Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Ja mislim da će ATPL propasti u provaliju, samo je pitanje dana.

Zašto tako misliš?

[/quote]

Pa BDI je roknuo skoro 50% u par mjeseci a ATPL stoji u mjestu.
Svjetlo na kraju tunela za brodare se nije počelo nazirati.
Jedini brodar kojeg bih trenutno kupio je DRYS. Čekam ga ponovo oko 6$ ili niže. U prošloj rundi sam dobro zaradio na putu od 5.70$ do skoro 8$.
[/quote]

Je samo šta je Capesize povukao BDI dolje a taj tip broda ATPL nema,dok su vozarine za Panamaxe ostale iste,a za Supramaxe su i narasle

Capesize Index
24.09.09 +0142 / 22.251USD
12.08.09 +0391 / 43.706USD

Panamax Index
24.09.09 -0635 / 18.916USD
12.08.09 -0420 / 18.687USD

Supramax Index
24.09.09 -034 / 21.623USD
12.08.09 -374 / 17.777USD

http://www.nordic-drybulk.info/?Dry_Bulk_Index

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

dajte molim Vas ako neko ima srca i volje da pronajde koleginicu ivana7 da kaze osvrt kako na burzovna kretanja tako i na geopolitičku situaciju u svijetu
pa valjda se do sada trebala vratiti sa generalne skupstine
unaprijed hvala
pofuk

Joj kolega idete mi na zivce….

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Joj kolega idete mi na zivce….

ispricavam se
da Vas utjesim vec pomalo i sam sebi idemna zivce
pofuk
p.s.nego gde je ikvana7????


p.s.nego gde je ikvana7????

Brutalno zarađuje!

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!



Primarni problem je u tome što je consumer rikno. Ne kupuje se. Kada se ne kupuje onda se i proizvodi manje. Kada se proizvodi manje onda se otpuštaju ljudi. Sa porastom nezaposlenosti pada kupovna moć što dovodi opet do smanjenja proizvodnje i novih otpuštanja. Jednostavno – spirala. I to BRUTALNA!

Vrlo površno i bez sagledavanja šire slike. Na žalost većina ekonomista razmišlja jednako.

Primarni problem je što se trošilo na dug. Trošilo se više nego se imalo. A to ne može vječno trajat. Oni koji ne vide širu sliku zagovaraju nastavak takvog ponašanja kao spas za ekonomiju što će neizbježno dovesti do još većih problema kasnije.

Kad si pijan rješenje je mamurluk. Možeš i nastavit pit i odgađat problem al što više čekaš mamurluk će biti jači.

[/quote]

U svemu se slažemo. Stimulus, bailout, cash for culunkers, štampanje dolara u neograničenim količinama, itd – nastavak je još žešćeg trošenja na dug a samim time i generiranje odnosno eskalacija problema uz stvaranje privida oporavka.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!


kolega kak vam nije neugodno ostat bez dionica prije nego su odradile 30 do 50% rasta i još će toliko?

Zakaj bi mi bilo neugodno? Iznosim samo svoje mišljenje.
Možda bude i 100% rasta. Samo pitanje je kada? U doglednoj budućnosti, IMHO, neće. Naprotiv.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!



Primarni problem je u tome što je consumer rikno. Ne kupuje se. Kada se ne kupuje onda se i proizvodi manje. Kada se proizvodi manje onda se otpuštaju ljudi. Sa porastom nezaposlenosti pada kupovna moć što dovodi opet do smanjenja proizvodnje i novih otpuštanja. Jednostavno – spirala. I to BRUTALNA!

Vrlo površno i bez sagledavanja šire slike. Na žalost većina ekonomista razmišlja jednako.

Primarni problem je što se trošilo na dug. Trošilo se više nego se imalo. A to ne može vječno trajat. Oni koji ne vide širu sliku zagovaraju nastavak takvog ponašanja kao spas za ekonomiju što će neizbježno dovesti do još većih problema kasnije.

Kad si pijan rješenje je mamurluk. Možeš i nastavit pit i odgađat problem al što više čekaš mamurluk će biti jači.

[/quote]

Mislim da razlog velikih deficita robne razmjene nije zato što su neki trošili previše nego što neki nisu trošili dovoljno. Kinezi su svoju valutu držali, i još uvijek drže, jako nisko ispod realne vrijednosti. To je dovelo do toga da da Kina ima enorman suficit robne razmjene, a US enorman deficit. Sada i Kinezi vide da je to bila pogrešna politika pa se okreću financiranju kineskog potrošača umjesto američkog. Porast kredita u Kini je ove godine preko 100%. Tu je u ovom trenutku glavni pokretač globalne ekonomije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Ja mislim da će ATPL propasti u provaliju, samo je pitanje dana.

Zašto tako misliš?

[/quote]

Pa BDI je roknuo skoro 50% u par mjeseci a ATPL stoji u mjestu.
Svjetlo na kraju tunela za brodare se nije počelo nazirati.
Jedini brodar kojeg bih trenutno kupio je DRYS. Čekam ga ponovo oko 6$ ili niže. U prošloj rundi sam dobro zaradio na putu od 5.70$ do skoro 8$.
[/quote]

dajte kolega ne lupetajte, ATPL ne ide ni u kakvu provaliju jer ne znate strukturu ugovora brodova i rokova. ATPL će stajati kao ravna crta kako sam i rekao, do daljnjeg. Ukoliko BDI kolabrira, kao što je bilo prošle jeseni na 700 bodova,onda će ATPL u provaliju. Sada su na cca breakevenu a trže se na razini kapitala. Prema tome nikakve provalije nema do daljnjeg.

I'LL BE BACK




Ja mislim da će ATPL propasti u provaliju, samo je pitanje dana.

Zašto tako misliš?

[/quote]

Pa BDI je roknuo skoro 50% u par mjeseci a ATPL stoji u mjestu.
Svjetlo na kraju tunela za brodare se nije počelo nazirati.
Jedini brodar kojeg bih trenutno kupio je DRYS. Čekam ga ponovo oko 6$ ili niže. U prošloj rundi sam dobro zaradio na putu od 5.70$ do skoro 8$.
[/quote]

dajte kolega ne lupetajte, ATPL ne ide ni u kakvu provaliju jer ne znate strukturu ugovora brodova i rokova. ATPL će stajati kao ravna crta kako sam i rekao, do daljnjeg. Ukoliko BDI kolabrira, kao što je bilo prošle jeseni na 700 bodova,onda će ATPL u provaliju. Sada su na cca breakevenu a trže se na razini kapitala. Prema tome nikakve provalije nema do daljnjeg.
[/quote]

Novac uložen u ATPL je mrtvi kapital dok Crobex bude rasto ATPL bude stajala na 1000-1100 kn.




Primarni problem je u tome što je consumer rikno. Ne kupuje se. Kada se ne kupuje onda se i proizvodi manje. Kada se proizvodi manje onda se otpuštaju ljudi. Sa porastom nezaposlenosti pada kupovna moć što dovodi opet do smanjenja proizvodnje i novih otpuštanja. Jednostavno – spirala. I to BRUTALNA!

Vrlo površno i bez sagledavanja šire slike. Na žalost većina ekonomista razmišlja jednako.

Primarni problem je što se trošilo na dug. Trošilo se više nego se imalo. A to ne može vječno trajat. Oni koji ne vide širu sliku zagovaraju nastavak takvog ponašanja kao spas za ekonomiju što će neizbježno dovesti do još većih problema kasnije.

Kad si pijan rješenje je mamurluk. Možeš i nastavit pit i odgađat problem al što više čekaš mamurluk će biti jači.

[/quote]

U svemu se slažemo. Stimulus, bailout, cash for culunkers, štampanje dolara u neograničenim količinama, itd – nastavak je još žešćeg trošenja na dug a samim time i generiranje odnosno eskalacija problema uz stvaranje privida oporavka.
[/quote]

Netko mora uskočiti i trošiti kada se consumer povuče. To je naravno država. U protivnom bi ekonomija doživjela kolaps, nezaposlenost bi bila još viša i situacija još teža. Nobelovac Paul Krugman smatra da država mora trošiti još više i još brže. Povećana državna potrošnja bi ohrabrila kompanije da prestanu otpuštati ljude i ako je moguće počnu ponovo zapošljavati.

Činjenica da nemamo inflaciju znači da koliko je god država povećala potrošnju toliko je consumer smanjio. Država povećava dug, a consumer smanjuje.

Najgora opcija je ne raditi ništa i čekati da kriza sama nestane.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan





Primarni problem je u tome što je consumer rikno. Ne kupuje se. Kada se ne kupuje onda se i proizvodi manje. Kada se proizvodi manje onda se otpuštaju ljudi. Sa porastom nezaposlenosti pada kupovna moć što dovodi opet do smanjenja proizvodnje i novih otpuštanja. Jednostavno – spirala. I to BRUTALNA!

Vrlo površno i bez sagledavanja šire slike. Na žalost većina ekonomista razmišlja jednako.

Primarni problem je što se trošilo na dug. Trošilo se više nego se imalo. A to ne može vječno trajat. Oni koji ne vide širu sliku zagovaraju nastavak takvog ponašanja kao spas za ekonomiju što će neizbježno dovesti do još većih problema kasnije.

Kad si pijan rješenje je mamurluk. Možeš i nastavit pit i odgađat problem al što više čekaš mamurluk će biti jači.

[/quote]

U svemu se slažemo. Stimulus, bailout, cash for culunkers, štampanje dolara u neograničenim količinama, itd – nastavak je još žešćeg trošenja na dug a samim time i generiranje odnosno eskalacija problema uz stvaranje privida oporavka.
[/quote]

Netko mora uskočiti i trošiti kada se consumer povuče. To je naravno država. U protivnom bi ekonomija doživjela kolaps, nezaposlenost bi bila još viša i situacija još teža. Nobelovac Paul Krugman smatra da država mora trošiti još više i još brže. Povećana državna potrošnja bi ohrabrila kompanije da prestanu otpuštati ljude i ako je moguće počnu ponovo zapošljavati.

Činjenica da nemamo inflaciju znači da koliko je god država povećala potrošnju toliko je consumer smanjio. Država povećava dug, a consumer smanjuje.

Najgora opcija je ne raditi ništa i čekati da kriza sama nestane.
[/quote]

Često je to bolja opcija od onih koje se provode.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close