Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

neće ti ni biti jasno, iz perspektive koje gledaš…..

No, kako je kolega rekao, masa se zabavlja….a to je najbitnije..ionako svi rade po svome.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Kada mi čovjek, koji se preko 25 godina bavi uspješno dionicama ..
i da se trudimo da gubitaka bude što manje…..

– e tu mi puno toga nije jasno….

– ali zašto se trudite da gubitak bude što manji,
– trebate se truditi da vam dobitak bude što veći, brutalan.
– i vi još plaćate jednog takvog brokera, zbilja svašta.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
slažem se s ivanom, mislim da plaćanje brokera u sadašnjoj situaciji ne obećava ništa, naravno, pomoć je uvijek dobrodošla ali uz malo truda mogao bi sam sebe savjetovati bolje od ijednog brokera !!!

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Ja na ovoj temi nisam pisao još od trećeg mjeseca ove godine, kad su me neki molili ( kao Merlina ) da stavim svoje zicere.
Bilo je to jako teško vrijeme kad su mnogi misli da će crobex potonuti značajno ispod 1.200 bodova, iako sam im stavio graf još u rujna i lijepo elaborirao da je to čvrsto dno i da to nećemo probiti.

Napisao sam koji su ziceri, i kao što netko dobro reče, bilo je lako tada predložiti što kupiti, mogli ste kupiti gotovo bilo što i zaraditi. ( Samo bilo je malo pojedinaca koji su prepoznali tu priliku!!!!)

Međutim ta gospoda zaboravljaju jednu stvar nije bilo isto predložiti Janaf i Hidroelektru koje su rasle preko 150%-250% i Kraš koji je rastao vrlo malo.
To se inače zove trošak promašene prilike!

Danas međutim ne usudim davati čvrste preporuke za kupnju i iskreno se divim kolegama koji to čine. Svaka čast!

Trenutno su veliki izgledi za neku vrst korekcije, barem za svjetske indekse, pa bih radije preporučio kupnju onih dionica koje su se značajnije korigirale ( od vrhova koje su nedavno postigle ).
Samo ne treba pretjerano žuriti, ne morate zamahnuti na svaku lopticu………….
Takve dionice nude i značajno veću maržu sigurnosti.
Vi svi dobro znate koje su to jer ste pametni i pažljivi investitori, a pratite i tehničku analizu i razne druge paramatre.

Jednom prilikom kad uhvatim malo više vremena obraditi ću temu Deflacije, jer mi se čini od vitalnog značaja za opstanak u nadolazećim teškim vremenima.

Pozdrav i nemojte kao guske u maglu ( ili kao naši vrli političari )

http://www.kucilooro.webs.com/

Zaboravio sam vam pustiti kvalitetan link gdje se analizira bliska nadolazeća vremena, na rok od 6-8 tjedana.
Tko želi ulagati u znanje, a voli trejdati, neka ga pozorno pročita, vrlo je poučan, čak daje neke vrlo konkretne smjernice.

Evo izvolite………..

http://www.moneyandmarkets.com/a-perfect-setup-for-a-stock-market-correction-3-36202

http://www.kucilooro.webs.com/

Vidra_Merlin_sančo

Još ne tako davno si savjetovao igh kupiti po 4200, jer "kad Dinkec to rasproda ide na 7".
Pisao si i da crobex ubrzo grabi i zagrabi 2500 bodova, da ide veliki rast. Evo i dokumentirano, da nebi ispalo da nešto izmišljam.

http://www.poslovni.hr/Content/ForumSearch.aspx?q=vidra&f5=0&a=1&c=2&si=2&w4=8&pg=8

Sad pišeš o nekoj korekciji, a tamo si savjetovao kupnju igh.
Vrlo si nedosljedan, ovdje pišeš da to nikada nisi cinio, a ja nađem gdje navlacis ljude po 4200 unutra.

KuciloOro: " MMNT će u 3. mjesecu 2008 biti 120 000 kn"

Kolega Presvet-I-i, tko radi taj i griješi………..reče jež i siđe sa četke.

A inače lijepo vas molim da me više ne kontaktirate na mobitel, a vezano uz moja promišljanja o kretanju tržišta kapitala.
Nisam više spreman brifirati Vas, a ni vaše prijatelje ( od kojih mi neki šalju uvredljive poruke )
Držite se svog jata.

Unaprijed zahvaljujem

Pozdrav

http://www.kucilooro.webs.com/


Kolega Presvet-I-i, tko radi taj i griješi………..reče jež i siđe sa četke.

A inače lijepo vas molim da me više ne kontaktirate na mobitel, a vezano uz moja promišljanja o kretanju tržišta kapitala.
Nisam više spreman brifirati Vas, a ni vaše prijatelje ( od kojih mi neki šalju uvredljive poruke )
Držite se svog jata.

Unaprijed zahvaljujem

Pozdrav


dajte meni na p.m. posaljite molim Vas Vas pogled na kretanje cijena dionica
unaprijed hvala
pofuk



Kolega Presvet-I-i, tko radi taj i griješi………..reče jež i siđe sa četke.

A inače lijepo vas molim da me više ne kontaktirate na mobitel, a vezano uz moja promišljanja o kretanju tržišta kapitala.
Nisam više spreman brifirati Vas, a ni vaše prijatelje ( od kojih mi neki šalju uvredljive poruke )
Držite se svog jata.

Unaprijed zahvaljujem

Pozdrav


dajte meni na p.m. posaljite molim Vas Vas pogled na kretanje cijena dionica
unaprijed hvala
pofuk
[/quote]

i ja bi se predbiljezio
dobar savjet uvijek dobro dode [lol]

ajme meni pa i danas mi portfelj raste!! Pa to je jedna posebna vrsta portfelja. tzv. ČELIČNA ARMATURA. sastoji se od pomno odabranih dionica u koju je uloženo puno truda i analize iz velike bačve knjiga. I dok okolo po svijetu indeksi padaju, moj pomno izbalansirani portfelj meni svakodnevno dodaje novu vrijednost. Kako i ne bi kad se i sam portfelj sastoji samo od onih firmi koje rade u stabilnim sektorima, sa stabilnim bilancama i što rade? pa dodaju vrijednost! Kapi tal i rezerve kolege, kapital i rezerve!!! samo rast kapitala i rezervi i prijekcija rasta istog!! Sve ostalo su špekulacije [thumbsup]

I'LL BE BACK


ajme meni pa i danas mi portfelj raste!! Pa to je jedna posebna vrsta portfelja. tzv. ČELIČNA ARMATURA. sastoji se od pomno odabranih dionica u koju je uloženo puno truda i analize iz velike bačve knjiga. I dok okolo po svijetu indeksi padaju, moj pomno izbalansirani portfelj meni svakodnevno dodaje novu vrijednost. Kako i ne bi kad se i sam portfelj sastoji samo od onih firmi koje rade u stabilnim sektorima, sa stabilnim bilancama i što rade? pa dodaju vrijednost! Kapi tal i rezerve kolege, kapital i rezerve!!! samo rast kapitala i rezervi i prijekcija rasta istog!! Sve ostalo su špekulacije [thumbsup]

kolega pa ADPL i Tisak danas padaju a Janaf je oko 0…..
zare ste izašli iz tih dionica?

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!



ajme meni pa i danas mi portfelj raste!! Pa to je jedna posebna vrsta portfelja. tzv. ČELIČNA ARMATURA. sastoji se od pomno odabranih dionica u koju je uloženo puno truda i analize iz velike bačve knjiga. I dok okolo po svijetu indeksi padaju, moj pomno izbalansirani portfelj meni svakodnevno dodaje novu vrijednost. Kako i ne bi kad se i sam portfelj sastoji samo od onih firmi koje rade u stabilnim sektorima, sa stabilnim bilancama i što rade? pa dodaju vrijednost! Kapi tal i rezerve kolege, kapital i rezerve!!! samo rast kapitala i rezervi i prijekcija rasta istog!! Sve ostalo su špekulacije [thumbsup]

kolega pa ADPL i Tisak danas padaju a Janaf je oko 0…..
zare ste izašli iz tih dionica?
[/quote]

Virtualna burza kolega, znam ja kak je to [lol] [thumbsup]



ajme meni pa i danas mi portfelj raste!! Pa to je jedna posebna vrsta portfelja. tzv. ČELIČNA ARMATURA. sastoji se od pomno odabranih dionica u koju je uloženo puno truda i analize iz velike bačve knjiga. I dok okolo po svijetu indeksi padaju, moj pomno izbalansirani portfelj meni svakodnevno dodaje novu vrijednost. Kako i ne bi kad se i sam portfelj sastoji samo od onih firmi koje rade u stabilnim sektorima, sa stabilnim bilancama i što rade? pa dodaju vrijednost! Kapi tal i rezerve kolege, kapital i rezerve!!! samo rast kapitala i rezervi i prijekcija rasta istog!! Sve ostalo su špekulacije [thumbsup]

kolega pa ADPL i Tisak danas padaju a Janaf je oko 0…..
zare ste izašli iz tih dionica?
[/quote]

JNAF sam pokratio za 40% prije nekoliko dana, i kupio nešto novo, nešto što još kupujem, a ADPL nisam prodao niti jedan komad. rastu mi Ledo, LKPC i Tisak. Leda imam daleko najviše. nisam niti iz jedne od ovih dionica izašao niti mislim. Imam i casha za dokup i/ili kupnju još nekih podcijenjenih dionica. lijep pozdrav i imajte znanje [thumbsup]

I'LL BE BACK

New Report

Close