Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema nam pastirice već dva tjedna.
What’s going on?

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

http://www.youtube.com/watch?v=uq6Ga_4IQoo

nisam se mogao odlučit pa neka budu obje. Temu inače samo čitam i ovo mi je prvi put da se na njoj javljam ali stvarno se postavlja pitanje di si, di si??

http://www.youtube.com/watch?v=tR6Igbz5kLU


Nema nam pastirice već dva tjedna.
What’s going on?

Dosadilo mu pisati u ženskom licu.

AUHR – Autohrvatska ROE 25 – 29% godišnje (dobit 8o mil.).
Tržišna vrijednost = knjig. vrijednosti
KOja je perspektiva ovoj dionici?


Što se buyeva tiče mislim da ULPL nije best buy ni po čemu,niti je TNPL hold

Mislim da je ULPL dobar buy jer IMHO ima fundamentalni gap u odnosu na basket ostalih brodara. Objašnjavao sam to već. Evo to je razlog.

Zašto misliš da TNPL nije hold? Da imam bezobrazno puno para stavio bih je na "accumulate" po ovim cijenama.
[/quote]
Meni ova TNPL ne znam zašto bolje miriši od ATPL. Kad smo već kod brodara. Da je još malo jeftinija bez problema bi ju držao godinu dana. Kroz koji mjesec bi vidio da li sam u pravu ili ne pa bi shodno tome i postupao.

who dares, wins

nekoliko postova je na tragu mojim razmišljanjima pa zato dodajem:

TNPL – jako primamljiva, tko ima neka kupuje na 1800
PTKM – možda se tako ne čini, ali još uvijek je, ako i nije best buy, onda sigurno buy!
VIRO – buy, ili barem hold do početka novog uzlaznog trenda

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Ove moje iz portfelja slabo rastu pa vam ih ne mogu preporučiti.


AUHR – Autohrvatska ROE 25 – 29% godišnje (dobit 8o mil.).
Tržišna vrijednost = knjig. vrijednosti
KOja je perspektiva ovoj dionici?

Pad prodaje novih automobila u HR je preko -50%…pa sam zaključi kakve će rezultate izbaciti AUHR [rolleyes]

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

http://trzistakapitala.wordpress.com/2009/10/06/megatrend-mirovinski-fondovi-prvi-dio/#comment-137

Volumen hrvatskih dionica mogao bi rasti, što bi moglo značiti da bi rast CROBEX-a i preko 4000 mogao biti zdrav, a da će mirovinski fondovi u ovoj tranzicijskoj fazi tržišta kapitala imati ulogu dobroćudnih divova, stabilizatora i podstrekača tržišta.[/u]

Fiuman 30
Da Autohrvatska – AUHR ovisi o samoj prodaji automobila ne bi ona ostvarila za 6 mjeseci 2009. godine 39 mil. neto dobiti, tj. ROE 13% i djelila dividende u iznosu od 13 – 14 mil. kuna. Oni prodaju i kamione, autobuse, rezervne dijelove i sl. Vjerojatno namjeravaju povećati i dividende. KNZM (konzum) koji ostvaruje približno isti ROE (prinos na kapital) ima tržišnu vrijednost 3x veću od knjigovodstvene vrijednosti.


Fiuman 30
Da Autohrvatska – AUHR ovisi o samoj prodaji automobila ne bi ona ostvarila za 6 mjeseci 2009. godine 39 mil. neto dobiti, tj. ROE 13% i djelila dividende u iznosu od 13 – 14 mil. kuna. Oni prodaju i kamione, autobuse, rezervne dijelove i sl. Vjerojatno namjeravaju povećati i dividende. KNZM (konzum) koji ostvaruje približno isti ROE (prinos na kapital) ima tržišnu vrijednost 3x veću od knjigovodstvene vrijednosti.

a imaju i vrijedne nekretnine iako nisam upoznat koliko im one prihoda generiraju

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Fiuman 30
Da Autohrvatska – AUHR ovisi o samoj prodaji automobila ne bi ona ostvarila za 6 mjeseci 2009. godine 39 mil. neto dobiti, tj. ROE 13% i djelila dividende u iznosu od 13 – 14 mil. kuna. Oni prodaju i kamione, autobuse, rezervne dijelove i sl. Vjerojatno namjeravaju povećati i dividende. KNZM (konzum) koji ostvaruje približno isti ROE (prinos na kapital) ima tržišnu vrijednost 3x veću od knjigovodstvene vrijednosti.

a imaju i vrijedne nekretnine iako nisam upoznat koliko im one prihoda generiraju
[/quote]

0 sve dok ih ne prodaju

New Report

Close