Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Šteta što se obrisa, izgori Edo ko šibica 😀

Kad se gura medju profije [wink]
[/quote]
ja sam nova pa ak mi možete objasniti ko je edo a ko su profiji ‘? [rolleyes]
[/quote]

Nisi bila tu pa ne znas o cem pricamo. [smiley]



ja sam nova pa ak mi možete objasniti ko je edo a ko su profiji ‘? [rolleyes]

Nisi bila tu pa ne znas o cem pricamo. [smiley]
[/quote]
aha ,obrisano znači[lol] …ajde zafrkavam te malo ,znaš i sam kak me jako briga za takve stvari [wink]


Protega je tako veliki novac vjerojatno zaradio na burzi…………a gdje bi drugdje izrasli
takvi silni novci……na baušteli ?

A što se tiče kupoprodajnog ugovora, pa zar nisu usklađeni katastar i gruntovnica….?
Zar je poštovanom arhitekti , koji mu živi u susjedstvu problem naći ČESTICU , a potom
upisati podatke za gruntovnicu, ……. nitko se od novinara , nije potrudio
pogledati na POREZNOM RJEŠENJU, gdje je p.p.nekretnina 5% obračunat prema nekakvim
važećim tržišnim vrijednostima tj. tabelama…prema zonama Grada Zagreba, tj. prema
prikupljenim ugovorima i cijenama u susjedstvu..sličnih realiziranih kupoprodaja, tj, u tom kvartu.

Sve je na internetu dostupno, odnosno , podaci su transparentni.

Najmjerodavniji podatak oko toga je i Odluka Grada o prodaji sličnih objekata ili zemljišta u
toj zoni Zagreba.. Početna cijena za licitaciju je otprilike slična kupoprodajnoj..otprilike.
Grad Zagreb neće dati nekretnine u bescjenjenje., konačno imaju i svojeg procjenitelja….
Slične cijene imaju i ostali ….

Sve ostalo su besmislice.

Hoćeš reći da Gamulin ovim izjavama u stvari pumpa cijenu svoje nekretnine koja je u susjedstvu (druka) ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




ivana7

pošto sam novi na forumu molio bih te objašnjenje.več sam prije primjetio o tvojoj "brutalnoj"zaradi.da li ti je "brutalna"zarada u postotku cijene dionice (10,20,40,60 %) ili u količini novca (5,10,50 ,100 tisuća kuna)?

– evo jedno normalno pitanje.
– kao prvo nemam ja toliko punoooo novaca, ništa nisam ukrala.
– te je moje mjerilo brutalne zarade kada zaradim u jednom danu godišnju šljakersku plaću ili za jedan novi ali jeftiniji auto, ili sve zarade preko 50.000kn su mi brutalne, ipak netko za te novce radi cijelu godinu.

– a što se tiće postotka, super su mi i zarade od 20% ako sam ušla s većom lovom.
– najčešće na investiciji zarađujem 100%, tada obavezno pola prodan, a druga polovica mi ostaje besplatno.
– np. tako ću i sada dobiti besplatne dionice ATPL, njih sigurno neću trejdati, isto kao i HT dugoroćno pa što bude.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Prvo ako dobijes atpl dionice iz trezora, dobio si otprilike ono što si vec imao, jer svaki dionicar je vlasnik trezorskih dionica, ovak ce samo biti knjižene pod tvoje ime, ali ce i biti deset % više dionica u slobodnom trgovanju, pa bi i cijena realno trebala 1 % dolje.tak da brko ne mlati raznu slamu, a na burzi si dovoljno duga da ovakve stvari znaš, stoga dont kak
[/quote]
Svojevremno sam Ivani objašnjavao da sa dobivanjem trezorskih dionica ne dobiješ ništa.
Naime,trzorske dionice su ionako vlasništvo dioničara i kada se oni daju dioničarima pada
BV tj.NAV.Naravno to je matematički logično,ali na ovoj bari od burze gdje se stvari promatraju
površno to se vrlo brzo zaboravi.Ćesto se uspoređuje odnos brodara prema crobexu ili pak jednog
brodara prema drugome.Totalna glupost je usporedba ATPL prema JDPL jer je ATPL dala 50 kn dividende i jednu dionicu besplatno.Najprije to treba eliminirati.Ista stvar ako uspoređujemo prema LPLH,TNPL.A ULPL je posebna priča radi dokapitalizacija.ATPL je smanjila BV preko 15 % sa
isplatom dividende i dodijelom trezorskih dionica,a NAV još i više jer je jedino kod ATPL od svih naših brodara NAV niži od BV.
I sa ovim cijenama možemo kazati da odlično kotira i da je ravnopravna svjetskim brodarima.Mislim
da kotira čak malo bolje.Vrijeme sve stavi na svoje mjesto.

Best buy je laminat u Baumax-u po 19 kuna kvadrat. Kupiš u Baumaxu po 19 i prodaješ na hreljani po 40.

I'LL BE BACK


Best buy je laminat u Baumax-u po 19 kuna kvadrat. Kupiš u Baumaxu po 19 i prodaješ na hreljani po 40.

to mozda je najbolji buy ali da li ste bas stopostotno sigurni da je najbolji sell??????????
pofuk

Čudi me governer da ti gledaš te laminate po 19kn. Pa sa leda znam da za tebe što nije skupo ne vrijedi!

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


Čudi me governer da ti gledaš te laminate po 19kn. Pa sa leda znam da za tebe što nije skupo ne vrijedi!

[lol] [lol] ak ti je sad skupo kaj bude kad cenera pređe [lol] [lol] jbg governer puno liže pa nema za skuplje laminate [lol]

gdje je nestala prodaja na Ledo? Iza dvadesetog naloga vidljivi nalozi pd po preko 20 000 kn. Kaj se događa? znam ja da se to može brzo popuniti, al zakaj baš na Ledu? i to nakon dugo dugo vremena popriličnog pritiska na prodaju… Svugdje drugdje ima prodaje ko pljeve…hehe znao sam da ćete prije ili kasnije shvatiti da se ne isplati prodavati ovaj dragulj.

ne znam šta je best buy trenutno, ali znam šta je "ne prodavati ni u ludilu" a to je liz liz [thumbsup]

I'LL BE BACK


gdje je nestala prodaja na Ledo? Iza dvadesetog naloga vidljivi nalozi pd po preko 20 000 kn. Kaj se događa? znam ja da se to može brzo popuniti, al zakaj baš na Ledu? i to nakon dugo dugo vremena popriličnog pritiska na prodaju… Svugdje drugdje ima prodaje ko pljeve…hehe znao sam da ćete prije ili kasnije shvatiti da se ne isplati prodavati ovaj dragulj.

ne znam šta je best buy trenutno, ali znam šta je "ne prodavati ni u ludilu" a to je liz liz [thumbsup]


gdje je nestao ledo……
gdje se sakrio on…….
gje je……nesto nesto…nesto
rijeci neznam ja……
pofuk feat. bare
pofuk


gdje je nestala prodaja na Ledo? Iza dvadesetog naloga vidljivi nalozi pd po preko 20 000 kn. Kaj se događa? znam ja da se to može brzo popuniti, al zakaj baš na Ledu? i to nakon dugo dugo vremena popriličnog pritiska na prodaju… Svugdje drugdje ima prodaje ko pljeve…hehe znao sam da ćete prije ili kasnije shvatiti da se ne isplati prodavati ovaj dragulj. [thumbsup]. Takva jedna firma da se trži ispod dva nekonsolidirana booka. sramota.

Gubi jesmo to već raspravili!
Ja te molim da ne navlačiš neiskusne korisnike.
Znamo i ti i ja di je prodaja, a di je kupnja.
Ovakvim postovima ne doprinosiš razvoju foruma.
Ajde molim te prestani…



gdje je nestala prodaja na Ledo? Iza dvadesetog naloga vidljivi nalozi pd po preko 20 000 kn. Kaj se događa? znam ja da se to može brzo popuniti, al zakaj baš na Ledu? i to nakon dugo dugo vremena popriličnog pritiska na prodaju… Svugdje drugdje ima prodaje ko pljeve…hehe znao sam da ćete prije ili kasnije shvatiti da se ne isplati prodavati ovaj dragulj. [thumbsup]. Takva jedna firma da se trži ispod dva nekonsolidirana booka. sramota.

Gubi jesmo to već raspravili!
Ja te molim da ne navlačiš neiskusne korisnike.
Znamo i ti i ja di je prodaja, a di je kupnja.
Ovakvim postovima ne doprinosiš razvoju foruma.
Ajde molim te prestani…
[/quote]

pa ko ti kriv što si ti neki dan prodo Ledo da bi kupio tam neke gluposti od dionica. A dobro znaš da se to ne radi sa Ledom jer se onda u njega nemreš vratiti. pa to je jedno od prvih pravila burze. kak te nije strah to raditi? eto ti ga sad…

I'LL BE BACK

New Report

Close