Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




dame i gospodo, evo sad vam je prilika da malo razmislite o nekim stvarima i zapitate se koje su zapravo prave firme a koje veliki fejkovi i promašaji koje su prije koju godinu slovili za perjanice na lažnim obečanjima i šupljim pričama. Dobra firma je dobra firma, pa makar i sjekire na zemlju padale a kamoli neke tamo recesije. Warren buffet je naprosto zakon. Pa si malo pogledajte na kojim se multiplama trže firme poput LEDO, KODT i ATGR i gdje su trenutno postotno od ATH, a gdje je index od ATH. A onda si pogledajte gdje su vam drugoligaši koje su bili balončina u 2007… sad vam je vrijeme da shvatite što su zapravo bile balončine a što ne…

bez brige… ima još nekoliko vrlo dobrih kompanija, a koje se za razliku od ovih gore 3 prvoligaša trže na veoma manjim multiplama iako nema razloga za baš tako veliki fundamentalni gap. Bez brige, sve će doći na svoje i cijena tim kompanijama na burzi će narasti… [cool]

Buffet ti baš i nije dobar primjer za ove dionice. On je nedavno kupio Burlinghton Northern što je transportna kompanija, a ne recimo J&J ili P&G. Transport je vrlo ciklična industrija i cijena istog bi trebala značajno rasti kada (i ako) uslijedi ekonomski oporavak. S druge strane cijena sladoleda i cedevite se neće bitno promjeniti bez obzira na kretanje ekonomije.

Po meni je Ledo 3Q2009 dosta slab. Vrijeme u rujnu 2009-e je bilo izuzetno toplo što bi njima trebalo ići na ruku. Oni su imali manji prihod od prodaje nego u 2008. Ja sam očekivao da će ostvariti barem istu prodaju kao prošle godine.

[/quote]

Ledo je firma koja je dosegla svoj vrh.
Odsada je put samo prema dolje.
Nemu tu više ni G od growtha.
Finito.

[/quote]
kaže feđa i sve rasproda na virtualnoj burzi [lol]


Mare mar a dal imate ti i muž jedan il dva portfelja?

svatko ima svoj,kojeg skrivamo od onog drugog…imamo i polugodišnja izvješča ,mada mi se ćini da me u zadnje vrijeme mulja [lol]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

Potpuno bez vrijednosti, osim za one koji pokušavaju tim podatkom utjecati na nečiju odluku………eno vam tisuća primjera dionica u US koje su bile na 100-200 usd na ATH i poslije su pale na 2 centa i nikad se nisu oporavile.
Dakle taj podatak je samo svjedočanstvo tržišnih pretjerivanja………….ništa drugo [lol]

Zar ima netko tko misli da će Ingra ikad više na 65.000 kuna ili Ledo na 21.000??

[huh]

kolege volksbank i asdfgh123 imate stotku…
to je podatak koji je toliko bitan za analitičare i isto toliko nebitan u statistici…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.



Buffet ti baš i nije dobar primjer za ove dionice. On je nedavno kupio Burlinghton Northern što je transportna kompanija, a ne recimo J&J ili P&G. Transport je vrlo ciklična industrija i cijena istog bi trebala značajno rasti kada (i ako) uslijedi ekonomski oporavak. S druge strane cijena sladoleda i cedevite se neće bitno promjeniti bez obzira na kretanje ekonomije.

Buffet je rekao da ulaže u one biznise koje razumije. S obzirom na njegove godine, vjerojatno nije nikada jeo sladoled. S druge strane vlakovima se sigurno navozao u životu.

[/quote]

Rekao j: "This is all-in on Amarican economic recovery"

Mislim da je dobar pick jer će Burlinghton jako povećati marže u slučaju ekonomskog oporavka, a dobar je hedge na inflaciju jer u slučaju rasta cijene nafte postaje puno konkurentniji cestovnom transportu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




dame i gospodo, evo sad vam je prilika da malo razmislite o nekim stvarima i zapitate se koje su zapravo prave firme a koje veliki fejkovi i promašaji koje su prije koju godinu slovili za perjanice na lažnim obečanjima i šupljim pričama. Dobra firma je dobra firma, pa makar i sjekire na zemlju padale a kamoli neke tamo recesije. Warren buffet je naprosto zakon. Pa si malo pogledajte na kojim se multiplama trže firme poput LEDO, KODT i ATGR i gdje su trenutno postotno od ATH, a gdje je index od ATH. A onda si pogledajte gdje su vam drugoligaši koje su bili balončina u 2007… sad vam je vrijeme da shvatite što su zapravo bile balončine a što ne…

bez brige… ima još nekoliko vrlo dobrih kompanija, a koje se za razliku od ovih gore 3 prvoligaša trže na veoma manjim multiplama iako nema razloga za baš tako veliki fundamentalni gap. Bez brige, sve će doći na svoje i cijena tim kompanijama na burzi će narasti… [cool]

Buffet ti baš i nije dobar primjer za ove dionice. On je nedavno kupio Burlinghton Northern što je transportna kompanija, a ne recimo J&J ili P&G. Transport je vrlo ciklična industrija i cijena istog bi trebala značajno rasti kada (i ako) uslijedi ekonomski oporavak. S druge strane cijena sladoleda i cedevite se neće bitno promjeniti bez obzira na kretanje ekonomije.

Po meni je Ledo 3Q2009 dosta slab. Vrijeme u rujnu 2009-e je bilo izuzetno toplo što bi njima trebalo ići na ruku. Oni su imali manji prihod od prodaje nego u 2008. Ja sam očekivao da će ostvariti barem istu prodaju kao prošle godine.

[/quote]

Ledo je firma koja je dosegla svoj vrh.
Odsada je put samo prema dolje.
Nemu tu više ni G od growtha.
Finito.

[/quote]

Nemora značiti. LEDO može biti i play na smanjenje potrošnje. Ako se nastavi pad maloprodaje Todorić će biti u velikim problemima i može vrlo lako doći u situaciju da prodaje neku komponentu. LEDO je tu prime kandidat. Mada ja nikome ne bih preporučio da kupuje firmu isključivo radi mogućnosti preuzimanja.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Kupovina neke dionice radi preuzimanja po nepoznatoj cijeni……………zar nije takav slučaj nepovoljno završio za vlasnike dionica Dukata?

Jako nategnuto i veoma riskantno…………

[rolleyes]

Evo i mene.. oko muževa i žena …..svima sve najbolje…zarađujte zajedno ili posebno….svejedno mi je……ponekad kad ste na Forumu, pogotovo mlađarija kasno u noći…bilo bi vam bolje za ste u krevetima…i radite na korisnijim socijalno-statističkim demografskim parametrima….
To bi bio najbolji poticaj i za bolju motivaciju i kreativniji rad na burzi…

A sad oko best buya..naravno Janaf, Ptkm, i Podravka…nove porjanice našeg naroda …ničim
krive -ni dužne …što su trenutno u modi..!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Informanka.

– evo kako i sami možete vidjeti danas je izostala brutalna zarada.
– a jutros je to stvarno bilo obećavajuće.
– nema veze glavno da nije minus.
– doći će i te brutalne zarade.

– I love this game.
Pozdrav !





dame i gospodo, evo sad vam je prilika da malo razmislite o nekim stvarima i zapitate se koje su zapravo prave firme a koje veliki fejkovi i promašaji koje su prije koju godinu slovili za perjanice na lažnim obečanjima i šupljim pričama. Dobra firma je dobra firma, pa makar i sjekire na zemlju padale a kamoli neke tamo recesije. Warren buffet je naprosto zakon. Pa si malo pogledajte na kojim se multiplama trže firme poput LEDO, KODT i ATGR i gdje su trenutno postotno od ATH, a gdje je index od ATH. A onda si pogledajte gdje su vam drugoligaši koje su bili balončina u 2007… sad vam je vrijeme da shvatite što su zapravo bile balončine a što ne…

bez brige… ima još nekoliko vrlo dobrih kompanija, a koje se za razliku od ovih gore 3 prvoligaša trže na veoma manjim multiplama iako nema razloga za baš tako veliki fundamentalni gap. Bez brige, sve će doći na svoje i cijena tim kompanijama na burzi će narasti… [cool]

Buffet ti baš i nije dobar primjer za ove dionice. On je nedavno kupio Burlinghton Northern što je transportna kompanija, a ne recimo J&J ili P&G. Transport je vrlo ciklična industrija i cijena istog bi trebala značajno rasti kada (i ako) uslijedi ekonomski oporavak. S druge strane cijena sladoleda i cedevite se neće bitno promjeniti bez obzira na kretanje ekonomije.

Po meni je Ledo 3Q2009 dosta slab. Vrijeme u rujnu 2009-e je bilo izuzetno toplo što bi njima trebalo ići na ruku. Oni su imali manji prihod od prodaje nego u 2008. Ja sam očekivao da će ostvariti barem istu prodaju kao prošle godine.

[/quote]

Ledo je firma koja je dosegla svoj vrh.
Odsada je put samo prema dolje.
Nemu tu više ni G od growtha.
Finito.

[/quote]

Nemora značiti. LEDO može biti i play na smanjenje potrošnje. Ako se nastavi pad maloprodaje Todorić će biti u velikim problemima i može vrlo lako doći u situaciju da prodaje neku komponentu. LEDO je tu prime kandidat. Mada ja nikome ne bih preporučio da kupuje firmu isključivo radi mogućnosti preuzimanja.
[/quote]

Gledajte, kad je glavni selling point moguća prodaja firme onda je to najsigurniji znak da je s tom firmom gotovo. Kakva je to growth kompanija kojoj padaju prihodi?
Kakva je to growth kompanija kojoj rast prihoda nije barem 15% godišnje?
Ledo nema kapacitete niti stručne niti organizacijske da se širi.Kao takav može samo stagnirati ili padati.Kao takav je čisti sell a Todorić je dovoljno pametan da zna da se stvari prodaju dok još nešto vrijede.Tako da je moguće da Ledo ode na bubanj jer perspektive za njega nema osim kao dio neke veće firme kojoj će omogućiti širenje i povećanje prihoda.
Ledo je gotova priča

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


kolegice Ivana7, jel Vi to šišate na Janafu?
Hvala na odgovoru.

– ne ja !!!!!!!!
– ali znam tko ??????
– samo takve povlaštene informacije je zabranjeno pisati na forumu.

– ali zar vam nisam pisala, ne skidati s prodaje, postavite se nisko biti će toga.
– evo koliku cijenu ima samo ova u nizu fenomenalnih predviđanja.
– i kako mi sve to vraćate ?????
– baš ste zahvalni !!!!!!!
– lijepo po jedinicama vidim koliko ste zahvalni.

– a stvarno mi neće biti teško prestati pisati ta buduća predviđanja koja mi se ukazuju takoreći bez greške.

– I love this game.
Pozdrav !

Ledo je firma koja je dosegla svoj vrh.
Odsada je put samo prema dolje.
Nemu tu više ni G od growtha.
Finito.

dragi kolega Fedya, čitajući vas dođe mi vas nekako žao. kolega, meni je LEDO lijepo zaradio 200% u pol godine dok ste vi to cijelo vrijeme gledali sa strane. meni fajn… nek ide di oće.

A kolegama koji kažu da Buffet ne razumije sladolede i firme poput Leda… ukoliko nije bila šala moram reći.. nemate znanje. Pa men je g.Warren Buffet i ukazao na Ledo. da nije bilo njega, nebih nikada ni kupio LEDO.

Vezano za ATH, to nije nikakav parametar i meni ne znači ništa. Da sam se po tome vodio vjerojatmo bih ostao zakopan u moru junkova ZSE-a..

I'LL BE BACK

New Report

Close