Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



sve ok, ja sam digao janaf propustio tisak i ingru,ali u zadnje vrijeme je druga pjesma-samo određene dionice rastu u intervalima koje očito neki pogađaju bolje od drugih

Uvijek će tako biti. Čovjek koji je pobijedio na virtualnoj burzi u FR i osvojio 50 000€ u prvih 4,5 mjeseci imao je virtalnu zaradu sa stvarnim parametrima oko 250%.
Znači taj može šta god si poželi. Sve je to samo matematika iz koje sam u poznijem školovanju vukao kilavu 2.
[/quote]

Nije to ništa. Ivana napravi 250% u mjesec dana i to bez kladionice i casina.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Evo mene k vama sa jednog drugog inveticijskog foruma.Dionicam se bavim sporadično već skoro sedam godina.Prosječnih sam zarada na našoj burzi. Toliko o meni.Vidim bacaju se rukavice izazova, pa rekoh idem k vama da nešto naučim.Samo glup čovjek može misliti da sve zna, uči se dok si živ a umreš lud. Tako kaže poslovica.
Sad bih nešto pitao ostale. Može li neki best buy jer vidimo da neke dionice rastu dok neke padaju?
Jer očigledno da se stvari pomalo mijenjaju pa da nešto i mi iskusniji naučimo od ovih najboljih.
To je smisao foruma zar ne?
Ili nije…….

Since 1923


Evo mene k vama sa jednog drugog inveticijskog foruma.Dionicam se bavim sporadično već skoro sedam godina.Prosječnih sam zarada na našoj burzi. Toliko o meni.Vidim bacaju se rukavice izazova, pa rekoh idem k vama da nešto naučim.Samo glup čovjek može misliti da sve zna, uči se dok si živ a umreš lud. Tako kaže poslovica.
Sad bih nešto pitao ostale. Može li neki best buy jer vidimo da neke dionice rastu dok neke padaju?
Jer očigledno da se stvari pomalo mijenjaju pa da nešto i mi iskusniji naučimo od ovih najboljih.
To je smisao foruma zar ne?
Ili nije…….

Dugoročno: Ova zemlja neće još dugo moći krpati proračunske manjke zaduživanjem. Morat ćemo smanjii deficit robne razmjene i okrenuti se proizvodnji. Dakle u budućnosti bi Hrvatska trebala biti bolje mjesto za one koji proizvode, gore stvarno nemože biti. To bi trebalo i učinititi dionice proizvođača vrijednijim.

Kratkoročno: Novac je vani jako jeftin i moguće je da strane firme pokušaju preuzeti nešto u Hrvatskoj. Nije nemoguće da i država počne prodavati svoje udijele u firmama, a i Todorić bi mogao prodati neku komponentu da dođe do novca. Moguće da i HT nastavi rast jer su porasle cijene državnih obveznica pa sada njegov dividendin yield izgleda još primamljivije velikim institucionalnim ulagačima.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Uvijek može biti gore…………..taman kad pomisliš da si pao na dno kad netko kuca odozdola.
Nego stvarni rezultati mi se čine u velikoj suprotnosti sa forcastima o silnom growthu………..kako to?
Nije valjda da znalci nisu na vrijeme dobili precizne info pa su tapkali u mraku?…….
Trebalo bi malo paziti što se piše………….jer dođe izvješće i čaroliji je kraj.

I zapamtite ništa na burzi ne vrijedi tri booka…………oni koji vam pokušavaju prodati tu priču se očigledno žele riješiti iste a ne vama pomoći da zaradite.
A priče o tome da se moglo zaraditi na Ledu su istina. Sad se više ne može…………….barem ne bez izračuna rizika……….i specifičnih ST dijagrama kojim se mjeri fluktuacija [smiley]


I zapamtite ništa na burzi ne vrijedi tri booka…………oni koji vam pokušavaju prodati tu priču se očigledno žele riješiti iste a ne vama pomoći da zaradite.

Nije pitanje koliko nešto vrijedi po ajmo reći matematičkom izračunu nego koliko će netko kroz određeno vrijeme biti spreman platiti, jedino je to stvarno mjerilo vrijednosti u današnjem svijetu.

Što se bookova tiče, znam da nismo isto tržište ali recimo Apple je preko 6 bookova, Google 5, Microsoft 6, Amazon 14, Baidu (kineski google) 21… itd…
Oni koju su prodavali na 3 booka misleći da ništa ne vrijedi toliko sada lupaju glavom o zid [wink]
A s druge strane neki su kupovali Sprint Nextel na 2-3 booka a sada je ispod 0,5.


Uvijek može biti gore…………..taman kad pomisliš da si pao na dno kad netko kuca odozdola.
Nego stvarni rezultati mi se čine u velikoj suprotnosti sa forcastima o silnom growthu………..kako to?
Nije valjda da znalci nisu na vrijeme dobili precizne info pa su tapkali u mraku?…….
Trebalo bi malo paziti što se piše………….jer dođe izvješće i čaroliji je kraj.

I zapamtite ništa na burzi ne vrijedi tri booka…………oni koji vam pokušavaju prodati tu priču se očigledno žele riješiti iste a ne vama pomoći da zaradite.
A priče o tome da se moglo zaraditi na Ledu su istina. Sad se više ne može…………….barem ne bez izračuna rizika……….i specifičnih ST dijagrama kojim se mjeri fluktuacija [smiley]

U situaciji kada i država i potrošač režu potrošnju teško je očekivati da će netko povećati prodaju na domaćem tržištu. Vani se potrošnja brže oporavlja pa bi tamo i trebalo tražiti rast prihoda. U kombinaciji sa rezanjem troškova to bi moglo povećati dobit.

Mislim da su izvještaji i rezultati očekivani. Statistike su ukazivale na značajan pad prodaje i to se sada vidi u većini izvještaja. Rijetkost su firme koje su povećale prihode.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



I zapamtite ništa na burzi ne vrijedi tri booka…………oni koji vam pokušavaju prodati tu priču se očigledno žele riješiti iste a ne vama pomoći da zaradite.

Nije pitanje koliko nešto vrijedi po ajmo reći matematičkom izračunu nego koliko će netko kroz određeno vrijeme biti spreman platiti, jedino je to stvarno mjerilo vrijednosti u današnjem svijetu.

Što se bookova tiče, znam da nismo isto tržište ali recimo Apple je preko 6 bookova, Google 5, Microsoft 6, Amazon 14, Baidu (kineski google) 21… itd…
Oni koju su prodavali na 3 booka misleći da ništa ne vrijedi toliko sada lupaju glavom o zid [wink]
A s druge strane neki su kupovali Sprint Nextel na 2-3 booka a sada je ispod 0,5.
[/quote]
Ima jedna istina.Ove navedene firme su selekcija od tisuća koje su krenule u biznis.I većina njih je
bankrotirala i ne vrijede ništa.Samo rijetki i najsposobniji u dugom vremenskom razdoblju mogu
multiplicirati svoj kapital da bi se tržile iznad buka.Mora se puno toga poklopiti.I pametan menađment i dobar proizvod.
Treba imati i sreće.Većina su u dužem vremenskom razdoblju osuđeni da nestanu.I zato sve preko
dva bv je previše,utoliko prije što na našem tržištu postoji niz firmi koje se trže na petinu ili
desetinu buka.Nisu popularne.A što ako pametan menađment iskoristi određeni povoljni trenutak,
iskoristi priliku.U tim nišama treba tražiti šansu,a ako je stvaran BV veći ili pet do deset puta veći od cijene dionice mala je šansa da ne izvućemo barem svoj ulog.Naravno da treba biti strpljiv
jer ove dionice se nalaze u posebnom režimu i nisu likvidne.A mi ih nazivamo bedaci ili smeće,a
mogu postati blago.Mislim da tu treba "kopati"
Zaista u sadašnjem trenutku od većine naših tržišnih zvjezdica ne možemo očekivati porast prometa /dobiti/ i zato sve treba kupovati što jeftinije.Sve preko 1 bv je obilato.

Što reći nego:

FANT-FANT-FANTASTIČNO!!!

Moj portfelj kojeg čine samo perspektivne dionice danas je pokazao svu svoju nadmoć.
BLSC+9,25%
PODR+8,41%

Pa to je skoro pa degutantan primjer rasta portfelja u jednom danu.
Odlučio sam danas s vama podijeliti male tajne velikih majstora kuhinje ovog mog fant-fant-fantastičnog uspjeha.
Dakle prvo i osnovno je birati samo dionice s perspektivom kao što su Belišće i Podravka a riješiti se neperspektivnih kao što su Ledo ili Dalekovod.
Pitate se kako znati koje su to perspektivne dionice?
Osnovni kriterij je da AZ fond posjeduje i ne prodaje tu dionicu jer to znači da ima perspektivu.
To su npr.Podravka ili Belišće.
Nakon što se pomno prouči dionice u kojima AZ fond drži udjel bitno je postati vlasnik jednog djela vlasništva u određenom iznosu,svatko prema svojim mogućnostima.
I to je to !!!
Dakle nema tu puno mudrosti.A rezultati govore sami za sebe.

+8,83%

FEDYA INVEST-BRUTALNA SNAGA PERSPEKTIVNOG PORTFELJA

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

A danas se na bedacima počela osječati nervoza.
Kamikaza je udrija sa sedam tisuća kom BRIN./cijena trećina NAV/
Na DKVS netko je pomeo cijelokupnu kupnju na preko 1/8 BV.
Izgleda da će bedaci i niže.Samo strpljivo.
Odma poslije ovih transakcija oživila je kupnja na JNAF.
Ivana, dal si ti bila ovaj kamikaza na BRINU i oživila JANAF.

ne znam da li ste primjetili HDEL danas, tu se nešto događa.. bez obzira na izvješće, posustajanje cestogradnje, bla, bla… to su sve stare vijesti… prožvakane…

HDEL je zadnjih dana nepopularna i neznam tko bi ju skidao sa aska bez razloga, a to se baš danas događalo…dakle, netko je nešto načuo…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


ma sve ok, al ti se pojavi plavi i utrlja ti nos u 25 % u 5 dana, i kaže da mi je svaki dan ovako ne bi ni monitor palio i svako jutro bi se s osmijehom budio. znalo se da će rast i znalci su to čekali ali plavi je znao kad će rast a to je iz perspektive špekulanta bitnije

Ispravak kolega, nisam znao kada će rast, jednostavno sam dobro procijenio moment.
Ali treba imati malo i sreće.
A i znanja naravno.

KAže se – Sreća u ovome životu ovisi manje o tome što vam se događa, a više o načinu na koji to prihvaćate.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Kaže se, stara ruska – Bez pastira ovce neće postati stado.

– stvarno jako dobra poslovica.
– samo ipak ja imam jako neugodna iskustva s mojim ovćicama.
– stvarno im sve lijepo napišem.
– ali imam neki osijećaj kako me ne vole.
– pitam se pitam, zašto te moje ovćice imaju takvu narav ????
– a lijepo ih ošišam, pazim na nih, a one mi ne uzvraćaju s ljubavlju.
– ipak je ovo teme na kojoj moramo širiti tu međusobnu ljubav.
– ali ipak moram pripomenuti i to, jer moje ovćice sve svaćaju bukvalno kako tu ipak nije riječ o sexu.

– I love tis game.
Pozdrav !

[/quote]

Kolegice, ja mislim da vi svoje ovčice volite, a one vas ne.

Ne kaže se uzalud – Moguće je davati bez ljubavi, ali nije moguće voljeti bez davanja.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close