Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo je ipak tema best buy, a nitko da napiše best buy kratkoročno.
Ja ne mogu više, previše idem nekima na živce, evo ako ne bude nitko pisao, budem ja kroz par dana opet napisao, uz naravno prigodnu poslovicu.

lp


mudro je malo stati s prognozama no poslovice su uvijek dobrodošle.

ako trebaš ohrabrenje ,evo ga…

http://www.youtube.com/watch?v=8G-QCgm2nHI [lol]

usput pozdravljam kolegu buhomlata.naravno da sutra očekujem novu uvredu , molim da bude malo inovativan jer su one stare već dosadile i oguglah na njih. [tongue]



Ovo je ipak tema best buy, a nitko da napiše best buy kratkoročno.
Ja ne mogu više, previše idem nekima na živce, evo ako ne bude nitko pisao, budem ja kroz par dana opet napisao, uz naravno prigodnu poslovicu.

lp

Kolega Plavi..

Vi ste prava blagodat i velika pozitiva ovog foruma, ikona sa brutalnim znanjem…
Samo nastavite sa pisanjem jer puno pomažete ostalim kolegama [thumbsup]
[/quote]

Nemojte tako kolega, umislit ću se, a to se rijetko kada dešava.
PA ipak, hvala vam lijepo.

Međutim da ne ostanem dužan, moram napisati slijedeće:

Bome dobro radi ova vaša tehnička analiza, izgleda da ću morati više ulagati u znanje kada je upitanju tehnička analiza????

Kaže se – Znati da znamo što znamo i da ne znamo što ne znamo pravo je znanje.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ovo je ipak tema best buy, a nitko da napiše best buy kratkoročno.
Ja ne mogu više, previše idem nekima na živce, evo ako ne bude nitko pisao, budem ja kroz par dana opet napisao, uz naravno prigodnu poslovicu.

lp


Bez ikakve nove ideje sam po tom pitanju. Vidim šta bi možda trebao prodati ali kupiti…
Kad čovjeka ufati takvo raspoloženje onda HT. Skoro pa bez greške.Samo šta će sad penzići sa onim dionicama što im Vlada daje? Možda se ujutro prosvjetlim.

who dares, wins






@filip
,
osim ničim potkrijepljene samohvale ništa drugo nisam iščitao iz vašeg posta. Rekli ste i sami da je sve u psihologiji pa sam malo kroz tu prizmu pročitao vaš post. A što se tiče samoukosti molio bi da nam objasnite gdje i kako bi se čovjek drugdje mogao naučiti trgovati dionicama osim da po cijeli dan provede buljeći u monitor. Možda kod profesora Tipurića i njemu sličnih koji su predavali plansku privredu u socijalizmu? Koliko pratim mogu primjetiti da su u Americi svi milijarderi završili po 3,4 fakulteta. Nije ovo medicina da se mora studirati. Ili znaš ili neznaš, a diplomu si drži doma na zidu.

jako se varate kolega. buljenjem u monitor ništa se ne postiže. da je to istina, svi bi buljili umjesto išli u šškolu i bilo bi na tisuće stručnjaka, a valjda se slažete da to baš i nije tako.
što se tiče buffeta i i još nekih samoukih – to vam nisu ljudi koji su svakodnevno buljili u cijene. oni su imali viziju, i u tome su bili sposobniji od većine ostalih. buffet je jedan i njega vidite jer je isplivao, a ne vidite tisuće i tisuće ostalih koji su se utopili.

nemojte se uspoređivati s njim, smiješno je.
utopit ćete se, ako već niste.
moja topla preporuka vam je – knjigu u ruke, i puno puno prakse… uz manje buljenja u monitor i forum.
[/quote]

Kolega u kojoj ste Vi to školi učili trgovati sa dionicama? Preporučite mi ju, molim vas! Ja po nekad o ovome razgovaram sa magistrom ekonomije i čovjek se nemože načuditi gdje sam to sve naučio. Samo mu odgovorim: forum PD !Dobro nešto sam i prije znao.
Pola studenata na zagrebačkom Ekonomskom fakultetu nikad nisu ni čuli za Bid i Ask.
Iskreno da vam kažem mislim si da ni Vi nemate elektronski pristup brokeru. Demantirajte me sa nečim od njega da vidimo da li ste u opće logirani.
Znate tek kad netko od kolega počne postati podatke za koje se vidi da su od brokera ja tek onda počnem pažljivije čitati što pišu.
Bez toga to su samo prazne riječi.

[/quote]

Veoma dobro ste to rezonirali verdi.
To vam kaže profesor koji uči te studente-mnogo stvari se može naučiti preko interneta,pa tako i na ovome forumu.
Vi imate iskustvo-studenti samo teoriju koja nije dovoljna.
Teoretski dio u kojemu ima previše stvari koje su nepotrebne,a premalo stvari koje su prijeko potrebne.

[smiley] [smiley] [thumbsup]
[/quote]

Ja stvarno nemam potrebu copy paste-ati transakcije da bih nesto dokazivao. Kazem vam da imam account kod 3 domaca brokera (icf, agram i abacus), negdje od 2002 pa do sve do pojave gledalice bio sam pretplacen na mostich. Koristim i bloombergov alat za TA. Pa ako hocete vjerujte… Stvarno mi je svejedno.
I opet vam kazem da samo buljenjem u transakcije necete nista postici. Trebate poznavati teoriju, pa tek nakon toga ima smisla pracenje transakcija. A za teoriju treba zagrijati stolicu.
To vam je kao auto skola, samo puno kompliciranije. Prvo teorija i pravila, pa tek onda praksa ima smisla. Ako ne znate znakove, jako je opasno voziti. Ako se ucite samo na temelju iskustva, vjerojatno cete dozivjeti par totalki prije nego naucite sto koji znak znaci. Ako uopce prezivite.


Ovo je ipak tema best buy, a nitko da napiše best buy kratkoročno.
Ja ne mogu više, previše idem nekima na živce, evo ako ne bude nitko pisao, budem ja kroz par dana opet napisao, uz naravno prigodnu poslovicu.

lp


Kolega slobodno napiši što je po tebi best buy. Zato bi ova tema i trebal služiti, a ne beskrajna prepucavanja, o temama koje nemaju veze s ovom temom. Ne pišem baš previše na forumu, većinom čitam, i moram ti čestitati ako si kupio ono što si pisao, svaka čast!

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Ja stvarno nemam potrebu copy paste-ati transakcije da bih nesto dokazivao. Kazem vam da imam account kod 3 domaca brokera (icf, agram i abacus), negdje od 2002 pa do sve do pojave gledalice bio sam pretplacen na mostich. Koristim i bloombergov alat za TA. Pa ako hocete vjerujte… Stvarno mi je svejedno.
I opet vam kazem da samo buljenjem u transakcije necete nista postici. Trebate poznavati teoriju, pa tek nakon toga ima smisla pracenje transakcija. A za teoriju treba zagrijati stolicu.
To vam je kao auto skola, samo puno kompliciranije. Prvo teorija i pravila, pa tek onda praksa ima smisla. Ako ne znate znakove, jako je opasno voziti. Ako se ucite samo na temelju iskustva, vjerojatno cete dozivjeti par totalki prije nego naucite sto koji znak znaci. Ako uopce prezivite.

Kao i inače u životu dobro je biti i book smart i street smart.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Tocno tako


usput pozdravljam kolegu buhomlata.naravno da sutra očekujem novu uvredu , molim da bude malo inovativan jer su one stare već dosadile i oguglah na njih. [tongue]

Karla, za buhomlata mozes odrzati jedino karmine posto je preminuo blago u Gospodinu (citaj: baniralo ga) [lol]

Svi sudionici u prometu trebaju znati znakove. Odnosi se i na pješake. Ali oni prebrzo prohodaju…
Kaj je još gore počneš voziti bicikl i opet ne poznaš znakove. I tako dok kupiš auto imaš dvadesetak godina iskustva u prometu.

who dares, wins


Ovo je ipak tema best buy, a nitko da napiše best buy kratkoročno.
Ja ne mogu više, previše idem nekima na živce, evo ako ne bude nitko pisao, budem ja kroz par dana opet napisao, uz naravno prigodnu poslovicu.

lp

Evo, ja mislim da je VLHO-R-A, pa bi sad molio nekog da komentira!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


samo, još jedna bitna stvar vezana uz fondove generalno – nije na ovom plitkom tržišti lako upravljati fondom. nije to isto kao kad neki od forumaša imaju ukupno 100k kn raspoređeno u par dionica, pa jedna ili dvije malo povuku, pa odmah misle da su popili svu pamet ovog svijeta. vuku paralele sa buffetom i sl. 🙂 nemojte takve prinose uspoređivati s prinosim fondova…

– zašto mislite da nije lako upravljati fondom ????????
– radim slićan posao pa znam o ćemu pišem.
– fondovi, prvenstveno mirovinski bi trebali biti stabilizatori tržišta, a oni su sve drugo osim toga.
– svojim radom su doslovno uništili fondovsku industriju koja će trebti sigurno 10 god. kako bi se oporavila.
– po meni to su radili namjerno, ipak je većina tih mirovinaca i fondova u rukama stranih banaka, tako da je bio i cilj uništiti to tržište kako bi se novac vratio u banke.

– cilj fonda je kupovati jeftino i prodavati skupo.
– a sada se ja pitam što im je HT s dividendnim prinosom 15% bio skup ???????? a koliko je samo tada bilo super dionica s dividendnim prinosm preko 10% !!!!!!!!!!!
– znaći bilo je fenomenalnih prilika za investiranje.
– evo i ja radim po istim principima kao jedan namanji fondić.
– kupovala sam intenzivno JNAF ispod 2.000kn, pa pomalo do 2.500, i poneku dionicu do 3.500kn.
– puno sam toga imala i nisam mogla napraviti pravi iskrcaj bez velikog rušenja cijene.
– ali uvijek mogu kontrolirati 2-3 dionice.
– tako vam uvijek mogu napisati i ciljanu cijenu i to s cca 99% točnosti.

– I love this game.
Pozdrav !

@Ivana 7

– zašto mislite da nije lako upravljati fondom ????????
– radim slićan posao pa znam o ćemu pišem.
– fondovi, prvenstveno mirovinski bi trebali biti stabilizatori tržišta, a oni su sve drugo osim toga.
– svojim radom su doslovno uništili fondovsku industriju koja će trebti sigurno 10 god. kako bi se oporavila.
– po meni to su radili namjerno, ipak je većina tih mirovinaca i fondova u rukama stranih banaka, tako da je bio i cilj uništiti to tržište kako bi se novac vratio u banke.

Evo zbog ovog djela posta zaslužena 100-tka

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close