Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako netko radi sa 100.000,00 kn imat će najveću kuporodajnu naknadu i
proviziju. Primjera radi, kupi 10 dionica . Obzirom da se burzom ne
bavi neće uspjeti kupiti i prodati po najboljim cijenama jer ne može
imati toliko dobrih informacija. Veliki broj malih ulagača ne zna
napamet koje dionice ima. Mnogi nalozi mu neće proći u cijelosti pa će
mu to još povećati troškove. Po isteku određenog vremena na dijelu
dionica će biti u minusu, negdje oko nule, a negdje u plusu. Sveukupno
mali plus i velika zarada brokerima.Ako kupi 2 ili 3 dionice ima manje
troškove , bolji uvid u svoj portfelj i mogućnost reagiranja na
događaje na burzi.


Ovo je jako točno. Još bi dodao da takvom malom ulagaču treba par godina dok napravi promet na temelju kojeg će mu broker smanjiti proviziju.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


darko09: ” Ako netko radi sa 100.000,00 kn imat će najveću kuporodajnu naknadu i proviziju. Primjera radi, kupi 10 dionica . Obzirom da se burzom ne bavi neće uspjeti kupiti i prodati po najboljim cijenama jer ne može imati toliko dobrih informacija. Veliki broj malih ulagača ne zna napamet koje dionice ima. Mnogi nalozi mu neće proći u cijelosti pa će mu to još povećati troškove. Po isteku određenog vremena na dijelu dionica će biti u minusu, negdje oko nule, a negdje u plusu. Sveukupno mali plus i velika zarada brokerima.Ako kupi 2 ili 3 dionice ima manje troškove , bolji uvid u svoj portfelj i mogućnost reagiranja na događaje na burzi. ” Ovo je jako točno. Još bi dodao da takvom malom ulagaču treba par godina dok napravi promet na temelju kojeg će mu broker smanjiti proviziju.

U PG ti nakon dvije godine automatski smanjuju proviziju.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

OK, slažemo se. Razlozi su čisto tehničke prirode.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

U PG ti nakon dvije godine automatski smanjuju proviziju.

I drugdje smanjuju proviziju, zapravo svuda gdje sam bio su mi smanjili proviziju.
U PG sam bio jednom i nikad više. Razlog – kasnili su mi s isplatom 1 dan. Da nisam pitao na dan kad je trebalo biti na tekućem što je s isplatom, tko zna kad bi platili.
Istina ispričali su se, kao previdjeli su. Osim toga nisu mi bili simpatični ni kad sam prvi put bio tamo pri zadavanju naloga.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Moji nalozi se kreću u rasponu od 7.000-30.000 kn i uvijek pazim da idem iznad minimalne provizije. I do sada mi se samo dva puta nalozi nisu u potpunosti realizirali (a jedan od ta dva puta sam ja bio kriv), inaće sam u PG-u i s obzirom da su nužno zlo, zadovoljan sam sa njima. ne kužim kako to mislite da se investitori koji kupuju manje pakete nalaze u lošijoj poziciji? ja bi rekao suprotno, oni mogu uvijek brzo van iz dionice i mala je vjerojatnost da im se nalozi neće realizirati.

ja imam veći problem sa marginom! volim stepenasto prodavati i kupovati, npr. ako kupujem jednu dionicu za max. 50.000 kn, volim to razlomiti na 5 naloga pa ići gore ili dolje sa cijenom…isto je kod prodaje…ali sada kako mi je sve to u marginu, za svaku mi transakciju uzmu još dodatnih 25 kn…a kad imaš preko 100 transakcija u mjesec dana, nakupi se to…
jel zna netko kako bi se taj trošak mogao ublažiti?

da… meni je pala na pamet ideja da prodam ipak sve u paketu pa neka drugi grickaju… kao recimo ovaj što je tako kupio 3000 PTKM

nema druge

nema mi druge nego se zae..ti


… jel zna netko kako bi se taj trošak mogao ublažiti?

zatvori lijepo margin, i imaš trošak 0 kuna. Poslije se pogledaj u ogledalo i reci samom sebi: ne treba mi sve ovo, jednostavno ne treba.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

…jel zna netko kako bi se taj trošak mogao ublažiti?

Otvori margin gdje ne naplačuju posebno taj trošak burze.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


beholder: ” … jel zna netko kako bi se taj trošak mogao ublažiti? ” zatvori lijepo margin, i imaš trošak 0 kuna. Poslije se pogledaj u ogledalo i reci samom sebi: ne treba mi sve ovo, jednostavno ne treba.

za sada sam zadovoljan što sam ušao u to…samo bi htio maksimizirati dobit [smiley2]

evo kada neće beholder pitati budem ja:
Mreich, koji su to margini (u kojoj banci) i imaju li on line sustav trgovine u tom slućaju?

nema mi druge nego se zae..ti

Centar banka, direktno preko njihovih brokera. Početna provizija, 0,7% a smanjuje se s ostvarenim prometom do 0,5%. Preko milijun prometa dobijete i mostić. Imaju on-line.


evo kada neće beholder pitati budem ja:
Mreich, koji su to margini (u kojoj banci) i imaju li on line sustav trgovine u tom slućaju?

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Centar banka, direktno preko njihovih brokera. Početna provizija, 0,7% a smanjuje se s ostvarenim prometom do 0,5%. Preko milijun prometa dobijete i mostić. Imaju on-line.

Imaju on-line ali ako radiš preko neke bokerske kuće, zar ne?

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

New Report

Close