Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


gdje je nestala prodaja na Ledo? Iza dvadesetog naloga vidljivi nalozi pd po preko 20 000 kn. Kaj se događa? znam ja da se to može brzo popuniti, al zakaj baš na Ledu? i to nakon dugo dugo vremena popriličnog pritiska na prodaju… Svugdje drugdje ima prodaje ko pljeve…hehe znao sam da ćete prije ili kasnije shvatiti da se ne isplati prodavati ovaj dragulj.

ne znam šta je best buy trenutno, ali znam šta je "ne prodavati ni u ludilu" a to je liz liz [thumbsup]

jesi uporan to ti se mora priznati
ali stvarno mislis da jos netko pusi ove fore o povlacenju prodaje?




gdje je nestala prodaja na Ledo? Iza dvadesetog naloga vidljivi nalozi pd po preko 20 000 kn. Kaj se događa? znam ja da se to može brzo popuniti, al zakaj baš na Ledu? i to nakon dugo dugo vremena popriličnog pritiska na prodaju… Svugdje drugdje ima prodaje ko pljeve…hehe znao sam da ćete prije ili kasnije shvatiti da se ne isplati prodavati ovaj dragulj. [thumbsup]. Takva jedna firma da se trži ispod dva nekonsolidirana booka. sramota.

Gubi jesmo to već raspravili!
Ja te molim da ne navlačiš neiskusne korisnike.
Znamo i ti i ja di je prodaja, a di je kupnja.
Ovakvim postovima ne doprinosiš razvoju foruma.
Ajde molim te prestani…
[/quote]

pa ko ti kriv što si ti neki dan prodo Ledo da bi kupio tam neke gluposti od dionica. A dobro znaš da se to ne radi sa Ledom jer se onda u njega nemreš vratiti. pa to je jedno od prvih pravila burze. kak te nije strah to raditi? eto ti ga sad…

[/quote]

Gubi ja kupio zvijezdu, koja je pače, koliko sam uspio pohvatati tvoja promišljanja lošija firma od leda, ali po tebe nažalost, bolja dionica, tako da sam za svaka 4 leda dobio 5 zvijezdi, a na kraju bu cijena dionice tu negđe.
Likvidnost, zanemarivo ja bum svojih 100k u zvzdi uvijek mogao utrpati, pa nije da imam ko ti milijune u ledu, pa mi treba prometa [lol] [thumbsup]

laliću, ja uopće ne želim promete na Ledu. prometi su za ekipu koja nema pojma. ZVZD je OK pick. to da je bolja dionica može pokazati samo budućnost. Do sada nije bila ( ne znam od kud ti da je bolja dionica). Pa ako si za 4 Leda dobio 5 Zvijezdi, ne kužim zakaj nisi kupio Ingru, dobio bi cca 350 dionica. što je bolje nego samo 5.

I'LL BE BACK





gdje je nestala prodaja na Ledo? Iza dvadesetog naloga vidljivi nalozi pd po preko 20 000 kn. Kaj se događa? znam ja da se to može brzo popuniti, al zakaj baš na Ledu? i to nakon dugo dugo vremena popriličnog pritiska na prodaju… Svugdje drugdje ima prodaje ko pljeve…hehe znao sam da ćete prije ili kasnije shvatiti da se ne isplati prodavati ovaj dragulj. [thumbsup]. Takva jedna firma da se trži ispod dva nekonsolidirana booka. sramota.

Gubi jesmo to već raspravili!
Ja te molim da ne navlačiš neiskusne korisnike.
Znamo i ti i ja di je prodaja, a di je kupnja.
Ovakvim postovima ne doprinosiš razvoju foruma.
Ajde molim te prestani…
[/quote]

pa ko ti kriv što si ti neki dan prodo Ledo da bi kupio tam neke gluposti od dionica. A dobro znaš da se to ne radi sa Ledom jer se onda u njega nemreš vratiti. pa to je jedno od prvih pravila burze. kak te nije strah to raditi? eto ti ga sad…

[/quote]

Gubi ja kupio zvijezdu, koja je pače, koliko sam uspio pohvatati tvoja promišljanja lošija firma od leda, ali po tebe nažalost, bolja dionica, tako da sam za svaka 4 leda dobio 5 zvijezdi, a na kraju bu cijena dionice tu negđe.
Likvidnost, zanemarivo ja bum svojih 100k u zvzdi uvijek mogao utrpati, pa nije da imam ko ti milijune u ledu, pa mi treba prometa [lol] [thumbsup]
[/quote]
daj i meni objasni zakaj je zvzd bolja dionica od leda, imam i jedno i drugo, pa me cist onako zanima

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


laliću, ja uopće ne želim promete na Ledu. prometi su za ekipu koja nema pojma. ZVZD je OK pick. to da je bolja dionica može pokazati samo budućnost. Do sada nije bila ( ne znam od kud ti da je bolja dionica). Pa ako si za 4 Leda dobio 5 Zvijezdi, ne kužim zakaj nisi kupio Ingru, dobio bi cca 350 dionica. što je bolje nego samo 5.

Da, gubi frende samo za godinu dana kak ti veliš, kad budu vrijedile jednako po glavi, onda ti ne bu smješno [thumbsup]

A zakaj je bolja, pa pustimo to budućnosti ili bolje da kažem nije sve u rastu dobiti, prihoda i konsolidiranom, nekaj je i u zajedničkom imenu. Znači ak sve bude kak je bilo i do sad, sutra preksutra zvzda 5k.
Koji su uvijeti za to:
Da ledo raste, da "ostanemo" u up trendu, da se ne dogodi kataklizma vani.
Znači ako raste ledo, raste i zvzda…ukratko.

a tisk ? jel i on raste ili kara muratova ?
pardon na uletu

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ah nemoj otvarati rane ljute, pusti ljude da se vesele, pol su pogodili, pol nisu.
Sve je to ok.

lalicu zaista nije cudno kaj ti investiranje nije baš prijatelj

zvzd mora pratit ledo????

ma molim te lijepo zakaj

to je ko da kažeš da ti moraš zaraditi kolko i ja jer oboje kupujemo dionice

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

da… po običaju lalićevi blesavi argumenti, iako napominjem, meni je ZVZD ok pick zbog KTA i zbog toga što je Todoric. A kompanije u većinskom vlasništvu g.Todorića su top of the line kompanije. e sad….glede ove tvoje glupe logike, ne znam laliću da li znaš ali do tamo proljeća 2007, ZVZD je bila nominalno uvijek skuplja od Leda. I to za duplo. Ali nakon toga više nikad nije bila skuplja. pa sad ti razmisli zašto je to tako…

I'LL BE BACK

Lalić vjerojatno misli na povijesno kretanje tih dviju dionica (slika u privitku). Naravno da povijesno kretanje ne garantira ništa za budućnost. Knjige o tome pišu, stručnjaci to tvrde.

Ali meni praksa na ZSE, bar za sada, govori suprotno. Gledajući period od dna (9.3.09.) do danas, gotovo da se moglo pouzdati u povijesna kretanja dionica i na tome dobro zaraditi. Grubo govoreći, koja je najviše pala, ta je najviše i rasla.

Što će se dalje događati, hoće li povijesna kretanja (oslanjanje na nekakve ATH i slično) i dalje imati značajan utjecaj, budemo vidjeli. Moram priznati da meni povijesno kretanje dionice i "koeficijent volatilnosti" nisu baš zanemarivi kriteriji. Nekako imam osjećaj da će i dalje igrati značajnu ulogu.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Moram priznati da meni povijesno kretanje dionice i "koeficijent volatilnosti" nisu baš zanemarivi kriteriji. Nekako imam osjećaj da će i dalje igrati značajnu ulogu.

kolega beebl, ja mislim upravo suprotno, a zadnje vrijeme tečajevi mnogih dionica pokazuju se da sam u pravu. Mislim da bi ekipa koja će tomu kriteriju kojeg vi spominjete davati bitniju važnost, mogla s vremenom početi trpiti velike oportunitetne gubitke, upravo zbog krive logike i ignoriranja fundamenata, bilance, rizika i projekcije poslovanja u budućnosti. A to će se još više početi primjećivati kad strani kapital počne na tržište ulaziti u većoj mjeri. Smart money ne pita kolko je koja dionica kada bila. On gleda ovo što sam naveo i po tome odabire. baš kao i ja. Ja još uz to gledam i fundamentalne gapove. Mislim da je tu dodatna šansa malih investitora. opet ponavljam… ovo nema veze sa usporedbom ZVZD, LEDO…. oba su picka vrlo vrlo dobra iako IMHO LEDO bolji.

I'LL BE BACK


oba su picka vrlo vrlo dobra iako IMHO LEDO bolji.

Ajd´stavi LEDO kornet u usta i naliži se tog LEDA, uživaj brate mili u njemu kad ti je tako dobar. [thumbsup]

New Report

Close