Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega ja na ovu temu dolazim da vidim raspoloženje invetitora a ne po savjete…………najgori su besplatni savjeti (nakon Ivaninih) [wink]

probaj kako sam rekao..imaš cca 50 % šanse za uspijeh…. [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


probaj kako sam rekao..imaš cca 50 % šanse za uspijeh…. [lol]

Vidim, po pravopisu i u tebi cuci jedna ivana7 [lol]

Dionica Udaljenost do ATH 6.7.09 Postotak rasta od 6.7.09
VDKT 12,2 x 79%
INGR 11 x 58%
HDEL 10,2 x 68%
ADPL 7,5 x 86%
VIRO 6,7 x 91%
LEDO 5,8 x 54%
JNAF 5,2 x 61%
PTKM 3,3 x 53%

Ipak ta korelacija i dalje postoji, ali će vjerojatno s vremenom slabiti. Ne tvrdim da to (ATH i kretanje cijena u povijesti) treba uzeti kao glavni kriterij, ali mislim da ga ne treba niti potpuno zanemariti.

hm… kako vidim iz priloženog podaci idu više u prilog mojoj teoriji. najviše su narasle one dionice koje su bile na manjoj udaljenosti od ATH, a ne one koje su bile na najvećoj. E sad… ako bi se još uzelo u obzir i korelacija te udaljenosti vidli bismo da je logika "koliko od ATH" loša. Primjerice, PTKM ima taj koeficjent nekoliko puta manji od recimo HDEL-a a narasla je nešto malo manje.Nadalje, što vrijeme bude odmicalo ovaj će kriterij sve više blijediti.

Ali nije i neće biti samo Smart money-a na ZSE, kao što znamo bilo je i bit će i puno dumb money-a. Ni to ne treba zanemariti. ZSE ne radi baš u laboratorijskim uvjetima. Ipak tu ima svašta. Kada naši vrli fondovi ulažu, jel to tretirate kao smart ili dumb money?

sa ovim ste u potpunosti u pravu.

I'LL BE BACK


Kada naši vrli fondovi ulažu, jel to tretirate kao smart ili dumb money?

Za investitore koji su uložili u fond to je dumb money – ili dobiju neku siću ili ispuše. Za same brokere i fond manager to je smart money – prvo je ipak Bog sebi stvorio bradu. Eto Joža je uštedio više od milje za novu kućicu. Sada još ako bude fond manager pasti će koja vila na moru i tko zna što još. Stavili liju u kokošinjac umjesto u ZOO. Mrak! Čisti!

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!


Svatko se može hvaliti nad proteklom vodom ispod mosta……………….može li neki savjet za idućih desetak dana [smiley]

Polako pojačavati likvidnu poziciju dok ima optimista?

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!


a di nam jenaš dragi Edi…ubili ste ga u pojam, ipak je on jedna od ikona ovog foruma [lol]

Vratiti će se on. To je jače od njega. Čim normabeli prestanu djelovati eto ga nazad.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!




A što si ti zaradio na njezinim savjetima? kad ona takve poput tebe smatra ovcama [huh]

Kakve veze ima to što ona nekog smatra ovčicom sa tim može li se ili ne zaraditi na njenim savjetima. Pa to su skoro potpuno nezavisne stvari. Vi imate problema sa logikom. Ako tako ulažete…

Mene može smatrati ovčicom a ja zarađujem na njenim savjetima. I što me više smatra ovčicom, više zarađujem, jer se u tom inzistiranju da je netko ovčica toliko uživi da onda podastre još neke stvari i savjete na osnovu kojih se još dodatno može zaraditi. Treba je samo dobro isprovocirati. [lol]
[/quote]

Svatko se može hvaliti nad proteklom vodom ispod mosta……………….može li neki savjet za idućih desetak dana [smiley]
[/quote]

Prije petka popodne ne bih pokušavao sa kratkoročnim prognozama.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

mislim da samo treba strpljenja jer se ovdje često poigravaju s nama.
a ako do sada sve nije otišlo u p.m. neće valjda i ubuduće

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

molio bih cijenjenu i nadasve dragu forumahahasicu ivana7 da se javi ako je negde u blizini
interesira me prognoza za danas i kakve ce frizure biti u modi ovaj tjedan
unaprijed hvala
pofuk

ivana u tišini sad kupuje podcjenjene dionice…
isto kao i governor…
ljudi imaju beskonačno mnogo novca i samo kupuju….nikada ne prodaju
dionice su podcjenjene još od prije 2 godine i treba samo akumulirati 🙂

nhf..

3 dana bez posta na ovoj temi? Pa što se desilo? Nije valjda nestalo ovčica za šišanje? 🙂


3 dana bez posta na ovoj temi? Pa što se desilo? Nije valjda nestalo ovčica za šišanje? 🙂

oštre se škare :)))

sutra bi ivana mogla izronit s brutalnom zaradom kakvu još svijet nije vidio!

New Report

Close