Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Predlažem da napravimo akciju da pomognemo Ivani da popravi ratio….uz pomoć njenih postova dalo se je zaraditi…možemo je malo oraspoložiti dobrim ocjenama…evo ja počinjem u znak zahvalnosti…

A što si ti zaradio na njezinim savjetima? kad ona takve poput tebe smatra ovcama [huh]



Moram priznati da meni povijesno kretanje dionice i "koeficijent volatilnosti" nisu baš zanemarivi kriteriji. Nekako imam osjećaj da će i dalje igrati značajnu ulogu.

kolega beebl, ja mislim upravo suprotno, a zadnje vrijeme tečajevi mnogih dionica pokazuju se da sam u pravu. Mislim da bi ekipa koja će tomu kriteriju kojeg vi spominjete davati bitniju važnost, mogla s vremenom početi trpiti velike oportunitetne gubitke, upravo zbog krive logike i ignoriranja fundamenata, bilance, rizika i projekcije poslovanja u budućnosti. A to će se još više početi primjećivati kad strani kapital počne na tržište ulaziti u većoj mjeri. Smart money ne pita kolko je koja dionica kada bila. On gleda ovo što sam naveo i po tome odabire. baš kao i ja. Ja još uz to gledam i fundamentalne gapove. Mislim da je tu dodatna šansa malih investitora. opet ponavljam… ovo nema veze sa usporedbom ZVZD, LEDO…. oba su picka vrlo vrlo dobra iako IMHO LEDO bolji.
[/quote]
Kolega governor, odličan post, a dali su vam jedinicu.


kolega beebl, ja mislim upravo suprotno, a zadnje vrijeme tečajevi mnogih dionica pokazuju se da sam u pravu.

Kod mene samo brojkice pale. Pogledajmo korelaciju između dva kriterija,
1) udaljenost od ATH u momentu zadnjeg većeg lokalnog minimuma (6.7.09) i
2) rast od tad pa do najbolje cijene koja se dogodila tijekom 9. mjeseca.
Sve u prosječnim cijenama.

Dionica Udaljenost do ATH 6.7.09 Postotak rasta od 6.7.09
VDKT 12,2 x 79%
INGR 11 x 58%
HDEL 10,2 x 68%
ADPL 7,5 x 86%
VIRO 6,7 x 91%
LEDO 5,8 x 54%
JNAF 5,2 x 61%
PTKM 3,3 x 53%

Ipak ta korelacija i dalje postoji, ali će vjerojatno s vremenom slabiti. Ne tvrdim da to (ATH i kretanje cijena u povijesti) treba uzeti kao glavni kriterij, ali mislim da ga ne treba niti potpuno zanemariti.


Smart money ne pita kolko je koja dionica kada bila. On gleda ovo što sam naveo i po tome odabire. baš kao i ja.

Ali nije i neće biti samo Smart money-a na ZSE, kao što znamo bilo je i bit će i puno dumb money-a. Ni to ne treba zanemariti. ZSE ne radi baš u laboratorijskim uvjetima. Ipak tu ima svašta. Kada naši vrli fondovi ulažu, jel to tretirate kao smart ili dumb money?

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Ne tvrdim da to (ATH i kretanje cijena u povijesti) treba uzeti kao glavni kriterij, ali mislim da ga ne treba niti potpuno zanemariti.

Naprotiv, ja mislim da ekstremne vrijednosti treba isključiti ako se želi dobiti realna slika a ne iluzija. ATH naših dionica je bio ekstrem nad ekstremima i nisam siguran da ćemo baš tako skoro vidjeti te vrijednosti.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!


A što si ti zaradio na njezinim savjetima? kad ona takve poput tebe smatra ovcama [huh]

Kakve veze ima to što ona nekog smatra ovčicom sa tim može li se ili ne zaraditi na njenim savjetima. Pa to su skoro potpuno nezavisne stvari. Vi imate problema sa logikom. Ako tako ulažete…

Mene može smatrati ovčicom a ja zarađujem na njenim savjetima. I što me više smatra ovčicom, više zarađujem, jer se u tom inzistiranju da je netko ovčica toliko uživi da onda podastre još neke stvari i savjete na osnovu kojih se još dodatno može zaraditi. Treba je samo dobro isprovocirati. [lol]

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene



Ne tvrdim da to (ATH i kretanje cijena u povijesti) treba uzeti kao glavni kriterij, ali mislim da ga ne treba niti potpuno zanemariti.

Naprotiv, ja mislim da ekstremne vrijednosti treba isključiti ako se želi dobiti realna slika a ne iluzija. ATH naših dionica je bio ekstrem nad ekstremima i nisam siguran da ćemo baš tako skoro vidjeti te vrijednosti.
[/quote]
Nije toliko bitno hoće li ATH biti opet postignut. Radi se o tome da on služi kao putokaz, pogotovo u prvoj fazi oporavka. A korelacija jasno pokazuje da su one koje su bile udaljenije od ATH u prosjeku više rasle. U periodu od 9.3.09 do 1.6.09 pogotovo., ali i u periodu od 6.7.09 do danas, isto u periodu od 9.3.09 do danas.

ATH naših dionica je bio ekstrem nad ekstremima ali postignuto dno je isto bio ekstrem nad ekstremima. Samo želim reći da je onaj tko je od proljeća do sada uzimao ozbiljno taj kriterij mogao dobro zaraditi. Taj kriterij lagano gubi na važnosti ali ne toliko koliko neki misle.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

a di nam jenaš dragi Edi…ubili ste ga u pojam, ipak je on jedna od ikona ovog foruma [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



A što si ti zaradio na njezinim savjetima? kad ona takve poput tebe smatra ovcama [huh]

Kakve veze ima to što ona nekog smatra ovčicom sa tim može li se ili ne zaraditi na njenim savjetima. Pa to su skoro potpuno nezavisne stvari. Vi imate problema sa logikom. Ako tako ulažete…

Mene može smatrati ovčicom a ja zarađujem na njenim savjetima. I što me više smatra ovčicom, više zarađujem, jer se u tom inzistiranju da je netko ovčica toliko uživi da onda podastre još neke stvari i savjete na osnovu kojih se još dodatno može zaraditi. Treba je samo dobro isprovocirati. [lol]
[/quote]

Svatko se može hvaliti nad proteklom vodom ispod mosta……………….može li neki savjet za idućih desetak dana [smiley]

El Febo, 30.09.2009. u 22:49
Svatko se može hvaliti nad proteklom vodom ispod mosta……………….može li neki savjet za idućih desetak dana

a ti si ovdje došao po savjete? ja sam već neko vrijeme 50:50 kako nisam siguran kamo će tržište…kriterij minimalnog žaljenja

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Kolega čini mi ste da ste promašili naziv teme………..lijepo piše Best buy [lol]


Kolega čini mi ste da ste promašili naziv teme………..lijepo piše Best buy [lol]

Edo ne piše a ovi koji su ga potjerali ne djele savjete, sada ste ostali na suhom…imam ideju,,bacaj novčić jedno 50-ak puta..pismo-glava…glava=cash, pismo=dionice…na kraju zbroji rezultate tih bacanja i čega bude više tako uredi porfelj [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Kolega ja na ovu temu dolazim da vidim raspoloženje invetitora a ne po savjete…………najgori su besplatni savjeti (nakon Ivaninih) [wink]

New Report

Close