Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– molim vas nemojte tako protiv mog dobrog prijatelja Vidovitog Milana1111,
– ipak smo mi završili isti fakultet.

Nakon ovakve reklame dogodine neće imati dovoljno učionica za klasifikacijske ispite

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

BEST BUY, iliti što bi bilo dobro kupiti.

– znam to svi očekuju od mene.
– očekuju gdje ću se zahebati pri investiranju.
– znam to bi vam bilo najdraže.

CRLL-R-A, djelatnost osiguranje.

– tu dionicu akumuliram jako jako dugo.
– trguje se samo u 13.00 sati .
– imam ju na 2 brokerska računa, pristojna količina, ali u mom portfelju umjerena ili dostojno za jednu teško nelikvidnu dionicu.

– o samoj dionici.
– svake godine ide dividenda ovisno o dobiti ili štetama koje se moraju isplatiti jer radi se o osiguravajućem ili preciznije reosiguravajućem društvu.
– tu neće puno rasti ni sama dobit, ali je dividenda i više nego dobra ve godine 260kn ili na trenutnu cijenu dionice to bi bilo 8.13% , ali tu je bilo i puno većih dividendi (400kn).
– gledajući HT i CRLL usudila bi se reći i bolja nego HT, jer tu možemo očekivati i porast dividende i rast cijene dionice kojom se je trgovalo ne tako davno i po 10.000kn .
– ali neka realna cijena po meni bi bila 5.000 – 6.000kn.
– sama firma je po FA i više nego dobra.
– ali ubija ju nelikvidnost.
– u godinu dana ovom dionicom je trgovano samo s cca 500.000kn, tu je značajan i moj udio.
– a kretala se u cjenovnom kanalu od 2.800 – 3.318kn.
– isplaćena dividenda od 260kn nije ništa utjecala na cijenu dionice.
– i dok je velika većina dionica odradila veliki rast ova dionica je još na cjenovnom dnu.

– njezin većinski vlasnik Croatia Osiguranje (94,64%), bi moglo ići na prodaju, a s time na prodaju ide i CRLL.

– top10 posijeduje 97,93% dionica, znaći ostaje slobodno samo 2.07% dionica, slićna situacija kao i JNAF.
– a top10 ne prodaje, te zbila nema dionica za kupiti.
– tako je na prodaji svega 19 dionica do cijene 5.848kn.
– ali nema ni kupnje, kupnja je svega 11 dionica.
– samo kada se pojavi 20 dionica na prodaji to je zbilja i jako teško kupiti, javi se odmah 5 kupaca.
– a tu je zbilja i glupo držati nalog na kupnji jer niske prodaju treba čekati i po 20 dana.
– i kada dođe netko vam to pokupi jer je njegov nalog bolji za jednu lipu.

– evo napisala sam ono najvažnije, iako zbilja ne volim pisati o tim nelikvidnim dionicama.
– i s pravom se ovaj post može smatrati drukerskim, ali zato to ne morate ni kupiti.
– jer ako ju i kupite, teško i nikako ju sada možete prodati po 4.000kn, iako sigurno vrijedi te novce.

– ali za moj konzervativni tip ulaganja ova investicija je sasvim o.k.
– sigurno poslovanje, sigurna dobit, sigurna dividenda.
– a sama dividenda je veća nego što su kta na oročenu štednju.
– a za prodati u slučaju potrebe crll na cijeni od 3.000kn, no problem, kupaca ko u prići.

– I love this game.
Pozdrav !



Cijenjene ivana7,kad već spominjete vidovitog Milana 111 ponekad svratim na njegov blog i iskreno ja ga k….ca ne razumijem,ni kad kupiti ni kad prodati…možda sam malo poglup za to, nije nitko kriv sa foruma,ali me zanima ako možete dati svoje viđenje za ovaj tjedan kud ide crobex da vas ne zamaram sa pojedinim dionicama….onako zdravoseljački tj.kratko i jasno….
zahvaljujem bez obzira odgovorili ili ne…..

– molim vas nemojte tako protiv mog dobrog prijatelja Vidovitog Milana1111,
– ipak smo mi završili isti fakultet.
– najvjerojatnije vi nemate dostatnog znanja kako bi sve to mogli pratiti.
– mogu vam i ja dati prognozu, ali prije bih morala znati kada ste rođeni, što točniji podaci, ako nije tajna i gdje, puno bi mi pomoglo kada bi napisali i koji su vam sve bili nickovi u vašem prošlom forumskom životu,
– a možda bih kod vas trebala i skinuti neki urok.
– netko vas je ureko, i zbog toga ne možete praviti bolje prinose na burzi.

– moj prijatelj Vidoviti Milan1111 radi potpuno isto kao i ja, samo on puno veću pažnju posvećuje nekim targetima.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

…zar stvarno trebam stavljati osobne podatke da bi Vi odgovorili na moje pitanje????????????????

Nemam pojma što je best buy u ovom trenutku ali čini mi se da znam što nije:

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/krah-cestogradnje-hac-raskida-ugovore-teske-7-milijardi-kuna!,58852.html

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!


BEST BUY, iliti što bi bilo dobro kupiti.

– znam to svi očekuju od mene.
– očekuju gdje ću se zahebati pri investiranju.
– znam to bi vam bilo najdraže.

CRLL-R-A, djelatnost osiguranje.

– tu dionicu akumuliram jako jako dugo.
– trguje se samo u 13.00 sati .
– imam ju na 2 brokerska računa, pristojna količina, ali u mom portfelju umjerena ili dostojno za jednu teško nelikvidnu dionicu.

– o samoj dionici.
– svake godine ide dividenda ovisno o dobiti ili štetama koje se moraju isplatiti jer radi se o osiguravajućem ili preciznije reosiguravajućem društvu.
– tu neće puno rasti ni sama dobit, ali je dividenda i više nego dobra ve godine 260kn ili na trenutnu cijenu dionice to bi bilo 8.13% , ali tu je bilo i puno većih dividendi (400kn).
– gledajući HT i CRLL usudila bi se reći i bolja nego HT, jer tu možemo očekivati i porast dividende i rast cijene dionice kojom se je trgovalo ne tako davno i po 10.000kn .
– ali neka realna cijena po meni bi bila 5.000 – 6.000kn.
– sama firma je po FA i više nego dobra.
– ali ubija ju nelikvidnost.
– u godinu dana ovom dionicom je trgovano samo s cca 500.000kn, tu je značajan i moj udio.
– a kretala se u cjenovnom kanalu od 2.800 – 3.318kn.
– isplaćena dividenda od 260kn nije ništa utjecala na cijenu dionice.
– i dok je velika većina dionica odradila veliki rast ova dionica je još na cjenovnom dnu.

– njezin većinski vlasnik Croatia Osiguranje (94,64%), bi moglo ići na prodaju, a s time na prodaju ide i CRLL.

– top10 posijeduje 97,93% dionica, znaći ostaje slobodno samo 2.07% dionica, slićna situacija kao i JNAF.
– a top10 ne prodaje, te zbila nema dionica za kupiti.
– tako je na prodaji svega 19 dionica do cijene 5.848kn.
– ali nema ni kupnje, kupnja je svega 11 dionica.
– samo kada se pojavi 20 dionica na prodaji to je zbilja i jako teško kupiti, javi se odmah 5 kupaca.
– a tu je zbilja i glupo držati nalog na kupnji jer niske prodaju treba čekati i po 20 dana.
– i kada dođe netko vam to pokupi jer je njegov nalog bolji za jednu lipu.

– evo napisala sam ono najvažnije, iako zbilja ne volim pisati o tim nelikvidnim dionicama.
– i s pravom se ovaj post može smatrati drukerskim, ali zato to ne morate ni kupiti.
– jer ako ju i kupite, teško i nikako ju sada možete prodati po 4.000kn, iako sigurno vrijedi te novce.

– ali za moj konzervativni tip ulaganja ova investicija je sasvim o.k.
– sigurno poslovanje, sigurna dobit, sigurna dividenda.
– a sama dividenda je veća nego što su kta na oročenu štednju.
– a za prodati u slučaju potrebe crll na cijeni od 3.000kn, no problem, kupaca ko u prići.

– I love this game.
Pozdrav !

Ne kužim se u osiguravatelje. Ako je neko u tom bussinesu možda može napisati kako im ide. Mislim da svi oni drže puno državnih obveznica kojima cijena raste, pa bi po toj osnovi i cijena dionica trebala gore.
Nesviđa smi se jer jako nelikvidna i jer je CO većinski vlasnik.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Nemam pojma što je best buy u ovom trenutku ali čini mi se da znam što nije:

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/krah-cestogradnje-hac-raskida-ugovore-teske-7-milijardi-kuna!,58852.html

Neko ni reče prije dva tjedna kako će Jure i ekipa ići kod Jaranke izmoliti da im plati dio dugova. Barem su to govorili svojim podizvođačima. Ima ko informaciji od dinamici plaćanja građevinskim firmama od stanje države.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


… a moguće da očekuju deflaciju. S obzirom na veliki pad potrošnje to nije nemoguć scenario.

Deflacija je vec tu samo se nitko to ne usudi reci na glas.

DEFLACIJA!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



BEST BUY, iliti što bi bilo dobro kupiti.

– znam to svi očekuju od mene.
– očekuju gdje ću se zahebati pri investiranju.
– znam to bi vam bilo najdraže.

CRLL-R-A, djelatnost osiguranje.

– tu dionicu akumuliram jako jako dugo.
– trguje se samo u 13.00 sati .
– imam ju na 2 brokerska računa, pristojna količina, ali u mom portfelju umjerena ili dostojno za jednu teško nelikvidnu dionicu.

– o samoj dionici.
– svake godine ide dividenda ovisno o dobiti ili štetama koje se moraju isplatiti jer radi se o osiguravajućem ili preciznije reosiguravajućem društvu.
– tu neće puno rasti ni sama dobit, ali je dividenda i više nego dobra ve godine 260kn ili na trenutnu cijenu dionice to bi bilo 8.13% , ali tu je bilo i puno većih dividendi (400kn).
– gledajući HT i CRLL usudila bi se reći i bolja nego HT, jer tu možemo očekivati i porast dividende i rast cijene dionice kojom se je trgovalo ne tako davno i po 10.000kn .
– ali neka realna cijena po meni bi bila 5.000 – 6.000kn.
– sama firma je po FA i više nego dobra.
– ali ubija ju nelikvidnost.
– u godinu dana ovom dionicom je trgovano samo s cca 500.000kn, tu je značajan i moj udio.
– a kretala se u cjenovnom kanalu od 2.800 – 3.318kn.
– isplaćena dividenda od 260kn nije ništa utjecala na cijenu dionice.
– i dok je velika većina dionica odradila veliki rast ova dionica je još na cjenovnom dnu.

– njezin većinski vlasnik Croatia Osiguranje (94,64%), bi moglo ići na prodaju, a s time na prodaju ide i CRLL.

– I love this game.
Pozdrav !

Ne kužim se u osiguravatelje. Ako je neko u tom bussinesu možda može napisati kako im ide. Mislim da svi oni drže puno državnih obveznica kojima cijena raste, pa bi po toj osnovi i cijena dionica trebala gore.
Nesviđa smi se jer jako nelikvidna i jer je CO većinski vlasnik.
[/quote]

U slučaju defaulta te obveznice će vrijediti u rangu tapeta…………



… a moguće da očekuju deflaciju. S obzirom na veliki pad potrošnje to nije nemoguć scenario.

Deflacija je vec tu samo se nitko to ne usudi reci na glas.
[/quote]

Cijene u prehrambenim trgovačkim centrima su niže, a niža je i potrošnja, e pa sad kako se to onda zove… . A cijene i ostalih artikala sramažljivo padaju (za sad se to ne zove pad nego AKCIJE KOJE TRAJU DO TAD I TAD).
Nije to ono da je sve po djabe a da nitko niš ne kupuje, daleko od toga,do toga neće ni doć al svejedno mislim da je počela faza lagane DEF……



… a moguće da očekuju deflaciju. S obzirom na veliki pad potrošnje to nije nemoguć scenario.

Deflacija je vec tu samo se nitko to ne usudi reci na glas.
[/quote]

a dionice svaki dan sve skuplje. viš ti to…

I'LL BE BACK


U slučaju defaulta te obveznice će vrijediti u rangu tapeta…………

– tu ste potpuno u pravu.
– zbog tog razloga niti ne volim pisati o nelikvidnim dionicama.
– ali s jednim dijelom portfelja se treba ući u maksimalni rizik.
– jer upravo se na tim rizicima da najviše zaraditi.
– a ako stvar propadne ostaje dobra dividenda koja je veća od oročene štednje.
– a što se same firme tiće zbilja daju uredna izviješća i to na vrijeme.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. kupila sam nešto i CEBA, imam i dobru zaradu na tome, samo nemam pojma o toj CEBI, je li tko zna nešto više o toj banci, jer sam ju kupovala samo na temelju FA.

New Report

Close