Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@zaphod
jesam te cimnuo? 🙂


Velika vecina dionica je doživila manji ili nikakav rast i to ce sve doc na svoje.Dakle,napuhani helijevi baloni bi trebali stagnirati a sve dionice koje su podcijenjene rasti ce.

Zaboravio si spomenuti da će na kraju doći svizac… [thumbsup]



Velika vecina dionica je doživila manji ili nikakav rast i to ce sve doc na svoje.Dakle,napuhani helijevi baloni bi trebali stagnirati a sve dionice koje su podcijenjene rasti ce.

Zaboravio si spomenuti da će na kraju doći svizac… [thumbsup]
[/quote]
ha ha,evo imaš 100-od mene!



A zooo… Promasio sam celu semantiku. Mislio da hoces pokazat kako je governor bio u pravu.

Zapravo i jedno i drugo, ali s posebnim naglaskom na pesimiste. Cijelo trgovanje je stalna borba optimista i pesimista. Kolega Governor je veliki optimist. Bull market nagrađuje optimiste.

Teško je biti siguran na kojim razinama ćemo biti za koju godinu, hoće li cijene dionica biti manje ili više od današnjih. Ali nekako mislim da puno toga upućuje na to da je veća vjerojatnost da će cijene biti više nego sada. To znači da je za svaki novi dan u slijedećem periodu u prosjeku veća vjerojatnost da će cijene ići gore nego da će ići dolje.

To treba stalno imati na umu i kod odluke o prodaji biti oprezan, kao što u bearu kod odluke o kupnji treba biti posebno oprezan. Kao što kaže kolega Knele, nije se pametno u bearu kladiti na rast, a u bullu na pad. Naravno, sve ovo je pod pretpostavkom da smo trenutno u bullu.
[/quote]

Pretpostavka je majka svih zajeba [smiley]



@zaphod

jesam te cimnuo? 🙂

🙂
A kako si tek cimnuo Volksbanka.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene




A zooo… Promasio sam celu semantiku. Mislio da hoces pokazat kako je governor bio u pravu.


Naravno, sve ovo je pod pretpostavkom da smo trenutno u bullu.
[/quote]
Pretpostavka je majka svih zajeba [smiley]
[/quote]
Slažem se.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene




Da li su na redu nelikvidne dionice;BZJK,DKVS,SPVA i ostale.

Nelikvidne dionice imaju jednu manu o kojoj neki ne razmišljaju. Ako nisi u ključnom trenutku na asku ili na bidu onda uzalud vam trud svirači. A virtualni dobitak nije isto što i realizirani dobitak.
[/quote]
Nelikvidne dionice su jeftinije zbog nelikvidnosti.

DKVS po 50 _na šestinu BV .Kupiti i čekati da dođe na polovinu BV.Zarada preko 200% u slijedeće
tri godine.

Ili ELPR u stećaju BV preko 400/tako barem piše/.Kupio sam 150 kom po 30/trinaestina BV/.A sada bih još po 10.
Pa kome opanci, kome obojci.
Naći još takve tri četiri slične.
Ako jedna povuće pokrio si cjelokupnu investiciju.Sve ostalo što dobiješ je ekstra profit.
A što ako ovi i HANFE poslušaju Ivanu i dozvole da se ove nelikviduše trguju sat do dva dnevno.
Garantirano će u roku od mjesec dva imati veliki skok.Možda čak prvog dana donošenja takve odluke skoće i nekoliko puta.A inseideri bi to mogli odraditi i prije službene objave. I zbog toga nisam na prodaji na jadnih 10 ili 20%.Sve ispod 100% na
ovim dionicama je premalo.Na dnevnom trejdanju i 1% je dobro/netto/.Naravno,u likvidnim izdanjima.
[/quote]
sve te dionice šta ste nabrojali ne moraju bit loše al da sutra uđem u njih sa 100000 izašao bih iz njih makar i u minusu tek 2039 s obzirom na njihov promet


Koje to dionice padaju tak jako ovih dana? ja ne vidim nijednu, jedino stagnacija. Ako si sada prodala onda se stvarno ne razumiješ u burzu i sve što si do sada pisala nije bilo istina.
Ovih dana prodavati dok se čeka proglašenje završetka recesije? Svašta.
Moj pick su brodari i hdel.

hoće to bit neko svečano proglašenje ili samo onako preko medija?





Da li su na redu nelikvidne dionice;BZJK,DKVS,SPVA i ostale.

Nelikvidne dionice imaju jednu manu o kojoj neki ne razmišljaju. Ako nisi u ključnom trenutku na asku ili na bidu onda uzalud vam trud svirači. A virtualni dobitak nije isto što i realizirani dobitak.
[/quote]
Nelikvidne dionice su jeftinije zbog nelikvidnosti.

DKVS po 50 _na šestinu BV .Kupiti i čekati da dođe na polovinu BV.Zarada preko 200% u slijedeće
tri godine.

Ili ELPR u stećaju BV preko 400/tako barem piše/.Kupio sam 150 kom po 30/trinaestina BV/.A sada bih još po 10.
Pa kome opanci, kome obojci.
Naći još takve tri četiri slične.
Ako jedna povuće pokrio si cjelokupnu investiciju.Sve ostalo što dobiješ je ekstra profit.
A što ako ovi i HANFE poslušaju Ivanu i dozvole da se ove nelikviduše trguju sat do dva dnevno.
Garantirano će u roku od mjesec dva imati veliki skok.Možda čak prvog dana donošenja takve odluke skoće i nekoliko puta.A inseideri bi to mogli odraditi i prije službene objave. I zbog toga nisam na prodaji na jadnih 10 ili 20%.Sve ispod 100% na
ovim dionicama je premalo.Na dnevnom trejdanju i 1% je dobro/netto/.Naravno,u likvidnim izdanjima.
[/quote]
sve te dionice šta ste nabrojali ne moraju bit loše al da sutra uđem u njih sa 100000 izašao bih iz njih makar i u minusu tek 2039 s obzirom na njihov promet
[/quote]
Mozda i ranije, ne racunas na prodaju firme. Onda su svi obuhvaceni, tj. imaju mogucnost. A zna biti tu i skokova od po 50% i vise. Samo treba pratiti.

tko malo trazi, malo i dobije


Mozda i ranije, ne racunas na prodaju firme. Onda su svi obuhvaceni, tj. imaju mogucnost. A zna biti tu i skokova od po 50% i vise. Samo treba pratiti.

Ali često se zna desiti da ako nisi u ključnom trenutku na asku onda nikakve koristi od tog 50% rasta jer je bid ostao tamo gdje je i bio… pa lagano spuštaš i spuštaš svoj ask sve dok ne prodaš sa +10%… [lol] [bye]

Da bar nema onog ograničenog vremena trgovanja takvim dionicama, tako su samo dali još jednu prednost velikima.



Mozda i ranije, ne racunas na prodaju firme. Onda su svi obuhvaceni, tj. imaju mogucnost. A zna biti tu i skokova od po 50% i vise. Samo treba pratiti.

Ali često se zna desiti da ako nisi u ključnom trenutku na asku onda nikakve koristi od tog 50% rasta jer je bid ostao tamo gdje je i bio… pa lagano spuštaš i spuštaš svoj ask sve dok ne prodaš sa +10%… [lol] [bye]

Da bar nema onog ograničenog vremena trgovanja takvim dionicama, tako su samo dali još jednu prednost velikima.
[/quote]
To sve stoji sto kazes. Timing je ovdje najbitniji. Ja imam svoje metode, jedino sto mi je broker prespor, pa nekad izvisim, ali sam se navikao. Bar je zanimljivo u zadnjoj minuti [smiley].
Inace, cesto zna biti problem opce se izvuci iz takve polumrtve dionice, osjetio na vlastitoj kozi.

tko malo trazi, malo i dobije

– ja bi htio brutalno zaraditi,
– za sada samo brutalno pušim,
– brutalno su mi srezani prihodi,
– život mi postaje sve brutalniji,
– molio bih za brutalan savjet,
– kako brutalno zaraditi na ovom tržištu?

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

New Report

Close