Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kad se zaduži država to je kao da si se i ti zadužio jer ćeš ti taj dug vraćati. A dali bolje iskoristiš zaduženu lovu ti sam ili država u tvoje ime procjeni sam.

Kakvo spašavanje ekonomije od većeg pada? pekar A radi kao konj, budi se u 4 ujutro, peče kruh i prodaje ga. pekar B spava do 11, kupi kruh u konzumu i prodaje kao svoj. ljudi sve više idu kupovat kod pekara A i pekar B upadne u probleme i pred zatvaranjem je. i onda dođe jadranka kosor i da pekaru B bespovratni poticaj da ga se spasi i svi sretni jer je jadranka spasila radno mjesto. A pekar B će iduće godine opet doć po svoj poticaj…. sposobniji će primjetiti i da bi pekar A dobio nove mušterije i povećao svoj biznis da je jaca pustila pekara B da propadne. Nakon nekog vremena bi i zaposlio novog radnika… al ovako ništa od toga. jaca sretna, pekar B sretan, ekonomisti sretni… i onda na nekom forumu dođe neki twixer i veli pogledajte kako se spašavaju radna mjesta…

malo sam karikirao al to je suština

Ne govorimo o istoj ekonomiji, ja govorim o US ekonomiji. Dakle dođe Obama i kaže da će graditi most u Baltimoru (bilo na TV-u). Javi se 50 kompanija i posao dobije ona sa najpovoljnijom ponudom. Zaposli ljude. Niko ne gubi posao zbog toga. Broj mostova u izgradnji se povećao za jedan.

Ili produži jobless benifits za 13 mjeseci za ljude koji su izgubili posao i koji aktivno traže posao. Ne daje pare onima koji godinama ne rade niti onima koji ne traže posao.

Slažem se što se tiče hrvatske ekonomije. Državni poticiji i subvencije su uveliko ugušili zdrav dio ekonomije koji se mogao razvijati i otvarati nova radna mjesta. Jadranka uzima od jednih da bi dala drugima. U konačnici to daje više štete nego koristi.

Obama uzima od Kineza i Japanaca da otvori nove poslove u US, on nije povećao namete i poreze.

[/quote]

obama uzima jer japanci i kinezi su u situaciji da moraju financirati potrošnju amera jer nemaju kome drugome prodati robu

i oni su svejesni da usa ekonomija odlazi u mp3 i zato se u kini užurbano razvija consumer

kada kineski consumer bude mogao plaćati robu tada kinezi više neće financirati usa consumera i ovi će biti u totalnoj banani

s druge strane, povećana potrošnja kineskog consumera zanači da oni ima više vremena (manje radi) i više novaca za trošiti (veća plaća) što znači da više nije toliko jeftin kineski proizvod

to znači da kinezi mogu financirati usa consumera i bit jeftini ili izgraditi svog consumera i više ne biti jeftini, ali što god da odluče oni su svjesni da ameri nikada neće vratiti dug

a onda će kinezi za usa obveznice kupiti New York I LA ili će ameri biti prisiljeni stisnuti red button

JNAF. zanimljivosti.

– ovom prilikom neću pisati o TA ili FA JNAF-a nego čisto neke zanimljivosti.

– nekada davno sam ju prodala na zbilja velikim cijenama.
– tada a i danas isto zbilja nemam puno pojma o tom biznisu.

– dionica mi zbilja nije bila zanimljiva jer ne dijeli dividendu.
– ali za oko mi je zapelo zadnje financijsko izviješće gdje su prikazali ogroman rast dobiti.
– tada sam ju počela akumulirati,
– već sam ostvarila lijepu zaradu, ali ju i dalje nadokupljujem, i skupila sam lijepu količinu.

– tu je nominala 2.700kn, a BVPS 3.100kn, i sam biznis nema konkurencije, monopol su.
– većinom su u raznoraznom državnom vlasništvu.
– tako da TOP10 kontrolira 96.47% ili 716.665 dionica.
– a slobodnih dionica na tržištu imamo 3.53% ili 26.181 dionicu.
– TOP10 koliko pratim niti prodaje niti kupuje.

– ali u zadnju godinu je protrgovano 25.053 dionice .
– skoro 100% sve slobodne dionice.
– u ovom tjednu je protrgovano 1.556 dionica.
– znači iako je slobodan jako mali broj dionica s JNAF-om se intenzivno trguje, postaje likvidan i tu dolazi do 10 najtrgovanijih dionica.

– broj dioničara je 1.301 .
– kada odbijemo TOP10, ostaje nam po svakom dioničaru 20 dionica.

– gornji podaci možda i nisu točni, prepisala sam ih iz više izvora, ja sam puna JNAF-a te je tekst pisan isključivo zbog drukanja na dionici JNAF.
– ali to i ne znači kako neka drukanja na nekim dionicama nisu o.k.

– I love this game.
Pozdrav !


JNAF. zanimljivosti.

– ovom prilikom neću pisati o TA ili FA JNAF-a nego čisto neke zanimljivosti.

– nekada davno sam ju prodala na zbilja velikim cijenama.
– tada a i danas isto zbilja nemam puno pojma o tom biznisu.

– dionica mi zbilja nije bila zanimljiva jer ne dijeli dividendu.
– ali za oko mi je zapelo zadnje financijsko izviješće gdje su prikazali ogroman rast dobiti.
– tada sam ju počela akumulirati,
– već sam ostvarila lijepu zaradu, ali ju i dalje nadokupljujem, i skupila sam lijepu količinu.

– tu je nominala 2.700kn, a BVPS 3.100kn, i sam biznis nema konkurencije, monopol su.
– većinom su u raznoraznom državnom vlasništvu.
– tako da TOP10 kontrolira 96.47% ili 716.665 dionica.
– a slobodnih dionica na tržištu imamo 3.53% ili 26.181 dionicu.
– TOP10 koliko pratim niti prodaje niti kupuje.

– ali u zadnju godinu je protrgovano 25.053 dionice .
– skoro 100% sve slobodne dionice.
– u ovom tjednu je protrgovano 1.556 dionica.
– znači iako je slobodan jako mali broj dionica s JNAF-om se intenzivno trguje, postaje likvidan i tu dolazi do 10 najtrgovanijih dionica.

– broj dioničara je 1.301 .
– kada odbijemo TOP10, ostaje nam po svakom dioničaru 20 dionica.

– gornji podaci možda i nisu točni, prepisala sam ih iz više izvora, ja sam puna JNAF-a te je tekst pisan isključivo zbog drukanja na dionici JNAF.
– ali to i ne znači kako neka drukanja na nekim dionicama nisu o.k.

– I love this game.
Pozdrav !


od mene stotka….mozes ti i normalno pisati kad hoces….ovo ti je prva pozitivna ocjena od mene od zadnjeg bezobrazluka …..steta da imam samo jedan nick

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

JNAF, zanimljivosti.

– samu dionicu je zbilja jako teško akumulirati zbog konstantno slabe prodaje.
– tako i sada imamo samo 95 dionica do cijene od 2.700kn .
– a od 2.700kn do 2.800kn imamo i još manje dionica 34.

– ali tu trenutno imamo i jako velikih oscilacija cijena.
– moram napisati i to kako je jedina prava podrška na cijeni od 1.000kn .
– možda je investicija i rizičjna jer je tu ušlo dosta burek investitora.
– a upravo od tih burek investitora sam uspijela skupiti značajne količine dionica JNAF.

– što ću dalje zbilja nemam pojma.
– ali ako na tržištu ne vidim bolju priliku i dalje ću akumulirati JNAF, ali jedino ako uspijem po jeftinim cijenama.
– trenutno je jako velika opasnost i moja nazočnost u toj dionici.
– jer nikada se ne zna što ću ja tu učiniti.
– možda ju budem dizala, što je malo vjerojatno, ali i te stvari znam radilti, a love imam.
– možda ju budem rušila, ionako sam tu u lijepom plusu.
– a možda stavim i koji veliki nalog na prodaju, to obožavam raditi kada idem u dodatnu kupnju.
– stvarno obožavam zbunjivati svoje ovčice i burek investitore na ovoj burzi.
– a uz sve to se da i brutalno zaraditi, samo stvarno treba znati pametno odigrati igricu.

– I love this game.
Pozdrav !

– tako i sada imamo samo 95 dionica do cijene od 2.700kn .
– a od 2.700kn do 2.800kn imamo i još manje dionica 34.

To se jako brzo popunjava kao što se da lijepo vidjeti.


– moram napisati i to kako je jedina prava podrška na cijeni od 1.000kn .

Pa, kada imaš tako puno dionica i love a prava podrška je na 1000 kn zašto ne iskoristiš jedan manji dio dioncia da ga stučeš na 1000 kn i kreneš u daleko povoljniji dokup? Čini mi se da će ovdje biti jako teško probiti 2000 a kamoli stiči do 1000 kn!


– možda je investicija i rizičjna jer je tu ušlo dosta burek investitora.

Zbog čega je to rizik? Oni pridonosi likvidnosti. Ne vidim ništa loše u tome.


– a upravo od tih burek investitora sam uspijela skupiti značajne količine dionica JNAF.

Tu je ušla jedna trejderska grupa koja se igrala na ADPL, THNK, CROS, VIRO, HDEL, VDKT, itd a sada pripremaju nove "projekte" koliko vidim. Jedini problem je što svi nisu uspjeli izići iz svega. Veliki su i samim time postaju tromi što će vremenom dovesti do raskola budući će neki postati dugoročni a to neće moći oprostiti ovima koji su pobjegli van.


– trenutno je jako velika opasnost i moja nazočnost u toj dionici.

Naprotiv.


– jer nikada se ne zna što ću ja tu učiniti.

Krivo. Vrlo si predvidiva.


– možda ju budem dizala, što je malo vjerojatno, ali i te stvari znam radilti, a love imam.

Sumnjam da imaš dovoljno. Priča se da će Dinko morati van. Gospon ministar treba nekom utopiti obveznice.


– možda ju budem rušila, ionako sam tu u lijepom plusu.

Teško. Po zadnjem ispisu sa SDA nemaš dovolju kolićinu za išta ozbiljnije.


– a možda stavim i koji veliki nalog na prodaju, to obožavam raditi kada idem u dodatnu kupnju.

Tu bi se lako moglo dogoditi da te veća riba pojede. Kao što si rekla mali broj dionica je u opticaju i ima onih koji samo čekaju veće naloge da prikupe kolićinu bez dizanja cijene.


– stvarno obožavam zbunjivati svoje ovčice i burek investitore na ovoj burzi.

Što se JANAFa tiče meni ti djeluješ dosta zbunjeno i dezorijentirano. Prerano si prodala onih 107 komada prije cca mjesec dana.


– a uz sve to se da i brutalno zaraditi, samo stvarno treba znati pametno odigrati igricu.

Najbitnije je izbjeći brutalni gubitak!


– I love this game.

I love you. [kiss]
[/quote]

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!


– tako i sada imamo samo 95 dionica do cijene od 2.700kn .
– a od 2.700kn do 2.800kn imamo i još manje dionica 34.

To se jako brzo popunjava kao što se da lijepo vidjeti.


– moram napisati i to kako je jedina prava podrška na cijeni od 1.000kn .

Pa, kada imaš tako puno dionica i love a prava podrška je na 1000 kn zašto ne iskoristiš jedan manji dio dioncia da ga stučeš na 1000 kn i kreneš u daleko povoljniji dokup? Čini mi se da će ovdje biti jako teško probiti 2000 a kamoli stiči do 1000 kn!


– možda je investicija i rizičjna jer je tu ušlo dosta burek investitora.

Zbog čega je to rizik? Oni pridonosi likvidnosti. Ne vidim ništa loše u tome.


– a upravo od tih burek investitora sam uspijela skupiti značajne količine dionica JNAF.

Tu je ušla jedna trejderska grupa koja se igrala na ADPL, THNK, CROS, VIRO, HDEL, VDKT, itd a sada pripremaju nove "projekte" koliko vidim. Jedini problem je što svi nisu uspjeli izići iz svega. Veliki su i samim time postaju tromi što će vremenom dovesti do raskola budući će neki postati dugoročni a to neće moći oprostiti ovima koji su pobjegli van.


– trenutno je jako velika opasnost i moja nazočnost u toj dionici.

Naprotiv.


– jer nikada se ne zna što ću ja tu učiniti.

Krivo. Vrlo si predvidiva.


– možda ju budem dizala, što je malo vjerojatno, ali i te stvari znam radilti, a love imam.

Sumnjam da imaš dovoljno. Priča se da će Dinko morati van. Gospon ministar treba nekom utopiti obveznice.


– možda ju budem rušila, ionako sam tu u lijepom plusu.

Teško. Po zadnjem ispisu sa SDA nemaš dovolju kolićinu za išta ozbiljnije.


– a možda stavim i koji veliki nalog na prodaju, to obožavam raditi kada idem u dodatnu kupnju.

Tu bi se lako moglo dogoditi da te veća riba pojede. Kao što si rekla mali broj dionica je u opticaju i ima onih koji samo čekaju veće naloge da prikupe kolićinu bez dizanja cijene.


– stvarno obožavam zbunjivati svoje ovčice i burek investitore na ovoj burzi.

Što se JANAFa tiče meni ti djeluješ dosta zbunjeno i dezorijentirano. Prerano si prodala onih 107 komada prije cca mjesec dana.


– a uz sve to se da i brutalno zaraditi, samo stvarno treba znati pametno odigrati igricu.

Najbitnije je izbjeći brutalni gubitak!


– I love this game.

I love you. [kiss]
[/quote]

[/quote]

Brutalan reply [thumbsup]

El Febo, 27.09.2009. u 16:58
Tu je ušla jedna trejderska grupa koja se igrala na ADPL, THNK, CROS, VIRO, HDEL, VDKT, itd a sada pripremaju nove "projekte" koliko vidim. Jedini problem je što svi nisu uspjeli izići iz svega. Veliki su i samim time postaju tromi što će vremenom dovesti do raskola budući će neki postati dugoročni a to neće moći oprostiti ovima koji su pobjegli van.

To su dvije različite trejderske skupine: Trejderska skupina "Diverzant Prsan" i Trejderska skupina
"Puškomitraljesci".

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

GOSPODINE UREDNIČE!

Viribus je otkio podatke iz SDA ….SDKD… !!!! Zašto to dozvoljavate ???? Ako ćemo na ovaj način
otkrivati podatke tko ima koliko dionica, i tko ih kada prodaje..samo zato da ispadnemo pametni..
kakvu Vi onda imate ulogu u svemu tome ??? Zašto to dopuštate!? Kakav je to bezobrazluk
jednog kolege da iznosi p0odatke o prodaji iz SDA ??? Pa kaj je vama došlo ???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kolega Rocky 12.03.2009 na temi "što smo danas tržili"

Protrgovao sa IGH i prodao dio ATPL po 640 i kusur.
Cash-r-a ima sve veći udio.

Kolega Rocky 13.03.2009 na temi "što smo danas tržili"

Prodao dio ATPL i malo KOEI što sam imao, kupio HT oko 204 i kusur. Cash preko 50%.

Dakle portfelj na dan 13.03 je Cash koji je preko 50% i HT. Niti 12.niti 13.03 nije ponedjeljak nego četvrtak i petak

[lol]

Na toj temi sam odavno prestao pisati što trgujem. Rast sam proveo uglavnom u dionicama.
Na KODT temi sam napisao 3.6. da sam prije koji dan prodao sve dionice a onda si se ti našao prozvanim optužiti me to isto što i ovdje a to je da sam u 3 mjesecu sve prodao, što bi bilo prilično blesavo za svakoga tko ima imalo mozga.
Kod nas sam bio ubacio svu lovu u par dionica i nisam više ativno trgovao a aktivno sam trgovao samo u USA.

Kasnije sam oko Crobexa 1700 podsjetio dežurne drukere koji su i na 2200 drukali na gore kako je ipak došlo bolje vrijeme za kupnju nego što je bilo ono koje su oni reklamirali, još sam i citirao njihove borbene drukerske poruke.


Gle stari, svi ti pokazatelji koje nabrajaš i o kojima premanentno lupetaš već mjesecima… u 2008. su bili jako dobri za RH. Istovremeno je burza pala za 80%. Znaš li ti uopće na kojim pretpostavkama burze padaju i rastu i što je u cijenama anticipirano, a što ne? Uopće se ne mislim više natezati sa tobom jer smatram da nemaš blage veze s vezom. Ae bok.

Blablabla, trla baba lan da joj prođe dan. Ti pričaš kao da na burzi postoji isključivo rast i kao da nam se gospodarstvo ne nalazi u potencijalno opasnoj situaciji.
Vrlo lako se može desiti da sve ispadne ružičasto i da se izvučemo bez puno većih problema ali postoji i određena mogućnost da stvari krenu u krivo.
Zar je loše što pozivam ljude na oprez?
Nisam nikome savjetovao da proda dionice, samo kažem da treba biti oprezan i spreman. Jer ako se unaprijed ne napravi plan i za pad burze, kao i za rast, onda je izvjesno da ćemo pod utjecajem emocija i trenutne panike možda krivo reagirati.


GOSPODINE UREDNIČE!

Viribus je otkio podatke iz SDA ….SDKD… !!!! Zašto to dozvoljavate ???? Ako ćemo na ovaj način
otkrivati podatke tko ima koliko dionica, i tko ih kada prodaje..samo zato da ispadnemo pametni..
kakvu Vi onda imate ulogu u svemu tome ??? Zašto to dopuštate!? Kakav je to bezobrazluk
jednog kolege da iznosi p0odatke o prodaji iz SDA ??? Pa kaj je vama došlo ???

Viribus nije spomenuo nikoga imenom i prezimenom, ne vidim u čemu je problem.
Ako želiš tajnost onda trguj preko skrbničkog računa.


El Febo, 27.09.2009. u 19:46
Tu je ušla jedna trejderska grupa koja se igrala na ADPL, THNK, CROS, VIRO, HDEL, VDKT, itd a sada pripremaju nove "projekte" koliko vidim. Jedini problem je što svi nisu uspjeli izići iz svega. Veliki su i samim time postaju tromi što će vremenom dovesti do raskola budući će neki postati dugoročni a to neće moći oprostiti ovima koji su pobjegli van.

To su dvije različite trejderske skupine: Trejderska skupina "Diverzant Prsan" i Trejderska skupina
"Puškomitraljesci".
[/quote]

….koji drmaju na području mjesne zajednice a i šire. [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Pa dobro gdje je ta Ivana7 kad je čovjek treba…………što da radimo? Kupi-drži-prodaj? [smiley]

New Report

Close