Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A jedna bosanska? Čije su ovce njegova je i livada.

who dares, wins

Veleštovana kolegice ivana7,

lijepo ste sve ovo napisali, a za one koji ne mogu spavati bez moje poslovice za laku noć evo jedne,

kaže se – Dok je ovaca, bit će i džempera.

lp i ln


odoh ja spavat dok izbrojim te tvoje ovce iz poslovice a evo i tebi nekaj za ljepši san ….mislim da ti potpno odgovara [huh]


Poanta je da nije svakome bilo jasno što će se desiti ali su se uredno neki hvalili znanjem… [lol]

Kad sam napomenuo da treba biti na oprezu sa nedavnim rastom Crobexa onda su se isto pojedinci sprdali. A neke stvari stvarno nije teško predvidjeti.

6 mjeseci bočno drukaš na dolje. od kad si sve rasprodo na 1350. nemaš znanje.

I'LL BE BACK

Evo vam još jedne analize i investicije gdje zbilja ne možete pogubiti svoje novčiće,
– ali je stvarno i dosta glupa za investiranje.

CRLL-r-a

– što je to????????
– kada kupujete raznorazne brodare onda morate znati kako netko i osigurava te brodare.
– e pa to osiguranje se zove CRLL.
– a vlasnik tog osiguranja je Croatia Osiguranje, vlasnik 94.64% CRLL.
– znaći kupnjom CRLL u stvari kupujete i to CO.

– dividende.
– CRLL, 7.88%, 9,09%, 7.58%, svake godine dijele izdašne dividende.
– CROS-p-a, 1.87% , mala dividenda ali je ipak i dijele.
– CROS-r-a, nemam pojma zašto ali ta ne nosi dividendu.

– jedino mi nije jasno zašto je BVPS CRLL 1.863, a CROS 5.962 .
– CRLL p/e 11, p/b 1.77
– CROS p/e 21.57 p/b 1.01

– ma te brojke i nisu toliko važne koliko podatak kako je CROS u ovoj godini narasla i preko 100%.
– ali CRLL uopće nije rasla, ravna crta.

– zašto je tome tako ??????
– pa tu prodaje takoreći i nema.
– dosta je visoko 4.400kn – 5.848 se prodaje svega 19 dionica.
– realna vidljiva kupnja cca 50 dionica na cca 3.200kn .
– u prošlom mjesecu samo jedna transakcija s 4 dionice.
– u ovom mjesecu, danas prva transakcija i cijena +3.11% .
– tu je situacija dosta slićna kao kod JNAF-a, jako malo slobodnih dionica van TOP10,
– svega 2.981 dionica ili 2.07%.
– upravo taj mali broj slobodnih dionica i trgovanje u 13.00 ubija tu dionicu.
– a vlasnici ju niti ne žele prodavati jer znaju kako imaju dionicu koja im više nosi nego novci na oročenoj štednji.
– dividenda je različita, ovisi o isplaćenim štetama u tekućoj godini, jednom je bila i 400kn a to bi bilo prinos preko 12%, ali i ova je sasvim o.k. 7.88%.
– ova dionica nema likvidnosti, ali po ostalim parametrima je puno bolja nego HT, jer tu osim velike dividende realno možemo očekivati i rast dionice.
– sve ovo i ne mora biti točno, zašto bi dionica rasla.
– ali po nekoj mojoj procijeni nema ni neke šanse za pad dionice.
– samo zbog te velike razlike između kupnje i prodaje tu niti nema trgovine.
– a kada se i pojavi nešto sitno dionica na niskim cijenama za većinu je to nemoguća misija.
– jer tih par jeftinih dionica koje se mjesećno može kupiti skupi najbrži prst u 13.00 .
– a ova trenutna cijena je ipak na samom dnu, ipak je tu ATH bio 10.000kn,
– a većina trgovine je prošla na cca 6.000kn .

– a kako posluju ??????
– u ovoj godini dobit 35,9M ili dobit po dionici za 9mj. 248kn.
– premije veće za 5.9%.
– 5% niža dobit zbog većih šteta.
– sve u svemu i u krizi jedno zbilja solidno poslovanje.

– ovo nikako nije i nagovor na kupnju jedne od najnelikvidnijih dionica CRLL.
– jer tek kad ju kupite nećete imati pojma što dalje.

– I love this game.
Pozdrav !


6 mjeseci bočno drukaš na dolje. od kad si sve rasprodo na 1350. nemaš znanje.

Što sam rekao to se i ostvarilo. Moglo se kupiti ATPL dovoljno ispod 1000 dok su neki koji su kupovali po 1150 zbrajali 20ak % minusa. [bye]
A Crobex je pao 10ak % i imao prilično crvenih dana, dakle oprez je bio na mjestu.

Kolega posegnite malo dublje u tu vreću knjiga, niste baš dobro proučili materiju.
I usput pogledajte malo kako se kreće Crobis.

orphelin, 06.11.2009. u 09:27
Što sam rekao to se i ostvarilo. Moglo se kupiti ATPL dovoljno ispod 1000 dok su neki koji su kupovali po 1150 zbrajali 20ak % minusa.
orphelin, 06.11.2009. u 09:27

bilo pa prošlo,vrijeme je da se krene,best sell uskoro defanzivne dionice-posebno prehrambene koje su toliko razvikavane donedavno.best buy-brodari-atpl bi bila najbolji pick-jedina mana previše dioničara…

fundamentalist



Burza u minusu a meni PODR u plusu. Sto bi jedan kolega rekao fant fant fantasticno [thumbsup]

Utrpali jučer u usta sirotom Tedesciu da bi ju kao preuzeo [lol] [lol] [lol] da mi je znat što će sljedeće smislit
[/quote]
[lol] [lol] [lol] Nevjerojatno gdje je otišlo naše novinarstvo, koliko košta izmišljena vijest, boca vina ili 20 dkg kave?
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/tedeschi-reterira-atlantic-nema-u-planu-preuzimanje-podravke,60425.html
Ako je pitan, vjerojatno je to bilo ovako:
Da u Podravci nema politike i da je sve čisto i da imate dovoljno financijskih sredstava i da politika nema ništa protiv toga da li biste možda preuzeli Podravku?
[lol]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



6 mjeseci bočno drukaš na dolje. od kad si sve rasprodo na 1350. nemaš znanje.

Što sam rekao to se i ostvarilo. Moglo se kupiti ATPL dovoljno ispod 1000 dok su neki koji su kupovali po 1150 zbrajali 20ak % minusa. [bye]
A Crobex je pao 10ak % i imao prilično crvenih dana, dakle oprez je bio na mjestu.

Kolega posegnite malo dublje u tu vreću knjiga, niste baš dobro proučili materiju.
I usput pogledajte malo kako se kreće Crobis.
[/quote]

ATPL košta 1050 kuna. kad si ti to govorio bila je par kuna skuplja. ono što si ti pričao je da ATPL ide u sunovrat. Ali razumijem te. Tebi je i 10% sunovrat kad si sve rasprodo po 1350 (dokumentirano na topicu) i sad ti je svaki ulaz frka da se ne opečeš jer si propustio nabacati mesa. Meni je potpuno svejedno da li je ATPL 1100 kuna, 1000 kuna ili 900 kuna. A šaranje u tom kanalu nije nikakav sunovrat nego flat line na koji bih se ja okladio za ATPL na neki srednji rok što sam i odavno najavio i prije te prijepiske sa tobom. Ono što mene zanima su rastovi na kojima se uzima ozbiljna lova. kao primjerice na LEDU sa 4500 (kad si pričao da je skup i da ne valja i da se neću sa njim usrećiti a da ćeš se ti sa KODT-om usrečiti koji je tada koštao 2K) do 7500. Sve si fulo i ne prestaješ sa tim dosadnim drukanjem na dolje već godinu dana. nemaš znanje.

ps.

što ti je to crobis? ja kupujem fundamentalno podcijenjene dionice bez rizika bilance i sa sigurnom projekcijom sektora i brutalno zarađujem. Ne zanimaju me bivše perjanice nekog tamo bull marketa prije nekoliko godina i ostale likvidne druge lige [bye]

I'LL BE BACK


što ti je to crobis? ja kupujem fundamentalno podcijenjene dionice bez rizika bilance i sa sigurnom projekcijom sektora i brutalno zarađujem. Ne zanimaju me bivše perjanice nekog tamo bull marketa prije nekoliko godina i ostale likvidne druge lige [bye]

Tebi nikad dosta pisanja bedastoća…
Kada sam spominjao ATPL onda je bila preko 1100-1120. BDI je tada bio daleko niži. Sad je BDI brutalno narastao a ATPL je bila pala do 960. S obzirom na vrlo uzak i kontroliran cjenovni kanal u kakvom se mjesecima kretala, taj pad je jednaka provalija kao kod nekih drugih dionica par desetaka %.

Nisam nikada pozivao na pad nego na oprez. A ti slobodno budi 100% u dionicama i uživaj. Drukaš na kupnju od Crobexa 3500, kamo sreće da svi imaju štampariju novca poput tebe pa da mogu samo kupovati bez da išta prodaju.

A ako ne znaš što je crobis i kakve veze imaju obveznice sa dionicama onda se baš i ne možeš pohvaliti znanjem.



što ti je to crobis? ja kupujem fundamentalno podcijenjene dionice bez rizika bilance i sa sigurnom projekcijom sektora i brutalno zarađujem. Ne zanimaju me bivše perjanice nekog tamo bull marketa prije nekoliko godina i ostale likvidne druge lige [bye]

Tebi nikad dosta pisanja bedastoća…
Kada sam spominjao ATPL onda je bila preko 1100-1120. BDI je tada bio daleko niži. Sad je BDI brutalno narastao a ATPL je bila pala do 960. S obzirom na vrlo uzak i kontroliran cjenovni kanal u kakvom se mjesecima kretala, taj pad je jednaka provalija kao kod nekih drugih dionica par desetaka %.

Nisam nikada pozivao na pad nego na oprez. A ti slobodno budi 100% u dionicama i uživaj. Drukaš na kupnju od Crobexa 3500, kamo sreće da svi imaju štampariju novca poput tebe pa da mogu samo kupovati bez da išta prodaju.

A ako ne znaš što je crobis i kakve veze imaju obveznice sa dionicama onda se baš i ne možeš pohvaliti znanjem.
[/quote]

ne zanimaju me obveznice u vrijeme fundamentalno podcijenjenih dionica i kuonjom kojih brutalnu maržu sigurnosti uživam. znam da tebe zanimaju obveznice. ti si rasprodo sve po 1350 (sve dokumentirano ovdje)..vjerojatno su ti svo ovo vrijeme zanimljive obveznice. meni je svejedno da li je ATPL na 900 ili 1100 meni je sve to potpuno ista cijena. Kad mi je LEDO za kojeg si pričao da se neću usrečiti odradio sa 2500 na 7500. drž se ti obveznica a drž se podalje od podcijenjenih dionica [bye]

I'LL BE BACK

Još jedan fant-fant-fantastičan dan.

BLSC +9,73%
PODR +1,77%

+5,75%

Pravovremenom kupnjom perspektivnih dionica još jednom je dokazana
BRUTALNA SNAGA PERSPEKTIVNOG PORTFELJA

Preporuka dana:
RIješiti se svih neperspektivnih dionica i ulagati samo u one perspektivne.
Formulu za razlikovanje perspektivnih dionica od onih neperspektivnih sam već podastrijeo na ovom forumu.

Fant-fant-fantastično!

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Izbjegavam dionice sa prevelikim P/B. Čisto radi vlastite sigurnosti.
Ali da će to bitnije utjecati na cijenu dionice, to bome neće.

Pri čemu nije svejedno o kojoj se branši radi i koliko je kapitala nužno za obavljanje djelatnosti. Društva koja imaju naglasak na intelektualnim uslugama imaju tendenciju prema višem P/B nego npr. proizvođač u industriji koji mora nabaviti zemljište, strojeve itd. čime mu je ono "B" iz formule vjerojatno puno veća brojka.

New Report

Close