Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ovaj puta moram se složiti sa kolegicom Ivanom7.
Kolega ALien, da vas javno pitam, da li ste ikada na ovome forumu iznijeli iti jedno konstruktivno razmišljanje o nekoj dionici ili dali nekakvu analizu sektora, dionice, makroekonomije ili sl?

Ja mislim da niste, razuvjerite nas!

lp

ne može jer nema znanje.
[/quote]

Ja ću gospodinu ALienu jednoga dana, kada napišem knjigu, a to planiram, istu pokloniti među prvima!!
Pokloniti, ne prodati, veleštovani kolega ALien.

lp

[/quote]

Biljezim se sa stovanjem za vise komada ako moze. Ali nemojte ju jos izdati cca godinu dana jer jos nemam kamin.


– rastu mali žuti, EU, ameri, a mi u minusu.
– danas svega tri dionice milijunski promet.
– HT napravio pola prometa.

Imamo premalo kompanija koje su izložene globalnom tržišta, a naša ekonomija ne pokazuje znakove oporavka. Pad maloprodaje je bio ponovo veliki u rujnu. Ovi koji zarađuju vani bi po meni trebali uskoro povući gore. Nemamo ni rudarskih kompanija a te rastu jako u zadnje vrijeme.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Jel ja to očitavam nervozu u navlakačkim redovima?
Nije vrag da ste pomalo počeli shvaćati u kolikoj ste zabludi……………decoupling?

Nego pustimo to, recite što preporučujete za sutra kao bb [wink]

Može one koje će rasti dok sve drugo pada, ta mi se sviđa…………….jako [thumbsup]

Preporučujem pričekati PBZ na 550 kuna, to bi se čak dalo i uloviti, možda i vi kolega uspijete smanjiti ulaz.
Pod uvjetom da index ne okrene u plus, a bojim se da hoće.

lp
[/quote]

Znači po vama, sve će rasti, samo će PBZ padati………..onda je kocka bačena, idem hvatati PBZ, a prodavati ove ostale………….jedva čekam da vidim to čudo [smiley]


Ivana, koji ti je cilj kupiti pa prodati po jeftinijoj cijeni?

– pa nadam se kako tako nešto nitkome na ovom forumu nije cilj.
– možda nekom fondu ???????

– ali i takve stvari mi se znaju desiti.
– ako mislim kako će ta dionica sutra biti jeftinija, a za tjedan dana još jeftinija,
– tada se nema što čekati, prodaja, i sebi priznati zaheb.

– nekad kada vidim neku priliku što ne prodati neperspektivne dionice iz svog portfelja tvz. smeće.
– i ući u onu gdje vidim velike mogućnosti rasta, np. JNAF.

– tako sam danas ojačala svoju poziciju u svojoj banci zvanoj HT, nekako su mi se te obveznice učinile privlačnim, možda sam i pogriješila, vrijeme će pokazati.

– I love this game.
Pozdrav !




Ovaj puta moram se složiti sa kolegicom Ivanom7.
Kolega ALien, da vas javno pitam, da li ste ikada na ovome forumu iznijeli iti jedno konstruktivno razmišljanje o nekoj dionici ili dali nekakvu analizu sektora, dionice, makroekonomije ili sl?

Ja mislim da niste, razuvjerite nas!

lp

ne može jer nema znanje.
[/quote]

Ja ću gospodinu ALienu jednoga dana, kada napišem knjigu, a to planiram, istu pokloniti među prvima!!
Pokloniti, ne prodati, veleštovani kolega ALien.

lp

[/quote]

Biljezim se sa stovanjem za vise komada ako moze. Ali nemojte ju jos izdati cca godinu dana jer jos nemam kamin.
[/quote]

Opet provocirate veleštovani koelga, a ja sam mislio za ozbiljno.
I niste odgovorili da li ste napisali ikada ikakvu analizu bilo čega ovdje?

Vi vjerojatno niste ćuli za onu staru,

kaže se – poklonjenom konju ne gledaj u zube.

P.S. kako investirate u zadnje vrijeme za kamin ćete skupiti na sveto nigdarjevo. NHF.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Jedni i drugi………..jer ni jedni ni drugi ne znaju kud će burza! [lol]

kak ne znaju?
maske u USA su pale sa danasnjim danom.

Plavi… imam za tebe prijedlog, zapravo predlažem okladu između tebe i mene.

Kladim se, da si sposoban zaraditi jednaku šušku, a da ne napišeš jedne jedine ***obrisano*** riječi na ovome forumu u vremenskom periodu idućih osam tjedana ***obrisano***.

I frajeru?

Jel’ može?

Jet: Are You Gonna Be My Girl?



Ja ću gospodinu ALienu jednoga dana, kada napišem knjigu, a to planiram, istu pokloniti među prvima!!
Pokloniti, ne prodati, veleštovani kolega ALien.

lp

Biljezim se sa stovanjem za vise komada ako moze. Ali nemojte ju jos izdati cca godinu dana jer jos nemam kamin.
[/quote]

Opet provocirate veleštovani koelga, a ja sam mislio za ozbiljno.
I niste odgovorili da li ste napisali ikada ikakvu analizu bilo čega ovdje?

Vi vjerojatno niste ćuli za onu staru,

kaže se – poklonjenom konju ne gledaj u zube.
[/quote]

Ne provociram uopce. Zasto vi (napisah namjerno s malo "vi" jer vas ima nekolicina) sve kao provokacije shvacate? Naime, uz kamin je ljepse sjediti i citati kvalitetno stivo. A opet ak se stivo pokaze nekvalitetnim moze posluziti za potpalu


Plavi… imam za tebe prijedlog, zapravo predlažem okladu između tebe i mene.

Kladim se, da si sposoban zaraditi jednaku šušku, a da ne napišeš jedne jedine ***obrisano*** riječi na ovome forumu u vremenskom periodu idućih osam tjedana ***obrisano***

I frajeru?

Jel’ može?

TKo si ti meni da me usmjeravaš što ću raditi i kada.
Najrađe bi ti rekao da mi nešto napraviš, ali ne smijem.

Niti ne shvačam tu okladu, na što si mislio.

Kaže se, stara njemačka – Čovjek pati dok ne shvati zašto pati, a kad shvati zašto pati onda pati jer je shvatio da je cijeli život patio.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Da vas pitam kolege, vidim svi ste hvalili Janaf zadnjih dvadesetak dana a sad ga više nitko nema, pa kako to?
Da li to znači da više ne vjerujete u njegov progres ili ste se pokolebali oko smjera tržišta, ili ga akumulirate ili je pak nešto četvrto u pitanju?

Eto mali prilog best buy diskusiji.
Jedva čekam vaše odgovore, naročito Plavi, Ivana, Dizelaš, Flyer i slični

– sve što sam pisala za JNAF vrijedi i dalje.
– postoji jedan problem kada radite s velikim portfeljom i nakrcate se neke dionice np. JNAF.
– tada se to zbilja ne može isprodavati za jedan dan bez značajnog pada cijene.
– evo inf. radi i danas sam prodavala JNAF.
– ali to ne znaći kako ga sutra neću ponovno kupovati,
– sve ovisi o cijeni.

– i dalje imam dosta JNAF-a.
– ali s jednim dijelom se igram.
– ako se na nekoj dionici želite igrati tada morate imati dionica i za prodati, a i love za dokupiti kako bi igrica bila potpuna.
– tu vas s svojim nalozima zbunim 100% te tada zbilja nemate pojma u kom smijeru će dionica.
– a sve ovo što vam pišem je dozvoljeno po našem zakonu.

– I love this game.
Pozdrav !






Ovaj puta moram se složiti sa kolegicom Ivanom7.
Kolega ALien, da vas javno pitam, da li ste ikada na ovome forumu iznijeli iti jedno konstruktivno razmišljanje o nekoj dionici ili dali nekakvu analizu sektora, dionice, makroekonomije ili sl?

Ja mislim da niste, razuvjerite nas!

lp

ne može jer nema znanje.
[/quote]

Ja ću gospodinu ALienu jednoga dana, kada napišem knjigu, a to planiram, istu pokloniti među prvima!!
Pokloniti, ne prodati, veleštovani kolega ALien.

lp

[/quote]

Biljezim se sa stovanjem za vise komada ako moze. Ali nemojte ju jos izdati cca godinu dana jer jos nemam kamin.
[/quote]

Opet provocirate veleštovani koelga, a ja sam mislio za ozbiljno.
I niste odgovorili da li ste napisali ikada ikakvu analizu bilo čega ovdje?

Vi vjerojatno niste ćuli za onu staru,

kaže se – poklonjenom konju ne gledaj u zube.
[/quote]

Ne provociram uopce. Zasto vi (napisah namjerno s malo "vi" jer vas ima nekolicina) sve kao provokacije shvacate? Naime, uz kamin je ljepse sjediti i citati kvalitetno stivo. A opet ak se stivo pokaze nekvalitetnim moze posluziti za potpalu
[/quote]

He, he, he.
Bilježim se i ja na listi, sa superštovanjem superuvaženom, veleštovanom, superpametnom, najetičnijem, najpoštenijem na cijeeelooooome svijetu, kolegi Plavom, za knjigicu.
Moj je kamin lijep, lijepši, najlijepši.

Plavi, ajd nemoj pisati knjigu.
Molim te.
Nemoj.
Pliz.

Evo… ti nemoj napisati knjigu, a ja ću ti non stop pisati na forumu kak si pametan i to.

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

He, he, he.
Bilježim se i ja na listi, sa superštovanjem superuvaženom, veleštovanom, superpametnom, najetičnijem, najpoštenijem na cijeeelooooome svijetu, kolegi Plavom, za knjigicu.
Moj je kamin lijep, lijepši, najlijepši.

Plavi, ajd nemoj pisati knjigu.
Molim te.
Nemoj.
Pliz.

Evo… ti nemoj napisati knjigu, a ja ću ti non stop pisati na forumu kak si pametan i to.

Kolega, po Vašem pisanju ( ja sa veliko v iz poštovanja, a ne ko koelga Alien s malim ), rekao bih da vam nije išlo u zadnje vrijeme na burzi.
Zato ću ovaj puta napraviti iznimku!!

Poslat ću vam PM što sam kupovao zadnjih dana, dan dva ranijne nego napiše to na forumu, ako mi obećate da nećete to javno objaviti na forumu i da će to ostati naša mala tajna.

Jel može?

Kaže se – Daj, ali se ne hvali da si dao.

Što se knjige tiče, nadam se da ćete shvatiti da ne može tako, sad bi svi besplatno, ništa na ovome svijetu nije besplatno ( osim za kolegu Aliena )
[smiley]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close