Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo je tipičan primjer tvog pisanja, do jučer si hvalila te dionice a sad su odjednom smeće
[tongue]

– takve stvari većina vas ne može kužiti.
– zbog toga ste jako loši investitori i gubite novce na burzi.

– za razliku od vas, ili bolje većine vas, ja sve to kužim i brutalno zarađujem.

– morate znati kako je doslovno svaka dionica na određenoj cijeni ništa drugo nego smeće.

– imate primjer, dobra firma loša dionica i obrnuto.

– moj cilj je jedino brutalno zaraditi na dionici, ali ako ne ide brutalno onda tražim maximalno koliko može.
– eto to mi ide od ruke, stvarno se lijepo zabavljam i punooo zarađujem.
– pa zar nije moj portfelj jedan od najvećih,
– a do tog velikog portfelja sam došla svojim velikim radom.
– znaći nema ništa na sreću, pa nije vam ovo loto.
– samo znanje vam u ovoj igrici može pomoći.

– I love this game.
Pozdrav !



Znaci ti si danas prodala onaj 1 JNAF nekome po 2581,81? Aj prodaj i druga 2 pa da smo mirni

Gospodine Alien.
– pišem gospodin, jer ja za razliku od vas imam barem malo kulture,
– ali vi za mene niste gospodin, prije ste huligan, i stvarno nemate pojma o ulaganju na burzi.

– stoga vas pozivam na dvoboj, ako ste muško i ako ste hrabri.
– ali dvoboj na moj način, pa valjda se neću tući s huliganom.

– treba samo staviti količinu JNAF na prodaju.
– ne u prvih 10, može i 15, vidim ja duboku prodaju.
– np. stavimo dionice na cijenu 2.720kn .
– najvjerojatnije to neće proći za 5min koliko bi dionice bile izložene na prodaji.

– onda pametnjakoviću prihvaćate li dvoboj.
– ja sam bacila rukavicu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Gospodine ivana7 (kazem gospodine sa tocno odredjenim razlogom a znamo ga oboje)
– na 2720 da Vam poklanjam dionice ne pada mi na pamet jer Vi rekoste da o JNAF nemate pojma – ja nekog vraga znam pa se ne osjecam ko Djed Mraz da bi Vam prodao po tim cijenama
– ali kad razina bude visa a Vi ovako spremni za drmanje po asku nema frke mozemo se dogovoriti
– ne znam odakle Vam to da sam huligan, ali kad netko druge karakterizira odredjenim nazivima a ne podje prvo od sebe onda to vise govori o toj osobi nego o onoj kojoj je naziv uputila
– usput, kad vec vidite dubinu koju vidite sto ne pometete ove igrace do 2720?
– a o znanju ulaganja na burzi – pa dovoljno je pogledati Vase postove recimo HT kojeg ste brutalno kupovali na 360 i slicnim razinama i brutalno rasprodali na 225 i slicnim razinama
– ali dobro, ubrali ste bonus dionice i dividendu
– time je pusiona na HTu ipak manje brutalna neg je mogla biti

p.s.
Mozete mi 1 uvaliti jer ja za razliku od Vas uopce ne patim od kompleksa ocjenjivanja na forumu


Gospodine ivana7 (kazem gospodine sa tocno odredjenim razlogom a znamo ga oboje)

– evo kako piše jedna nekulturna osoba.
– a ja ga nikad u životu nisam vidjela ili s njim pričala.
– ja se ne družim s huliganima.

– I love this game.
Pozdrav !



Gospodine ivana7 (kazem gospodine sa tocno odredjenim razlogom a znamo ga oboje)

– evo kako piše jedna nekulturna osoba.
– a ja ga nikad u životu nisam vidjela ili s njim pričala.
– ja se ne družim s huliganima.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ja zbilja ne vidim nekulturu. Em sam Vas persirao, em Vas nisam nazvao pogrdnim imenom kakvim Vi mene nazivate evo sad vec u 2 posta. Moderatori bi ovakve nekulturne ljude koje druge vrijedjaju trebali moderirati najblaze receno.

Usput, i ja si biram drustvo s kime se druzim pa srecom s Vama mislim da necu imati tu neugodnu priliku.

p.s.
Koliko mene sjecanje sluzi (a sluzi me za sad fantasticno) jos u ozujku je kolega Merlin prvi hvalio JNAF, a vi ste ga se sjetili prije mozda tjedan dana. Ali, jos nije kasno posto je dionica i dalje podcijenjena.



Gospodine ivana7 (kazem gospodine sa tocno odredjenim razlogom a znamo ga oboje)

– evo kako piše jedna nekulturna osoba.
– a ja ga nikad u životu nisam vidjela ili s njim pričala.
– ja se ne družim s huliganima.
[/quote]
Ni ja ga nisam nikad vidla, osim na slici [lol] al ga redovito čujemo neke od nas ….nisam od njega čula tolko nekulture u dve godine kolko se kod tebe može pročitati u svakom postu, tak da oladi mala…



Ovo je tipičan primjer tvog pisanja, do jučer si hvalila te dionice a sad su odjednom smeće
[tongue]

– takve stvari većina vas ne može kužiti.
– zbog toga ste jako loši investitori i gubite novce na burzi.

– za razliku od vas, ili bolje većine vas, ja sve to kužim i brutalno zarađujem.

– morate znati kako je doslovno svaka dionica na određenoj cijeni ništa drugo nego smeće.

– imate primjer, dobra firma loša dionica i obrnuto.

– moj cilj je jedino brutalno zaraditi na dionici, ali ako ne ide brutalno onda tražim maximalno koliko može.
– eto to mi ide od ruke, stvarno se lijepo zabavljam i punooo zarađujem.
pa zar nije moj portfelj jedan od najvećih,– a do tog velikog portfelja sam došla svojim velikim radom.
– znaći nema ništa na sreću, pa nije vam ovo loto.
– samo znanje vam u ovoj igrici može pomoći.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

…zanimljivo što se tiče visine portfelja,iz vašeg pisanja se ne može zaključiti koliki vam je portfelj…a kamoli da vi znate od forumaša visinu portfelja…
….stvarno mi nije jasno kako vi znate kolki je moj [shocked]



Zločinačka organizacija……… [wink]

– zločinačka organizacija.
– ima li još koja da me uputi kako se može puno zaraditi za 2 dana ???????

– možete vas biti sram, kakvu smo vam samo informaciju tu dali, JNAF.
– i odmah smo postali zločinci, neviđeni drukeri.
– a mi smo obični šljakeri sa burze udruženi u udruženom radu.

– koliko ste mi samo jedinica udijelili ???????
– a koliko se je tu love moglo zaraditi ??????
– ja sam tu punoooo love zaradila, ali ne znam kako će to vama pomoći ?????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
joj ne pričaj gluposti o pravoj informaciji JANAF-u.Mi smo to skupljali dok ti nisi znala ni šta znači ta skračenica.Da ti si nama dala informaciju.Stvarno ga sad pretjera

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

Kako je govorio Zaratr…Merlin

12.03.09. | 09:04

merlin | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 12665 | profil
korisnik od: 14.08.2007.
[Korisnik je offline] [Korisnik s iskustvom] [Korisnik spada u skupinu 60% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.]
ocjena poruke
34%
zajednica

moderatori
Imho best buy su građevinari, jest da su najviše potonuli ali će i najviše rasti kad se burza oporavi a do oporavka mora doći prije ili kasnije.
Čak će im se otovriti još veće perspektive nego što su današnje jer će kriza na tržištu nekretnina pomesti amatersku konkurenciju.
Ili kao što kaže Kostolany, nema tržišnog sloma kojem nije prethodio enorman rast i nema euforije i rasta kojem nije prethodio burzovni slom.
A najviše će zaraditi najstrpljiviji, a ne ovi što prodaju čim cijena skoči 3 %.
Ja sam se nakrcao, to moram priznati, i nemam potrebe ništa raditi osim čekati da se tržište oporavi.
A tržište će kao i obično dizati ovi što sad čuče u kešu, ali naravno oni čekaju da se formira dno, pa da vide preokret, a kad to vide i oslobode se straha crobex će biti negdje na 2.000-2.200.

Bonus na kraju
When Warren Buffett speaks, the market listens. On Monday, in a three-hour interview on CNBC, Buffett had some good things to say about the banking sector. That was all the fuel that was needed for some of the bank stocks to take off:
"Banking has never been better, in one sense."
The banks are getting their money very cheaply, deposits are coming in, spreads have never been wider, all the new business they’re doing is terrific. They will earn their way out of it [in the] overwhelming number of cases.
thumbsup
Zadnja izmjena: merlin (12.03.2009. 09:07)

p.s.
Tko ne vjeruje nek ode na 788 stranicu ovog topica. Za konkretno pisanje o JNAF cackajte sami


– a o znanju ulaganja na burzi – pa dovoljno je pogledati Vase postove recimo HT kojeg ste brutalno kupovali na 360 i slicnim razinama i brutalno rasprodali na 225 i slicnim razinama
– ali dobro, ubrali ste bonus dionice i dividendu
– time je pusiona na HTu ipak manje brutalna neg je ….

– zašto izvrćete činjenice ?????
– kako možete toliko lagati ??????
– pa valjda je većini jasno što sam o HT pisala na ovoj temi.
– istine radi, nikad ne biježim od istine, imala sam i jednu manju kupnju HT-a na 360kn.
– ali tada mi je HT bio sporedna investicija u portfelju od cca 20-30 dionica.
– ja sam na ovoj temi najviše pisala o HT-u kad je bio debelo ispod 200kn .
– sve se može provjeriti na samoj temi.
– i neka mi se javi tko je izgubio na HT-u na temelju moga pisanja.
– u ovoj krizi se jedino na HT-u nisu izgubili novci.
– ma nemamo o čemu više pričati gospodine Alien.

– I love this game.
Pozdrav !

zasto se ovdje stalno pise o nekakvim gubitcima i brutalnim zaradama…
svaki put , jedno te isto.



– a o znanju ulaganja na burzi – pa dovoljno je pogledati Vase postove recimo HT kojeg ste brutalno kupovali na 360 i slicnim razinama i brutalno rasprodali na 225 i slicnim razinama
– ali dobro, ubrali ste bonus dionice i dividendu
– time je pusiona na HTu ipak manje brutalna neg je ….

– zašto izvrćete činjenice ?????
– kako možete toliko lagati ??????
– pa valjda je većini jasno što sam o HT pisala na ovoj temi.
– istine radi, nikad ne biježim od istine, imala sam i jednu manju kupnju HT-a na 360kn.
– ali tada mi je HT bio sporedna investicija u portfelju od cca 20-30 dionica.
– ja sam na ovoj temi najviše pisala o HT-u kad je bio debelo ispod 200kn .
– sve se može provjeriti na samoj temi.
– i neka mi se javi tko je izgubio na HT-u na temelju moga pisanja.
– u ovoj krizi se jedino na HT-u nisu izgubili novci.
– ma nemamo o čemu više pričati gospodine Alien.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Za HT priznam da ste pisali i to je JEDINA dionica o kojoj ste pricali cijelo vrijeme. Istovremeno, na gro drugih dionica (pa i JNAF) se dalo zaraditi bitno vise. Iskreno, ne znam kog vraga uopce sad kupujete taj JNAF posto, kako i sami rekoste, ne znate nista o toj firmi. Po meni to zvuci kao vrlo riskantno ulaganje; naravno, meni koji znam ponesto o JNAF to je OK ulaganje. Mislim da bi bilo najbolje da to drmnete po bidu i rijesite se muke. I drzite se HT-a.


zasto se ovdje stalno pise o nekakvim gubitcima i brutalnim zaradama…
svaki put , jedno te isto.

– isto kao što možemo pročitati na temi što smo danas tržili koliko je gospodin Tigrus zaradio bureka ili čevapa i hoće li biti dovoljno i za još jeno pivo.
– ipak bi sama tema bila puno zanimljivija kada bi mogli pročitati i koliko je "danas" gospodin Tigrus izgubio bureka.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close