Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=89396

Kako ovu dionicu nisam uočio na vrijeme? Kakva dionica, kakva burza [thumbsup]

INDG-R-A HRK 550,00 482,00 550,00 516,03 500,00 550,00 558 287.942,38 9,80%

To je pravi poslovni rezultat, koje tržište adekvatno nagrađuje [thumbsup]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Smatram da je jedan od glavnih uzroka toga stanja glupa dividendna politika rukovodstva koji su to unaprijed iskoristili.

– zašto glupa, kako možete pisati takve stvari.
– pa ATPL je zbilja najbolja dionica na našem tržištu.
– imaju upravu da ne može biti bolja.
– pa i kalendare vam šalju.

– a tu sam skupila sve dividende i još uspijela ošišati ovćice.
– rekao bi gospon Plavi, pa može li to bolje.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Skupio sam i ja nešto onoga predujma. U drugom krugu su Lonzo i ekipa prvo digli cijenu pa se iskrcali i poslije si dodijelili dividendu u dionicama. Ovaj njihov iskrcaj smatram za jedan od najnemoralnijih poteza ove godine na našem TK gdje inače i ne manjka ovakovih svinjarija.

who dares, wins


Skupio sam i ja nešto onoga predujma. U drugom krugu su Lonzo i ekipa prvo digli cijenu pa se iskrcali i poslije si dodijelili dividendu u dionicama. Ovaj njihov iskrcaj smatram za jedan od najnemoralnijih poteza ove godine na našem TK gdje inače i ne manjka ovakovih svinjarija.

Zašto nemoralno? Pogledaj recimo Billa Gatesa kako se iskrcava nonstop a cijena dionice raste i raste…

Vaš link


http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=89396

Kako ovu dionicu nisam uočio na vrijeme? Kakva dionica, kakva burza [thumbsup]

Većina poslovanja je na poduzećima kćerima, pravo stanje će se znati tek jednog lijepog dana kad objave konsolidirano izvješće a tko zna da li će se to desiti prije iduće godine…

Inače ta dionica živi svoj život nevezano uz ZSE. Svi čekaju Godota.




Poanta je da nije svakome bilo jasno što će se desiti ali su se uredno neki hvalili znanjem… [lol]

Kad sam napomenuo da treba biti na oprezu sa nedavnim rastom Crobexa onda su se isto pojedinci sprdali. A neke stvari stvarno nije teško predvidjeti.


Ja se sjećam tvog pisanja za Atpl kad su te drugi napadali.
Smatram da je jedan od glavnih uzroka toga stanja glupa dividendna politika rukovodstva koji su to unaprijed iskoristili.
[/quote]

Slazem se, podijela dionica je znacajno povecala pritisak na cijenu. Povecanje ponude neminovno vodi ka smanjenju cijene. Kako sa dionicama, tako i sa svakom drugom robom.

Inace, kada se dobivaju te dionice ?

[/quote]

Kad će se podijeliti dionice?
Da li će biti raspodjeljene u jednoj sekundi, jednom danu, jednoj sedmici,….?
Koliko i kome će biti kojeg dana dostavljeno?
Da li će Atlanska braniti cijenu?
Da li će Atlanska pustiti da cijena padne pa je tek onda braniti?
Da li će nastaviti kupovati dionice za trezor i nakon što efekti podjele dionica prestanu te tako podići cijenu na neki željeni nivo?
Koliko će se dividendnih dionica pojaviti na prodaji?
Puno pitanja bez odgovora, velika magla, biti će šišanja. Neke odgovore ne zna nitko, neke odgovore sigurno netko zna. Stranke će biti oni koji ne znaju odgovore, to ste baš vi koji čitate ovaj post, a frizeri oni drugi. Tko zna odgovore- uprava sigurno, računovodstvo bar djelomično, insajderi, ja vjerujem da znaju i svi iz Top10.

Ne znam racionalni razlog zašto bi Uprava odlagala raspodjelu dionica praktično do zadnjeg dana. To su dionice iz trezora koje samo treba podijeliti. Jedini racionalni razlog koji mogu smisliti je donesena odluka da brane cijenu dionice za što im naravno treba novac, čiji angažman odugovlače odugovlačenjem raspodjele dividendnih dionica. Dakle, usudio bi se prognozirati da će Atlanska braniti cijenu i ponova puniti trezor. Također, odokativno bi se usudio prognozirati da će oni ipak prvo pustiti dan dva da cijena dobro padne, pa onda krenuti u obranu. Koliko će pustiti da cijena padne. Odokativno prognoziram oko 100 kuna ispod cijena na kojoj će započeti podjela dionica.
Volio bi čuti još koju prognozu makar i odokativnu, svima dugačku dlaku želim,…

Volio bi čuti još koju prognozu makar i odokativnu, svima dugačku dlaku želim,…

Pobjeglo ti je malo u muškom rodu… pravi ivana7 više pazi na te stvari… [lol]


Volio bi čuti još koju prognozu makar i odokativnu, svima dugačku dlaku želim,…

Pobjeglo ti je malo u muškom rodu… pravi ivana7 više pazi na te stvari… [lol]
[/quote]

Omakne se i pravom ivani [wink]

Ovaj forum bi trebalo preksrstiti u ….best DRUK….malo ti ga je ovdje znanja….


Ovaj forum bi trebalo preksrstiti u ….best DRUK….malo ti ga je ovdje znanja….

Znanja nikada dosta.
Na ovim stranicama ćeš dobiti ideju.Provjeriti i donijeti odluku.
Na ovim stranica dolazi i Plavi.A on je legenda i ozbiljan investitor.Ali on je i inteligentan investitor.
Kada akumulira neku dionicu šuti.Pametno.Ali kada to i objavi znaći da se nakrca i da želi da ide gore.
Vrlo pametno.Razlika između njega i drukera je što on izvrsno poznaje i knjigovodstvo i TK i vrlo
racionalno pogađa rast pojedinih dionica.Ako ste njega slijedili mogli ste do sada puno zaraditi.
Ivana 7 je opasniji igrač,ali vrlo korisna.
I zato bi trebali biti zahvalni svim forumašima koji mogu biti jako korisni.Ali najprije i mi moramo
savladati osnovna znanja da nas ne ošišaju.

Obratite pažnju na VLDS…tko nije jamio..uskoro se nešto sprema


Obratite pažnju na VLDS…tko nije jamio..uskoro se nešto sprema

Prostora ima.
BV je 118 kn
Trži se na 1/6 BV.
Treba kupiti i čekati da dođe na BV.Pa i za pet godina je to izvrstan posao.



Obratite pažnju na VLDS…tko nije jamio..uskoro se nešto sprema

Prostora ima.
BV je 118 kn
Trži se na 1/6 BV.
Treba kupiti i čekati da dođe na BV.Pa i za pet godina je to izvrstan posao.
[/quote]
ljudi ovo si sami računakte jer je opće poznato da lopina ima neke svoje podatke tako da – sam si provjerite

New Report

Close