Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Zaboravio sam na ATPL.Na dan kada je promijenio BDI u plus/mislim prekjučer/sam očekivao da će
to dionica registrirati.I puknuo sam 17 kom po ASK po 1.150 da mi ne uteće.Izaša u pet do dvanaest na 1.140.Stabilan gubitak od 2%.I tako na svemu zadnjih dana.Neće karta poštenog čovika,
nego kurbu pokvarenu.

– evo primjer jednog investitora koji obožava gubiti novce na burzi.
– za mene je investitor gospodin Lopina super lik i zbilja uživam čitati njegove postove,
– jer odlično druka i stvarno su mi zanimljivi njegovi postovi.
– i mjesecima mu ukazujem na greške koje čini, ali ništa od toga.
– ponavlja staro pravilo, greške činimo kako bi iste mogli ponoviti.

– samo ne razlikuje se gospodin Lopina od 90% vas na forumu.
– nekada kada su se prodavali stanovi dizali krediti, je zbilja bilo ugodno provesti vikend u dionicama jer se već u ponedjeljak imalo 1% sigurne zarade.
– ali došla je ova katastrofa na burzu koja nema koga nije pogodila.

– a sada su u strahu velike oči.
– većina ne može spavati ako taj dan nije prodala dionice, boje se gubitka.
– i zbog toga velikog straha od gubitka burza nam je ovakva.

– a moglo se je zaraditi, punoooo , prije par mjeseci to mi je bio IGH i DLKV.
– sada to je VIRO.
– ali nisam prodavala kada mi je dobit bila 5%, jer obožavam zaraditi 100%.

– ali igrica ide dalje, na JNAF već imam zaradu, neću prodati, i tu želim zaraditi brutalno.
– i ja sam sada kao i gospodin Lopina kupovala ATPL nešto ispod 1.150kn ,
– ali najveći ulaz je bio oko 1.100kn .
– prosijećan ulaz mi je nešto veći od 1.100kn, znači i tu ima neku malu zaradu.
– očekivala sam brutalnu, ali ni ja svaki put ne pogodim.
– e sada tu nisam ni sama pametna prodati ili čekati ?????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

– stvarno ima puno budala koje su izgubile velike novce na burzi i sada su našli mene tu za provocirati.
– kao da sam im ja kriva za gubitak novaca.
– ja nikada nisam lagala.

– prebacuje mi se tu za JNAF, da lažem.

– a evo što sam pisala još u kolovozu na ovoj temi za JNAF.
– onda provokatori pronađite u tekstu koja će to dionica brutalno rasti, pa napisano je zar ne.
– 1210 stranica ove teme.
– ali zbilja gubimo vrijeme s ovim glupim raspravama.

– I love this game.
Pozdrav !



– u portfelju trenutno imam cca 25 dionica, ali i keša za dodatne kupnje.

Nije tebi lako.

Dolazi period kvartalnih izvještaja. U proteklom kvartalu imali smo veliki pad u maloprodaji, cca 15%, rast nelikvidnosti, povećanje nezaposlenosti u odnosu na isti kvartal prošle godine. Nepovoljna ekonomska kretanja bi se morala negativno odraziti na poslovanja tvrtki.

Što očekujete od izvještaja ? Ko će iznenaditi dobrim,a ko lošim izvještajima ? Koliko su svi ovi negativni ekonomski pokazatelji već uračunati u cijene dionica ?

Evo prilike za Ivanu, a i druge, da nas impresioniraju dobrim prognozerskim sposobnostima

[/quote]

Slažem se s vama kolega………………..jedva čekam briljantne analize kolegice Ivane i ostalih lumena

Ne treba vam biti tu posebno mudar i pametan.
Mislim da će najbolja devetomjesečna izvješća dati LEDO i JNAF.
No to i ne znači uvijek siguran rast, jer vam mogu dati obrazloženje naši vrli analitičari da je to uračunato u cijenu dionice. Dogovor kuću gradi, pa tako i dionice mogu rasti.

Korkyra


– uvalili mi jako skupo malo dionica JNAF.
– ali kada sam ja to jeftino kupovala i tu to pisala vi ste se smijali.

– napisano 16/9 na ovoj temi st. 1268.

– I love this game.
Pozdrav !



Informanka.

– opet mi netko uvalio dionice JNAF.
– a ja stvarno mislila dobra dionica, a ekipa na meni radi iskrcaj.
– srećom nije puno dionica.

– stvarno nisam pametna što dalje ?????

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. trenutno je po meni glavno pitanje,
– treba li dionice prodavati ili kupovati ?????????

Pa evo istovari taj JNAF po bidu i biti ces veselo docekana [wink]
[/quote]

– a i pesek je sve ovo znao ali namjerno zahebava.

– I love this game.
Pozdrav !



Sjećam se da je nekoliko forumaša prije mjesec ili dva upozoravalo na tu dionicu i pisali su kako su primjetili da netko strpljivo skuplja JANAF i da će se vjerojatno sa tom dionicom nešto dogoditi.

– to sam ju ja marljivo skupljala.
– uzalud vam jedinice kojima me trpate.
– ali sve je ostalo zabilježeno na ovoj temi.

– lijepo ste me na ovoj temi zahebavali za JNAF, a i HT.
– pa sam ga prije nekoliko dana branila da ne padne.
– a usput sam skupila punooo tih brzorastućih dionica.

– molila bih vas da mi malo i pomognete.
– po kojoj cijeni želite da vam ju uvalim ???????

– joj kako je lijepo brutalno zarađivati.
– ali nije ni vama loše meni uvaljivati jedinice, stvarno ste jadni.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

– evo i nešto od prije mjesec dana.

– I love this game.
Pozdrav !

JNAF je u prvih 6 mjeseci ove godine zaradio 45% više nego u cijeloj 2008, a 2008 je bila najbolja do sada. Gledao sam rezultate prihoda i dobiti Q vs. Q i Qna Q. ne vidim traga sezonalnosti. A i u najavi su nastavak dobrih rezultata. da li je pametno prodavati JNAF ispod 1,5 BV? Ja mislim da nije. Ali vrijeme će pokazati da li sam bio u pravu. Jako mi je drago što sam dioničar JNAF-a.Skoro kao i što mi je drago da sam dioničar (meni) najbolje firme u RH= LEDO. Također su mi jako zanimljiva događanja ali i cijena dionice ADPL gdje vidim velik risk/ reward ratio u korist nagrade, jer eventualnim dobrim izvješćem (dakle u skladu sa prethodna dva ove godine) cijena nema šta tražiti na ovim razinama, a eventualnim lošijim izvješćem cijena je fundamentalno na razinama gdje taj eventualno loš rezultat ne bi trebao imati ama baš nikakav impact. Također sa nestrpljenjem očekujem i izvješće Tiska, a rezultati PTKM su već odavno najavljeni od strane predsjesika uprave.

I'LL BE BACK


– osnovno pravilo za brutalnu zaradu je biti u brzorastućim dionicama.

Koliko vidim Ivana brutalno zarađuje i u JNAFU [thumbsup]
[/quote]

– a i neki drugi su pisali za JNAF.
– evo puno toga sam argumentirala.
– ali molim vas prestanite me zahebavati jer niste na mom intelektualnom nivou.

– I love this game.
Pozdrav !


Moraš pričekati mjesec dva da kolegica vidi što je odradilo par-sto posto………….

– a i vama dragi gospodine bih preporučila da odete u slikare.
– nije ova igrica za vas.

– I love this game.
Pozdrav !


– a i vama dragi gospodine bih preporučila da odete u slikare.
– nije ova igrica za vas.

Slikarstvo je jedina dijelatnost gdje i naivci mogu dobro zaraditi.

Kako tebi ide slikanje ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


JNAF je u prvih 6 mjeseci ove godine zaradio 45% više nego u cijeloj 2008, a 2008 je bila najbolja do sada. Gledao sam rezultate prihoda i dobiti Q vs. Q i Qna Q. ne vidim traga sezonalnosti. A i u najavi su nastavak dobrih rezultata. da li je pametno prodavati JNAF ispod 1,5 BV? Ja mislim da nije. Ali vrijeme će pokazati da li sam bio u pravu. Jako mi je drago što sam dioničar JNAF-a.Skoro kao i što mi je drago da sam dioničar (meni) najbolje firme u RH= LEDO. Također su mi jako zanimljiva događanja ali i cijena dionice ADPL gdje vidim velik risk/ reward ratio u korist nagrade, jer eventualnim dobrim izvješćem (dakle u skladu sa prethodna dva ove godine) cijena nema šta tražiti na ovim razinama, a eventualnim lošijim izvješćem cijena je fundamentalno na razinama gdje taj eventualno loš rezultat ne bi trebao imati ama baš nikakav impact. Također sa nestrpljenjem očekujem i izvješće Tiska, a rezultati PTKM su već odavno najavljeni od strane predsjesika uprave.

Tisak media bi trebala imati puno veći prihod nego prošle godine jer su prodavali školske knjige. Međutim tu su marže jako male koliko ja znam. AKo su prodali uz to značajnu količinu školskog pribora, onda to može značiti i solidan profit.
Kiosci bi trebali imati manji promet nego prošle godine jer je smanjena potrošnja generalno. U ovom kvartalu nisu imali prednost neradne nedjelje nad konkurencijom. Kriza će mnoge pušače otjerati na crno tržište, ili će prestati pušiti, pa će manje posjećivati kioske, a pad prodaje tiskovina se nastavlja.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Informanka.

– opet mi netko uvalio dionice JNAF.
– a ja stvarno mislila dobra dionica, a ekipa na meni radi iskrcaj.
– srećom nije puno dionica.

– stvarno nisam pametna što dalje ?????

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. trenutno je po meni glavno pitanje,
– treba li dionice prodavati ili kupovati ?????????

Pa evo istovari taj JNAF po bidu i biti ces veselo docekana [wink]
[/quote]

– a i pesek je sve ovo znao ali namjerno zahebava.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Pesek ne zahebava nego kad si ti prvi puta spomenuo JNAF moj JNAF u mom portfelju je vec imao patinu.

New Report

Close