Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja baš i nisam siguran da će taj plus u amera dugo trajat,a naše će još malo odalamit


Informanka.

– evo mene opet.
– malo sam bila u šetnji, malo do firme, isplatila sebi jednu dividendicu, pa do banke…

– nego što je ovo s burzom ???????
– nešto je splasnuo optimizam !!!!!!!!
– pa zar ne vidite švabe u lijepom plusu, ameri futuresi u lijepom plusu,
– stvarno ne kužim zašto ne dižete taj crobex ?????
– a danas sam zbilja planirala jednu brutalnu zaradu nakon malo kraće stanke.
– nekako kad se naučim na te brutalne zarade, pa kad ih nema nekako se čudno osijećam,
– pa pitam samu sebe nism li možda negdje pogriješila ??????

– I love this game.
Pozdrav !

jadnica [wink]

dame i gospodo, evo sad vam je prilika da malo razmislite o nekim stvarima i zapitate se koje su zapravo prave firme a koje veliki fejkovi i promašaji koje su prije koju godinu slovili za perjanice na lažnim obečanjima i šupljim pričama. Dobra firma je dobra firma, pa makar i sjekire na zemlju padale a kamoli neke tamo recesije. Warren buffet je naprosto zakon. Pa si malo pogledajte na kojim se multiplama trže firme poput LEDO, KODT i ATGR i gdje su trenutno postotno od ATH, a gdje je index od ATH. A onda si pogledajte gdje su vam drugoligaši koje su bili balončina u 2007… sad vam je vrijeme da shvatite što su zapravo bile balončine a što ne…

bez brige… ima još nekoliko vrlo dobrih kompanija, a koje se za razliku od ovih gore 3 prvoligaša trže na veoma manjim multiplama iako nema razloga za baš tako veliki fundamentalni gap. Bez brige, sve će doći na svoje i cijena tim kompanijama na burzi će narasti… [cool]

I'LL BE BACK

Prvi put u zadnje valjda 3-4 godine, čini se da riječ Decoupling ima smisla.


Prvi put u zadnje valjda 3-4 godine, čini se da riječ Decoupling ima smisla.

čini se da je tako… s druge strane, već je dugo primjetno odstupanje kretanja ZSE od kretanja svjetskih burzi…
Vaš link

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


LEDO, KODT i ATGR i gdje su trenutno postotno od ATH, a gdje je index od ATH. A onda si pogledajte gdje su vam drugoligaši koje su bili balončina u 2007… sad vam je vrijeme da shvatite što su zapravo bile balončine a što ne…

ATH od Leda je 21.499 kuna i sada je trenutno na 32% vrijednosti od ATH i u tom segmentu je lošiji od Crobexa.

Ledo je trenutno vrlo blizu svoje fer vrijednosti, čak i malo preskup s obzirom na nekonsolidirana izvješća koja se meni dostupna (ne računajući premije na brand i na tržišnu poziciju).

Prema FA i prema perspektivi biznisa ima puno boljih prilika uključujući i ADPL koji također hvalite.

A što se tiče Leda kao "preduzeća", Ledo je odlična firma, bez konkurencije u regiju u svom biznisu. Financijska izvješća su im stvarno odlična. Imaju poboljšanje svih parametara u zadnjih 5 godina od rasta prodaje, profitabilnosti, bilance, likvidnosti, smanjinanje zaliha (u postotku na volumene poslovanja)… Ne znam što bih još pozitivno napisao.


dame i gospodo, evo sad vam je prilika da malo razmislite o nekim stvarima i zapitate se koje su zapravo prave firme a koje veliki fejkovi i promašaji koje su prije koju godinu slovili za perjanice na lažnim obečanjima i šupljim pričama. Dobra firma je dobra firma, pa makar i sjekire na zemlju padale a kamoli neke tamo recesije. Warren buffet je naprosto zakon. Pa si malo pogledajte na kojim se multiplama trže firme poput LEDO, KODT i ATGR i gdje su trenutno postotno od ATH, a gdje je index od ATH. A onda si pogledajte gdje su vam drugoligaši koje su bili balončina u 2007… sad vam je vrijeme da shvatite što su zapravo bile balončine a što ne…

bez brige… ima još nekoliko vrlo dobrih kompanija, a koje se za razliku od ovih gore 3 prvoligaša trže na veoma manjim multiplama iako nema razloga za baš tako veliki fundamentalni gap. Bez brige, sve će doći na svoje i cijena tim kompanijama na burzi će narasti… [cool]

Buffet ti baš i nije dobar primjer za ove dionice. On je nedavno kupio Burlinghton Northern što je transportna kompanija, a ne recimo J&J ili P&G. Transport je vrlo ciklična industrija i cijena istog bi trebala značajno rasti kada (i ako) uslijedi ekonomski oporavak. S druge strane cijena sladoleda i cedevite se neće bitno promjeniti bez obzira na kretanje ekonomije.

Po meni je Ledo 3Q2009 dosta slab. Vrijeme u rujnu 2009-e je bilo izuzetno toplo što bi njima trebalo ići na ruku. Oni su imali manji prihod od prodaje nego u 2008. Ja sam očekivao da će ostvariti barem istu prodaju kao prošle godine.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Buffet ti baš i nije dobar primjer za ove dionice. On je nedavno kupio Burlinghton Northern što je transportna kompanija, a ne recimo J&J ili P&G. Transport je vrlo ciklična industrija i cijena istog bi trebala značajno rasti kada (i ako) uslijedi ekonomski oporavak. S druge strane cijena sladoleda i cedevite se neće bitno promjeniti bez obzira na kretanje ekonomije.

Buffet je rekao da ulaže u one biznise koje razumije. S obzirom na njegove godine, vjerojatno nije nikada jeo sladoled. S druge strane vlakovima se sigurno navozao u životu.

kolegice Ivana7, jel Vi to šišate na Janafu?
Hvala na odgovoru.

ATH je potpuno irelevantan podatak………….. [smiley]


ATH je potpuno irelevantan podatak………….. [smiley]

on ima svoju psihološku vrijednost i dobra je podloga za drukanje



dame i gospodo, evo sad vam je prilika da malo razmislite o nekim stvarima i zapitate se koje su zapravo prave firme a koje veliki fejkovi i promašaji koje su prije koju godinu slovili za perjanice na lažnim obečanjima i šupljim pričama. Dobra firma je dobra firma, pa makar i sjekire na zemlju padale a kamoli neke tamo recesije. Warren buffet je naprosto zakon. Pa si malo pogledajte na kojim se multiplama trže firme poput LEDO, KODT i ATGR i gdje su trenutno postotno od ATH, a gdje je index od ATH. A onda si pogledajte gdje su vam drugoligaši koje su bili balončina u 2007… sad vam je vrijeme da shvatite što su zapravo bile balončine a što ne…

bez brige… ima još nekoliko vrlo dobrih kompanija, a koje se za razliku od ovih gore 3 prvoligaša trže na veoma manjim multiplama iako nema razloga za baš tako veliki fundamentalni gap. Bez brige, sve će doći na svoje i cijena tim kompanijama na burzi će narasti… [cool]

Buffet ti baš i nije dobar primjer za ove dionice. On je nedavno kupio Burlinghton Northern što je transportna kompanija, a ne recimo J&J ili P&G. Transport je vrlo ciklična industrija i cijena istog bi trebala značajno rasti kada (i ako) uslijedi ekonomski oporavak. S druge strane cijena sladoleda i cedevite se neće bitno promjeniti bez obzira na kretanje ekonomije.

Po meni je Ledo 3Q2009 dosta slab. Vrijeme u rujnu 2009-e je bilo izuzetno toplo što bi njima trebalo ići na ruku. Oni su imali manji prihod od prodaje nego u 2008. Ja sam očekivao da će ostvariti barem istu prodaju kao prošle godine.

[/quote]

Ledo je firma koja je dosegla svoj vrh.
Odsada je put samo prema dolje.
Nemu tu više ni G od growtha.
Finito.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

New Report

Close