Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako se neki odmah uzrujaju na kritiku…

Ima čovjek pravo.Rijetki su iskreni postovi na ovom forumu,80% je drukanje kako bi se ovčice ošišale.
A oni koji i pišu iskreno o mogučnostima nekih dionica imali su barem jedan trenutak kada su drukali [cool] [cool]



dakle, nikad nisam rekao da naše fondove vode stručnjaci.
….
a inače, kad ste već načeli temu fondova, to što rade mirovinci je malo složenija i kompleksnija tema

samo, još jedna bitna stvar vezana uz fondove generalno – nije na ovom plitkom tržišti lako upravljati fondom.

"stručnjaci" su izveli upad u financijski krvotok burze, povukli sredstva iz fondova i preselili ih u svoj portfelj.
"stručnjaci" nisu stvorili nikakv fond za poravnanje i tako amortizirali slom.
"stručnjaci" su sveli vrijednost na 1/10.
"stručnjaci" trguju sa državom koja svoju rastrošnost financira većim porezom i haračem.
Na vidjelo je izašlo desetine zataškavanih afera… i nakon svega žaliti se na malu likvidnost vrhunski je cinizam.
Na forumu se pojavljuju panegirici i PR-ovi koji misle da mogu stvoriti pigmalionov efekt, a rezultat ovakvog ponašanja je sve veća pauperizacija.
Ovo je vrijeme Grizlija a na razne zabranjene igre tipa (boiler room operation, pump and dump, trash and cash, wash sales, painting the tape i sl.) nitko niti istražuje i nikog nije briga.
Ovaj će Grizly-bear market obilježiti velika nezaposlenost i pored ogromnih ulaganja u stabilizaciju, ovo će biti pravi dugoročni problem….
[/quote]

potpisujem. od riječi do riječi.

nadam se da neću i ovime uzrujati samouke kolege.



dakle, nikad nisam rekao da naše fondove vode stručnjaci.
….
a inače, kad ste već načeli temu fondova, to što rade mirovinci je malo složenija i kompleksnija tema

samo, još jedna bitna stvar vezana uz fondove generalno – nije na ovom plitkom tržišti lako upravljati fondom.

"stručnjaci" su izveli upad u financijski krvotok burze, povukli sredstva iz fondova i preselili ih u svoj portfelj.
"stručnjaci" nisu stvorili nikakv fond za poravnanje i tako amortizirali slom.
"stručnjaci" su sveli vrijednost na 1/10.
"stručnjaci" trguju sa državom koja svoju rastrošnost financira većim porezom i haračem.
Na vidjelo je izašlo desetine zataškavanih afera… i nakon svega žaliti se na malu likvidnost vrhunski je cinizam.
Na forumu se pojavljuju panegirici i PR-ovi koji misle da mogu stvoriti pigmalionov efekt, a rezultat ovakvog ponašanja je sve veća pauperizacija.
Ovo je vrijeme Grizlija a na razne zabranjene igre tipa (boiler room operation, pump and dump, trash and cash, wash sales, painting the tape i sl.) nitko niti istražuje i nikog nije briga.
Ovaj će Grizly-bear market obilježiti velika nezaposlenost i pored ogromnih ulaganja u stabilizaciju, ovo će biti pravi dugoročni problem….
[/quote]

Bravo na postu.Za razliku od nekih koji moraju sami za sebe napomenuti da imaju znanje, vi to ne morate [thumbsup]





@filip
,
osim ničim potkrijepljene samohvale ništa drugo nisam iščitao iz vašeg posta. Rekli ste i sami da je sve u psihologiji pa sam malo kroz tu prizmu pročitao vaš post. A što se tiče samoukosti molio bi da nam objasnite gdje i kako bi se čovjek drugdje mogao naučiti trgovati dionicama osim da po cijeli dan provede buljeći u monitor. Možda kod profesora Tipurića i njemu sličnih koji su predavali plansku privredu u socijalizmu? Koliko pratim mogu primjetiti da su u Americi svi milijarderi završili po 3,4 fakulteta. Nije ovo medicina da se mora studirati. Ili znaš ili neznaš, a diplomu si drži doma na zidu.

jako se varate kolega. buljenjem u monitor ništa se ne postiže. da je to istina, svi bi buljili umjesto išli u šškolu i bilo bi na tisuće stručnjaka, a valjda se slažete da to baš i nije tako.
što se tiče buffeta i i još nekih samoukih – to vam nisu ljudi koji su svakodnevno buljili u cijene. oni su imali viziju, i u tome su bili sposobniji od većine ostalih. buffet je jedan i njega vidite jer je isplivao, a ne vidite tisuće i tisuće ostalih koji su se utopili.

nemojte se uspoređivati s njim, smiješno je.
utopit ćete se, ako već niste.
moja topla preporuka vam je – knjigu u ruke, i puno puno prakse… uz manje buljenja u monitor i forum.
[/quote]

Kolega u kojoj ste Vi to školi učili trgovati sa dionicama? Preporučite mi ju, molim vas! Ja po nekad o ovome razgovaram sa magistrom ekonomije i čovjek se nemože načuditi gdje sam to sve naučio. Samo mu odgovorim: forum PD !Dobro nešto sam i prije znao.
Pola studenata na zagrebačkom Ekonomskom fakultetu nikad nisu ni čuli za Bid i Ask.
Iskreno da vam kažem mislim si da ni Vi nemate elektronski pristup brokeru. Demantirajte me sa nečim od njega da vidimo da li ste u opće logirani.
Znate tek kad netko od kolega počne postati podatke za koje se vidi da su od brokera ja tek onda počnem pažljivije čitati što pišu.
Bez toga to su samo prazne riječi.

[/quote]

Veoma dobro ste to rezonirali verdi.
To vam kaže profesor koji uči te studente-mnogo stvari se može naučiti preko interneta,pa tako i na ovome forumu.
Vi imate iskustvo-studenti samo teoriju koja nije dovoljna.
Teoretski dio u kojemu ima previše stvari koje su nepotrebne,a premalo stvari koje su prijeko potrebne.

[smiley] [smiley] [thumbsup]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


kolega verdi, u cemu je problem ako netko ima drugacije misljenje od vas? ne smije ga izreci bez da ga vi omalovazavate?

Nije nikakakav problem ako je mišljenje drugačije već ako je totalno pogrešno kao kod dotičnog kolege.
Ovaj forum i gledanje u transakcije vrijedi puno. Moja je preporuka svakom početniku. Nabaviš npr. 5000 kn te se okušaš. Ako kojim slučajem izgubiš platio si neprocjenjivu školu. Drugi puta si pametniji. Dok to onako samo teoretski je mlaka vodica. Probaj se ljubiti bez ženske…

who dares, wins

Forum je prostor na kome svatko može pisati o dionicama. To je također mjesto gdje svatko može napisati i kontrargumente i pobiti napisano. Ako se ne slažete sa napisanim napišite svoje argumente protiv. Ako netko napiše da je neka dionica dobra kupnja, vi uvijek možeta napisati zašto nije.

Argumentirano pisanje za i protiv nekog mišljenja je nešto od čega svi imamo korist. Neargumentirano pisanje protiv forumaša je zamaranje koje stvarno nikome ne treba.

Ovo bi trebalo biti mjesto gdje se sukobljavamo kroz različite stavove i mišljenja, ne mjesto gdje se sukobljavamo sa ljudima jer imaju različito mišljenje, ili obrazovanje, od našeg.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Potpisujem kolega Twixer, ali zadnju godinu kao da je došlo do negativne selekcije i mogih kvalitetnih sudionika više nema na ovim stranicama…. [cry]

Što se tiče rasprave faks-forum, reću ću samo nešto.

Faks te uči služiti se knjigama, štrebanje, te nešto teorije, ovisi kako učiš i da li te to uopće zanima.
Forum ti omogućuje brbljane u beskonačnost o temi kojoj želiš, a pravo iskustvo ti daje pravo investiranje, za prave novce. TO je iskustvo, a brbljanje na forumu je ništa drugo do brbljanje. [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Što se tiče rasprave faks-forum, reću ću samo nešto.

Faks te uči služiti se knjigama, štrebanje, te nešto teorije, ovisi kako učiš i da li te to uopće zanima.
Forum ti omogućuje brbljane u beskonačnost o temi kojoj želiš, a pravo iskustvo ti daje pravo investiranje, za prave novce. TO je iskustvo, a brbljanje na forumu je ništa drugo do brbljanje. [bye]


da li treba imati i iskustva u brbljanju kako bi se moglo uspjesno brbljati na forumu…….makar su mi se na privat javljali pojedini forumasi koji drze tezu da znati brbljati ne znaci nuzno biti uspjesan u brbljanju na forumu
pofuk

Ovo je ipak tema best buy, a nitko da napiše best buy kratkoročno.
Ja ne mogu više, previše idem nekima na živce, evo ako ne bude nitko pisao, budem ja kroz par dana opet napisao, uz naravno prigodnu poslovicu.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Samo ti piši, meni nitko ne smeta. [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ovo je ipak tema best buy, a nitko da napiše best buy kratkoročno.
Ja ne mogu više, previše idem nekima na živce, evo ako ne bude nitko pisao, budem ja kroz par dana opet napisao, uz naravno prigodnu poslovicu.

lp

Kolega Plavi..

Vi ste prava blagodat i velika pozitiva ovog foruma, ikona sa brutalnim znanjem…
Samo nastavite sa pisanjem jer puno pomažete ostalim kolegama [thumbsup]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

New Report

Close