Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim doček je bio kako sam i očekivala, ali dobro. I loš doček je dobra informacija i pomoć da se u startu isfiltriraju ljudi od kojih ne treba očekivati ništa dobroga.

Kolega Twixter, pratim ja temu "što smo tržili" ali paleta dionica koje se tamo spominju je poprilično velika. Ipak mi treba malo uži izbor, maksimalno 4-5 različitih.

reći ću ti ja 4-5 različitih

PRFC, VLHO, VART, PIKR, BD62

imas svega od kruha i pića do robice i ljetovanja pa uživajte


Vidim doček je bio kako sam i očekivala, ali dobro. I loš doček je dobra informacija i pomoć da se u startu isfiltriraju ljudi od kojih ne treba očekivati ništa dobroga.

Kolega Twixter, pratim ja temu "što smo tržili" ali paleta dionica koje se tamo spominju je poprilično velika. Ipak mi treba malo uži izbor, maksimalno 4-5 različitih.

Ako i netko ima neku dobru ideju neće ti to otkriti dok se on ne napuni. Onda je obično kasno za kupovanje. Na ovom forumu su puno korisniji savjeti što ne treba kupovati, makroekonomske prognoze i slično.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




evo za dežurne dušebrižnike i bočne drukere na dolje, da se podsjetimo… [lol]

http://www.youtube.com/watch?v=yqkn1tviGMM


Kolega,a ja pomislio da ćete mi reći da kupim ADPL,al ne još nego tek kad dodje na 70… [lol]
i Tisak,a naravno i LEDO he he he
[/quote]

Ja sam svoje napisao prije nekoliko mjeseci po drugi put, i prije jedno 6 mjeseci prvi put. Sve je dokumentirano na ovim stranicama. Svaki sam pick podrobno argumentirao. Svaki buy i svaki hold. Tko me poslušao broji pare, tko me ismijavao, osmjeh mu je kiseo.

Sve što je napisano vrijedi i dalje.

Best buy su:

ADPL
JNAF
LEDO (prebacujem ga iz hold u buy)
ULPL
VDKT (ispod cijene od 470 kuna pod uvjetom da ostali građevinari ne rastu)

best hold su:
VIRO
VDKT (na cijeni preko 470 kuna)
PTKM (prebacujem iz buy u hold)
TISK
TNPL
ATGR

best sell:

ovoga nema na crobex ispod cca 2700. Čak ni višegodišnji gubitaši koji si već godinama žderu glavnicu nisu za sell na ovim razinama.

disclaimer: ovo je sve fundamentalno uz trenutnu cijeu dionice vs. rizici i forward , i kratkoročno tržište može otići gdje hoće,ionako sve ovisi o američkim babama koje gledaju oprah (bravo Delboy [thumbsup]). neke dionice iz popisa imam, neke nemam. neke ću možda kupovati, neke neću jer ne volim veliku disperziju. pozz..

[/quote]
evo kolegice,čovjek ima znanje….tu vam je 5 dionica

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!





evo za dežurne dušebrižnike i bočne drukere na dolje, da se podsjetimo… [lol]

http://www.youtube.com/watch?v=yqkn1tviGMM


Kolega,a ja pomislio da ćete mi reći da kupim ADPL,al ne još nego tek kad dodje na 70… [lol]
i Tisak,a naravno i LEDO he he he
[/quote]

Ja sam svoje napisao prije nekoliko mjeseci po drugi put, i prije jedno 6 mjeseci prvi put. Sve je dokumentirano na ovim stranicama. Svaki sam pick podrobno argumentirao. Svaki buy i svaki hold. Tko me poslušao broji pare, tko me ismijavao, osmjeh mu je kiseo.

Sve što je napisano vrijedi i dalje.

Best buy su:

ADPL
JNAF
LEDO (prebacujem ga iz hold u buy)
ULPL
VDKT (ispod cijene od 470 kuna pod uvjetom da ostali građevinari ne rastu)

best hold su:
VIRO
VDKT (na cijeni preko 470 kuna)
PTKM (prebacujem iz buy u hold)
TISK
TNPL
ATGR

best sell:

ovoga nema na crobex ispod cca 2700. Čak ni višegodišnji gubitaši koji si već godinama žderu glavnicu nisu za sell na ovim razinama.

disclaimer: ovo je sve fundamentalno uz trenutnu cijeu dionice vs. rizici i forward , i kratkoročno tržište može otići gdje hoće,ionako sve ovisi o američkim babama koje gledaju oprah (bravo Delboy [thumbsup]). neke dionice iz popisa imam, neke nemam. neke ću možda kupovati, neke neću jer ne volim veliku disperziju. pozz..

[/quote]
evo kolegice,čovjek ima znanje….tu vam je 5 dionica
[/quote]

Kolegu govenora čitam redovito – jako zanimljiv izbor dionica bez daljnjega.

do sad je stalno ponavljao da ližemo,al nikako da nam kaže kad da počnemo pušiti [lol]
Adris nam ništa ne spominje

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!






evo za dežurne dušebrižnike i bočne drukere na dolje, da se podsjetimo… [lol]

http://www.youtube.com/watch?v=yqkn1tviGMM


Kolega,a ja pomislio da ćete mi reći da kupim ADPL,al ne još nego tek kad dodje na 70… [lol]
i Tisak,a naravno i LEDO he he he
[/quote]

Ja sam svoje napisao prije nekoliko mjeseci po drugi put, i prije jedno 6 mjeseci prvi put. Sve je dokumentirano na ovim stranicama. Svaki sam pick podrobno argumentirao. Svaki buy i svaki hold. Tko me poslušao broji pare, tko me ismijavao, osmjeh mu je kiseo.

Sve što je napisano vrijedi i dalje.

Best buy su:

ADPL
JNAF
LEDO (prebacujem ga iz hold u buy)
ULPL
VDKT (ispod cijene od 470 kuna pod uvjetom da ostali građevinari ne rastu)

best hold su:
VIRO
VDKT (na cijeni preko 470 kuna)
PTKM (prebacujem iz buy u hold)
TISK
TNPL
ATGR

best sell:

ovoga nema na crobex ispod cca 2700. Čak ni višegodišnji gubitaši koji si već godinama žderu glavnicu nisu za sell na ovim razinama.

disclaimer: ovo je sve fundamentalno uz trenutnu cijeu dionice vs. rizici i forward , i kratkoročno tržište može otići gdje hoće,ionako sve ovisi o američkim babama koje gledaju oprah (bravo Delboy [thumbsup]). neke dionice iz popisa imam, neke nemam. neke ću možda kupovati, neke neću jer ne volim veliku disperziju. pozz..

[/quote]
evo kolegice,čovjek ima znanje….tu vam je 5 dionica
[/quote]

Kolegu govenora čitam redovito – jako zanimljiv izbor dionica bez daljnjega.
[/quote]

Samo se sjetite da smo prije 6 mjeseci bili na dnu i da ove dionice koje je on naveo nisu odradile najveći rast, nego ga odrađuju u zadnjih mjesec dana, to znači da oni koji su ga poslušali onda su propustili 5 mjeseci rasta na drugima.
Gle kak je netko rekao prije godinu dana doći ćemo do dna i onda će onaj koji govori svaki dan da je dno biti u pravu.
Tak je i s ovim.
On je 6 mjeseci govorio da će to ići gore. I jest nakon 6 mjeseci.
Problem je u tome što su sve dionice otišle gore 100%, kao i ove koje je on nabrojao, samo što su te otišle zadnje. Tako da nema tu govora o nekoj analizi, ovo je čisti PR.
Hvala na pažnji.





Nestala ivana, a dobili dvije nove [shocked]
Mislim da se netko jako dobro zabavlja, što ne bi bilo prvi put na ovoj temi [lol] [lol] [lol]

They like this game.

Ivana je postavila ljestvicu visoko, no dajmo curama šansu da pokažu što znaju.

[/quote]
Vjerojatno će doći do zanimljivih debata između cura, ali nekako sumnjam da će Ivana7 i njih dvije biti istovremeno online [lol] [lol] [lol]
[/quote]

Točno. Sandra se logirala oko 9 sati, a Ivana se budi tek oko 13.00.
[/quote]

Ne znam s kojom me Ivanom uspoređujete, ali ja sam na nogama svaki dan već od 7:30h


Samo se sjetite da smo prije 6 mjeseci bili na dnu i da ove dionice koje je on naveo nisu odradile najveći rast, nego ga odrađuju u zadnjih mjesec dana, to znači da oni koji su ga poslušali onda su propustili 5 mjeseci rasta na drugima.
Gle kak je netko rekao prije godinu dana doći ćemo do dna i onda će onaj koji govori svaki dan da je dno biti u pravu.
Tak je i s ovim.
On je 6 mjeseci govorio da će to ići gore. I jest nakon 6 mjeseci.
Problem je u tome što su sve dionice otišle gore 100%, kao i ove koje je on nabrojao, samo što su te otišle zadnje. Tako da nema tu govora o nekoj analizi, ovo je čisti PR.
Hvala na pažnji.

Kada su pitali Marka Fabera kako on pogodi toliko puno stvari na burzi čovijek je rekao: "Ja puno gađam, pa onda i puno pogodim"

Istina da je Governor imao puno pogodaka, ali i puno promašaja. Međutim to nije toliko bitno, ovo nije natjecanje za nejvidovitijeg forumaša. Ono što je bitno i korisno je da čovijek uglavnom argumentirano potkrijepi svoja predviđanja. Desi se ponekad da ti argumenti i nisu osobito čvrsti, ali čovijek ipak napravi napor da objasni svoju poziciju. Uvijek vam ponudi priliku da otvorite diskusiju i da ga argumentirano pobijete. To je na ovom forumu rijetkost.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


do sad je stalno ponavljao da ližemo,al nikako da nam kaže kad da počnemo pušiti [lol]
Adris nam ništa ne spominje

Koliko ja znam, burza radi od ponedjeljka do petka, od 10 do 16h pa u tom periodu možete slobodno pušiti. [lol]


Ne znam s kojom me Ivanom uspoređujete, ali ja sam na nogama svaki dan već od 7:30h

Ivana je cura koja je pisala na ovoj temi. Nedavno je ušla u Investment Hall of Fame pa zbog obveza tamo nije u mogućnosti da doprinosi svojim pisanjem ovdje. Ivana je imala fleksibilno "radno vrijeme" pa se obično budila oko 14.00.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



do sad je stalno ponavljao da ližemo,al nikako da nam kaže kad da počnemo pušiti [lol]
Adris nam ništa ne spominje

Koliko ja znam, burza radi od ponedjeljka do petka, od 10 do 16h pa u tom periodu možete slobodno pušiti. [lol]
[/quote]
vidim da ste i vi odlučili pušiti skupa s nama

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

New Report

Close