako sam danas jako znatiželjan što misli kolega Plavi, kolegica Ivana7 i ostali ugledni forumaši, živuće legende i slično

pogotovo cijenim mišljenje kolege Fedje, jer se iz njegovih postova vidi da raspolaže odličnim znanjem i informacijama što je danas postala rijetkost

zbog mojih dosadašnjih stavova morate razumjeti da ne želim iznositi nikakve preporuke, jer sam mišljenja da je ovo bio rally unutar medvjeđeg tržišta

što sam imao za preporučiti, preporučio sam još u ožujku ( jnaf, igh, hdel, lkpc, thnk i slično )
-sad bi bilo malo deplasirano da govorim da je npr lkpc best buy, kad sam je ja kupovao na 820 kuna!!
-ili janaf da preporučujem na 3.200kn, a kupovao sam ga na 1.001 pa na dalje!
-zar nije tako??
-kolege će steći krivi dojam i pomisliti da im želim prodati vlastite dionice, a ja tako nikad nisam radio, niti to mislim ubuduće
-za razliku od nekih navodno uglednih članova!

pozdrav
[/quote]

Preoporucivao si ti igh na 4000 kn, ima sve dokumentirano i THNK na 2200 i gurao se na hdel po 310..
A s kojimsi ti to nickom savjetovao kupnju ?
S merlinom?
Dakle imao si duple nickove!

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Informanka.

– opet mi je živa dosada sve ovo gledati.
– idem ja malo u šetnju.
– nalozi su tu,
– večeras ćemo komentirati kako je bilo.

– I love this game.
Pozdrav !

pozdrav

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

pozdrav

Odoh i ja na kavu s prijateljima………

Since 1923

Evo da se i ja javim………
Puno je zujanja da nekažem palamuđenja a malo meda……..

sviđa mi se ova igra!!!!!!!!!!!

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

ja cu ostat uz monitor..
mozda mi se posreci..
uzivajte tamo gdje jeste [cool]

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Evo jedno interesantno razmišljanje:

Vaš link

Citat jednog dijela:

beeblbrox, 19.11.2009. u 15:31

8. Bihevioralističke paradigme značajno određuju ponašanja investitora na hrvatskom tržištu, tako da su moguća dulja razdoblja letargije (drifta ili klizanja na dolje), ali i izrazite volatilnosti (uglavnom na gore). Za iznenadne i značajne skokove (kao u 2. kvartalu ove godine) moguće je da neće biti očitih povoda, nego samo razlozi: izuzetna potcijenjenost. Zato, imajući u vidu slabu likvidnost u razdobljima porasta cijene, treba biti stalno investiran (ne pokušavati market timing), a u razdobljima letargije hrabro kupovati na ‘bidu’.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Evo jedno interesantno razmišljanje:
Vaš link

[thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close